What's new

Çay Bahçesi

Ismet Inönü gibi ne oldugu belli olmayan sahte kahraman biri Türk milletinin evladı oldu da
Asırlarca Türklüge ve Müslümanlıga hizmet etmiş Türk tarihinin en şanlı devletini kurmuş ve yönetmiş Anadoluyu Türk yurdu etmiş Atalarımızın torunları öz be öz Türk oglu Türk Osmanlı Hanedanı Türk milletinin evladı olamadı bazılarına göre

Osmanlıya kin nefret düşmanlık baglayanlar Türk Milletinin gözünde bir hiçtir , Türk oldukkları da şüphhelidir bakınız Darbukacı Baryam Müjdat Gezen

Nilhan Osmanoglu'nun amaci mücevherler ve para.

Helal paşama, helal!! Öl de öleyim paşam. Türk vatanı için yaşar vatanı için ölür.

Helal olsun efendim!
320px-Northern_Syria_offensive_%282015%29.png

Helal olsun efendim!
suleyman-sah-turbesi-pkknin-elinde-18190.jpg

Helal olsun efendim!
hendek_kazilan_ilcelerde_dikkat_ceken_sonuc_1492495943_4841.jpg

Helal olsun efendim!
1280px-Battle_of_Aleppo_2016.gif

Helal olsun efendim!

upload_2019-2-6_14-27-41.png

Helal olsun efendim!
0.jpg

Necdet Ozel pasamiza da ozel olarak selamlarimi iletiyorum. Helal olsun! Optum sizi!
fft99_mf5943331.Jpeg

Milli Şef Inönü 1946 da hiç gerek yokken Cumhuriyet tarihinin ilk devaluasyonu nu yapıp nasıl ABD nin kucagına TURKIYE yi oturttutugunu söyleyin ,,,,Türk lirası bir günde % 116 oranında devalüe edildi
Ülkenin altın ve döviz stoku 356 milyon lira borcu kolayca karşılayabiliyordu
1946 yılında yapılan devalüasyon dış borçları 707 milyon liraya çıkardı

Türkiye’nin 1948 de 70 milyon dolar olan döviz varlığı 1950 de 12 milyon dolara
1946 da 214 ton olan altın varlığı ise 1949 sonunda 123 tona indiren , ülkenin altın rezervi ve döviz bulunmasına rağmen Amerika'dan borç alarak ekonomiyi Amerika'nın güdümüne sokanda INONU dür

bitme di 1947 de Fulbright Anlaşması ve İnönü'nün ABD ye Teslimiyet Politikası
Komisyon, 4 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 4 ABD vatandaşı olmak üzere 8 üyeden kuruldu
4 ABD linin ne işi vardı bizim Egitim politikamızın düzenlenmesin de
Yabancı bir devlet senin eğitim politikanı belirliyorsa bu senin yarı sömürge olduğunu gösterir

bitme di MENDERES i 1960 darbesi ile astıktan sonra CEMAL GÜRSEL (Cumhur Baskanı ) INONU (Basbakan ) oldu ve 1961 de IMF den ilk borcu alarak TURKIYE ye IMF prangasını taktılar

Nilhan Osmanoglu'nun amaci mücevherler ve para.

ATATURK öldükten sonra Türk Milletinin kanını emen o kadar cok hırsız siyasetci oldu ki
Osmanlı Hanedanın mücevherlerine göz diktikleri kimseyi şaşırtmaz

Helal olsun efendim!
320px-Northern_Syria_offensive_%282015%29.png

Helal olsun efendim!
suleyman-sah-turbesi-pkknin-elinde-18190.jpg

Helal olsun efendim!
hendek_kazilan_ilcelerde_dikkat_ceken_sonuc_1492495943_4841.jpg

Helal olsun efendim!
1280px-Battle_of_Aleppo_2016.gif

Helal olsun efendim!

View attachment 537310

Helal olsun efendim!
0.jpg

Necdet Ozel pasamiza da ozel olarak selamlarimi iletiyorum. Helal olsun! Optum sizi!
fft99_mf5943331.Jpeg
Bu kadar yorma kendini kardeş, bu adamlar olmasaydi suanda Yasin börü gibi, chdp ve hdpkk ortakligi bizi sokaklarda vahşice katlediyordu. Çok fazla şey etme yani millet neyin ne olduğunu görüyor. Yine bizi kurtaracak olanlar vatanın bu asil evlatlari Akar gibi pasalar.

