What's new

Çay Bahçesi

1- M. Kemal Ataturk'ü sevmek zorunda değilsiniz fakat paşa paşa saygı duymayı; geçmişe, Atalara vefanın ne demek olduğunu burada onuru ve şerefiyle, geçmişiyle adam gibi dimdik duran üyeler vasıtasıyla öğreneceksiniz. Karın ağrınızı, söylemek isteyip te ilgili hassasiyetlerimizden ötürü birçok zaman yuttuğunuz mevzuları, ülke değeri olarak görülen partiler üstü bir lideri ağzınıza bir parti adıyla iliştirip sakız etmenize, nefretinizi burada dolaylı olarak kusmanıza asla müsaade edilmeyecek ve sizin gibi fethullahçı teröristlerin kucaklarında eğitilen, onların öğretileriyle, adeta klasik FETÖ ritüeli olan Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla yetişmiş ve daha düne kadar FETÖ'ye yağdırdığınız övgüleriniz ki aile baskısı diyorsunuz güya siz buna, milletle girdiğiniz polemikler forum arşivlerinde T.C birimleri için bir kanıt niteliği taşırken bu yönetimin gözü kulağı da sizin gibi ülke bekası için kesin tehlike arzeden unsurlarla birliktelik geçmişi olan; dün "ocu", bugün "bucu" yarın mental anlamda neyin nesi olacağı belli olmayan kişilerin üstünde olacak. Bu da sizin bundan sonraki yaşantınızda muhtemelen geçmişinizin perhizi olarak alnınızda her zaman bir leke olarak kalacak.

2- Çaybahçesinde politika siyaset yasak demiştik. Bu kural herkes için her şartta uygulanmaktadır. Mod olarak günün 24 saati forumu takip etme şansımızın olmadığı da ortada bir mevzudur bu yüzden de bir board'ta sizin report ettiğiniz mevzular listesinden uygun görülenler seçilip ilgili cezalar veya düzeltilmeler bu şekilde yapılmaktadır. Çaybahçesiyle ilgili olarak ta siyaset konuşan bütün üyeler değil, siyasi konuyu başlatan genelde warning'e mazhar olur. Durumun bu şekilde nüksetmesi sizde farklı kanılar uyandırmamalıdır.

3- Siyaset yok dedikçe birileri beni bir partiyi ve onunla ilişik yorumları kayırdığımla ilgili absürt iddiaları öne sürüp aklınca gündem oluşturmaya çalışıyor. Politik mevzulara bakıldığında herkes istediği yorumları dilediğince yapmakta zaten ilgili konuda. Ne bir eleştiri ne yorumlarına bir cevap yazmaktayım. Doğrusunu söylemem gerekirse Mod olarak politika thread'ı en nadir ziyaret ettiğim konular arasında geliyor belki ayda bir, yani anlatmaya çalıştığım kimin siyaseten ne yazdığıyla ilgilenmiyorum ta ki bir report bana ulaşıncaya kadar. Reportta dikkat ettiğim üslup oluyor genelde fakat burada bir istisna da direkt veya dolaylı olarak Atatürk ile ilgili aşağılayıcı, küçümseyici, küfre varan yorumlar veya içeriğin olup olmadığıdır. Eğer bu durum söz konusuysa benden kimse iyi niyet beklemesin çünkü bu mevzu sadece bu forumda özel bir kural olarak değil; Türkiye Cumhuriyeti 5816 sayılı Atatürk'ü koruma kanununda da aynen yasak olduğu açıktır ve ihbarı halinde cezai yaptırımı vardır.

4- Adalet anlayışımla ilgili bir sıkıntısı olan veya uygulamalarımızdan rahatsızlık duyan varsa dediğim gibi GHQ veya direkt olarak ilgili tanıdığı bir modla kendi çapınızda özel yöntemlerle bağlantı kurup derdini anlatabilir, şikayet edebilir. Çaybahçesinin Mod bashing room olarak kullanılmasına ve gündemi bu denli değiştirip üyelerin ve forumun gereksiz, saçmasapan mevzularla meşgul edilmesine de müsaade edilmeyecektir.

