What's new

Çay Bahçesi

Also China's stance on the recent events has been interesting... they seem to favor Russia a lot

china does what it deems beneficial to her. just two days ago it was reported that china made an agreement with kazakhstan and azerbaijan on train road which leaves russia out of the equation. chinese are masters of the machiavellianism.

You know what'd be easier? having courts investigate this and find out what really went on and clear our name.

But we can't do that because of immunity.

another problem with russian accusations is that they allege daesh oil goes to turkey via FSA and pkk territories. that's the way syrians smuggle daesh made oil bought from their refineries (which is individual scale, not governmental. there were lots of news of jendarmerie uncovering illegal pipes laid from syria to turkey and armed clashes with smugglers, especially in hatay and kilis). if daesh and turkish govt. wanted to smuggle oil, they'd surely do that through daesh controlled territory, which again would get attention as there are billions upon billions of journos there.

Last edited:
I hope i am not late. I am first:)
Forumda var mi bu video?

Yakinda Turk polisinde kepce, dozer sendromu baslayacak. Kepceye duyulan bu nefretin sebebini biz biliyoruz ama Avrupa'li gorunce hasta der.

Last edited:
Polisler adami vurmamis galiba. havaya sik diyor."Adami vurma, adami vurma" diyorlar. "Sik tekerine sik tekerine" diyolar. "Terorist kacti mi" diye soruyor, sonra" el bombasi" diyor. Kepce'ye yapilmis bir saldiri. Yazik keske teroristide oldurselerdi.

Bu olay pkk piçlerinin ne kadar aptal olduklarini ve çaresiz kaldiklarini gösteriyor.

Kendime helal olsun diyorum, elim dert görmesin diyorum, çünkü AK Partiye oy bastim!

Haha

Bu olay pkk piçlerinin ne kadar aptal olduklarini ve çaresiz kaldiklarini gösteriyor.

Kendime helal olsun diyorum, elim dert görmesin diyorum, çünkü AK Partiye oy bastim!

Haha

haha.gif

Ne oldu kardes? Hosuna gitmedimi?

Senin o avatarindaki Türk kelimesi bizim icin sözden ibaret degil.

Bizim icin Türk olmak kültürlü olmak anlamina geliyor güzel kardesim. Efendi olmak.

Türklük üstelik irk meseleside degildir. Orta Asyadan gelen herkes Türk degildir. Sadece Türk beyliklerinden gelenler Türktür. Soy meselesi bu!

Tabi bunlari size nihal atsiz gibi sapiklar yanlis anlatti. Anliyorum kuyruk acinizi.

Bizim icin Türk olmak kültürlü olmak anlamina geliyor güzel kardesim. Efendi olmak.

Türklük üstelik irk meseleside degildir. Orta Asyadan gelen herkes Türk degildir. Sadece Türk beyliklerinden gelenler Türktür.

Tabi bunlari size nihal atsiz gibi sapiklar yanlis anlatti. Anliyorum kuyruk acinizi.

Özbekler Türk değil mi yani? Ne demek istiyorsun?

Türklük üstelik irk meseleside degildir. Orta Asyadan gelen herkes Türk degildir. Sadece Türk beyliklerinden gelenler Türktür.

Türk olmah kültürlasdasjmncx :D orda Türk yazmıyor, Tengri yazıyor canısı ;)

Özbekler Türk değil mi yani? Ne demek istiyorsun?

ne dediğini kendisi de bilmiyor. boşver, az üstelersin, balatayı yakar, küfretmeye başlar :D

Türk olmah kültürlasdasjmncx :D orda Türk yazmıyor, Tengri yazıyor canısı ;)

ne dediğini kendisi de bilmiyor. boşver, az üstelersin, balatayı yakar, küfretmeye başlar :D

O kadar Türk varken neden sadece beylikler? Anlatsın biraz :D

chinese are masters of the machiavellianism.

What do you think I am ? In my private life humanistic and realistic Türk muslim. In case of my State machiavellistic;
show me please one state where "Raison D'Etat- National Interest " is not the main and fundamental principle;
except some "cannibal states like former Ivory Coast e.g.".

Back
Top Bottom