What's new

Çay Bahçesi

Kimse kim, adamın dediği şey doğru. Darbe başarılı olur da halk buna ayaklanıp iç savaş çıksaydı, YPG güneydoğuyu işgale kalkışırdı. O dönem ne duvar var ne iha var, ki asker birbirini kırdığı dönem kim sınırda duracak orası ayrı konu.

Hem Metin Feyzioğlu'nun bir suçlu falan olduğunu düşünüyorsan, gidip onu savcılığa bildirmek zorundasın. Burası bir hukuk devleti. Ha suçu olduğunu düşündüğün halde gidip onu savcılığa şikayet etmiyorsan suçluya yardım ve yataklık yapmış oluyorsun. Suçu ispatlanmadan da hiç kimseyi itham edemezsin.

ne saçmlıyorsun sen ya, adama suçlu mu dedim ben. nasıl okuyosun. bu halk isimleri fazla gözünde büyütüyor dedim.
Bu işleri çok biliyorsa siyasete girsin. biz de görelim.

Ayrıca konu bu değil. sen avukatın avukatı mısın

bu halk isimleri fazla gözünde büyütüyor dedim.

Yahu banane halkın kimi nasıl büyüttüğünden, ben adamın doğru bir sözünü alıntıladıktan sonra fırlayıverdin dondan fırlamış gibi. Bir insanın haklı olduğu bir sözünü paylaşmak, onu büyütmek anlamına gelmiyor.

Eğer "Metin Feyzioğlu" kelime grubu hakkında psikolojik problemin falan var da her gördüğünde sinir krizine girip alakasız cevaplar yazıyor isen, başvurman gereken yer psikolog o_O

Yahu banane halkın kimi nasıl büyüttüğünden, ben adamın doğru bir sözünü alıntıladıktan sonra fırlayıverdin dondan fırlamış gibi. Bir insanın haklı olduğu bir sözünü paylaşmak, onu büyütmek anlamına gelmiyor.

Eğer "Metin Feyzioğlu" kelime grubu hakkında psikolojik problemin falan var da her gördüğünde sinir krizine girip alakasız cevaplar yazıyor isen, başvurman gereken yer psikolog o_O

O sadece ornekti dedim. Baska örnek de verdim. Ve konumuz bu degil.

Ben diger konuda yazdım sen takıldın.

Ben diyorum doğru soyluyosa siyasetr girsin boyle adamlar. Ama dogru soylemekle olmuyor. Pratikte uygulanamıyo her şey. Sen hala pkk hic olmadıgı kadar zayıf diyosun, bu dogru degil hic olmadıkları kadar güçlüler. Amerikayı almışlar arkalarına daha buyuk guc mu var. Bundan sonrası ya istiklal ya ölüm.

Konu bana dokunmadan kurdistanı kurun demeye kadar gelmiş siyasette sen öldürülen 3-5 bin pkklının lafını mı yapıyosun.

Bu forumda yazdım defalarca artık batı rusya blofunu yemiyo adımlar atılmalı diye. Yine yazıyorum bu kurulan devletçik iran ı da türkiyeyi de parçalayacak

Bu ateş hepimizi yakacak o zaman derin uykudan uyandığınızda ne degisecek

Ben diyorum doğru soyluyosa siyasetr girsin boyle adamlar.

Yahu her doğru söyleyenin siyasete girmesi gibi bir sorumluluğu mu var? YPG'nin ve KCK'nın güneydoğu hakkındaki fikirlerini, olası başarılı darbe ve iç savaş durumunda bunların alacakları pozisyonu anlayabilmek için 10 IQ puanı yeterli, dünyanın en basit şeyi bunu anlamak. Ne yani bunu anlayabilen her adamı siyasete mi sokacağız? Etraf 10 IQ'lu adamla dolar o_O

Sen hala pkk hic olmadıgı kadar zayıf diyosun

Hayır. Türkiye'de pkk hiç olmadığı kadar zayıf diyorum. Türkiye'de beli kırıldı, alan hakimiyetinin neredeyse tamamını kaybetti. Ben Kandil ve Şengal mıdır Şingal mıdır orası hakkında yorum yapmadım, veya KCK'nın Suriye/İran kolları hakkında da yorum yapmadım.

