What's new

Çay Bahçesi

Sel gider kumu kalır.Yarın o televizyonda,sosyal medyada yada miting meydanlarında birbirlerine atıp tutan siyasetçiler barışacak ve omuz omuza poz verecekler ama o siyasetçilerin arkasından gidip dostuyla yada akrabasıyla tartışanlar küs kalacak.Sen o siyasetçiyi belki hiç görmeyeceksin ama tartıştığın komşun akraban vs hep etrafında olacak.Geçici şeyler için kalıcı hasarlar bırakmaya gerek yok.

Türkçe başlık açılamadığı için türkçe yazdığım ve eleştiriye ve düzeltmeye ihtiyacım olan makaleleri foruma aktarmak konusunda isteksizim; link olarak da (çok çaylak üyeyim muhtemelen) verilemediği için link olarak da paylaşıp şu makaleleri kontrol eder misiniz diyemiyorum.

Orta yol sunabilecek olan?

Türkçe başlık açılamadığı için türkçe yazdığım ve eleştiriye ve düzeltmeye ihtiyacım olan makaleleri foruma aktarmak konusunda isteksizim; link olarak da (çok çaylak üyeyim muhtemelen) verilemediği için link olarak da paylaşıp şu makaleleri kontrol eder misiniz diyemiyorum.

Linki noktalar arasına boşluk koyarak verebilirsin.

Linki noktalar arasına boşluk koyarak verebilirsin.

http://www.turkdefence.com/

Sel gider kumu kalır.Yarın o televizyonda,sosyal medyada yada miting meydanlarında birbirlerine atıp tutan siyasetçiler barışacak ve omuz omuza poz verecekler ama o siyasetçilerin arkasından gidip dostuyla yada akrabasıyla tartışanlar küs kalacak.Sen o siyasetçiyi belki hiç görmeyeceksin ama tartıştığın komşun akraban vs hep etrafında olacak.Geçici şeyler için kalıcı hasarlar bırakmaya gerek yok.

Kısmen haklısın ama seçimlerden önce sana sövdüm diye hatırlıyorum her hangi bi hasar bırakmadı ikimizde de.
bi de bu tür tartışmalara genelde akp'li seçmen giriyor,
seçimi almışın 16 yıldır iktidarda partileri, hala yok chpli yok bilmem neli diye vatan haini ilan ediliyor herkes. onu da bi dusun derim

Kısmen haklısın ama seçimlerden önce sana sövdüm diye hatırlıyorum her hangi bi hasar bırakmadı ikimizde de.
bi de bu tür tartışmalara genelde akp'li seçmen giriyor,
seçimi almışın 16 yıldır iktidarda partileri, hala yok chpli yok bilmem neli diye vatan haini ilan ediliyor herkes. onu da bi dusun derim

Bana sövdüğünüzün hiç farkında değilim peki sövme sebebiniz neydi?
Benim için vatan haini bellidir.Hdp ve uzantılarına sempati besleyen yada destek veren yada sadece hdp değil diğer butun devlete zararlı unsurlara destek verenler haindir bana göre chpli olması vatan haini demek değildir çünkü benim etrafımda da chpli kişiler var ve onları tanıyorum.

Sen de onlardan biri olduğun için çoğul eki kullanıyor olabilir mi? Daha foruma geleli 2 gün olmuş akp propagandası yapıyorsun her gün, sen hayırdır asıl? Bu forum sizin gibilere tok

Buldum tartışmamızı ama hala söylediklerimin arkasındayım ve siz hala itham ettiğiniz şeyleri kanıtlamış değilsiniz.

Benim için vatan haini bellidir.Hdp ve uzantılarına sempati besleyen yada destek veren yada sadece hdp değil diğer butun devlete zararlı unsurlara destek verenler haindir bana göre chpli olması vatan haini demek değildir çünkü benim etrafımda da chpli kişiler var ve onları tanıyorum.

Ayrıca hazır chp konusu açılmışken aklımdaki iki üç şeyi söyleyeyim.Muharrem incenin chp başkanlığına aday olduğu sırada bir konuşması var diyor ki "Sen çıkmışsın yenmiş yenmiş de yenmiş" Ben size chpnin neden sürekli seçim kaybettiğini söyleyeyim.Çünkü chp kemalist bir parti.Kemalist yerine atatürkçü olsaydı seçimleri inanın kazanırdı.Ha şimdi siz bana diyeceksiniz ki kemalizm ile atatürkçülük aynı şey değilmi? Hayır efendim değil şöyle açıklayayım.
Bir kemalist havuz başında içtiği rakının fotoğrafını çekip internete atar altına ise "çomarlar yallah arabistana laiklik kazanacak" yazar ama atatürkçüler bilir ki laiklik demek rakı içmek demek değildir.İnanlara fikirlerinden dolayı çomar demek değildir.

Bir kemaliste göre atatürkü sevmenin şartları 19 mayıs ve 10 kasım günlerinde instagrama yada twittera atatürk resmi paylaşıp altına "Atam sen kalk ben yatam" yazmaktır sokakta gördüğü atatürk büstünü öperken fotoğraf çekinip gereksiz atatürk duyarı kasmaktır.Ama bir atatürkçü bilir ki atatürkü sevmek ve onu anlamak demek ankaraya gidince anıtkabirde fotoğraf çekinmek demek değildir bir atatürkçüye göre atatürkü sevmek demek atatürkün altı ilkesini iyi anlayıp okumaktır ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartıp sözü geçe bir devlet yapmaktır.

Ve bir diğer karıştırılan nokta atatürk demek biyolojik bir beden demek değildir.Atatürk demek anıtkabirde yatan kişi demek değildir.Atatürk bir fikirdir.Benimsenmesi gereken bir fikirdir hemde.Meclis mustafa kemale atatürk soyadını saçına gözüne bakarak vermemiştir.Mustafa kemal,atatürk soyadını kazanılan savaşlar yapılan inklaplar ve yok olmanın eşiğine gelmiş bir toplumu bir araya getirdiği için almıştır.

Kemalistler için atatürk deyince akıllarına sarı saçlı mavi gözlü birisi gelirken atatürkçülerin aklına yapılan inklaplar kazanılan zaferler ve dahada güçlenmeyi bekleyen bir devlet gelir.

İşte chpnin yıllardır sahip olduğu hastalığı bırakmanın reçetesi yukarıda yazılanlardır.Chp bir an önce kemalist kimliğini bırakıp atatürkçü bir kimlik kazanmalıdır.

Back
Top Bottom