What's new

Çay Bahçesi

Haritaya bakıyorum, Kerkük'ün güneyindeki Tuz Hurmatu, Dakuk, kuzeyinde Altun Köprü, Dibis vs. Buralar hep Türkmen çoğunluklu yerleşimler. Kerkük şehrinde durum ne bilmiyorum. Buraların halkı ne düşünüyor? Planları ne? Yani Irak ordusu askeri harekat başlatsa bunlar ne yapar? Çünkü içerden silahlı direnişe kalkışsalar işleri baya hızlandıracaklar.

Ya haritayı bırakın şimdi. Kuzey kürdistan diyelim artık. zamanında başbakan k.kürdistan diyor bir mitingde. Şimdi sıradan vatandaş kuzey kürdistan desin vatan haini der yancılar :) yattı balık yan gider, madem devletimin KUZEY KÜRDİSTAN demiş. Devletimizin başı öyle demiş zamanında, ben kabullendim. Kurdistane kurdistaneeee

Ya haritayı bırakın şimdi. Kuzey kürdistan diyelim artık. zamanında başbakan k.kürdistan diyor bir mitingde. Şimdi sıradan vatandaş kuzey kürdistan desin vatan haini der yancılar :) yattı balık yan gider, madem devletimin KUZEY KÜRDİSTAN demiş. Devletimizin başı öyle demiş zamanında, ben kabullendim. Kurdistane kurdistaneeee

Gaz verme yoksa küfürü basacagim. Sana degil tabii. Asa bende Musa yanda.

Ben sahsen bu adamları çok savundum da sövdüm de, herkesin ailesinde, yakın akrabalarında falan zaten akp'li vardır. Çok eleştirmiyom da sıradan bi emekli adamın bu kadar kafası basmayıp, emekli maaşında 3-5 gelişme, hayat standartlarında artış hissederse, akp der gider, anlatamazsın, anlamaz da zaten. o ayrı mesele de.

bu adamları iltifat edip, arkalarından koşarsan çok iyisin ama olumlu da olsa şu şu yanlış dersen. düşmansın. kadir topbaş ı nasıl harcadıklarını gördük. Abdullah gül ü de harcadılar. ahmet davutoglu da ülkeyi harcıyodu bunlar harcamasa. bozuk para gibiyiz anasını satım.

dış politikada cok hata yaptık. adamlar nasıl uykudaysa uyanmadılar bi turlu. Suriye politikası bizi bitirecek, ne hikmetse bugunlerde hiç " esad gidecek, esad katil, esad serefsiz" ben hic duymuom.

ben daha kucuktum hatırlıyom bu talabani barzani, mehmet ali birand da yasarken, haberinde dun gibi hatırlıyorum. "turkiye'ye kedi bile vermeyiz" deyip dassak geciyolardı bizle. amerikayı da arkalarına almıslardı. Bu adamların amacı belli, ne olacaktı vazmı gececeklerdi ? Diyarbakırda Mitingde karşına oturtmuş barzaniyi. KUZEY KÜRDİSTAN dersen. barzani gelince kurdistan bayragi cekersen gondere. adamlar referandum ilan edince niye olay oluyor? bizim gazımızı almak için mi. çok mu sürpriz şimdi bunlar için bu?

madem demokrasi bunu istiyor, devlet baba bunu istiyor o zaman kuzey kurdistan diyelim napak. devrim mi yapak basimizi derde mi sokak anlamadım :D

Önce kuzey sonra, kürdistan, sonra buyuk kürdistan, dogudaki topraklarımız yavas yavas gidyordu, ama halk hala RTE diye sokakları inletiyordu. Göklerden gelen 1 karar, kararların da kararı vardı. her kararın atomu vardı. kürdistan büyük kürdistan olmuştu ve hala RTEEEEEEEEEEEE
EEE
E
E
E
E
E
E
E
E
EE
E
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

diye. herkes ağlıyordu.

şöyle bişi var, kürdistana karşı olmamak stratejik hata. çünkü toprakların degil, 1-2 dönem kontrol edersin, yarin bi gün abd ingiltere güdümünde biri gelir başa, bugun dost, yarın düşman oluruz. Bunları göremeyecek kadar körler. adamlar canada degil ki, amerika gibi kose bucak bi kıtada kontrol et, kimse mudahele etmesin sana hizmet etsinler.

her seye ragmen cografyamız zor allah herkese yardım etsin.