Ben şu anki haliyle PKK'dan bahsetmiyorum. PKK arkasında kümelenmiş daha geniş bir kalkışmadan bahsediyorum. Bugün sivil olarak gördüğümüz insanların katıldığı. Milyonlarca sempatizanı olan bir görüşü birkaç yüz adam öldürerek bitiremessin. Sindirebilirsin ama gerekli şartlar oluştuğunda daha güçlü olarak geri dönmeyeceğinin garantisi yok. Ve gerekli şartların oluşabilmesi mümkün. 3-5 sene önce değildi ama dış siyaset öyle bir sarpa sardı ki ne olacağını kestiremiyoruz. Ben plan var mı yok mu onu soruyorum bu konuda bilgisi olan var mı?

Suriye'de üç beş sene önce köyünde keçi beceren adamlar şimdi delta force gibi dolaşıyor ortalıkta. Altlarında humveeler, üstlerinde amerikan uçakları.

Ben şu anki haliyle PKK'dan bahsetmiyorum. PKK arkasında kümelenmiş daha geniş bir kalkışmadan bahsediyorum. Bugün sivil olarak gördüğümüz insanların katıldığı. Milyonlarca sempatizanı olan bir görüşü birkaç yüz adam öldürerek bitiremessin. Sindirebilirsin ama gerekli şartlar oluştuğunda daha güçlü olarak geri dönmeyeceğinin garantisi yok. Ve gerekli şartların oluşabilmesi mümkün. 3-5 sene önce değildi ama dış siyaset öyle bir sarpa sardı ki ne olacağını kestiremiyoruz. Ben plan var mı yok mu onu soruyorum bu konuda bilgisi olan var mı?

Suriye'de üç beş sene önce köyünde keçi beceren adamlar şimdi delta force gibi dolaşıyor ortalıkta. Altlarında humveeler, üstlerinde amerikan uçakları.

Suriye iç savaşı başlamadan önce Esad bunlara her gün bir baskın yapıyordu ve bizim gazeteler PKK'nın Suriye'de çöktüğünden bahsediyordu ama şimdi Suriye'nin %35'ni kontrol ediyorlar.

Yahu AKP'ye oy veren lstanbul'da yaşayan sözde en zararsız Kürt denen insanlar bile kafasında bölünme hayalleri var, Erdoğan bize bağımsızlık vericek diye geziyorlardı daha 2 sene önce ne çabuk unuttunuz.

Herifler Suriye'de düzenli ordu kurup yarı özerk hale gelmiş halen PKK zayıfladı diyenleri görünce gülesim geliyor.

Türkiye'de alan kaybetse ne olucak, Suriye ve lrak'ta yaptıkları kazanımlara bakınca ileride başımıza ne kadar büyük bela olucakları belli, Suriye iç savaşı başladığından beri güvenlik güçlerine attıkları ATGM sayısı son 30 seneden belki 5-6 kat daha fazla.

Suriye iç savaşı başlamadan önce Esad bunlara her gün bir baskın yapıyordu ve bizim gazeteler PKK'nın Suriye'de çöktüğünden bahsediyordu ama şimdi Suriye'nin %35'ni kontrol ediyorlar.

Yahu AKP'ye oy veren lstanbul'da yaşayan sözde en zararsız Kürt denen insanlar bile kafasında bölünme hayalleri var, Erdoğan bize bağımsızlık vericek diye geziyorlardı daha 2 sene önce ne çabuk unuttunuz.

Herifler Suriye'de düzenli ordu kurup yarı özerk hale gelmiş halen PKK zayıfladı diyenleri görünce gülesim geliyor.

Türkiye'de alan kaybetse ne olucak, Suriye ve lrak'ta yaptıkları kazanımlara bakınca ileride başımıza ne kadar büyük bela olucakları belli, Suriye iç savaşı başladığından beri güvenlik güçlerine attıkları ATGM sayısı son 30 seneden belki 5-6 kat daha fazla.

İzninizle...