ATATURK öldükten sonra Türk Milletinin kanını emen o kadar cok hırsız siyasetci oldu ki
Osmanlı Hanedanın mücevherlerine göz diktikleri kimseyi şaşırtmaz
Atatürkün ölümünden sonra Hanedan yakinlarinin ülkeye dönüsü zaten kanunen yasakti, sanirim 60li yillara dek, yani Inönün'ün böyle bir teklif yapmasi imkansiz.

Yani bu hanfendi yalan söylüyor, hemde utanmadan, bir Osmanli hanedani mensubuna yakismayacak bir sekilde.

Atatürkün ölümünden sonra Hanedan yakinlarinin ülkeye dönüsü zaten kanunen yasakti, sanirim 60li yillara dek, yani Inönün'ün böyle bir teklif yapmasi imkansiz.

Yani bu hanfendi yalan söylüyor, hemde utanmadan, bir Osmanli hanedani mensubuna yakismayacak bir sekilde.

Hanedan Kadınları 1952 den itibaren 1924 sınır dışı kanununun bazı maddeleri degiştirilmesiyle Türkiye ye dönmelerine izin verildi ..... Hanedan Erkeklerine ise 1974 den itibaren

Adnan Menderes 1952 de Celal Bayara Hanedan Kadınlarının Türkiye ye dönmelerine izin verecek kanun degişikligi yapacagını söylüyor fakat Celal Bayar askeri darbe olur korkusu ile karşı cıkıyor

Inönü 1950--1960 arası ana muhalefet liderligi yapsa da 1938-1950 arası 12 yıl Cumhurbaskanlıgı yapmış olması
sebebi ile 1952 de askeriye de buyuk bir etkinligi vardı

Adnan Menderes 1952 de kanun degişikligi yapmasına gucu yetmezdi , Askeriye ve Inönü nasıl oldu da bu kanun degişikligine karşı cıkmadı ? ne olduysa oldu dogrusunu ALLAH bilir

asıl yakışmayan şey zamanın da Fransa Kralına meşhur ezici mektup yazan Kanuni Sultan Suleymanın torunları gün geliyor Fransızların bulaşıklarını yıkıyor

hadi hanedan üyelerini sınır dışı ettiler hiç yoksa mallarına el koymasalardı ....

Inönünün rezillikleri saymakla bitmez ,, böyle bir hareketi bizi şaşırtmaz

ATATURK dahi Inönüyü sevmezdi ATATURK ün vefatına kadar Inönü Istanbula giremedi ,, ATATURK Inönünün Istanbula girişini yasaklamıştı

asıl yakışmayan şey zamanın da Fransa Kralına meşhur ezici mektup yazan Kanuni Sultan Suleymanın torunları gün geliyor Fransızların bulaşıklarını yıkıyor
Bulasik yikamak?

01.jpg

hadi hanedan üyelerini sınır dışı ettiler hiç yoksa mallarına el koymasalardı ....
Ne yapilsaydi? Sarayi bosaltip yurt disinami yollasalardi?

Bulasik yikamak?

01.jpg

Ne yapilsaydi? Sarayi bosaltip yurt disinami yollasalardi?
Osmanlı hanedanın soy olarak bir değeri yoktur, mesele osmanlı idealini tekrar yaratmamızdır. Yoksa aynı osmanlıyı kurmak gibi bir imkan yok, zaten bu hanedanın çoğunda da osmanlıya dair bir emare kalmamış. Biz islam dünyasının hamisiyiz bu ülkeye demokratik yöntemlerle, halkın iradesiyle gelecek her lider zaten bu halkın iz düşümü olacak. Su akar yatağını bulur. Bu hanedan konusunu konuşmanın bir faydası yok, elimizdeki güçlü bir devleti kaybettik şimdikine sahip çıkma yükseltme zamanı.

mesele osmanlı idealini tekrar yaratmamızdır. Yoksa aynı osmanlıyı kurmak gibi bir imkan yok,
bu ülkeye demokratik yöntemlerle, halkın iradesiyle gelecek her lider zaten bu halkın iz düşümü olacak.
Bu ikisi birbirine ne kadar celiskili hic farkettinmi?

Tabi hangi Osmanli idealinden bahsettigine bagli ama her ne anlamda olursa olsun demokrasi burada abes kacmis.