sizin gibi fethullahçı teröristlerin kucaklarında eğitilen, onların öğretileriyle, adeta klasik FETÖ ritüeli olan Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla yetişmiş ve daha düne kadar FETÖ'ye yağdırdığınız övgüleriniz ki aile baskısı diyorsunuz güya siz buna, milletle girdiğiniz polemikler forum arşivlerinde T.C birimleri için bir kanıt niteliği taşırken bu yönetimin gözü kulağı da sizin gibi ülke bekası için kesin tehlike arzeden unsurlarla birliktelik geçmişi olan; dün "ocu", bugün "bucu" yarın mental anlamda neyin nesi olacağı belli olmayan kişilerin üstünde olacak. Bu da sizin bundan sonraki yaşantınızda muhtemelen geçmişinizin perhizi olarak alnınızda her zaman bir leke olarak kalacak.
Ne sacmaliyorsun yine? Heralde kapasite eksikligi var sendeki bir seyi anlamada zorluk cekiyorsun. Bana Mustafa Kemal'a hakaret ettigim bir post göster. Eger gösteremezsen sesini kes, iftiralarla yol almayi birak.
2010da FETO ile her bagimi kesmisim beni FETOluk ile sucluyor, trajikomik. Buna bakarsan Erdogan'da FETOCU, Kilicdarogluda FETOCU Bahcelide.
Bizi bu denli sacmaliklarla korkutacagini sanma. Sen burda FETO'nun 15 temmuz darbesi sirasinda darbeyi destekleyenlerle ilgilen. Tabiki TC yasalari sadece kendi ideolojini oksayinca önemsiyorsun. Istersen senin isini kolaylastiriyim, darbeyi son sürat destekleyenlerin hepsini screenshot yaptim :)

Ne sacmaliyorsun yine? Heralde kapasite eksikligi var sendeki bir seyi anlamada zorluk cekiyorsun. Bana Mustafa Kemal'a hakaret ettigim bir post göster. Eger gösteremezsen sesini kes, iftiralarla yol almayi birak.
2010da FETO ile her bagimi kesmisim beni FETOluk ile sucluyor, trajikomik. Buna bakarsan Erdogan'da FETOCU, Kilicdarogluda FETOCU Bahcelide.
Bizi bu denli sacmaliklarla korkutacagini sanma. Sen burda FETO'nun 15 temmuz darbesi sirasinda darbeyi destekleyenlerle ilgilen. Tabiki TC yasalari sadece kendi ideolojini oksayinca önemsiyorsun. Istersen senin isini kolaylastiriyim, darbeyi son sürat destekleyenlerin hepsini screenshot yaptim :)

Önce adam gibi konuşmayı öğreneceksin.

Warning issued.

1- M. Kemal Ataturk'ü sevmek zorunda değilsiniz fakat paşa paşa saygı duymayı; geçmişe, Atalara vefanın ne demek olduğunu burada onuru ve şerefiyle, geçmişiyle adam gibi dimdik duran üyeler vasıtasıyla öğreneceksiniz. Karın ağrınızı, söylemek isteyip te ilgili hassasiyetlerimizden ötürü birçok zaman yuttuğunuz mevzuları, ülke değeri olarak görülen partiler üstü bir lideri ağzınıza bir parti adıyla iliştirip sakız etmenize, nefretinizi burada dolaylı olarak kusmanıza asla müsaade edilmeyecek ve sizin gibi fethullahçı teröristlerin kucaklarında eğitilen, onların öğretileriyle, adeta klasik FETÖ ritüeli olan Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla yetişmiş ve daha düne kadar FETÖ'ye yağdırdığınız övgüleriniz ki aile baskısı diyorsunuz güya siz buna, milletle girdiğiniz polemikler forum arşivlerinde T.C birimleri için bir kanıt niteliği taşırken bu yönetimin gözü kulağı da sizin gibi ülke bekası için kesin tehlike arzeden unsurlarla birliktelik geçmişi olan; dün "ocu", bugün "bucu" yarın mental anlamda neyin nesi olacağı belli olmayan kişilerin üstünde olacak. Bu da sizin bundan sonraki yaşantınızda muhtemelen geçmişinizin perhizi olarak alnınızda her zaman bir leke olarak kalacak.
Bu nasil tehdit savurmadir böyle. Ülke bekasi icin tehlikeymisiz, ne komedi ne trajedi, gülmeli aglamali bir durum dogrusu. Biz 15 temmuz'da Sokaklari bos birakmadik. Tüm gece uyumadik, ve ertesi sabah polise tanidigimiz gecmisdeki bütün tehlikeli FETÖ'cü unsurlari ihbar ettik.
Gecmisim seni ilgilendirmez, burda gecmisimi anekdot olarak gectiysem kendi hayallerinle birseyler canlandirarak insanlari manipule ettirmem. Sen ne bela ariyosun böyle.

Biraz tarih ve siyaset dersi vermem lazim anlasilan. 2014'den öncesi "FETÖ" denen bir örgüt yoktu bikere. O zaman'dan önce bu örgüt'de olmak bir suc unsuru degildi. Hem Basbakan, hem Cumhurbaskani 2014'den sonra icerdeki "pasif" üyeleri uyarmaya basladi. Artik birakin diye. Ve yüzbinlerce insan birakti.
Ben biraktigimda daha teenage yaslarimdaydim ve 2014'den tam 5 sene önceydi. Haddini asma, insanlarin özel hayatiyla ilgili carpici, suclayici hatta terror'le bagdasdirman dogrusu cok sasirtici.