Türk ordusunun en özel birimine, özel kuvvetlere, 50 puan ile alım yapılmakta, ki bu 50 puana ''çaycı'' bile alınmamaktaydı devlete; düşünün ki bir ülkenin en özel vurucu ve savunucu birliği sadece 50 puan ile tetik çekme kabiliyeti olan kişilerden oluşmakta.

Türk hava kuvvetlerinde şimdi uçak başına düşen pilot oranı 0.50, ki en az 1.50 olması gerekirdi.

Deniz kuvvetleri tatbikat üstüne tatbikat yapmalı ki kaybettiği onlarca yıllık kademeyi tekrar yerine koyabilsin.

Öte taraftan en büyük 2 gücü arkasına almış, petrol üstünde oturan, Amerika'nın gelecek kurgusunda ve Rusya'nın dengeleme politikasında bu 2 güç arasında tahterevalli gibi taviz kopararak Suriye'de ikinci ''Barzani'' bölgesi elde edecek bir terör örgütü, varlığı pekiştikten kısa süre sonra Türkiye'nin varlığına temelden onlarca yıl bela olacak, insanı ''kahreden'' o örgütü bu 2 büyük gücün önüne parlatıp koyan Türk hükümeti, AKP iktidarı.

Tank, uçak vb. yapmak iyi hoş, fakat insan unsuru 50 puandan oluşan, bir avuç kalmış komuta kademesi onu da ''kazalara'' teslim eden bir ordu, daha vahimi ülkenin çıkarını değil kendi koltuğunu düşünen algılar üzerinden hükümet eden kişiler ve onların düşmandan beter zararı olan politikaları...

Şu politikayı bi kenara bırakıp objektif yorum yapalım. Tamam hukumet eliyle verdi bi cok seyi. Onu biliyoruz. Askeri denge olarak ele alalım.

Yanı başımızda bi devletçik kurulacak öyle yada böyle kuruluyor, bunun sınırları ne olur,
Hangi ülkeler ittifak kurar, Rusya'nın çıkarı olur mu bu işten, iran ne yapar, gibi gibi onlarca soru var..

Ben bunların cevaplarını ama temeli olan cevaplar bekliyorum.

Türkiye'nin olası nato'dan çıkma/kovulma durumunda ne yapar.

Bunlar konusulmalı.. Çünkü uzak değil bize bunlar.

Biz nato'da olmasaydık belki katar a yapılan bize çoktan yapılmıştı..

Ben durumun doğrulu ya da yanlışlığı hakkında yorum yaptım mı? Diyorum ki BİZE NE. Mısır'da İhvan'ı kurtarabilecek gücün var mı? Yok. O zaman ne hakla 92 milyon nüfuslu ülkeyle bizi düşman ediyorsun? Ettin de ne oldu ne kazandın? Sizin hayalperestliğiniz bu ülkenin tamamına mal oluyor.

Sen her şeye bizene dersen zor duruma düştüğünde başkası da senin için BİZENE der, Kafkaslardan balkanlardan ve bir çok yerden göç etmek zorunda gelip ülkemize sığınanlara biz dün bizene deseydik bugün durumumuz çok farklı olurdu değil mi? Dün ortadoğudan binlerce insan bizim devletimiz için savaşmaya geldiğinde banane demediyse biz de dünyada olup biten her şeye kayıtsız kalamayız.

Her dönemde olması bu dönemde de devam etmesini doğru kılıyor mu? O dönemde yaşasam o dönem başta olanı eleştiririm. Şimdi ne güzel yola geldin bak, sen de farkındasın işte, niye utanmadan yalandan hileden bahsediyorsun? Konuyu Cehape zihniyetine getirmeseniz ölürsünüz lan. Evet bu memlekete bütün kötülükleri cehape getirdi. Osmanlı süperdi hüloo.

ilk başta LAN'lı konuşup haddini aşacak cümleler kurma 2. seferde ignore listeme göndermek zorunda kalmayayım konuşmamız belirli bir saygı içerisinde yürürse sevinirim.

Geçmişte yapılan rüşvet dolandırıcılık adam gayırmayının boyutunu eski dönemde yaşayan herkes bilir o yüzden bugün mükemmel olduğumuzu söylemiyorum ancak geçmişe kıyasla büyük bir yol kat ettiğimizi göz ardı edemeyiz.

