What's new

Çay Bahçesi

Saniyede 200km ne la??
Uzay araclarinin ''Slingshot'' denilen teknikle ulasabildigi hiz.

739459main_ACD97-0036-2.jpg

gSun7.jpg

Saniyede 200km ne la??

Uzay sondaları güneşin yer çekiminden kurtulmak için belirli bir hıza ulaşmak zorundalar.Örneğin jupitere giden bir sonda önce venüs çevresinde tur atar ardından tabiri caizse "savrularak" jupitere doğru yol alır.Aynı şey burada da geçerli.Bahsi geçen sonda güneşin 6 milyon km uzaklıkta yörüngeye oturacağı için çok hızlı gitmek sorunda yoksa güneşin üzerine düşer.Burada bahsi geçen 200km/sn hız büyük ihtimalle sondanın yörüngeye oturduktan sonra sahip olacağı hız.

Daha ayrıntı bilgi için : https://khosann.com/uzay-sondasi-parker-adeta-gunese-dokunacak/

"Güneş'in atmosferini inceleyecek uzay aracı yörüngede 1400 derece sıcaklığa maruz kalacak."

Saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok şu an için...

Bir de Cüppeli konusu var, ama siyasete kaçtığı için hiç girmeyeyim.

Akplinin derdi bile pahalı oluyo, video kartı ne alamazsan oyunun kalitesi kotu olur. Ekmek yemezsen ölürsün. ulkede ne kadar ekmege muhtac insan var biliyo musun. Ugrastigimiz seylere bak bi yanda 1080ti ekran kartı alamıyorum diye uzulenler diger yanda kahvaltıda peynir ekmegi zor bulanlar. kapitalizm böyle bir sey iste. Amerika bizim kadar kapitalist olmamisti

Yenmesi gereken et yerine ekmek ve makarna yenincede sıkıntı oluyor. Kapitalist ülkelerin et tüketimine bakalım. Özellikle genç yaşlarda...

Yenmesi gereken et yerine ekmek ve makarna yenincede sıkıntı oluyor. Kapitalist ülkelerin et tüketimine bakalım. Özellikle genç yaşlarda...
Suan hatirlamiyorum hangisi ama afrikada yapilan bir arastirmada insanlarin yeterince et ve diger gidalar türketememesi direk olarak zeka puanini ve beyin gelisimini etkilidigi görülmüs.

Ben bu yüzden hayvancılığı bitmiş ülkenin şansı yok diyorum. "Yerli ve milli" üreticiyi "adam" etmek için ithal ete başvurduk. Doğal olarak artık "yerli ve milli" üretim bitti.

USD 7 TL oldu ama ekmek fiyatı TL ve değişmiyor. 2018 yılı kişi başına düşen et tüketimi açıklanınca tekrar yazarım...

Silinen iletide sataşma vardı. Bahsettiğiniz politik mevzu ile ilgili değildi. Silinme sebebi bu.

Kişi ve hakaret içermeyen bir ileti, kuralları ihlalden değil de duygu ve keyfe göre silinmesi suistimal, tarafgirlik ve tavırdır; tarafıma saygı ihlalidir, üzücü.

Saplantılı, çocuk parkı.

Back
Top Bottom