What's new

Çay Bahçesi

RUS uçakları ÖNCEDE 2 KEZ TÜRKİYE HAVA SAHASINI İHLAL ETTI. GUC ZEHIRLENMESI YASAYAN RUSYA ŞIMARIK ÇOCUK GIBI.. TURKIYE KISA SUREDE BIR MISILLEME BEKLEMEKTEDİR.. ABD VE NATO KONU RUSYA OLUNCA İKİ ADIM GERIDE DURACAKTIR. RUSLAR TARIHTE TURKLERLE SAVAŞMIŞ VE TURKLERI TANIMAKTADIR.. RUS LARIN ATOM BOMBALARI VARSA MOSKOVAYA KOŞACAK 75 MILYON CANLI BOMBA VARIZ VE HAZIRIZ... HAYDI MOSKOF...

Işid'i ve radikal İslam'ı destekleyenler her türlü hakareti hak ediyor benim gözümde. Kimseye hoş gözükmek için radikal İslamcı manyaklarla aynı safta yer alamam. Bu hem bana hem milletime hakarettir. Hiç birinizin yapmadığı vatanseverliği ben yapıyorum. Dünyaya aklı başında Türklerinde var olduğunu gösteriyorum.
Soruma neden cevap veremedin,Ruslarin neresi medeni?
Kim,Isidi destekliyor burda?
Yani,simdi hepimiz burada radikal islamcimiyiz?
Bu konunun radikal islamicilikla alakasi yok,senin problemin ne oldugunu bilmiyorum ama bence senin demek istedigin ,Erdogan basta diye vatani vatan saymayalim,Turk olmayalim,ne olursa olsun degilmi?
Neyse bosver,herkesin dusuncesi kendine ama senin dusuncenden olmayanlara it demek yakismaz.

Soruma neden cevap veremedin,Ruslarin neresi medeni?
Kim,Isidi destekliyor burda?
Yani,simdi hepimiz burada radikal islamcimiyiz?
Bu konunun radikal islamicilikla alakasi yok,senin problemin ne oldugunu bilmiyorum ama bence senin demek istedigin ,Erdogan basta diye vatani vatan saymayalim,Turk olmayalim,ne olursa olsun degilmi?
Neyse bosver,herkesin dusuncesi kendine ama senin dusuncenden olmayanlara it demek yakismaz.

Ben kimseye it demedim. Ruslara yapılan hareketin (yani Rus uçağını düşürmenin) itlik olduğunu söyledim. Ben tartıştığım insanların şahsına hakaret etmem.

Rusların neresi medeni sorusuna ise cevabımı verdim. Şahsen bir Türk uçağı Rus hava sahasını 2 km ihlal ettiği için düşürülse ben burada savaş çığlığı atıyor olurdum. En azından onlar onu yapmıyor. Benden medeniler.

Erdoğan yönetiyor diye vatanımı satmıyorum. Bu politikaları desteklemiyor olmam bunun göstergesi. Ne yapmam gerekiyor? Ya devleti kim yönetiyorsa yönetsin, ne yanlış yaparsa yapsın, ne politika uygularsa uygulasın ben arkasındayım mı demeliydim? Dünyada bir ihtiras uğruna bütün Türklerin terör destekçisi olarak yaftalanmasını mı izleyeyim? Buna çanak mı tutayım? Bence asıl vatana ihanet bu olur. Ama dediğin gibi herkesin kendi görüşleri.

@Lure
Senin kadar sığ bir insan görmedim. Bak mesajlarını gördüğüm andan itibaren seni açıklayacak tek kelime rezillik. Hakaret değil bu. Yazık sana. Biraz utan yazma bari daha fazla.

Hele Rusya konusunda dediklerin tam bir facia ya. Dünyadan haberin yok senin. Yeter sinir etme insanları.

@Lure
Cok yanlis dusunuyorsunuz. Turkiye ISIS yuzunden en onemli kirmizi cizgilerini kaybetmistir.
Bugun ISIS olmasa PYD adi altinda PKK Suriye'de ozerklik elde edemeyecekti. ISIS Turkiye'nin cikarlarina karsi davranan bir orguttur. Turkiye'nin en birinci sorunu bir Kurd devleti kurulmasidir. Maalesef bu ISIS sayesinde gerceklesmektedir ve PYD, Avrupa ve Uluslararasi kamuoyunda ISIS yuzunden mesrulasmaktadir.
Ruslarin medeniligi meselesi tek bir cumleyle ozetlenemeyecek bir konudur.
Teknolojik ve BIlimsel gelismeleri ulkesine hemen getiren Rus Carligi, tam tersi tebasi olan siradan isci ve koylunun egitimiyle hic ilgilenmemistir. Rus Halki'ni toplu olarak medenilestiren bir bati projesi ve urunu olan SSCB'dir.
Putin bugunlerde Bolsheviklere kizarken, gecmisini unutuyor.
Neyse ABD ve AB icin Ruslarin canina okuyacak bir enayi araniyor. Gecmis ve tarihten ders cikarmak gerekir, 100 yil boyunca savastigimizi unutmamiz gerekir.
Herkesin bilmesi gereken bir konu var, Rusya'yi yoneten Putin olsada. Rusya Yahudilerin elinde. ABD ve Rusya hicbir zaman birbirine silah sikmaz. Piyonlar kullanir.
Ancak dur demeyi bilmezseniz, Ruslar hicbir zaman durmaz.

Last edited:
Wir sollten hier einen eigenen Threat eröffnen, die Beleidigungen gingen zu weit "Roasted Turkey, Turkey Hunting, Kill 200 Million Turks, Thanksgiving and much more offenses and insults.".

Yesterday night I warned here that some will happen ...... :azn:

@Yenikuyu
u also know geman :what:

Burada beni endişelendiren şey Rusya'yla savaşa hazır olmamamız... yıllardır forumda bas bas bağırıyorum Rusya ve İsrail diye... hiçbir önlem alınmadı, onlarca pilot istifa etti T-LORAMIDS iptal edildi, yeni uçaklar alınmadı.

Bu güne kadar yapılabilecek tonla şey vardı... @Neptune buradayken söylüyordum deniz kuvvetlerinin hava kuvvetlerinden bağımsız hale gelmesi lazım diye.. çok geç kalındı

Ben olsam şu anda Çipras hazır Türkiye'deyken savunma konularını açar envanterlerindeki Block 52 ler hariç bütün F16 ları alırdım 50 şer milyon dolardan... İstifa eden pilotları da geri getirmeye çalışırdım. Zaten savaş çıkarsa hapisteki subaylar bile dışarı çıkarılıp göreve yollanır, İran Irak savaşında İran aynısını yapmıştı.

Back
Top Bottom