O bahsettiğin hoşgörü ve özgürlük bu ülkeye "cehape zihniyeti" sayesinde geldi. 100 yıllık süreçte size seve seve sizden olmayanı kabul etmek öğretildi. Yanlış da yaptılar ben bunu reddetmiyorum, ama yanlışlarına rağmen bu ülkeyi ortadoğunun geri kalanından farklı bir konuma koymayı başardılar. Çok merak ediyorum devlet kurumlarında başörtü yasağını dile getirenler zamanında "cehape zihniyeti" bu ülkeyi kurmasa ve reformlarını yapmasa kadınlara sokakta örtüsüz çarşafsız gezme hakkını verir miydi?

Dün Cumhuriyet Padişahımızın o günkü şahısları görevlendirmesi ve onların padişaha ve hilafete bağlılık yemini etmesi ile gerçekleşti, halk ise o şahısların verdikleri sözlerden dolayı onlara güvenip kabul etti, akabinde yanlışıyla doğrusuyla bugünlere kadar geldik. Senin ima ettiğin o 2S kuralı söz konusu değildi yani.

Sen bize bir hak tanımıyorsun kardeşim. Karşında milyonlarca insan var ve bu insanlara haklarını siz değil nesiller önce yaşayan insanlar verdi. O hakları da almaya bi tarafınız yemez. 3-5 gazeteciyi sindirirsiniz, sanatçıları işsz bırakırsınız ama milyonlarca insanı umutsuzluğa sürükleyemessiniz. İp orda kopar. İstemediklerinden değil, yapamadıkları için sindiremiyorlar.

insan karşıdakini kendine benzetirmiş derler, sizin zihniyet karşıdakini ezip geçmeye hor görmeye odaklı olduğu için bizden de aynı şeyleri bekliyorsunuz sanırım, korkmayın biz o kafada değiliz.

Yahu ne yapabilirsin yine soruyorum? Bize ne demedin de ne yaptın? Kurtarabildin mi adamları? Yapacağın şey şu, taraflara düşmanlık gütmeyeceksin, kim gelirse onunla diyalog kuracaksın. Gücün yetmiyorsa yapabileceğin tek şey insani yardım ki buna karşı çıkmıyorum insani yardım tabii ki yapılacak. Bu mantığa göre Katar hariç tüm Arap ülkelerine rest çekmemiz lazım. Sonuç olarak Katar hüplenir, biz de yapayalnız kalırız, ortadoğuda diyalog kurabileceğimiz tek bir ülke kalmaz. Şu ana kadar diğer olaylarda yaptığınız buydu işte. Ülkeyi izole ettiniz. Katar için en fazla yapabileceğin olayın insaniyet tarafına vurgu yapmak, Suudilere "arkadaşça" tavsiyelerde bulunmak. Daha fazla ne yapabilirsin, neyi değiştirebilirsin?

Beni eskisi ilgilendirmiyor. Benim yaşadığım ülkeyi 15 senedir akp yönetiyor ve başımı çevirdiğim her yerde yozlaşmışlık, hemşehricilik, particilik görüyorum. En alt kademeden en üst kademeye kadar her yerde haksızlık ve liyakatten uzaklık var.

Tabi canım ne yapsam da meşrutiyeti ortadan kaldırıp tek adam olsam diye gözleri dört dönen adamlar cumhuriyeti kurdu. Bu reformlar falan hep onların fikriydi. Gerçi cumhuriyet konusunda katılmalasalar da onlar da sizin sandığınız gibi adamlar değildi bunu kabul etmek lazım. Bugün görseniz beyaz türk dersiniz cehape zihniyeti dersiniz. Rom içip klasik müzik dinleyen adamlardan bahsediyoruz. Aynı reformları belki 20-30 sene sonra onlar yapardı bu sefer de onlara söverdiniz. İran şahının işine dönerdi.

