What's new

Çay Bahçesi

I answer them:)

Gördüm.

2387724_ob998.jpg

Çinliler kendini dev aynasında görüyorlar, batı ekonomisinin nitelikli ucuz kölesi olduklarını unutmuşlar. Adamlar 220 dolar asgari ücretle gururlanıyorlar. Batıya ucuz lazım, sıra Çinden başka ülkelere geçecek ve geçiyor.

Aynen döngü bu şekilde, ucuz işgücü, ticaret, ülke refahında artış, işgücünde fiyat artışı, üretim maliyetlerinde artış, pazar kaybı.... Bu yolun sonu gelişmiş ülke olmaya kadar gider ama çok sayıda işgücü az teknoloji odaklı firma çıkaramazlarsa ekonomileri biter bu nüfus yoğunluğuyla. Bize oranla avantajları çok olsada mentalite bakımından bence çöp bu çin. O başlıkta çoğunu engelledim kafa bi boka basmıyor.

Tamam da ne olmus? Konu neymis? Ne demis? Ben giriyorum sectionda hic bir sey yok. Bi bakiyorum ATALAY banned :D ondan sordum yani.

Abuk subuk patavatsız konuşuyor! Sonra da kafasına yiyiyor. Biz alıştık, o alışamadı hala.

Aynen döngü bu şekilde, ucuz işgücü, ticaret, ülke refahında artış, işgücünde fiyat artışı, üretim maliyetlerinde artış, pazar kaybı.... Bu yolun sonu gelişmiş ülke olmaya kadar gider ama çok sayıda işgücü az teknoloji odaklı firma çıkaramazlarsa ekonomileri biter bu nüfus yoğunluğuyla. Bize oranla avantajları çok olsada mentalite bakımından bence çöp bu çin. O başlıkta çoğunu engelledim kafa bi boka basmıyor.

Bu yüzyıl Çinlilerin olucak adamlar her yönden ABD'ye kafa tutabilen tek ülke olma yolunda gidiyor siz öyle bakmayın Rusya bile artık ABD ile tek tük sürtüşmeden başka bir şey yapamıyor.. 220 dolara çalışıyor diyip Çinlileri öyle hiç küçük görmeye çalışmayın bal gibi çalışıp duruyor Çin halkı aşırı nüfusu yüzünden böyle şeylerin olması normal.

Daha geçen hafta yabancı bir haber sitesinde Çin'in ABD'yi yapay zeka alanında bile geçiceği söyleniyor.

Bu yüzyıl Çinlilerin olucak adamlar her yönden ABD'ye kafa tutabilen tek ülke olma yolunda gidiyor siz öyle bakmayın Rusya bile artık ABD ile tek tük sürtüşmeden başka bir şey yapamıyor.. 220 dolara çalışıyor diyip Çinlileri öyle hiç küçük görmeye çalışmayın bal gibi çalışıp duruyor Çin halkı aşırı nüfusu yüzünden böyle şeylerin olması normal.

Daha geçen hafta yabancı bir haber sitesinde Çin'in ABD'yi yapay zeka alanında bile geçiceği söyleniyor.

evet nerede çokluk orada bokluk hesabı, bu kadar kalabalık olunca saçma sapan şeyler çıkıyor ortaya ama şans eseri gelişmiş teknoloji de çıkıyor, diğerlerinde maalesef sana katılmıyorum diğer arkadaşlar haklı, çin abd'ye rakip olmaktan çok uzak, abd bugun fişi çekse çin in neyi kalır? ama neden yapsın amerikan şirketlerinin ucuz işçilikli çinliler işine yarıyo

ABD çin i askeri anlamda hiç rakip de görmedi hala da görmüyo. tek rakip var o da rusya.

Abd fisi cekse bile hemen Çinin yerini bulamazlar ve epey surer. Ozaman Abd deki halk napicak? Piyasadaki mallar bircogu pagli olur basta halk sokaga cikar hehe bilmiyorum abartili olabilir ama Çin nasil Abdyi oyle kolaycana birakamasada Abd de Çini oyle

Hadi eskiden onlar vardı demek ki amaçları ne özgür müzik dinlemekmiş, ne dillerini konuşmakmış, bu orospu çoçuklarının tek amacı askerimizi şehit edip bizden toprak almak. Bunlar Allah'sız, bunlarla diyalog kurulamaz. bunu artık anlamamız lazım.

Doğu'da asker saatlerce dil döküyor, kısaca şu video'yu sonuna kadar izleyin, anlayacaksınız

"
Açılım, sözde çözüm süreci adına teröristlere alan serbestliği sağlamak, alnı secdeye değenlerin her istediğini verip darbeye zemin hazırlamak..
Bunlar vatana ihanet suçunu oluşturur ve zaman aşımına tabii değildir. Türk Milleti hesap sorar, er ya da geç ama mutlaka..

Country Latest Posts

Back
Top Bottom