What's new

Çay Bahçesi

başkası neden yaşamasın özgürce?
Nasıl yani, anayasada sana tanınan hakların başka bir Türk vatandaşına tanınmadığını mı iddia ediyorsun? o_O

Kanunları zorla dayatmak Diktatörlüktür.
Hayır, Hukuk Devleti'dir. Demokrasi sana kanunları değiştirme şansını belli aralıklar ile seçimlerde verir, fakat son durumdaki kanunları herkese dayatır. Kanun silah zoruyla dayatılır vatandaşlara, Polis ve Jandarma tarafından.

Halk neyi ister ise onu vermek zorundasın
E parlamento seçimini yapıyor zaten halk o_O Seçim yapılmışsa, parlamento senin istemediğin bir yasayı çıkarttıysa "ben tanımıyorum banane" deme hürriyetin yok. Kapında polis abini buluverirsin :lol:

Ben kurallar ne diyor, neyi dayatıyor derdinde değilim. Gördüğüm bazı yanlışları söylüyorum. bana yanlış geliyor bu kadar basit. Ben Hukuk hakkında herşeyi biliyorum diye iddialı değilim. Şahsi fikrimdir bu.

Ben kurallar ne diyor, neyi dayatıyor derdinde değilim.
İyi ama şunu sen iddia ettin;
Millet vatandaşlığın Hukuki ismi falan değildir.
Yalan söyledin, kanıtlamama rağmen halen de direttin o_O

Eğer "Hukukilik" hakkında bir tez ortaya atıyor isen, "ben yasalarda kanunlarda ne diyor derdinde değilim" diyemezsin, zira hukuki; Yasa ve Kanunlarda her ne yazıyor ise ona uygunluk demektir.

Biz burada senin etiklerin nelerdir'i tartışmıyoruz, pek de umurumda değil zaten.

Millet, vatandaşlığın hukuki ismine denir.

Nasıl yani, anayasada sana tanınan hakların başka bir Türk vatandaşına tanınmadığını mı iddia ediyorsun? o_O

Hayır, Hukuk Devleti'dir. Demokrasi sana kanunları değiştirme şansını belli aralıklar ile seçimlerde verir, fakat son durumdaki kanunları herkese dayatır. Kanun silah zoruyla dayatılır vatandaşlara, Polis ve Jandarma tarafından.

E parlamento seçimini yapıyor zaten halk o_O Seçim yapılmışsa, parlamento senin istemediğin bir yasayı çıkarttıysa "ben tanımıyorum banane" deme hürriyetin yok. Kapında polis abini buluverirsin :lol:

Özgürce yaşamadığını dile getiren çok insan var. Bizde neden Kürtler (olmayan Kürtler☺️) için onların anadilinde bir mahkeme yok. Şeriat Mahkemeleri var mesela İngiltere'de gibi. Bu tip söylemler duydum sonuçta. Ben Yunanistan'da var diye duydum sadece. Bak şimdi son Anayasa Değişikliğinden muzdarip olan insanlarımız var. ortak bir değer yok.

Bizde neden Kürtler (olmayan Kürtler☺️) için onların anadilinde bir mahkeme yok.
Çünkü "ana dil" diye bir kavram yoktur. Dil denen şey, insanların düşüncelerini alma ve vermede kullandıkları birer şifredir. Bütün diller, insanlarca uydurulmuştur, ve uydurulmaya devam etmektedir. Her bir bireyin dili, bir ötekinin dilinden farklıdır.

Zaten Devlet'in eğitim sisteminin amacı da budur; vatandaşların bildiği ortak kelime sayısını arttırabildiği kadar arttırmak.

Hatice nene "gel yavirum sana menen içerem" der, onun kızı Esra ise "iphone(ayfon)da Shakira'nın son şarkısını dinledim, kopuyoz yaneee" der. Esra, Hatice nene'nin kızı. E bunların konuştukları diller aynı mı? o_O Elbette değil.

Dil denen şey sabit birşey değil, jenerasyondan jenerasyona değişir, kültürel akımlardan (şarkı/film/tiyatro/kitap/şiir vb.) etkilenir, karışır harmanlanır. Zaten gün gelecek dünyada, insan ırkının konuştuğu sadece bir dil kalacak.

Varolmayan kavramları gerçek kabul edip, bunlar üzerinden ajitasyon yaratıp madur edebiyatı yapmanın hiçbir mantıklı yanı yok.

Çünkü "ana dil" diye bir kavram yoktur. Dil denen şey, insanların düşüncelerini alma ve vermede kullandıkları birer şifredir. Bütün diller, insanlarca uydurulmuştur, ve uydurulmaya devam etmektedir. Her bir bireyin dili, bir ötekinin dilinden farklıdır.

Zaten Devlet'in eğitim sisteminin amacı da budur; vatandaşların bildiği ortak kelime sayısını arttırabildiği kadar arttırmak.

Hatice nene "gel yavirum sana menen içerem" der, onun kızı Esra ise "iphone(ayfon)da Shakira'nın son şarkısını dinledim, kopuyoz yaneee" der. Esra, Hatice nene'nin kızı. E bunların konuştukları diller aynı mı? o_O Elbette değil.

