What's new

Çay Bahçesi

basimiza tayip varken ne bekliyordun? Bu yasananlar rastgele olmuyor, hergun televizyonda bogurdukce insanlari bu duruma dusurdu.

"dindar genclik yetistirecez"
"ayran milli ickimiz"
"iki ayyas"
"lozan anlasmasi tartismasi"
daha birsuru

bunlarin hepsi insanlara bilinc altinda mesaj, insanlarin icinde derin ayrismalar dogruyor.

Hep aynı hikaye...yersen

Yersin... yersin. Bak serefsiz liderinize... ben demiyorum kendisi diyor

Resim1(15).jpg

Benim liderim böyle çay içer. Ama senin gibi çakma kurt ne zehir içer bilmem.

s-4e191db2ac8b690043966f840ca950c60bbf08b0.jpg

@Baybars Han

Forumda ilgili parti ve lideri lehine tavır alanların yazdıklarına dikkat ederseniz akıl, mantık, İslam ve ahlak içersinde bir karşılık veremiyorlar; tam tersine gerçeklikten uzak pişkince yazılar yazmaktalar, farkında olmadan hem kendi kişilikleri hem de savundukları kişi/kurumu teşhir ediyorlar.

Bu sebeple beyanat ve resimle ispat olunan hakikati yazmakla, hem ilgili kişi/partiyi aynı zamanda burda onları savunanları teşhir etmiş oluyorsunuz, bu gerçeklikten uzak pişkince tutumları buna kanıttır. Bir taşla iki kuş...

Sakin lütfen.

Adamlar komplo teorisi uretmekten baska birsey yapmiyor, acik kanit gosteriyorsun, cevap veremiyor sacma sapan seyler yaziyorlar. Bunlar hangi dunyada yasiyor merak ediyorum. Aslinda pek fazla birsey beklenmez bunlardan, takip ettikleri akil shakespear aslinda ingiliz degil seyh pir diyor :disagree::disagree:

Devlet sirlarini Erdogan sizinle paylasacak degil, sir denilen seyler siziyorlar senin gibi densizlere malzeme oluyor:-). Sonra foruma cikip akil mantik yorumunu yapan entel birisi arkasini ovuyor. Ikibin on da soyle soylemis sonra soyle, olm bu siyaset. Senin gibilerine soylecegim...

"Büyük kafalar fikirleri, orta kafalar olayları, küçük kafalar kişileri tartışır"

Baskalarina laf atiyorsun ama soylediklerin tam seni tarif ediyor.... Olm vakasiniz baska birsey degil...

yapistir lan daha cok malzeme varsa, sadece bir birinizi tatmin ediyorsunuz...:-)

Last edited:
izleyin lider dediginiz Turk dusmani kopegi

Burada ki sözleri "Millet" olmayı hazmadememiş kişilerin kanına dokumasını normal karşılıyorum. Senin ülkende farklı milletlerden insanlar yaşamakta. Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Alevi vs. Gözetmeksizin zorla ben Türküm dedirtmek saçma. Türk olarak bana zorla Ne Mutlu Kürdüm denmesini istemiyorsam tersini de istemem. Kafatasçı Türkçü geçinenler bu ülkeye bu Millet için zarardan başka bir halta yaramıyor. Ada ülkelerinde milletlerarası etkileşim azdır. Ada ülkesi olmaları en büyük artıları. Ada ülkesi olmadığımız için dengeyi kurmak zorundayız. Size bakıyorum denge sözü anlamsız kalıyor.. Bazı konularda ısarar etmek savunmak değil aptallıktır!

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tek bir millet yaşamaktadır, o da Türk Milleti'dir. Millet, vatandaşlığın hukuki ismine denir. Genetik açıdan ise hepimiz insan ırkındanız. Kürt, Laz, Boşnak, Alevi gibi milletler yok dünyanın hiçbir yerinde. Alevilik hele, bir dini inançtır. Genlerle veya hukuki vatandaşlık tanımıyla hiçbir alakası yoktur.

