What's new

Çay Bahçesi

Odin'e katılıyorum.

Kendi adıma konuşursam eğer islam düşmanı olsaydım Avrupa'yı bırakıp ülkeme geri gelmezdim. Avrupa'da diğer müslümanları çoğunlukla arap olanları gördükten sonra en iyi müslümanlığın bizim ülkemizdekinin olduğunu gördüm. Ama insanımız kafa olarak hızla arap/ortadoğu müslümanlığına doğru kayıyor. Artan kendinen olmayana karşı nefret, kindarlık, hoşgörüsüzlük bunun göstergesi. Benim istediğim yanlışlardan dönerek bu felaketin önüne geçilmesi.

Ahmet kardesim burada bence hic biri Islam dusmani degildir, ve o aziniklarin bir kismi Osmanli zamanindan dan kalma ve Osmanli devlet tarafindan koruma altina gecmistir. Yoksa Osmanliya aykiri olur boyle onlarin hepsini tehdit olarak gorursek

Kendileri farkına varmasa da yaptıkları şey tam olarak İslam düşmanlığı kardeşim. Farkındaysan gayri müslimlere gösterilen öz veri ve hoş görü Müslümanlara karşı tam bir nefrete dönüşmüş durumda ben buna dikkat çekiyorum.
Yoksa amacım gayri müslimlere düşmanlık yapılması değil bununla beraber İslama gösterilen ön yargıya sessiz kalacakta değilim, kesinlikle kalmamalıyız.

Müslümanlar değil, yobazlar. Ve sayısal üstünlükleri nedeniyle bu ülkeye en büyük tehdit Müslümanım diyen yobazlar. Kıçınızdan anlayıp çarpıtmayın lafı.

Edebinle konuş işinize gelmeyince hemen çirkefleşiyorsunuz, belkide bu edepsiz çıkışlarınız suçluluk psikoloisinin bir göstergesi.

Yahu karınca sana düşman olsa ne yazar olmasa ne yazar? Ufacık bir azınlıktan bahsediyoruz. İsteseler bile bu topluma tehdit oluşturamazlar. Kaldı ki size göre sizin otorinize karşı duran herkes kötü niyetli herkes kaka. Dedim ya siz hep haklısınız diğer herkes it köpek.

Müslümanlar değil, yobazlar. Ve sayısal üstünlükleri nedeniyle bu ülkeye en büyük tehdit Müslümanım diyen yobazlar. Kıçınızdan anlayıp çarpıtmayın lafı.

Targonmusun ne karın ağrısısın haddini aşma! Sen ne hakla Müslümanlara hakaret edersin. Her türlü ahlaksızlığı namussuzluğu çağdaşlık medeniyet sanan Avrupa beslemesi!

Bal gibide tehdit oluşturuyorsunuz bak ülke karşıtı her türlü gösteri de siz varsınız. Devletine, Polisine saldıran, yağmalayan vandallar işte. Az olmanız bu ülkeye her türlü zararı verdiğiniz gerçeğini şirin göstermiyor.

Targonmusun ne karın ağrısısın haddini aşma! Sen ne hakla Müslümanlara hakaret edersin. Her türlü ahlaksızlığı namussuzluğu çağdaşlık medeniyet sanan Avrupa beslemesi!

Bal gibide tehdit oluşturuyorsunuz bak ülke karşıtı her türlü gösteri de siz varsınız. Devletine, Polisine saldıran, yağmalayan vandallar işte. Az olmanız bu ülkeye her türlü zararı verdiğiniz gerçeğini şirin göstermiyor.
Sen böyle deyince nerde hakaret var gormek için Targon'un yazısını dikkatlice okudum.

Müslümanlara hakaret yok. Yobazlardan bahsetmiş.
Sen neden üstüne alindin ki?

Nedir bu böyle? İslam Dinine her türlü saldıranlar maşallah bu Formda el üstünde tutuluyor. Bu tip dinsizlere tepki gösterince Ban yemen içten değil.
Sen böyle deyince nerde hakaret var gormek için Targon'un yazısını dikkatlice okudum.

Müslümanlara hakaret yok. Yobazlardan bahsetmiş.
Sen neden üstüne alindin ki?

Ya geç sen boş kelime oyunu yapmayı. Aklınızca laf ebeliği peşindesiniz. Müslümanım diyen yobazlar demiş iyi bende Atatürkçüyüm diyen hainler diyeyim bakalım nasıl anlıyorsunuz. İşinize nasıl gelirse.

Adam bal gibide Müslümanlara hakaret ediyor makyajlayıp. Bu tipler gibi düşünmeyenler, aynı görüşe sahip olmayan herkes yobaz bi kendileri akıl küpü. Bu ülkede azınlık deyip şirin göstermeye çalıştığı diğer din mensuplarını yıllardır görüyoruz. Hala ne kıvırıyorsunuz nedir bu kendi ülkende ki müslümanları azınlıklar karşısında aciz gösterme çabası!

