What's new

Çay Bahçesi

Nasıl alacağız? Nasıl olacak? Bitti, Olmaz, Geçmiş olsun diyenler gelsin...

Ben diyordum mesela ama nasıl alacağı veya alamayız demiyodum geç kalındı diyodum. Hem afrin devede kulak, doğruları söyleyince böyle oluyoruz... abd askerlernin olduğu yerlere nasıl girilcek...

Son yıllarda uygulanan yanlış politikalar olmasa biz Suriye'ye girdiğimizde 2-3 uçak ve belki daha az sayıda askerle halledebileceğimiz işi çok çok daha fazla kaynak, insan gücü ile halletmek zorunda kaldık. Belki zamanında yanlış politikalar uygulanmasa bu işi çok daha az sayıda şehit ile atlatabilirdik.

Sanırım aramızda Afrin'e girmemeliydik diyen yok. En azından bu kısımda mutabık kalmış olmamız da güzel.

Bu arada Ümit Özdağ'ın bir konuşmasında Afrin'deki koruganların yapımında kullanılan demir ve betonun Türkiye'den gittiğini, bunları kimin gönderdiğini bildiklerini ama operasyon devam ederken bunu dillendirmeyip operasyonun bitmesini beklediklerini söylemişti. İşin bir de bu kısmı var.

Son yıllarda uygulanan yanlış politikalar olmasa biz Suriye'ye girdiğimizde 2-3 uçak ve belki daha az sayıda askerle halledebileceğimiz işi çok çok daha fazla kaynak, insan gücü ile halletmek zorunda kaldık. Belki zamanında yanlış politikalar uygulanmasa bu işi çok daha az sayıda şehit ile atlatabilirdik.

Sanırım aramızda Afrin'e girmemeliydik diyen yok. En azından bu kısımda mutabık kalmış olmamız da güzel.

Var.

Varsa da art niyetli olduğunu sanmıyorum, en azından bu şekilde düşünmek isterim. Belki bölgede durumun vahametini ve oraya girmemizin ülkenin istikbali için önemini kavrayamama durumu olabilir.

Giriş, gelişme ve özellikle sonuç; kısaca süreç ve özellikle sonucun zaman içindeki fayda/zarar hesabı resmin bütününde...

upload_2018-3-22_0-45-28.png

Country Latest Posts

Back
Top Bottom