What's new

Çay Bahçesi

nerde bu 15 milyon sii bana soylermisin?nerden bu rakam?

Kardes salaga mi yatiyorsun anlamiyorum. Karsdan hataya mugladan balikesire kadar her yerde varlar bazilari caferi bazilari nusayri bazilarida alevi diye adlandiriliyor..

Sanirim Alevileri kastediyor ama Alevilerin mezhep davasina katilacagini samiyorum, tanidim bir cok alevi milliyetci.
alevi olayi karisik biliyorsun baya..alevilerde olsa yinede abartiligi gibi geldi .ama olabilir kesin bir bilgi yok bu konuda

alevi olayi karisik biliyorsun baya..alevilerde olsa yinede abartiligi gibi geldi .ama olabilir kesin bir bilgi yok bu konuda
Benim burada tanidigim birkac Kürt Alevi arkadasim var, bazen derneklerinde mac izlemeye davet ediyorlar, Atatürk posterini görünce baya sasirmistim ozamanlar, sonra dedilerki bircok Alevi derneginde Atatürk posteri görmek mümkün.
Demek istedigim böyle insanlardan mezhep davasi yapmalarini beklemem dogrusu.

Lütfen siyaseti birakalim. 2 Milyon ateist kripto terör yanlisi var. Sii ler öyle degil.
mesele siyaset yapmak degil lakin 1923 kurulmus bir ulke aradan nerdeyse 100 yil gecmesine ragmen bir millet olamamis.. herkez suncu buncu olmus .sunu bunu kendi adamini bir yere getirme gayreti icinde....herkezin kendi inancini serbestce yasayabilecegi ve ust kimligin Turkiye olacagi bir ulke dilegiyle.Birlik olmadiktan sonra bu ulke 3 dunya ulkesi kafasi olmaya devam eder.

Benim burada tanidigim birkac Kürt Alevi arkadasim var, bazen derneklerinde mac izlemeye davet ediyorlar, Atatürk posterini görünce baya sasirmistim ozamanlar, sonra dedilerki bircok Alevi derneginde Atatürk posteri görmek mümkün.
Demek istedigim böyle insanlardan mezhep davasi yapmalarini beklemem dogrusu.

Biraz genelleme olacak ama Aleviler ya tamamen bizimle yada hic bizimle degil ve teror destekcisi.

Ama son durumlarda bile kolay kolay Iranci tayfalarinda yer almiyorlar gibi geliyor bana.

Biraz genelleme olacak ama Aleviler ya tamamen bizimle yada hic bizimle degil ve teror destekcisi.

Ama son durumlarda bile kolay kolay Iranci tayfalarinda yer almiyorlar gibi geliyor bana.
Alevilerin terör destekcisi oldugunu sanmiyorum, biliyorsun avrupada pkk harac topluyor Kürtlerden, beni derneklerine davet eden arkadasin babasi pkkya harac vermedigi icin yillarca tehdit edildi ve sonunda intihar etti.

12342517_990824187657003_3383487990705841498_n.jpg

Sakin Aleviler'i dariltmayin. Turk Alevileri Anadoludaki varligimizin temelidirler. Adamlar gercek Turk. Belki cogumuzdan DNA olarak daha fazla Turkler. Tokat, Sivas, Corum, Amasya, Kirsehir Alevileri Turk kulturunu derinden yasiyorlar. Turkiye icin canlarini seve seve verirler.
Yurtdisinda yasayip, Tuncelili Kurt ve Alevi olup, cocuklarina Turkce ogretmek sevdasinda olan bir suru insan var. Boyle basit yorumlarla insanlari kategorize etmeyin.
Turk Polisinde' de, Ordusunda'da Alevi vatansever kisiler var.
Ateist olmak bile milliyetci olmayi engellemez, hatta Bir ekonomik model olan Sosyalizmi sevmeyi bile gerektirmez.
Alevilerin Caferiler ile alakasi yok. Caferiler cok mutaassiplar. Aleviler sekuler insanlar.

Sakin Aleviler'i dariltmayin. Turk Alevileri Anadoludaki varligimizin temelidirler. Adamlar gercek Turk. Belki cogumuzdan DNA olarak daha fazla Turkler. Tokat, Sivas, Corum, Amasya, Kirsehir Alevileri Turk kulturunu derinden yasiyorlar. Turkiye icin canlarini seve seve verirler.
Yurtdisinda yasayip, Tuncelili Kurt ve Alevi olup, cocuklarina Turkce ogretmek sevdasinda olan bir suru insan var. Boyle basit yorumlarla insanlari kategorize etmeyin.
Turk Polisinde' de, Ordusunda'da Alevi vatansever kisiler var.
Ateist olmak bile milliyetci olmayi engellemez, hatta Bir ekonomik model olan Sosyalizmi sevmeyi bile gerektirmez.
Alevilerin Caferiler ile alakasi yok. Caferiler cok mutaassiplar. Aleviler sekuler insanlar.
+1

Ben suriyede ki olaylara esada karsin sempatilerini gordukce hatta turkmen dagindaki turkmenlerin oldurulmesini alkisladiklarini gordukce neden olmasin diyorum. Mevcut yonetim en azindan hukumette kendilerini dislanmis hissediyorlar ve ileride bu durum kasanirsa birileri tarafindan neden olmasin demek gelmiyor insanin icinden ha bu olacak diye birsey yok ama 40 sene oncesine kadar kurtlerle bugun ki durumda olacagmiz kimsenin aklina gelmezdi.. Bizim sunnilik veya siilik taraginda bezimizin olmamasi gerek ne acidir ki bizim bu mevcut politikamiz telaferi iside birakirken sii turkmenleri iranin kucagina itti kerkukude kurtlere verdi kusura bakmayin gercekler acidir.

Sultan Selim ne yaptiysa onu yaparsin kurtulursun. Siyasi kararlilik varsa olur. Putin sanki ne yapiyor ? Cin ne yapiyor ? Iran ne yapiyor. ABD gizlice ne yapiyor ?
Yavuz Sultan selimin ve sah ismalin yaptigi o hatayi bugun 4 parcaya ayrilmis olarak oduyoruz zaten

Back
Top Bottom