What's new

Çay Bahçesi

arkadaşlar sizler türkiyenin israel'e ilişkisinin normaleşmesine ne diyorsunuz
çünkü ben internette israellerin yorumlarını okudum çok güzel şeyler yazmış ancak Türkler ise abuk sabuk aptal yorumlar yazmışlar
sizinde fikrinizi sormak istedim

Ortayi bulmak gerekiyor. Bir yandan CrimsonFury'nin ima ettigi gibi Israil ile can dostu olmak istemiyorum ki bu tür bir iliski bizim cikarlarimiza baska yerlerde zarar verir. Dis politika sifir toplamli bir oyun haline gelmemeli. Kazan-Kaybet isi degil. Bundan dolayi istesek de istemesek de Arab alemi ile iliskilerimiz de en az bu yeni anlasma kadar önemli. Öte yandan Saadet Partisi tarzi Yahudi düsmanligi taslamak da makul ve dogru olamaz. Olay tarif etmeye calisitigim gibi, her halükarda ortayi bulmamiz gerekiyor. Sonucta komsularimiz bizim kara göz kara kasimiza vurulmadilar.

Last edited:
arkadaşlar sizler türkiyenin israel'e ilişkisinin normaleşmesine ne diyorsunuz
çünkü ben internette israellerin yorumlarını okudum çok güzel şeyler yazmış ancak Türkler ise abuk sabuk aptal yorumlar yazmışlar
sizinde fikrinizi sormak istedim

Kesinlikle önceden yapılması gereken şeydi, boş yere uzatıldı.

Bölgedeki diğer ülkeler ile ticaret hacmimiz düşerken lsrail ile 3 kat arttı.

Savunma sanayide yapılan bazı projeler ya tamamen rafa kaldırıldı ya da çok yavaş ilerledi.

Ayrıca tüm bu olaylardan önce bizim lsrail ile ilişkilerimiz iyiydi hatta biri hikaye anlatmıştı bu 2010 olayları yaşanmadan önce adamlar hava alanlarında falan Türk olduğunu görünce direk geçirirlermiş ama bi Alman & Fransız bile öyle rahat geçemezmiş.

Thursday 19 May 2016
1 GBP = 4.3667 TRY

...ve bugün...
8597623a73c54278a3c1cad7b164453f.png

Does anyone know why @bsruzm got banned?
@ultron posted a video of dying children with a huge pleasure then I quoted his post along with @Kuwaiti Girl 's PYD (terror) propaganda what is no less then Asshead, calling them "degenerate dogs" but instead doing his job unbiased and properly, @Irfan Baloch chose to warn me and another Turkish member that like my post. He got his answer though. I don't know who calls that guy a counter terrorism expert, only thing the guy counters is Saudi's and Arab's lol

@ultron posted a video of dying children with a huge pleasure then I quoted his post along with @Kuwaiti Girl 's PYD (terror) propaganda what is no less then Asshead, calling them "degenerate dogs" but instead doing his job unbiased and properly, @Irfan Baloch chose to warn me and another Turkish member that like my post. He got his answer though. I don't know who calls that guy a counter terrorism expert, only thing the guy counters is Saudi's and Arab's lol
Some people have issues,they cant counter with rational dialogue,arguments or reasonable answers,so they shut up to some(me/bana) and ban others(you/seni).
Ama bizimki cezayi biraz indirdi.

Some people have issues,they cant counter with rational dialogue,arguments or reasonable answers,so they shut up to some(me/bana) and ban others(you/seni).
Ama bizimki cezayi biraz indirdi.
Most of the time I ignore such guy as @ultron but when I saw his video and his pleasure, I couldn't resist otherwise I don't care what mods or trolls do, say, post.

Back
Top Bottom