What's new

Çay Bahçesi

Devlet geleneklerinden bahsetmişken, Devletin bekası için kendi kardeşlerini öldürmeyi göze alabilenler yeni kurulan Türk devletinin bekası için ülkeden yollanmıştır veya elbete ingiliz zırhlısı ile gidenleri de unutmamak lazım.
Kimin ingiliz ile iş tuttuğu olayı çok açık değil bence. Hilafetin kalkması en çok ingilizlere yaradı.

olayı daha açık anlayabilmek için mesela önce Damat Ferid kimdir nedir biraz araştırmak gerekir veya Osmanlının son dönemlerinde yönetimin Alman İngiliz eksenlerindeki gelgitlerinde kimin hangi tarafta durduğunu bilmek gerekir. Bazı eski İttihat ve Terakki üyelerinin 1. dünya savaşı sonrası savaş suçlusu ilan edilerek idam edilmerinin Ingilizleri neden memnun ettiğini araştırmak gerekir. İttihat ve Terakki kimdir idam ettirenler kimdir? kimlerin tarafında durmuşlardır?
veya yine hiç olmadı Kuvayi İnzibatiye nedir ne iş görmüştür? buna da bakmakta fayda olur. belki en azından Türk bağımsızlık savaşının başarıya ulaşmasının ingiliz sömürgelerinde yaşayan insanlara ne gibi bir etkisi olmuştur bunun üzerinde biraz da olsa düşünmek gerekir. hiç hiç olmadı ne yazmaktadır
51375855_10218351238637608_6009135687826145280_n.jpg

Last edited:
Last edited:
Bro, En güzel cevap aslında sakince bir konu/başlık açıp eksikliklerini ima eder sinsi bir propaganda izlemek. Ben mesela insansız hava araçlarıyla ilgili bilinçli olarak bunu yaptım çünkü aşırı derecede dezenformasyon yapıyorlardı bizim ürünlerle ilgili. Defalarca uyardım kendilerini ama vazgeçmediler. Ben de anladıkları dille cevap verdim çok ta iyi anladılar bence. Konunun içeriği genelde kalitesi kötü çin malı vurgusuyla çıkıyor. Bunu gören çinlilerin sinir kat sayısı tavan yapıyor modları çağıroyorlar vs. Önce inkar ettiriyorsun sakin tavırlarla, öfkeyle saldırıyorlar, hakaret ediyorlar vs. Bekliyorsun sabırla bu esnada elindeki kanıtları ortaya koymak adına. Tuzağa çekildiler mi basıyorsun kanıtı hepsinin credibilitesini 0’a indiriyorsun. Yani az sakin kalmayı başarabilmek lazım çinlilere karşı çünkü sistematik ve grup halinde saldırıyorlar ve çok iyi şekilde mağduru oynuyorlar özellikle lonely ve beast denen zatlar. Bu forumdaki modların bir kısmı ise belli ki sempati duyuyorlar. Bilgi ve yeterlilik anlamında çok kötüler fakat ezber kalıp bilgilerle ve ingilizceye hakimiyetleriyle iş yapıyorlar. Bu tiplere karşı sakin olabilmek lazım ve en etkin karşı koyma ancak ve ancak grup halinde tek yumruk olmakla mümkün. Biz kendi içimizde o veya bu sebeple kavga ettiğimiz sürece bu adamlar haklı haksız bakmadan laf cümbüşüyle boğarlar karşılarındakini. Bizde de eksik olan işte tam da bir bütün olabilme eksikliği fakat en azından dışarıya karşı topyekün aynı değerler üzerinden yürüdüğümüzde sorun kalmaz. Politik mevzular bu halkı bu hale getirdi malesef bu yüzden bu forumda politik konuları çoğunlukla yasakladık fakat birkaç sene öncesine rağmen şuanda daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Ülkemiz, bayrağımız ve gelecek hedeflerimiz adına bu onurlu ve güzel ülkede birlik ve beraberliğimizin bütün gündelik siyasetten veya onun-bunun çıkarlarından önce gelmesi gerektiğini söylüyor ve şiddetle savunuyorum ve bütün üyelerin de bu şekilde düşündüğünü biliyorum fakat uygulamada sıkıntılarımızın olduğunu görüyorum. “Wolf pack” belki de belli sakin fakat reaktif üyeleri taglamakla mümkün olabilir çünkü forumun birçok yerinde değişik konularda tartışmalar çıkıyo ve ben bile bazen yetişemiyorum forumun hızına...Önceleri İran bölümünde bir konu olduğunda 8-10 üye taglanırdı. Konunun sağından girip solundan çıkılırdı. İranlılar neye uğradıklarını şaşırıyordı. Bir cevap verdiklerinde 10 tane karşı cevapla karşılaşıyorlardı. Forumda İranlı kalmamıştı daha sonra rica minnet ile üyeler duruldu veya dağıldı. Aynı şekilde Çinlilere karşı forum sarsıldı bir zamanlar meydan harbi misali. İşte bunları birlik bütünlük içindeki üyeler yapabilir ancak. Ben bu sinerjiyi yakın zamanda yakalayabileceğimizi düşünüyorum...

