What's new

Çay Bahçesi

@Lure

Memleketimizde her şeyin güllük gülistanlık olmadığını burada yaşayanlar olarak hepimiz biliyoruz. Mükemmel değiliz ama daha iyi olmak için çok çalışabiliriz. Gördüğüm kadarı ile her ülkenin bir çok problemi/yanlışı var. Ama onların hiç birinde bizdeki kadar kolay haber olmuyor. Gördük, İngiltere'deki "occupy London", Almanya'daki otosansürü, değil mi?Bizde olan en ufak bir yanlışı gazetecilerimiz dünyanın gözüne sokmak için neredeyse yarışıyorlar.

Mesele, yabancılara ülkemizi cennetmiş gibi göstermek değil. Mesele, hem bu ülkenin havasını soluyup hem de ihanet içinde olmak. Eren Erdem "söylemedim" demiş. Bilmiyorum. Belki de söylememiştir. Ama bir kısım zevatın koşarak başka ülkelere gidip neler söylediği, neler yaptığı malum.
CHP öncelikle içindeki hevalleri temizlemeli, tekrar vatansever Atatürkçü kimliğine kavuşmalıdır. Yoksa O'na oy veren Türklerin desteğini de bulamayıp baraj altında kalacak.

Sizin gerçekten tedavi olmanız gerek.

Bu ne ? Demans mi oldunuz ?

“When I read the indictment, I saw clearly that these people have relationships with The Machinery and Chemical Industry Institution of Turkey and they don’t have any worries about crossing the border. For example in Hayyam Kasap's phone records, you hear him saying sarin gas many times, saying that the ateliers are ready for production, materials are waiting in trucks which were supposedly carrying club soda,”

Şunu da ekleyeyim. Doğrudan Türkiye IŞİD'e sarin gazı veriyor demese bile, Türkiye ve sarin sözcüklerinin aynı cümle içinde kullanmak oluşturacağı algı bakımından hemen hemen aynı şeydir. Siyetçi ağzından çıkanı bilecek.

Live in TV :

PM Davutoglu : EREN ERDEM is a traitor against Turkish Nation !

He said that he would fight on the side of Iran against Türkiye,
last week he claimed in Russian Today that Turkey supplied Sarin and Chemical to Terrorists !

Mesele, yabancılara ülkemizi cennetmiş gibi göstermek değil. Mesele, hem bu ülkenin havasını soluyup hem de ihanet içinde olmak. Eren Erdem "söylemedim" demiş. Bilmiyorum. Belki de söylememiştir. Ama bir kısım zevatın koşarak başka ülkelere gidip neler söylediği, neler yaptığı malum.

Değindiği konuyu anlatmaya çalıştım size. Evet biraz uzun bir post oldu ama değindiği konu İle Türkiye Cumhuriyeti devletine bir ifira atmak uzaktan yakından alakalı değil. Savcılık tarafından 25 yıl ceza istenen bir el kaide üyesinin 1 ay içerisinde beraat etmesinden bahsediyor Adam. Bu ülkenin Genelkurmay Başkan'ı kendini aklamak için kaç yıl hapiste yattı. El kaide militanı 1 ayda beraat ediyor. Bu benim kanıma dokunur. İhaneti yapan adamda bunu dile getiren Eren Erdem değil, bunda emeği geçen kim varsa odur.

CHP'nin içindeki kürtçüler konusunda söylediklerinizde ise kesinlikle haklısınız. Maalesef ülkemizde bir dönem Terörle mücadele yapalım demek ayıpla karşılanır bir durumken, PKK'yı meşrulaştırmak son derece modaydı. Barış sürecinin orta vadeli etkileri bunlar. Her parti oy kopartmaya çalışıyor.

CHP'nin içindeki kürtçüler konusunda söylediklerinizde ise kesinlikle haklısınız. Maalesef ülkemizde bir dönem Terörle mücadele yapalım demek ayıpla karşılanır bir durumken, PKK'yı meşrulaştırmak son derece modaydı. Barış sürecinin orta vadeli etkileri bunlar. Her parti oy kopartmaya çalışıyor.

PKK'nın bu kadar palazlanmasının tek sebebinin AKP'nin yanlış politikaları olduğunu kendileri de inkar etmiyor zaten. Kandırıldık diyorlar.

Evet, hatta kimileri Apo'yu barış elçisi bile yapmıştı. Umarım, bunların hesabı bir gün sorulur.

Bu ne ? Demans mi oldunuz ?

“When I read the indictment, I saw clearly that these people have relationships with The Machinery and Chemical Industry Institution of Turkey and they don’t have any worries about crossing the border. For example in Hayyam Kasap's phone records, you hear him saying sarin gas many times, saying that the ateliers are ready for production, materials are waiting in trucks which were supposedly carrying club soda,”

Beyefendi ben nerede MKEK dedim? Benim postumu quote edin. Bu yazdığınız mülakatın bir parçası benim söylediğim bir şey değil. Demin sanki ben öyle bir şey iddia etmişim gibi konuştunuz. Önceden MKEK diyordunuz şimdi bunu diyorsunuz gibi.

Nerede var burada Türkiye Cumhuriyeti devleti? Nerede var Burada devlet politikası? Yozlaşmış, rüşvet almış çalışan olamaz mı? Türkiye hiç görmedi mi bu tip bürokratlar? İşin içerisinde bir politika olduğundan kim bahsediyor? Altından belki büyük bir rüşvet şebekesi çıkacak nereden biliyorsunuz? Bunları konuşmak vatana ihanet dediğiniz anda rüşvet alıp ona buna kimyasal madde gönderen yozlaşmış kişilerin eli rahatlar. Siz kimleri koruduğunuzun bilincinde misiniz?