Bu ikisi birbirine ne kadar celiskili hic farkettinmi?

Tabi hangi Osmanli idealinden bahsettigine bagli ama her ne anlamda olursa olsun demokrasi burada abes kacmis.
Bence abes kaçmamış. O zaman her ülkede hanedanlıklar vardı, şimdi halk iradesi var. Osmanlı ideali cihan hakimiyetidir. Öncelikli olarak eski hinterlandımıza hükmetmek ve oradan alınan gücle cihan hakimiyeti kurmaktır. Çünkü dünyayı adil yönetebilecek olan tek topluluk biziz. Osmanlı sevgisi o eski nizama duyduğumuz özlemin bir yansıması. Ama hanedanlık kalmadı, sürdürülebilir bir durum da değil. Şimdi halkın iradesiyle seçilebilen bir başkanlık var, buna demokrasi denmiyor mu, ben mi yanlış biliyorum? Yoksa bazıları gibi opera dinlemeyen bale yapmayan insanlar demokrat olamaz düşüncesinde olanlardan mısınız? Ben onlara zaten "trash" diyorum.

Burada şu Selçuk Bey ne beyfendi ne çalışkan bir insan yahu, ona yaşıt kızım olsa verirdim. :D

Last edited:
Bulasik yikamak?

Tarihinizden bile bi habersiniz

Hanedanın ziyaretine giden MENDERES , Sultan Abdülhamid Han ın 80 yaşındaki hanımı Şefika Sultan, 60 yaşındaki kızı Ayşe Sultan ve diğer Osmanlı hanımları, Paris yakınlarında bir bulaşıkhanede Fransızların bulaşıklarını yıkarken görünce çılgına döndü ve aglayarak Şefika Sultandan af diledi

MENDERES Türkiye ye döner dönmez de kanun degişikligini yaptı ve Hanedan kadınlarının Türkiye ye dönmesine izin verdi

Yabancı Müslüman hanedanlara mensup prenslerle evlenen birkaç sultan dışında hanedan mensubu erkeklerin hemen hepsi hayatlarını çalışarak kazandılar ve başka kralların maiyetlerinde görev yapmaktan sabun satıcılığına ve hatta mezar bekçiliğine kadar her işi gördüler

hatta II Abdulhamit Hanın torunu Abdülkerim Efendinin cesedi New York da kücük bir Otel Odasın da bulundu
II Abdulhamit Hanın en kücük oglu yıllarca Fransa'da kapı kapı dolaşıp sabun sattı
Sultan Abdülmecidin torunu Fransa da Renault fabrikasında çalıştı
Bir başka hanedan üyesi Fransız Hükümetinden fakir aylığı aldı

sadece bir kac hanedan üyesi rahat yaşam sürdü
Sultan Vahideddinin torunu Hanzade Sultan Mısır Prensi Mehmed Ali İbrahimle evlendi
bir de Şehzade Osman Ertuğrul Efendi Prenses Zeynep ile evlendi

Ne yapilsaydi? Sarayi bosaltip yurt disinami yollasalardi? diye sordun

Ani bir karar ile 10 gün icin de kadın coluk cocuk trenlere bindirip , butun mal varlıklarına el konulup ceplerine de sadece 2000 İngiliz poundu koyup sınır dışı da edilmemeliydiler

hic yoksa kadınlara cocuklara yasamlarını idame ettirebilecek bir maas baglanabilirdi ... 145 kişi ye sahip cıkamayan gafiller bunların 48'i kadın ve 60'ı çocuk du

Anadolunun, Ortadoğunun, Balkanların, Doğu Avrupanın ve Kuzey Afrikanın tarihini 600 küsur yıl boyunca etkilemiş, hatta etkilemekten de öte bizzat yazmış , Türk tarihinin en şanlı devletini kurmuş ve yönetmiş bir ailenin evlatlarına bu şerefsizligi yapanlar Türk kanı taşımayanlardır , OGUZ Handan beri gelen Türklügün töresini Devlet gelenegini bozan gafiller

1938 den sonra Kanı bozuk hırsız siyasetciler ne saraylar ne bankalar boşalttılar , Türk milletinin kanını emdi asalak sürüsü

yetmedi 1961 den itibaren Türkleri de hristiyan Avrupalıların pisliklerini paklamak icin köle işci olarak Avrupaya gönderdiler

Last edited:
Back
Top Bottom