Last edited:

Yemin ediyorum bir gün sırf şu özeleştiri yoksunluğunuz ve İslam adı altında yapılan pislikleri deli gibi savanmanız yüzünden yukardan birileri diyecek sen misin benim gönderdiğim din ile bu şerefsizlikleri bağdaştıran, takır takır taş yağacak başınıza.

Ramazanda sigara içiyor diye çocuk döven adamın yaptığını İslam'a hakaretten saymıyorsun ama bunu eleştirip bu adama "Müslümanım diyen yobaz" diyen kişiye İslam'a hakaret ediyor diyorsun. İslam aleminin içinde bulunduğu durumun en büyük sorumlusu sizsiniz.

Last edited:
Ya sen kimsinde benim imanimi sorguluyorsun, haddini asma.
Abi bunlara cevap verme hep aynı kişiler, hep siyaset kavgası. Şurda bigün defence la ilgili bişey paylaştıklarını görmedim.
Savunma sanayii forumunu siyaset yeri sanıyolar.
Öbür başlıklarda hiç hareket yok. Hep buralar hareketli.

Odin'e katılıyorum.

Kendi adıma konuşursam eğer islam düşmanı olsaydım Avrupa'yı bırakıp ülkeme geri gelmezdim. Avrupa'da diğer müslümanları çoğunlukla arap olanları gördükten sonra en iyi müslümanlığın bizim ülkemizdekinin olduğunu gördüm. Ama insanımız kafa olarak hızla arap/ortadoğu müslümanlığına doğru kayıyor. Artan kendinen olmayana karşı nefret, kindarlık, hoşgörüsüzlük bunun göstergesi. Benim istediğim yanlışlardan dönerek bu felaketin önüne geçilmesi.
Bu ve diğer nedenlerden dolayı islam'dan hızla kaçış var.

10400 kişinin katıldığı bir ankette "müslümanım" diyenlerin orani 40% da kaldi.
Diğerleri deist ateist agnostik şamanist...

Özel değilse, Türkiye'ye dönme sebebini sorabilir miyim?
Bu günlerde herkes kaçma peşinde çünkü.

Birden fazla var. Aile-arkadaş hasreti, bulunduğun ülkeye aidiyet hissetmeme, ne kadar entegre olursan ol hiçbir zaman toplumun seni kabul etmemesi gibi nedenler. Bir de eğer Türkiye'de az çok iyi yerlerde okumuşsan, çevren ''kaliteli'' insanlardan oluşuyor. Bunu sıfırdan Avrupa'da/ABD'de yakalaman çok zor. Çünkü arkadaş çevren tek tip değil. Ama yurt dışına gittiğinde arkadaş çevren genelde iş çevrenden oluyor bu da kısıtlı insan havuzu demek. O havuzdan seçebileceğin insan sayısı da kısıtlı.
Aile ve arkadaş hasreti denildiğinde çok çabuk geçiştiriliyor ama yaşayan kişiyi çok büyük depresyona itiyor. Sosyal medyada bakıyorsun arkadaşların veya ailen bir şeyler yapıyorlar sen 30 metrekarelik evinde tek başına bilgisayar ekranı karşısında onları izliyorsun. Bunun yanında ben yurt dışında bulunduğum süre boyunca kahkaha atarak güldüğümü hatırlamıyorum. Daha 1 saat önce arkadaşlarımla Mado'da buluştum, bir kez daha iyi ki geri gelmişim dedim.

Ya sen kimsinde benim imanimi sorguluyorsun, haddini asma.

Esas sen haddini asma Muslumanlarin icinde ki insanlari cimbizla secip aha bu yobaz diyeceksin ama diger kesimlere aman ha saygi duyalim diyeceksin yok oyle yagma!! Zeytin yagi gibi uste cikmasini da biliyorsunuz maazallah!

s-a3027436b53b4ce5b8eaa8df943d76ed0e490d9a.jpg

Hacı Sabancıyla yazışması
s-0069ccc261f4a751a7bda6d04282d487a0c4a804.jpg

Bu cicişler mevzuu bayağı hoşuma gitti.
Milyarların bile olsa eşeklikten öteye gidemiyorsun. Bu hanzoluklarla bu paraları nasıl kazanıyo bu enayiler.
Sabancı ailesi bu milletin kanını emmek için yoğurt bile yapıp satmıştı. (Danone)
Nerde Sabancı , Nerde Koç ailesinin seviyesi.
Öbür tarafta Koç parasını sanayiye yatırıyor Tank yapıyor, araba yapıyor.Mütevazilikleride cabası Rahmi Koç Türkiye'ye devlet başkanı olacak kadar bilgi ve entellektüel seviyeye sahip.

Back
Top Bottom