Division inside doesnt matter,disariya karsi birlik önemli.
Laf cakmasini bilmiyorsan,denemeyeceksin birak bilen caksin(bir kac kisi var).
Arkadas anlamiyor,bu itlere sans veriyor,vermesinki susturalim.
Fark ettiysen,bu ara bize saldirmiyorlar,nedeni ortada,wolf pack(görmemek,''yok'' demek degil) hala isin üstünde(gerektigi zaman).
Proganda yapiyorlar,baska bisey yok,biz yazmadan Amerikalilar,Hintliler cevabi veriyor ve kimi ''tag,mention'' yapacaklarini biliyorlar.
Bizim bu itleri adam yerine koymamazi kendilerine yediremiyorlar,kafayi resmen yiyorlar.
Anlamak lazim.
@cabatli_53 bro,fazla acik vermeden arkadaslara ufak bir güven saglasan iyi olur,"wolf pack" konusunda.

Kimin ingiliz ile iş tuttuğu olayı çok açık değil bence. Hilafetin kalkması en çok ingilizlere yaradı.

Ingilizin neyine yaradi?

Adamlarin kukla Halife plani vardi...

Ingilizin neyine yaradi?

Adamlarin kukla Halife plani vardi...
Hadi ya öyle miymiş?? Suudiarabistan petrollerine çökmeleri kolaylaştı, hindistanda rahatladılar. Irak petrollerindeki Türklerin hakkını yokettiler. Türklerin rahat durmayacaklarını biliyorlardı. Şimdi bunları konuşmanın somut faydası yok, ama sınırsız düşünmekte de fayda var. Belli kalıplarla zaten 90 yıldır konuşuluyor.

Hadi ya öyle miymiş?? Suudiarabistan petrollerine çökmeleri kolaylaştı, hindistanda rahatladılar. Irak petrollerindeki Türklerin hakkını yokettiler. Türklerin rahat durmayacaklarını biliyorlardı. Şimdi bunları konuşmanın somut faydası yok, ama sınırsız düşünmekte de fayda var. Belli kalıplarla zaten 90 yıldır konuşuluyor.

adamlar arap isyancilar ile tokat manyagi yapti bizi ortadoguda. Halife cihat ilan etti, s*kleyen olmadi. :haha:

Lozan görüşmelerinde İngiltere'nin "İstanbul'da hükumetten ayrı bir halife olsun" ısrarını da birisi çıkıp açıklasın lütfen.

Lozan tutanakları açık, gidin okuyun bir zahmet. Burada hilafetin kalkması İngilizlere yaradı diye atıp tutmadan önce biraz araştırın Allah aşkına.

Can Turkish friends please tell this guy not to start stuff out of nowhere? I respect Turkey and I don't want to have to go down to this level to deal with him:

https://defence.pk/pdf/threads/china-kills-nearly-1m-pigs-in-six-months.600162/#post-11147715

https://defence.pk/pdf/threads/bang...n-per-capita-gdp-growth.600124/#post-11145201

He even throws fellow Turks under the bus for no reason in front of everyone else (that too after Turkey has been abused severely in a thread):

https://defence.pk/pdf/threads/uygu...ary-of-chinas-rea.600604/page-2#post-11153845

Thank you kindly, I dunno if this is proper thread to bring this up....so mods can move/delete if they so desire.

But I thought I would give you Turks a heads up on this character's antics....or if he has gone off his meds or something.

Take care Turkish friends,

Teşekkürler!

Can Turkish friends please tell this guy not to start stuff out of nowhere? I respect Turkey and I don't want to have to go down to this level to deal with him:

https://defence.pk/pdf/threads/china-kills-nearly-1m-pigs-in-six-months.600162/#post-11147715

https://defence.pk/pdf/threads/bang...n-per-capita-gdp-growth.600124/#post-11145201

He even throws fellow Turks under the bus for no reason in front of everyone else (that too after Turkey has been abused severely in a thread):

https://defence.pk/pdf/threads/uygu...ary-of-chinas-rea.600604/page-2#post-11153845

Thank you kindly, I dunno if this is proper thread to bring this up....so mods can move/delete if they so desire.

But I thought I would give you Turks a heads up on this character's antics....or if he has gone off his meds or something.

Take care Turkish friends,

Teşekkürler!

Who says s/he is a Turk?

... enough clue to figure out the motivation.

Lozan görüşmelerinde İngiltere'nin "İstanbul'da hükumetten ayrı bir halife olsun" ısrarını da birisi çıkıp açıklasın lütfen.

Lozan tutanakları açık, gidin okuyun bir zahmet. Burada hilafetin kalkması İngilizlere yaradı diye atıp tutmadan önce biraz araştırın Allah aşkına.
Biri diğerini destekleyen bir cümle mi bu? Bana öyle gelmiyor.

Hikayeleriniz bittiyse; Elbet ingiliz birçok şey isteyecek, ama bu makamı kaybetmemeliydik. Mümkün olunan en kısa zamanda hilafet tekrar ilan edilmeli. Çünkü müslümanları biz yönetmezsek başkaları yönetiyor görüldüğü gibi bu da beka sorunu olarak önümüze çıkıyor. Bunu burada bazı kişilikler kabul etmese de hilafet Türkiye Cumhuriyetinin kaçınılmaz kimliği ve elbet tekrar ilan edilecektir. Atatürk de hilafeti reddetmedi, şuanda tekrar hilafeti ilan etmek için hiçbir engel yok. Atatürk şartlar çerçevesinde elinden geleni yaptı bunu ileri taşmamak için engel yok.

Last edited:
Back
Top Bottom