Severim bu muhabetleri.Topbas, kentsel dönüsümdeki imar rantini "veto" etti, ya da lavantayi paylasamadi ondan gitti. Abdullah beyi , Davutunoglu götürdü, Gül aslinda pek de Fetöcü sayilmaz; bayragini mecburen rüzgara denk asiyordu. Ona bakarsan hepsinin gecmisi ABD ye biat etmekle gecmis.
Kimin gecmedi ki ? Rahmetli Ecevit bile bir yere kadar biat edip gizlice Konsoloslari ile görüsmüyor mu idi ? Fetö savunucusu olmustu bir ara. Ecevit maalesef kendini yenilemedi, Rahsan hanimin gazina geldi. Rahmetli Özal Internet'de gezerken, Ecevit eski daktilosuna takmisti . Bu Neo-Osmanli , Türk- Islam sentezi falan masal ve zihin manipülasyonu. Her toplumu zayif noktasindan yakalarlar ( Efsanevi Asil tendonu).
"Reis" olgunlasti, ama bence danismanlari hala zayif. "Jöleli" gibi grafik yorum uzmani gibi adamlarin hic isi yok o mevkilerde, adam herseyi biliyor bir sey bildigi de yok ( bunlara Avrupa'da kendi isine uzman ama herseye maydanoz derler), nerdeyse Israil'le bizi savasa sokacakti. Hatirlarsin , bir MEKO firkateyni tüm Israil Donanmasina bedelmis :))
Umarim Tayyip bey artik "usta" olmustur. O da her insan gibi kalici degil, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktir. Bu Cografya'da bizi asla rahat birakmayacaklar, onun icin stratejik planlarimiz en az 50 yillik olmalidir.
Almanya secimlerden cok iyi ders cikarmali, aslinda netice iyi oldu.
CDU veya SPD iktidar olsalardi, millete gene " Mülteci katki vergisi v.s." gibi gecireceklerdi.
Simdi burnuma erken secim kokulari geliyor, yerlesik partiler burada orta direk ve emeklilere güvence saglamazsa ( Hollanda ve Iskandinav ülkelerindeki gibi asgari 1000 Euro yasam güvencesi) ;
Almanya önümüzdeki yillar cok istikrarsiz siyasi bir dönem gecirir.
Yabanci karsiti siddet eylemleri artar, suclar artar v.s. v.s.;
bunlar eleman sayisini artirarak isi götüreceklerini zannediyorlar. ( Türkiye'deki hatanin aynisi- kalite degil kantite). Ama genlerine islemis - bürokrasiye ve tüm kuvvet ayrimi organlari Nazi dolu ve daha da dolacak.

Last edited:
Herkes görüşünü yazmış, bende yazayım. Bu ortak tatbikatlardan filan hiçbir sonuç çıkmaz. Barzani yoluna devam eder, biz ilk birkaç yıl tanımayız filan. Sonra politik ve ekonomik konjonktür gereği ilişkileri başlatırız. Zaten bizim Türkiye ile bi sorunumuz yok filan derler. Eski tas eski Hamam devam eder bu ilişkiler.
Bu devlette bağımsızlığını kazanmış olur. Maalesef durum böyle, kimse kusura bakmasın. Savaş filan olmaz.

Herkes görüşünü yazmış, bende yazayım. Bu ortak tatbikatlardan filan hiçbir sonuç çıkmaz. Barzani yoluna devam eder, biz ilk birkaç yıl tanımayız filan. Sonra politik ve ekonomik konjonktür gereği ilişkileri başlatırız. Zaten bizim Türkiye ile bi sorunumuz yok filan derler. Eski tas eski Hamam devam eder bu ilişkiler.
Bu devlette bağımsızlığını kazanmış olur. Maalesef durum böyle, kimse kusura bakmasın. Savaş filan olmaz.
Haklisin kardesim ama,iliskiler bitmez,masa alti devam eder ve ayni durum Suriyedekelilerlede(YPG) olur.

Haklisin kardesim ama,iliskiler bitmez,masa alti devam eder ve ayni durum Suriyedekelilerlede(YPG) olur.

O zaman dükkani hemen simdi kapatalim.

Benim evlatlarimin vergileri ile Kürdistan finanse,
askerlerim sehit ve ekonomimiz talan edilecekse;
hesap sorulur.

O zaman dükkani hemen simdi kapatalim.

Benim evlatlarimin vergileri ile Kürdistan finanse,
askerlerim sehit ve ekonomimiz talan edilecekse;
hesap sorulur.
Hicte bisey sorulmaz,gor bak ne olacak,bi numara bulurlar yine.
Bu referandumdan sonra en az iki sene hazirlik yapacaklar ve o zaman icinde bir yol bulurlar.

ölmeden görseydik kurdistan mı kurulacak çin abd mi savasacak. rusya mı dalacak. arkadas. gozumuz acık gidecez.

alkol kullananlar nasıl da aşırı akplilerin gözünde "kafir munafik" nefret eder oldum bu tiplemelerden.

içelim şerefe. yanı başımızda bize biat edecek bir kopekistan kuruldu. kutlayalım kardeslerim

Pakistan Affairs Latest Posts

Country Latest Posts

Back
Top Bottom