Kim nefret kusmus? Senin üye veya oy kullandigin partiye bir iki elestiri yapmak nefret kusma anlamina mi gelir? Nasil bir düsüncedir bu. Hic kritik düsünmeyi ögrenememisiniz demekki.

2- Çaybahçesinde politika siyaset yasak demiştik. Bu kural herkes için her şartta uygulanmaktadır. Mod olarak günün 24 saati forumu takip etme şansımızın olmadığı da ortada bir mevzudur bu yüzden de bir board'ta sizin report ettiğiniz mevzular listesinden uygun görülenler seçilip ilgili cezalar veya düzeltilmeler bu şekilde yapılmaktadır. Çaybahçesiyle ilgili olarak ta siyaset konuşan bütün üyeler değil, siyasi konuyu başlatan genelde warning'e mazhar olur. Durumun bu şekilde nüksetmesi sizde farklı kanılar uyandırmamalıdır.

Üc screenshot paylasdim, gayet rast gele. Umarim ozaman gerekeni onlara da yaparsin. Ve daha nice yorumlar paylasabilirim, ama vaktim daha degerli.

3- Siyaset yok dedikçe birileri beni bir partiyi ve onunla ilişik yorumları kayırdığımla ilgili absürt iddiaları öne sürüp aklınca gündem oluşturmaya çalışıyor. Politik mevzulara bakıldığında herkes istediği yorumları dilediğince yapmakta zaten ilgili konuda. Ne bir eleştiri ne yorumlarına bir cevap yazmaktayım. Doğrusunu söylemem gerekirse Mod olarak politika thread'ı en nadir ziyaret ettiğim konular arasında geliyor belki ayda bir, yani anlatmaya çalıştığım kimin siyaseten ne yazdığıyla ilgilenmiyorum ta ki bir report bana ulaşıncaya kadar. Reportta dikkat ettiğim üslup oluyor genelde fakat burada bir istisna da direkt veya dolaylı olarak Atatürk ile ilgili aşağılayıcı, küçümseyici, küfre varan yorumlar veya içeriğin olup olmadığıdır. Eğer bu durum söz konusuysa benden kimse iyi niyet beklemesin çünkü bu mevzu sadece bu forumda özel bir kural olarak değil; Türkiye Cumhuriyeti 5816 sayılı Atatürk'ü koruma kanununda da aynen yasak olduğu açıktır ve ihbarı halinde cezai yaptırımı vardır.

Hic de absürd degil, gayet kanitli bir sekilde mevzuyu actim. Gerekeni ama yapacagindan cok süphe duyuyorum.

Personally I haven't observed any insultive comments towards Alawites or Atheists from Hurshid. I don't read every single comment in here, but if you can share them with me, then I'd be happy to make my evaluation on them.

I told Hurshid before to be more tolerant towards other faith groups, including atheists. Because people have the right to believe what they want, or to disbelieve. And I even shared a Qur'an-ic verse (Al-Kafirun) to him.

I am ofcourse against any types of insults to anyone. That's why I am uttering that Hurshid should learn to keep more calm, and even if he disagrees with certain members (which is quite normal thing to do) he shouldn't find refuge in insulting. He should mature a bit up.

Other than that, if he can respect and follow the forum and section rules - my vote will be on his favour, as long as he can promise to behave more "normal".

First of all its Alevites and not Alwaites. Alwaites live predominantly in Syria.

https://defence.pk/threads/who-is-fighting-who-in-syria.452705/page-6#post-9229585
https://defence.pk/threads/cay-bahcesi.315137/page-1303#post-9229566

You even responded to one of those posts because you were mentioned but didnt notice the Alevite thing?
So you still want that democratic referendum for your friend?

Önce adam gibi konuşmayı öğreneceksin.
Sen önce adam olmayi ögren. Gelip her türlü abuse yapip, iftira atip, ban yapip cikmissin beni warn yapiyorsun. Klasik abuser hareketleri. Kendin bana her türlü hakaret ve tehditleri sayip dur.

First of all its Alevites and not Alwaites. Alwaites live predominantly in Syria.

https://defence.pk/threads/who-is-fighting-who-in-syria.452705/page-6#post-9229585
https://defence.pk/threads/cay-bahcesi.315137/page-1303#post-9229566

You even responded to one of those posts because you were mentioned but didnt notice the Alevite thing?
So you still want that democratic referendum for your friend?
Man I just laughed at his post. I think he was calling me and my brother Alawite and FETO. But it was just laughable matter to me, because the insults has no origin. I didn't focus in what he wrote.