Yasa ve kanunlar karşısında, bütün Türk Milleti'ne mensup insanlar, eşittir ve eşit haklara sahiplerdir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tek bir millet yaşamaktadır, o da Türk Milleti'dir. Millet, vatandaşlığın hukuki ismine denir. Genetik açıdan ise hepimiz insan ırkındanız. Kürt, Laz, Boşnak, Alevi gibi milletler yok dünyanın hiçbir yerinde. Alevilik hele, bir dini inançtır. Genlerle veya hukuki vatandaşlık tanımıyla hiçbir alakası yoktur.

Yasa ve kanunlar karşısında, bütün Türk Milleti'ne mensup insanlar, eşittir ve eşit haklara sahiplerdir.

Millet vatandaşlığın Hukuki ismi falan değildir. Kavramlara işimize geldiği gibi anlam yüklemeyelim. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes Türk Vatandaşıdır. Vatandaşlık alan bir Alman dahi Türk vatandaşıdır. Türk Milleti oluyor senin hukukuna göre. Bir Kürt'e Türk Milletindensin dersen bunu kabul etmez. Adamlar daha Türk Vatandaşıyım demeyi kabul etmiyor kalkacaksın. Ne Mutlu Türk'üm derdirteceksin? Türkiye Vatandaşıyım diyor. Bunu yaşadım çünkü.

Millet vatandaşlığın Hukuki ismi falan değildir.
Türk: "1. özel, isim Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan halk ve bu halktan olan kimse"

“Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” K. Atatürk

Anayasa Madde 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Hayatında bir kere bile tanımları araştırma gereği duymamış, bir kere bile Anayasa kitapçığını eline alıp açmamış adam bana hukuk dersi mi veriyor o_O Anayasa maddelerinin %90'ında "Türk Milleti" tanımı geçer, kastedilen ise Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan insanlardır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes Türk Vatandaşıdır.
Ve bu millet adıdır.

Bir Kürt'e Türk Milletindensin dersen bunu kabul etmez.
Ki demezsin, zira kürt diye birşey mevcut değil o_O

Ne Mutlu Türk'üm derdirteceksin?
Ne mutlu Türk'üm diyene.

Türk: "1. özel, isim Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan halk ve bu halktan olan kimse"

“Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” K. Atatürk

Anayasa Madde 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Hayatında bir kere bile tanımları araştırma gereği duymamış, bir kere bile Anayasa kitapçığını eline alıp açmamış adam bana hukuk dersi mi veriyor o_O Anayasa maddelerinin %90'ında "Türk Milleti" tanımı geçer, kastedilen ise Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan insanlardır.

Ve bu millet adıdır.

Ki demezsin, zira kürt diye birşey mevcut değil o_O

Ne mutlu Türk'üm diyene.

Sen öncelikle Anayasa kitapçığını eline almamış falan vb ucuz lafları geçeceksin. Sıkışınca yok okumamış, öğrenmemiş geç hocam o işleri sen. Git onu sen anlat bakalım sokakta ki adam'a. 66. Madde'yi git bir Kürt'e söyle sen Türksün de. Bak sana tepkisi ne oluyor. Kürt yok falan deyip kendini kandırma. Kendinizi haklı çıkarmak pahasına işinize gelse Türk bile yok dersiniz.

Git onu sen anlat bakalım sokakta ki adam'a. 66. Madde'yi git bir Kürt'e söyle sen Türksün de. Bak sana tepkisi ne oluyor.
İyi de ben sana, "Ülkede cahil yok, ülkede herkes medeni, doğruları söylediğinde kimse sana saldırmaz" demedim ki? Elbette Kürt diye bir ırk uydurup buna inanan cahiller var, bu inandıkları safsatanın, safsata olduğunu söylediğinde sana saldıracak insanlar var.

Benim iddiam şuydu;
Millet, vatandaşlığın hukuki ismine denir.
Ben bunu kanıtladım. Senin iddian ise şuydu;

Millet vatandaşlığın Hukuki ismi falan değildir. Kavramlara işimize geldiği gibi anlam yüklemeyelim.
Yalan söyledin. Bence daha fazla diretmenin anlamı yok.