@Lure

Beyefendi, Inglizce metinin tercümesi MKEK -The Machinery and Chemical Industry Institution of Turkey - demektir; siz mesajinizda bunu acikca SORGULAMADAN yazmistiniz .

Bende aynen az önce Basbakan'in DEIK toplantisinda bunu belgelemeyen Vatan haini ve sereften, milli bilincten yoksundur dedigini aynen tekrar ediyorum .

Ayrica, hala RÜSVET CETESI nden bahsetmektesiniz; Devleti tekrar sucluyorsunuz

belki büyük bir rüşvet şebekesi

Varsayimlarla hareket ediyorsunuz. Mus, mis larla birsey ispat edemezsiniz.

@Lure

Beyefendi, Inglizce metinin tercümesi MKEK -The Machinery and Chemical Industry Institution of Turkey - demektir; siz mesajinizda bunu acikca SORGULAMADAN yazmistiniz .

Bende aynen az önce Basbakan'in DEIK toplantisinda bunu belgelemeyen Vatan haini ve sereften, milli bilincten yoksundur dedigini aynen tekrar ediyorum .

Beyefendi uzatmayalım. Kimin ne yazdığını herkes anladı. Artık basit bir yanlış anlaşılma olduğu gibi bir durum değil, kasıtlı bir çarpıtma olduğunu hissediyorum.

Quote edin bunu yazdığım postu Hurşid bey. Quote edemezsiniz şeref yoksunu ve vatan haini sizsiniz. Siz Eren Erdem'in söylediği şeyleri burada ben iddia etmişim gibi lanse ediyorsunuz. Benim bir tane mesajımda, İngilizce veya Türkçe MKEK geçmiyor. Orijinal mülakat metninden kopyalayıp mesajıma eklediğim bölümlerde bile MKEK geçmiyor.

Etrafınızı şerefsiz diye yargılamak en kolay şeydir. İftira en büyük şerefsizliktir benim fikrimce. Lütfen hangi postumda MKEK geçiyorsa buraya kaynağı belirsiz rastgele şeyler kopyalamak yerine benim benim postumu quote edin.

Orijinal mülakat metninden kopyalayıp mesajıma eklediğim bölümlerde bile

Bunlari gececeksiniz. Kimse yutmaz . Evet tekrarliyorum EREN ERDEM serefsiz bir insandir, daha önce de IRAN saflarinda savasirim demisti ve inkar etmedi. Simdi FEZLEKE hazirlanirken telaslandi.

Mülakat metninde acikca geciyor , onu siz mesajiniz icinde yayinlamistiniz MKEK 'nin Ingilice acilimi geciyor !

Hala inatla BELKI ALTINDAN RÜSVET CETESI cikacak diye ithamlarda bulunuyorsunuz; ISPAT nerde ?
Insani cileden cikarmaya calismayin.

ozlaşmış, rüşvet almış çalışan olamaz mı? Türkiye hiç görmedi mi bu tip bürokratlar? İşin içerisinde bir politika olduğundan kim bahsediyor? Altından belki büyük bir rüşvet şebekesi çıkacak nereden biliyorsunuz? Bunları konuşmak vatana ihanet dediğiniz anda rüşvet alıp ona buna kimyasal madde gönderen yozlaşmış kişilerin eli rahatlar.

Rahat durun biraz. Hala KIMYASAL gönderiliyor diye yaziyorsunuz !

Bunlari gececeksiniz. Kimse yutmaz . Evet tekrarliyorum EREN ERDEM serefsiz bir insandir, daha önce de IRAN saflarinda savasirim demisti ve inkar etmedi. Simdi FEZLEKE hazirlanirken telaslandi.

Mülakat metninde acikca geciyor , onu siz mesajiniz icinde yayinlamistiniz MKEK 'nin Ingilice acilimi geciyor !

Hala inatla BELKI ALTINDAN RÜSVET CETESI cikacak diye ithamlarda bulunuyorsunuz; ISPAT nerde ?
Insani cileden cikarmaya calismayin.

Ya Hurşid bey, ben okuma ve anlama özürlü insanlarla tartışmakta çok güçlük çektiğimi farkettim.

Sizinle maalesef sağlıklı bir tartışma ortamı olamıyor. Burada kendinizi küçük duruma düşürmekten öteye gidemiyorsunuz.

Tartışmasak daha iyi. Ben sizi ignore ediyorum. Aktrol Yada nerenin trolüyseniz ona hizmet etmeye aynen devam edin. Bundan sonra ignore listemde olduğunuz için beni mentione ettiğiniz veya reply ettiğiniz herhangi bir mesajınız bana ulaşmayacak. Kendinizi boşuna yormayın. Veya yorun. Benimde İran ajanı olduğuma dair belge falan yayınlarsınız haberim olmaz, reddetmedi kesin İran ajanı falan der kendinizi tatmin edersiniz. Kripto Alevi falan hayal gücünüz zaten baya yüksek. Yazdıklarından siyasi tez çıkmaz, ama iyi roman çıkar. Bence bunu denemelisiniz. Belki daha iyi para kazanırsınız aktrollükten.

Aktrol Yada nerenin trolüyseniz

Sizin son careniz de ancak bu olur. -Camur at izi kalsin-
Güle güle.

rüşvet alıp ona buna kimyasal madde gönderen yozlaşmış kişilerin eli rahatlar

BUNU da ben yazdim. Demek AK-Trollüm

First mistake of AKP was alliance with FETÖ, second "opening process" without security Policy.

WE could see and interpret what was developing and not the AKP ?
Obviously they had traitor consultants or blind leaders.

Back
Top Bottom