What's new

Çay Bahçesi

Komedi gibi ya! Beni kızdırdın, size olan desteğimi geri çekiyorum diyor. Sanki bana savunma bakanı :D

Bunlar harbi malmış gerçekten. Sınırsız özgüvenleri yüzünden ne kadar aptalca gözüktüklerini ve konuştuklarını bile bilmiyorlar. Yaşadığı ülke süper güç diye diğer ülkelerin vatandaşlarına köle muamelesi çekebileceklerini sanıyorlar!
Senin yuzunden mecbur kaldim cevap vermeye.:pissed:

Komedi gibi ya! Beni kızdırdın, size olan desteğimi geri çekiyorum diyor. Sanki bana savunma bakanı :D

Bunlar harbi malmış gerçekten. Sınırsız özgüvenleri yüzünden ne kadar aptalca gözüktüklerini ve konuştuklarını bile bilmiyorlar. Yaşadığı ülke süper güç diye diğer ülkelerin vatandaşlarına köle muamelesi çekebileceklerini sanıyorlar!
Aynen, her ülke bunlarin gözünde köle, degersiz ve istedikleri zaman istedikleri gibi muamale yaparlar. Avrupa ABD icin geberdigi icin degil, ancak korktugu icin bu dengesiz cowboydan

Senin yuzunden mecbur kaldim cevap vermeye.:pissed:

Abi iyi de bir hakaret vs. yoktu ki mesajımda! Güya müttefiğimiz olduğunu iddia eden bir ülkenin vatandaşına bir yakınmaydı sadece! Tam bir dengesizmiş, mal gibi tepki verdi!

Aynen, her ülke bunlarin gözünde köle, degersiz ve istedikleri zaman istedikleri gibi muamale yaparlar. Avrupa ABD icin geberdigi icin degil, ancak korktugu icin bu dengesiz cowboydan
Tamamda,bu arada biseyi unutuyorsunuz.
Erdogan herkesi dusman etti,destek nerden gelecek gerekirse?
Sakin biz Turkuz falan fistanla gelme,gercekci cevap ver.

Abi iyi de bir hakaret vs. yoktu ki mesajımda! Güya müttefiğimiz olduğunu iddia eden bir ülkenin vatandaşına bir yakınmaydı sadece! Tam bir dengesizmiş, mal gibi tepki verdi!
Biri sana senin yazdiginin aynisini yazsa Turkiye icin,sen ne yapardin?
Bak,biz burada her zaman Turkiyeyi ''koruyoruz'' ne olursa olsun,degilmi?
Tamam,hakaret etmeyecekti ve seviyeli davranacakti,belki aylevi sorunlari vardir.
Iyi bir uyeydi aslinda,noldu anlamadim.

Olay ne ? Beni neden etiketlemediniz ? Neden çağırmadınız kavgaya ? :cry::cry:

Olay ne ? Beni neden etiketlemediniz ? Neden çağırmadınız kavgaya ? :cry::cry:

Yaw gerçekten uğraşmayalım artık....Adam küfür eder, ben karşılık veririm, banı ben yerim, kaç defa başıma geldi...report edelim defolsun gitsin, gerçekten uğraşmaya değmez.

Sakin biz Turkuz falan fistanla gelme,gercekci cevap ver.
Ben Erdoganin avukati felan degilim, önce dedigim gibi, MHPde veya CHPde adam gibi lider adam gibi basarili zeki prestijli siyastci gelsin hic kusku etmem oyumu onlara atarim, memleket icin.
Kimi neden düsman etti? Suriye kendi halkina katliam uyguluyor, bizim kardeslerimizi bombaliyor yakiyor onunlami dost olalim? Kendi memleketimizde PKK sürüsünü temizliyoruz, avrupadan, amerikadan heralde izin alacak degiliz. Eger düsman oluyorlarsa, kendi cikarlarimiz niteliginde hareket ettigimiz icin kafayi takiyorlar. Erdogan sadece demokratik yollarla basta kalmayi basardi, halk istiyorsa prosedürler izin veriyorsa adami zor zoruna indirecek degiliz heral. Erkekce konusalim surada, adamlar istikrar getirdi uzun yillardir ve halk istikrar devam etsin diye oylarini AKPye atiyor. Diger partilere güvence yok.
Ic siyasetimize burunlarini sokmasin batililar, kendi ülkerlerindeki haksizlikla terörle ilgilensin cözsün. Adamda silah sanayi, askeri güc var diye bize köle muamelesi yapiyorlar, siktirip gitsinler. Bende senin gibi avrupada dogdum büyüdüm ana dilim aslinda avrupada bir baska dil. Ancak olanlari görmemek elde degil, kendi degerleri gelince "üniversal" degerler oluyor, ama baska degerlerle celiski icine girince, baska gelismemis ülkelerde biraz hammedde veya sömürme imkanini görünce it sürüsü gibi etrafinda dolasiyorlar. Böylesi dünya düzeninde heral devamli olarak bunlarin köleligine devam edecek degiliz.