İyi de ben sana, "Ülkede cahil yok, ülkede herkes medeni, doğruları söylediğinde kimse sana saldırmaz" demedim ki? Elbette Kürt diye bir ırk uydurup buna inanan cahiller var, bu inandıkları safsatanın, safsata olduğunu söylediğinde sana saldıracak insanlar var.

Benim iddiam şuydu;

Vatandaşlık Milletin Hukuki ismi ise bir Fransız'da Türk oluyor.

Benim iddiam şuydu;

Bak bende sana diyorum ki bunları Sosyal Ortam'da istediğin kadar anlat. Dışarıda düşünce farklı. Beni anladığını düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkese Türk Milleti dedirtmezsin. Demiyor arkadaş adam zorla mı dedirteceksin? Türk Vatandaşı dersin adam Fransızdır, Almandır. İşte sen buna Türk Milleti içine katamazsın. Gelenek, görenekler bir değil. Millet'in kelime anlamına ters bir kere. Anlamlar birbirini tutmuyor. Kürtler ile bizim geleneklerimiz, göreneklerimiz etkileşimden dolayı aynı. Normalde alakamız yok Kürtler ile hiç bir şekilde. Bir Kürt'e bu yüzden dedirtmezsin Türk Milleti diye.

Vatandaşlık Milletin Hukuki ismi ise bir Fransız'da Türk vatandaşı olursa Türk oluyor.
Ben sana olmuyor demedim ki, hatta anayasa maddesini bile yazdım;
Okumuyor musun? o_O

Bir Kürt'e bu yüzden dedirtmezsin Türk Milleti diye.
Elbette dedirtemem, çünkü kürt diye birşey yok.

İşte sen buna Türk Milleti içine katamazsın.
İyi de ben katmıyorum ki, Anayasa katıyor.

Aykut sen benimle tartışmıyorsun şuan, sen Anayasa ve maddeleriyle tartışıyorsun o_O O maddeleri ben hazırlamadım. Hukuki olarak Millet'in anlamından bahsediyorsak, hukuğa yani yasa ve kanunlara bakacağız, ve onlara göre Millet, vatandaşlığın hukuki ismidir. Öyle. Sen istemedin diye yasalar yok olmayacak o_O

1924 Anayasası bu ülke için
Ben sana olmuyor demedim ki, hatta anayasa maddesini bile yazdım;

Okumuyor musun? o_O

Elbette dedirtemem, çünkü kürt diye birşey yok.

İyi de ben katmıyorum ki, Anayasa katıyor.

Aykut sen benimle tartışmıyorsun şuan, sen Anayasa ve maddeleriyle tartışıyorsun o_O O maddeleri ben hazırlamadım. Hukuki olarak Millet'in anlamından bahsediyorsak, hukuğa yani yasa ve kanunlara bakacağız, ve onlara göre Millet, vatandaşlığın hukuki ismidir. Öyle. Sen istemedin diye yasalar yok olmayacak o_O

Yasa ve Kanunlar tartışmaya açıktır. Bak bunlar ileride dert olacak. Olmayada başladı. Bir ülkede birden fazla etnik kökeni bir arada tutmak istiyor isen hepsini Türksünüz dedirtenezsin. Herkesin kimliği tanınmalı. Zorla şart koşmak insan haklarına aykırıdır. Senin bu yasaları kendin söylemediğini biliyorum yasalar saçma. Sonra kalkıp başka ülkelerin maşası olmak için biçilmiş kaftan oluyorlar. Sizin de kendinize ait bir Devletiniz olsun dendiği zaman başlıyor iç karışıklık. Öncelikle bu insanlara bu ülkenin'de kendilerinin olduğunu hissetirilmesi gerekiyor. Malesef bu şu an ülkemizde yok. Özellikle diyorum Yasalar saçma sapan.

Yasa ve Kanunlar tartışmaya açıktır.
Özellikle diyorum Yasalar saçma sapan.
"Hukuk Devleti"nin güzelliği de bu işte, senin ne dediğinin hiçbir önemi yok aykut :lol:

Hukuk Devleti'nde kanunlar, Aykut'un yasa ve kanunlar hakkında ne düşündüğüyle ilgilenmez, OğuzŞentürk'ün de yasalarla ilgili ne düşündüğüyle ilgilenmez. Ahmet'in hangi yasaları sevip hangilerini sevmediğiyle ilgilenmez, Abuzeddin'in Kanunların hangisini savunduğunu, hangisini savunmadığını da tınlamaz.