Alawite is the English term of the Turkish "Alevi" afaic atleast.

You seem to be very sensitive in this area, just a little spelling even makes you upset. I guess you're an Alawite yourself (peace be with that, I have no issue at all), but try to take a chill pill.

Adamlığı senden öğreneceksek vay halimize demektir.

Warning issued...
bana adam olmayi ögren dedikten sonra aynisini sana ilave ettigim icin warn gönderiyorsun.
Görüldügü gibi, abuse'larina devam et. Im out

bana adam olmayi ögren dedikten sonra aynisini sana ilave ettigim icin warn gönderiyorsun.
Görüldügü gibi, abuse'larina devam et. Im out

Oku bakalım sana ne yazmışım. Öfke gözünü mü kör etti senin...

Oku bakalım sana ne yazmışım. Öfke gözünü mü kör etti senin...
Senin gibi anlayissiz bir moderatoru olan bir sayfada zaman öldürecek degilim. Kendi kendinize darbe gecesi sevincten havalara ucan ve bunlari burda belirtenlerle bas basa birakiyorum. Bu arada darbeyi destekleyenlerin hepsi elimde mevcut. So long ;)

Senin gibi anlayissiz bir moderatoru olan bir sayfada zaman öldürecek degilim. Kendi kendinize darbe gecesi sevincten havalara ucan ve bunlari burda belirtenlerle bas basa birakiyorum. Bu arada darbeyi destekleyenlerin hepsi elimde mevcut. So long ;)
Relax, Zulk,. if you have case, please present your argumant. I think you have a lot to say that gives us a insight to contemperory Turkey. It is entirely right that we hear the views from the extreme sides of Turkish politics. No one strand or view should have a monopoly.

Relax, Zulk,. if you have case, please present your argumant. I think you have a lot to say that gives us a insight to contemperory Turkey. It is entirely right that we hear the views from the extreme sides of Turkish politics. No one strand or view should have a monopoly.
Cabatli provokes and insults me with this post of his

4- Adalet anlayışımla ilgili bir sıkıntısı olan veya uygulamalarımızdan rahatsızlık duyan varsa dediğim gibi GHQ veya direkt olarak ilgili tanıdığı bir modla kendi çapınızda özel yöntemlerle bağlantı kurup derdini anlatabilir, şikayet edebilir. Çaybahçesinin Mod bashing room olarak kullanılmasına ve gündemi bu denli değiştirip üyelerin ve forumun gereksiz, saçmasapan mevzularla meşgul edilmesine de müsaade edilmeyecektir.
He says i insult Ataturk (something he can't impossibly prove, i've never done it). He calls me a traitor of Turkey because i wrote good things about the Gulen movement 7 years ago when it wasn't a political movement. And he says he will report me to Turkish authorities for having written pro Gulen things in 2010. In reality this is laughable, as until 2014 even AKP and CHP supported the movement, since they had nothing to do with politics back then. Furthermore, he says i'm a clear threat to Turkey.

In other words he clearly provokes me, insults me and threatens me. I answer him and tell him what the hell he babbles about, since not a single point of his has any truth. I urge him to provide a single source wherein i have insulted Turkey's founder Ataturk, where i have supported FETO. Lastly i ask him whether those who openly supported the coup of 15 July aren't the real threat to Turkey. This post of my gets a warning.

If his abuses are tolerated i've no reason to be here. He has repeatedly banned me because he thinks i double account with Selim (which we have explained countless times) and he insists i insult Ataturk - somehting he has never been able to prove.

The only reason he can so blatantly abuse is there are no moderators other than Cabatli who speaks Turkish. So his abuses are tolerated, he can share my IP with everyone, get away with it, ban me because he THINKS i've insulted Ataturk, get away with it. Insult and threaten me, get away with it. Ban me because he THINKS i double account and get away with it.

This is the kind of moderation we are dealing with. Give me one good reason why i should tolerate something like this?

Man I just laughed at his post. I think he was calling me and my brother Alawite and FETO. But it was just laughable matter to me, because the insults has no origin. I didn't focus in what he wrote.

Alawite is the English term of the Turkish "Alevi" afaic atleast.

You seem to be very sensitive in this area, just a little spelling even makes you upset. I guess you're an Alawite yourself (peace be with that, I have no issue at all), but try to take a chill pill.

https://en.wikipedia.org/wiki/Alevism
First line: Not to be confused with Alawites.

I'm not Alevite. Neither was I ever raised religious, but I had learned that most Alevites can accept me for what I am, whereas I cannot say the same for most Sunnis I have spoken to. Atheist Problems

Back
Top Bottom