What's new

Çay Bahçesi

Ümmetçiliğin çöküşü , Arap milliyetçiliğinin yükselişi , Türk siyasetini sallar. Eşşekten düşmüş karpuza döndü birileri.

Türk mallarına boykot, Kürt ayrılıkçıları destekleme şimdide şehitlerimize saygısızlık.

Amerika ortadoğunun altını üstüne getirirken gıkını çıkaramayan Araplar iş bize gelince kükremeye başlıyor.

Ümmetçi tayfanın kutsal ırk saydığı adamların Türklere genel bakış açısı.

Çok gereksiz ve boş laf kokan bir yorum senin ki. Bir takım araplar böyle yapmış diye Müslüman’lar ümmetçiliğinden vaz geçecek değil. Kutsal ırk saymadıklarını sende çok iyi biliyorsun. Ucuz laf peşindesin. Osmanlıyı her seferinde yerden yere vuranlar için şimdi mi mezarların tahrip edilmesi çok önem arz etti?

Osmanlıyı her seferinde yerden yere vuranlar için şimdi mi mezarların tahrip edilmesi çok önem arz etti?
Sirf avatarinda Atatürk resmi var diye illaki Osmalidan nefretmi etmesi gerekiyor birinin?
Bazilarimiz atalarimiz arasinda ayirt etmezler, darisi sizin basiniza.

Sirf avatarinda Atatürk resmi var diye illaki Osmalidan nefretmi etmesi gerekiyor birinin?
Bazilarimiz atalarimiz arasinda ayirt etmezler, darisi sizin basiniza.

Avatar resmini hiç kaileye almadım bile yorum yaparken. Sosyal medyadaki samimiyetimiz umarım gerekte de öyledir. Lakin sizin var. Varki darısı sizin başınıza diyebiliyorsun. Benim Atalarım ile sorunum yok doğrusu, yanlışıda bize/bana.

Avatar resmini hiç kaileye almadım bile yorum yaparken. Sosyal medyadaki samimiyetimiz umarım gerekte de öyledir.
Boynumda Tugra kolyesi, duvarda Turk bayragi karsisinda Osmanli Tugrasi asili duruyor, sosyal medyada yalan söylemenin ne anlami varsa artik...

DSC_0287.JPG

Boynumda Tugra kolyesi, duvarda Turk bayragi karsisinda Osmanli Tugrasi asili duruyor, sosyal medyada yalan söylemenin ne anlami varsa artik...

View attachment 402520

Olayı şahleştirme mümkün ise. Şahsın için demiyorum bunu. Sosyal Medya’da dönen dolapları hepimiz biliyoruz. Burada Atatürk’çü başka Sayfada Atatürk’e küfür eden vb. Çok var. Bunun gibi örnekler. Samimiysek sorun yok . Saygılar

Çok gereksiz ve boş laf kokan bir yorum senin ki. Bir takım araplar böyle yapmış diye Müslüman’lar ümmetçiliğinden vaz geçecek değil. Kutsal ırk saymadıklarını sende çok iyi biliyorsun. Ucuz laf peşindesin. Osmanlıyı her seferinde yerden yere vuranlar için şimdi mi mezarların tahrip edilmesi çok önem arz etti?

Benim anlatmak istediğim insanımızın aşırı bilgisiz bırakılması ve bu yüzden olaylara aşırı uzak kalması...Haliyle her müslüman olanı dost sanıyor neyin ne olduğundan haberleri yok.

Osmanlı diye gezinen kişilerin çoğu Kerkük ve Musul'u Suriye'de sanıp Halep'i lrak'ta sanıyor ve bunu diyen adam her gün siyaset-politika konuşmaya çalışıyor.

Merak etme biz bazı menfaatçi şerefsizler gibi Atalarımız arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz hepsini tarihimiz kabul edip seviyoruz ve savunuyoruz...Arapları sevmememin asıl nedenlerinden biri zaten Osmanlı'ya eskiden yaptıkları.

Konu hakkinda:

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Anwar Gargaşh, Katar'ın, 'Türkiye ve İran'dan yardım talep etmesinin' krizde 'yeni bir trajik sayfa açabileceğini' söyledi. Gargaşh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Katar'ı ayrıca krizi tırmandırmakla suçladı.
Gargaşh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kafa karıştıran, kafası karışmış kardeş ülkenin krizi tırmandırması ve iki Arap olmayan ülkeden yardım talep edip, bir tanesinden de askeri koruma istemesi, krizde yeni bir trajik ve komik sayfa açabilir."

Altini cizdigim kelimelere dikkat, Katar aralarinda kriz olmasina ragmen ''kardes'' ülke iken Türkiye ''arap olmayan'' ülke oluyor.
Ümmet, kardeslik falan filan hikaye, Türkler onlar icin daima yabanci olacak, olmayacak duaya amin demenin anlami yok.

bu akp politikalari ulkeyi ucuruma dogru surukluyor. arap erdo bu araplarin pesinden gittikce halimiz hal degil. Her tarafimiz dusman oldu, bir dost qatar'a kaldik, 2 milyonluk qatar. HEY GIDI HEYYY ulke ne hallere dustu.

Katar'a yaptığı gibi bizide her an satmaya müsait olan "sunni müttefikimiz" S. Arabistan'ın mı, yoksa Türkiye'de pompalanan Şia düşmanlığına karşı İran'ın mı yanında olacağız?
Denge politikaları son buluyor...
Hükümet mezhep ayırt etmeden dış politikasını tekrar gözden geçirmelidir. Mezhepcilik taassubuyla atılacak her adım bu topraklarda kan ve göz yaşının devam edeceği anlamına gelir. Toprakları parçalanmak istenen ülkeler "İran, Irak, Suriye ve Türkiye" olduğuna göre... Kafa kafaya verme zamanı geliyor demektir.