Hukuk devleti demek, senin veya başka bir X kişisinin, kanun hakkında ne düşündüğünü umursamadan o kanunu bütün vatandaşlara dayatmaktır. Demokrasilerde, kanunu değiştirme yetkisini belirleyen mercii için belli bir aralıkta (Türkiye'de 4 yılda bir) Parlamento seçimleri yapılır.

Sen X kanunu sevmedin diye o kanun işlevsiz hale gelmez, X kanunu reddedip aksi halde davranırsan TCK'da karşılığı neyse o cezaya çarptırılırsın.

Aykutçum, hukuk, hukukilik, yasa ve kanunlar konusunda çok cahilsin. Ben insanların cahil olma haklarına sonsuz saygı duyarım, fakat cahilin, cahil olduğu konuda konuşma hürriyeti yoktur. Gidip öğren.

Zorla şart koşmak insan haklarına aykırıdır.
Tam tersi, bu "Hukuk Devleti"nin birinci kuralıdır, zorla dayatırsın kanun ve yasaları. Polis ve Jandarma kanun ordusudur, onların varlık amacı zaten "kanun dayatmak"tır. "Law enforcement" denir o_O

https://www.wikiwand.com/en/Law_enforcement

"Hukuk Devleti"nin güzelliği de bu işte, senin ne dediğinin hiçbir önemi yok aykut :lol:

Hukuk Devleti'nde kanunlar, Aykut'un yasa ve kanunlar hakkında ne düşündüğüyle ilgilenmez, OğuzŞentürk'ün de yasalarla ilgili ne düşündüğüyle ilgilenmez. Ahmet'in hangi yasaları sevip hangilerini sevmediğiyle ilgilenmez, Abuzeddin'in Kanunların hangisini savunduğunu, hangisini savunmadığını da tınlamaz.

Hukuk devleti demek, senin veya başka bir X kişisinin, kanun hakkında ne düşündüğünü umursamadan o kanunu bütün vatandaşlara dayatmaktır. Demokrasilerde, kanunu değiştirme yetkisini belirleyen mercii için belli bir aralıkta (Türkiye'de 4 yılda bir) Parlamento seçimleri yapılır.

Sen X kanunu sevmedin diye o kanun işlevsiz hale gelmez, X kanunu reddedip aksi halde davranırsan TCK'da karşılığı neyse o cezaya çarptırılırsın.

Aykutçum, hukuk, hukukilik, yasa ve kanunlar konusunda çok cahilsin. Ben insanların cahil olma haklarına sonsuz saygı duyarım, fakat cahilin, cahil olduğu konuda konuşma hürriyeti yoktur. Gidip öğren.

Tam tersi, bu "Hukuk Devleti"nin birinci kuralıdır, zorla dayatırsın kanun ve yasaları. Polis ve Jandarma kanun ordusudur, onların varlık amacı zaten "kanun dayatmak"tır. "Law enforcement" denir o_O

https://www.wikiwand.com/en/Law_enforcement

Bir toplumu bir arada ortak noktada toplayan bir Anayasa düzeni yok. Benim sitemim buna. Bir Türk olarak ben bu ülkede özgürce yaşıyor isem başkası neden yaşamasın özgürce? Kanunları zorla dayatmak Diktatörlüktür. Halk neyi ister ise onu vermek zorundasın bu da tekrar diyorum insan haklarına aykırı. Kalkıp her sese cevap ver demiyorum. Bir arada toplayıcı bir düzen kur. Benim şahsi fikrim yasaların saçma sapan olması hakkında ki görüşürüm. Ben böyle düşünüyorum. Sisteme ters olabilir. Ters olması düşünmeme engel değil. İnsanlar düşüncelerini söylemekte özgürdürler.

Country Latest Posts

Back
Top Bottom