Ben Erdoganin avukati felan degilim, önce dedigim gibi, MHPde veya CHPde adam gibi lider adam gibi basarili zeki prestijli siyastci gelsin hic kusku etmem oyumu onlara atarim, memleket icin.
Kimi neden düsman etti? Suriye kendi halkina katliam uyguluyor, bizim kardeslerimizi bombaliyor yakiyor onunlami dost olalim? Kendi memleketimizde PKK sürüsünü temizliyoruz, avrupadan, amerikadan heralde izin alacak degiliz. Eger düsman oluyorlarsa, kendi cikarlarimiz niteliginde hareket ettigimiz icin kafayi takiyorlar. Erdogan sadece demokratik yollarla basta kalmayi basardi, halk istiyorsa prosedürler izin veriyorsa adami zor zoruna indirecek degiliz heral. Erkekce konusalim surada, adamlar istikrar getirdi uzun yillardir ve halk istikrar devam etsin diye oylarini AKPye atiyor. Diger partilere güvence yok.
Ic siyasetimize burunlarini sokmasin batililar, kendi ülkerlerindeki haksizlikla terörle ilgilensin cözsün. Adamda silah sanayi, askeri güc var diye bize köle muamelesi yapiyorlar, siktirip gitsinler. Bende senin gibi avrupada dogdum büyüdüm ana dilim aslinda avrupada bir baska dil. Ancak olanlari görmemek elde degil, kendi degerleri gelince "üniversal" degerler oluyor, ama baska degerlerle celiski icine girince, baska gelismemis ülkelerde biraz hammedde veya sömürme imkanini görünce it sürüsü gibi etrafinda dolasiyorlar. Böylesi dünya düzeninde heral devamli olarak bunlarin köleligine devam edecek degiliz.
Erdogani gecelim,olan oldu.
PKK surusunu coktan temizlemistik eger onceki hatalar yapilmasaydi.
Suriye konusuna gelince,kim bize ne yapabilirdi eger bir iki sene once girseydik,havlamaktan baska kimse hic bir bok yapamazdi.
Partiler konusunda haklisin,hic biri yaramaz.
Kimsenin kolesi olmamiz gerekmiyor ama kendi ayaklarimizin ustunde durabilene kadar,bazen ayiya dayi dememiz gerekiyor ve her zaman muttefik lazim(her ulkeye)bu bir gercek.
Soruma cevap vermedin,destek nerden gelecek?
Btw,ben Turkiyede dogdum.

Biri sana senin yazdiginin aynisini yazsa Turkiye icin,sen ne yapardin?
Bak,biz burada her zaman Turkiyeyi ''koruyoruz'' ne olursa olsun,degilmi?
Tamam,hakaret etmeyecekti ve seviyeli davranacakti,belki aylevi sorunlari vardir.
Iyi bir uyeydi aslinda,noldu anlamadim.

Ülkem haksız veya yanlış bir şey yapsa ben eleştiririm şahsen. Olduğunda da eleştiriyoruz zaten.