Dil denen şey sabit birşey değil, jenerasyondan jenerasyona değişir, kültürel akımlardan (şarkı/film/tiyatro/kitap/şiir vb.) etkilenir, karışır harmanlanır. Zaten gün gelecek dünyada, insan ırkının konuştuğu sadece bir dil kalacak.

Varolmayan kavramları gerçek kabul edip, bunlar üzerinden ajitasyon yaratıp madur edebiyatı yapmanın hiçbir mantıklı yanı yok.

Hatice ve Esra Türkçe anadilini kullanıyor. Farklı olan şey ise ağızdır. Kırsal kesimde oturan ile şehirde oturan birisi dediğin gibi siyasi, medya gibi unsurlardan etkilendir. Artı Madur edebiyatı yapanlar ilerde benim özgürlüğümü kısıtlamasın yeter. Ben kendime Türk Milleti diyebilirim. Ama Kürt demiyor ise ki demekte zorunda değil. Bunu da dayatamazsın, yanlıştır.

Hatice ve Esra Türkçe anadilini kullanıyor. Farklı olan şey ise ağızdır.
Ağız falan değil, biri Batı'dan kültürel etkileşim ile giren kelimeleri kullanıyor, öteki ise doğu etkileşiminden girmiş kelimeleri kullanıyor.

Kelime değiştiği anda o artık başka bir dildir, zira bir insanın konuşurken alıcı ve verici şifreleri (kelimeler) farklıysa anlaşılamaz.

Ama Pikaçu demek istiyor ise ona "sen pikaçu değilsin, Türksün" diyemezsin. Bunu dayatamazsın, yanlıştır.
Hayır değildir. Pikaçu diye bir ırk yok. Eğer o Pikaçu olduğunu iddia eden kişi Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı ise Türk'tür, Pikaçu değildir.

Ağız falan değil, biri Batı'dan kültürel etkileşim ile giren kelimeleri kullanıyor, öteki ise doğu etkileşiminden girmiş kelimeleri kullanıyor.

Kelime değiştiği anda o artık başka bir dildir, zira bir insanın konuşurken alıcı ve verici şifreleri (kelimeler) farklıysa anlaşılamaz.

Hayır değildir. Pikaçu diye bir ırk yok. Eğer o Pikaçu olduğunu iddia eden kişi Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı ise Türk'tür, Pikaçu değildir.
Pikaçu ne ya ben Pikaçu diye birşey yazmadım. Benim yazdıklarım ile oynanıyor mu burada?

Ne demek Pikaçu ne? Pikaçular, Türkiye'deki ırklardan biridir, kendi dilleri vardır "Pikaçuca" diye. Sen şimdi pikaçuları inkar mı ediyorsun :lol:
Benim yazımda Kürtler yazan yerde senin alıntıladın yer aynı değil bende kürt sende pikaçu yazıyor. Onu anlamadım. Ben pikaçu diye birşey yazmadım çünkü.

Ben pikaçu diye birşey yazmadım çünkü.
E, peki sen neden mahkemelerde Pikaçuların ana dilinde yargılama yapılmasını savunmuyorsun ? o_O Bu ülkede 20 milyon Pikaçu yaşamakta, yıllardır ezilip inkar ediliyorlar...

Ülkeniz için savaşır mısınız?

20545247_530363333973551_8721170109897410817_o.jpg

Ülkeniz için savaşır mısınız?

20545247_530363333973551_8721170109897410817_o.jpg
Bu işler laflar olmaz. Lafa gelince Doğu toplumları Mangalda kül bırakmaz.
Ülkemizdeki bedelli talepleri ve askerlik yapma istekleri durumu ortaya koyuyor.
Askerdeyken Albayımız şöyle demişti:"Patates soymak için veya tuvalet temizlemekten kaçmayan er ,savaşta ilk şehit olanlarla aynı motivasyona sahip,iki durumdada niyet aynı "demişti.

Bu işler laflar olmaz. Lafa gelince Doğu toplumları Mangalda kül bırakmaz.
Ülkemizdeki bedelli talepleri ve askerlik yapma istekleri durumu ortaya koyuyor.
Askerdeyken Albayımız şöyle demişti:"Patates soymak için veya tuvalet temizlemekten kaçmayan er ,savaşta ilk şehit olanlarla aynı motivasyona sahip,iki durumdada niyet aynı "demişti.

Türk Milletinin genetik kodlarıyla oynamışlar. Milletin bir kısmı uygun kıvama gelmiş gibi...
Önceden neydi be...
Namazlardan sonra, "kahrolsun Amerika, kahrolsun İsrail" sloganları atılırdı...
Şehit haberi geldiğinde, "bu vatanı böldürmeyeceğiz" denirdi...
Kürdistan lafı duyulduğunda, "Kürdistan hayal edenlerin yeri kabristan" denirdi...
Yunanlılar artistlik yapsa, "Bir avuç yunanı yine denize dökeriz" denirdi...
Şimdi mi; Öyle yok! "Partim, liderim, ideolijim ne istiyorsa onu söylerim" deniyor!
Birileri "Türküm, Vatanım, Bölünmezliğim, Bağımsızlığım" dediğinde ise yan gözle bakılıyor...

Country Latest Posts

Back
Top Bottom