O dediğin imkansız. Erdoğan diyorsun ve mezhepçilik yapma diyorsun. Bu iki şeyi ayırmak imkansız, çünkü doğasında var. Bunu düşündüğü iki şey var, birincisi pis egosu ikincisi mezhepçilik ve sunnicilik.

Bu arap faresine göre iraktaki Şii Türkmenler değil Sünni Kürtler bizim dostumuz, bu arap faresine göre Şii Türkler değil Sünni arap çöl fareleri bizim dostumuz.

Yani kısacası bu Türk düşmanı bir şerefsiz.
Türk Düşmanı demek. Önerin nedir? Sizin gibi Türkiye Cumhuriyetini her seferinde zora soksun, ülke menfaatleri olunca sırf Araplar ile iş tuttuğu için yapacağı iş menfaat olsa bile kötüymüş gözü ile bakılsın. Sizin gibi Türkçülük yaptığını sanan organizmalar gibi kapalı kutu düşünsün Ortadoğu’da söz sahibi olabilmek için adımlar atmasın. Elin Abd’li si Dünya’nın öbür ucundan gelsin buralara Türkiye yanı başında olup bitene ses etmesin, nerede Türkiye’ye hakaret edilse sırf baştaki malum kişi diye Türkiye’yi eleştirenlere çanak tutsun böyle olursa sizin gibi Türk sevdalısı olur değil mi?

Bu arada arap faresine göre demişsin ya o arap faresine göre değil bana göre diyeceksin. Demekte zorundasın senin başka kaşısın yok. Kötü ya senin için eleştirmek için doğrular üzerinden değil kendi senaryolarız üzerinden eleştirmekte mecbursunuz.

Türk Düşmanı demek. Önerin nedir? Sizin gibi Türkiye Cumhuriyetini her seferinde zora soksun, ülke menfaatleri olunca sırf Araplar ile iş tuttuğu için yapacağı iş menfaat olsa bile kötüymüş gözü ile bakılsın. Sizin gibi Türkçülük yaptığını sanan organizmalar gibi kapalı kutu düşünsün Ortadoğu’da söz sahibi olabilmek için adımlar atmasın. Elin Abd’li si Dünya’nın öbür ucundan gelsin buralara Türkiye yanı başında olup bitene ses etmesin, nerede Türkiye’ye hakaret edilse sırf baştaki malum kişi diye Türkiye’yi eleştirenlere çanak tutsun böyle olursa sizin gibi Türk sevdalısı olur değil mi?

Bu arada arap faresine göre demişsin ya o arap faresine göre değil bana göre diyeceksin. Demekte zorundasın senin başka kaşısın yok. Kötü ya senin için eleştirmek için doğrular üzerinden değil kendi senaryolarız üzerinden eleştirmekte mecbursunuz.

Sen daha cok toysun, daha ham'sin, beynin yeteri kadar gelismemis benim tespitlerimi anlaman icin. Mezhepcilik yaparak Turkiye gibi bir laik devlet politika gudemez, bunu Suudiler veya Iran yapar ama Turkiye yapamaz.

Iraktaki Turkmenler sii diye onlari yalniz birak barzani ile kanka olursan o bir gun gelir seni kendi evinde sokar. Nasilki Suriyede radikal gruplari destekleyip ulkenin basina corep orduysen, sonradan anladiki bunlarla is olmayacak biz Turkmenleri egitelim.

Bu arap erdo mezhepci bir yaratik, Turk dusmani. Acik ornekler verdim. Hele hele asagidaki uc orneklerimden sonra hala destekleyenler varsa onlar zaten insan olarak gormuyorum, intihar etsinler daha iyi.

Feto fiyaskosu- ulkenin ele gecmesine yardim etmek, 2010da yetmez ama evet ler ile butun fetocularin yargi sistemini gecirmesi

acilim ve cozum sureci fiyaskosu- kurt milliyetciligini azdirmak, pkk yi azdirmak ve yiginak yapilmasi ve onca sehit, dolmabahce rezaleti.

suriye - suriyede pkk nin devlet kurmasina izin verilmesi, salih muslimin ankara getirilmesi sanki bizim dostumuz mus gibi.

--------------------------

Bizi zehirleyen ve bolunmeye goturecek mezhepciliktir. Bu zehir Turkiyeyi de sardi.

Bir okuyun alttaki yorumlari. arap erdocu pezenvenkin piri ne yazmis.

Okan Askin7 months ago
Sünni turkmenlere versin ama Şii turkmenlere vermesin

Bahçeli, "Milli bekamızın karnesine bakalım, Barzani çetesi 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir. Irak’ın toprak bütünlüğünün bozulmasının en ağır yankısı Türkiye’den hissedilecektir. Buna izin verilemez, buna göz yumulamaz."

Adam görün...

Bahçeli, "Milli bekamızın karnesine bakalım, Barzani çetesi 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir. Irak’ın toprak bütünlüğünün bozulmasının en ağır yankısı Türkiye’den hissedilecektir. Buna izin verilemez, buna göz yumulamaz."

Adam görün...
Bahçeli o başkanlık ile davasını satmış ve ülkücü ve milliyetçilerin %90in gözünde artık değeri yoktur. Gelecek kongre de defolup gidecektir, ne var ki dedikleri doğrudur fakat arap hain erdo kolay kolay Barzani itini bırakmaz.

Back
Top Bottom