Yahu ne yapabilirsin yine soruyorum? Bize ne demedin de ne yaptın? Kurtarabildin mi adamları? Yapacağın şey şu, taraflara düşmanlık gütmeyeceksin, kim gelirse onunla diyalog kuracaksın. Gücün yetmiyorsa yapabileceğin tek şey insani yardım ki buna karşı çıkmıyorum insani yardım tabii ki yapılacak. Bu mantığa göre Katar hariç tüm Arap ülkelerine rest çekmemiz lazım. Sonuç olarak Katar hüplenir, biz de yapayalnız kalırız, ortadoğuda diyalog kurabileceğimiz tek bir ülke kalmaz. Şu ana kadar diğer olaylarda yaptığınız buydu işte. Ülkeyi izole ettiniz. Katar için en fazla yapabileceğin olayın insaniyet tarafına vurgu yapmak, Suudilere "arkadaşça" tavsiyelerde bulunmak. Daha fazla ne yapabilirsin, neyi değiştirebilirsin?

Türkiye zaten Ak parti öncesine kadar İzole edilmiş bir ülkeydi o bahsettiğin ve ön gördüğün iyi ilişkiler Ak parti zamanında kuruldu ve yine bu zamanda farklı sebeplerle bozuldu. Mısır'a karşı aldığımız tepki legal ve haklıydı zaten o tepkiyi göstermesekte sisi denen siyonist kuçusu yine Türkiye'ye karşı mesafeli olmaya ve hasmane tavır takınmaya devam edecekti, bugün geldiğimiz nokta itibari ile zor duruma düşmüş gzüksekte yarın yaptığımız fedakarlıklar ödediğimiz bedeller karşısında çok daha güçlü ve bağımsız olacağız, batının dayatmalarına boyun eğdikçe iplerimiz onların eline verip kendimizi avutmanın ötesine geçemeyiz, bu tarih boyunca böyle oldu bundan sonra da böyle olur, bedel ödemeden hiç bir şeyin sahibi olamayız.

Beni eskisi ilgilendirmiyor. Benim yaşadığım ülkeyi 15 senedir akp yönetiyor ve başımı çevirdiğim her yerde yozlaşmışlık, hemşehricilik, particilik görüyorum. En alt kademeden en üst kademeye kadar her yerde haksızlık ve liyakatten uzaklık var.

Anlaşılıyor ki yaşın genç ve eskiyle mukayese edemiyorsun peki sana daha güncel bir şey syleyeyim darbe sonrası yapılan resmi alımlarda polis, asker vs. mulakattan parkura kadar kamera ile sesli grüntülü kayıt yapılarak torpile mahal vermeden alım yapıldığını biliyormusun?

Tabi canım ne yapsam da meşrutiyeti ortadan kaldırıp tek adam olsam diye gözleri dört dönen adamlar cumhuriyeti kurdu. Bu reformlar falan hep onların fikriydi. Gerçi cumhuriyet konusunda katılmalasalar da onlar da sizin sandığınız gibi adamlar değildi bunu kabul etmek lazım. Bugün görseniz beyaz türk dersiniz cehape zihniyeti dersiniz. Rom içip klasik müzik dinleyen adamlardan bahsediyoruz. Aynı reformları belki 20-30 sene sonra onlar yapardı bu sefer de onlara söverdiniz. İran şahının işine dönerdi.

Bakın döneminde dünyanın en büyük istihbarat birimi yıldız'ın bütün arşivleri meydanlarda yakıldı, tarih kitapları ve osmanlı arşivleri hurda kağıt olarak satıldılar yakıldılar, bunlar boşuna yapılmadı. Sonradan yazılan dayatmacı sahte tarih üzerinden yorum yapıyorsunuz, bu konular çok bulanık ve göreceli, insanlar neye inanmak istiyorsa nasıl görmek istiyorsa öyle görüyorlar, o yüzden akla karayı seçmek çok zor bu konularda net konuşamıyoruz.

Dediğiniz gibi tarih tarihte kalmış önemli olan bugün bizim ne yaptığımız, ancak şunuda göz ardı etmeyiniz eskiyi tamir etmek yeniyi yapmaktan çok daha zordur, biz yamalı bohça olmuş bu gemiyi iyileştirmek için mücadele veriyoruz, o yüzden eskinin ayıplarını bu hükümete yüklemek çok akıl karı olmasa gerek.

Hayır kendini Kürt olarak adlandıranlardan bahsetmiyorum. Bu ülkede milyonlarca PKK sempatizanı var bunun farkında değilsen bu ülkede yaşadığından şüpheliyim. Sempatizanlık seviyeleri değişiyor ama sonuç olarak bu sempatizanlık var. Bak yine diyorum bu işler belli olmaz. Böyle şeyler aniden gelişir. Yapmaz öyle şey dediğin adam bir bakmışsın gaza gelmiş kendini sokaklara vurmuş. Bu çevredeki iç savaşların çoğu böyle başladı.

İşid'in arkasında büyük bir güç yok. PKK'nın arkasında eğer böyle bir güç olmassa PKK da birşey başaramaz evet. Ama Amerika askeri anlamda devreye girerse işler değişir. Bundan 5 yıl önce böyle birşey duysam güler geçerdim ama şu son yıllardaki vaziyet bariz bir şekilde Amerika'nın Türkiye'den büyük ölçüde vazgeçtiğini ve alternatif aradığını gösteriyor. Uygun bir fırsat yakalarlarsa şanslarını deneyebilirler. Bunun için batıda kamuoyu desteği de bulurlar.
15 temmuza kadarda darbe olmaz artik bu ülkede diyorduk ama gördük iste neler olabiliyormus, bunlardan ders cikarip önlemler alinmali.

Anlaşılıyor ki yaşın genç ve eskiyle mukayese edemiyorsun peki sana daha güncel bir şey syleyeyim darbe sonrası yapılan resmi alımlarda polis, asker vs. mulakattan parkura kadar kamera ile sesli grüntülü kayıt yapılarak torpile mahal vermeden alım yapıldığını biliyormusun?

Ahmet kardeşim sana o zaman bir anımı anlatıyım, bundan birkaç yıl önce spor ve gençlik bakanlığına bir stadyum projesi yapıyoruz....Neyse, bakanlığı gidip geliyorum, idare isteklerini, projede değişmesi gerekenleri söylüyor ben ofise gelip yapıyorum falan. Bir gün yine toplantıdayız, mimar falanda var toplantıda (biz mekanik tesisat proje ekibindeyiz). Daire başkanı mimara verip veriştiriyi, "hala bitiremediniz projeyi, daha ihaleye çıkacaz filan diye".....

Benim kafa bi an durdu. Ne demek "ihaleye çıkıcaz" zaten ihaleye çıkıp mimarın almış olması lazım ki bizim üstünde çalışıyo olmamız lazım.

Meğersem bakanlık bu tarz kendine yakın adamları çağırıp önce projeyi yaptırıp, sonra ihaleye çıkıyormuş. İhaledeki maddelerden biride şu "Teslim süresi: 1 hafta" yani proje mimari, statik, elektrik ve mekanik olarak bir haftada bitecek. Tabi haliyle kimse ihaleye giremiyor, çünkü bu sürede bitirmek imkansız. Bizim mimar tek başına ihaleye girip, alıyor. Ertesi gün projeleri teslim edip (keşif, metraj, şartname) dahil, işi bitiriyoruz.

Bu sadece tek bir bakanlık, diğer bakanlıkları, ilçe belediyeleri, büyükşehir belediyelerinde dönen olayları saymıyorum bile.

Ha eskiden olmuyomuydu böyle olaylar, oluyordu....ama eskiden 1 oluyorsa, bugün 100 oluyor ve hiç abartmıyorum.

O yüzden yok şöyle, yok böyle diye hikaye okuma lütfen, gözüme kulağıma mı inanıyım, sana mı inanayım ?

Last edited by a moderator:
Hatırlatma:

Başbakan Erdoğan hakkında sadece İstanbul'da 20 dava var
İstanbul, Eyüp, Üsküdar ve Kartal adliyelerinde Başbakan hakkında açılmış, kesinleşmiş, 4616 sayılı Rahşan Affı ile ertelenmiş ya da dokunulmazlık nedeniyle TBMM'de bekleyen 20 dava tespit edildi. Bu dosyalara Ankara ve Diyarbakır davaları dahil değil.

*İstanbul 2. Asliye Ceza, görevi ihmal (4616 erteleme),

*4. Asliye Ceza. Ali Müfit Gürtuna ve 17 belediye yöneticisiyle bilboard davası olarak bilinen 3 ayrı ihaleye fesat karıştırma davası (4. Ağır Ceza'da birleşti),

*5. Asliye Ceza, görevi kötüye kullanma (4616 erteleme),

*6. Asliye Ceza, bir dava (4616 erteleme) *7. Asliye Ceza, Darülaceze Vakfı Başkanı'nı zabıtalara zorla tahliye ettirip, aksine mahkeme kararını yerine getirmeyerek görevi ihmalden 10 ay hapis yedi, paraya çevrildi (4616) *7. Asliye Ceza, personel taşıma araçları ihalesine fesat karıştırma (4. Ağır Ceza'da birleşti) *9. Asliye Ceza'da görevi ihmal (4616 erteleme) *13. Asliye Ceza'da okuduğu şiirle ilgili mahkumiyet kararı için "Bu karar hukuk tarihimiz adına bir trajedi, bir utanç sayfasıdır" sözleri yüzünden hakimlere hakaret (TBMM'de bekliyor) *11. Asliye Ceza'da Gürtuna ile birlikte görevi kötüye kullanmak (4616)

*3. Ağır Ceza'da 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet (4616) *4. Ağır Ceza'da 58 belediyeciyle yargılandığı Meclis'te bekleyen ihaleyete fesat karıştırma davası *10. Asliye Ceza'da 2005'te açılmış bir, *1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde 2006'da açılmış iki ayrı dava,

*Eyüp Ağır Ceza, Halic'in sinek ilacıyla temizlenmesi ihalesi ve Güngören belediye binası yapımı ihalesine fesat karıştırma (TBMM'de bekliyor) *Eyüp Ağır Ceza, İGDAŞ'daki şube inşaatlarından sayaç okuma ve reklam işleriyle ilgili ihaleye fesat karıştırma davası (TBMM'de) *Üsküdar 2. Ağır Ceza'da 37 sanıklı AKBİL davası (TBMM'de bekliyor),

*Üsküdar Asliye Hukuk, ölmüş eski Maliye Bakanı Vural Arıkan'a 'sarhoş' ifadesi ile hakaretten 2 milyar TL manevi tazminat ödemeye mahkum oldu,

"Kartal'da bir İtalyan firmanın şikayetiyle açılan 11 kişiyle birlikte görevi ihmal ve görevi kötüye kullanma davası,

*Kartal 2. Sulh Ceza'da 1986'da ormanlık araziye kaçak villa suçundan 10 aylık kesinleşmiş hapis cezası (paraya çevrilip daha sonra adli sicilden silindi)

Kaynak: http://www.birgun.net/haber-detay/basbakanin-davalarini-bildirin-32818.html

Örnek:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüs Alım İhalesi

13 Ekim 2004’te 350 solo tip otobüs ile 100 adet körüklü ve 30 adet çift katlı otobüs alımı ihalesi yapıldı. İhaleye Mercedes, MAN Türkiye A.Ş. ve BMC firmaları katıldı. İhalede BMC 52 milyon 465 bin avro ile en düşük teklifi verirken, Mercedes 76 milyon 300 bin lira teklif sundu.
* MAN ve BMC ihalede değerlendirme dışında tutuldu ve ihale Mercedes’e verildi.
* BMC’nin değerlendirme dışı tutulmasının nedeni, otobüslerin ergonomikolmadığı, alçak tabanlı otobüs konseptine uymadığı yönündeydi.
* 18 Ocak 2005’te BMC ihale sonucuna İETT’ye itirazda bulundu. Ancak “ivedilik ve kamu yararı bulunması nedeniyle ihale işlemlerine” devam edilmesi kararı alındı.
* 27 Mayıs 2005’te BMC bu kez de Kamu İhale Kurumu’na başvurdu. KİK henüz kararını vermeden, İETT’yle Mercedes el sıkışıp sözleşme yaptı. KİK ise ihale sürecini iptal etti. Otobüsler alındı. İETT’nin KİK’in kararını iptal girişimleri reddedildi.

Latest posts

Back
Top Bottom