Türkiye hakkında iyi şeyler yazdığını görünce belki ülkesinin YPG'ye verdiği destek konusunda bizle empati yapabilir diye yazmıştım onu, kendisine karşı da kötü bir niyetim yoktu!

bunu yapma iste abi. simdiye kadar ne kadar ciddi ve samimi destek gorduk ki? mesela pkk'lilar, dhkp-c'liler vs. yillardir avrupa'da kollarini sallaya sallaya hareket ediyorlar. avrupa bunlari gormuyormu? bilmiyormu? Erdogan'dan once de vardilar. demek istedigim, bizim muttefik zannettimigiz ulkeler bizim ulkemizin gozune baka baka aldatiyor. Amerika orta dogu'ya gelip ortaligi karistiriyor olan bize oluyor, adamlar resmen pkk/pyd'ye silah veriyor, bunun muttefikligi neresinde? Avrupa'da bomba patliyor herkes charlie oluyor, Turkiye yillardir kaniyor, Avrupa'nin sesi cikmiyor. pkk'lilar bruksel'de cadir kuruyor, Turkiye'de mesela daesh'liler cadir kursaydi avrupa tas ustunde tas birakmazdi.
'komsularla sifir sorun' politikasi buyuk bir fiasko. sanki komsularimiz cok barisci da, cok iyi niyetliler de. imkanlari olsa bizi bir kasik suda bogacaklar. Bence Erdogan dogru yapiyor, bize kafa tutan ulkelere ayni karsiliklik verilmeli. Her Turk politikaci boyle dik durmali.

bunu yapma iste abi. simdiye kadar ne kadar ciddi ve samimi destek gorduk ki? mesela pkk'lilar, dhkp-c'liler vs. yillardir avrupa'da kollarini sallaya sallaya hareket ediyorlar. avrupa bunlari gormuyormu? bilmiyormu? Erdogan'dan once de vardilar. demek istedigim, bizim muttefik zannettimigiz ulkeler bizim ulkemizin gozune baka baka aldatiyor. Amerika orta dogu'ya gelip ortaligi karistiriyor olan bize oluyor, adamlar resmen pkk/pyd'ye silah veriyor, bunun muttefikligi neresinde? Avrupa'da bomba patliyor herkes charlie oluyor, Turkiye yillardir kaniyor, Avrupa'nin sesi cikmiyor. pkk'lilar bruksel'de cadir kuruyor, Turkiye'de mesela daesh'liler cadir kursaydi avrupa tas ustunde tas birakmazdi.
'komsularla sifir sorun' politikasi buyuk bir fiasko. sanki komsularimiz cok barisci da, cok iyi niyetliler de. imkanlari olsa bizi bir kasik suda bogacaklar. Bence Erdogan dogru yapiyor, bize kafa tutan ulkelere ayni karsiliklik verilmeli. Her Turk politikaci boyle dik durmali. Keske Turkiyemizin eli daha guclu olsaydi ekonomi ve askeri alanda,
PKK ile cozum sureci ne demek,bu yuzden adamlar butun Turkiyeye serbest sekilde silah stocklamadilarmi,doksanli yillarin sonunda PKKmi kaldiydi?
Bir kac sene once Suriyeye neden girmedi,kim ne yapabilirdi girseydi,mademki atip tutmaktan baska bisey yapmayacakti,neden acti o agzini,biraksaydi kim ne yaparsa yapsin,ona ne?
Avrupa diyorsun,biz ne zamandan beri biliyoruz Avrupanin PKK ve diger teror orgutlerini destekledigini,bilmiyormuyduk,ona gore onlem alamazmiydik,imkanimiz yokmuydu,neden Avrupaya ozel tim gondermedik(Israil her yere gonderiyor).
Neden Turkiyede o kafalari koparmadik,tanimiyormuyduk?
Bilmiyormuyduk,muttefiklerimizin iki yuzlu oldugunu,sen ben bilirken devlet bilmezmi?
Yine diyorum,Suriyeye girseydik,bunlarin oyunu biterdi.
Bir isi yapacaksan konus,yapamayacaksan,sesini kes,hic bir seye karisma,''zero problem'' politikasi bu.
Erdogan dogru yapiyor diyorsun,is isten gecktikten sonra ne yarar dogruyu yapmak,rezil olmadikmi,adamlar ''Turkiye,ISIDi destekliyor,petrol aliyor,Erdogan is a joke,Turkiye turned into a sunni radical islamic country,no press freedom'''ve sayri,neden dedirtiyor?
Askeriye diyorsun,kafasini kopardiktan sonra o askeriye ne boka yarar?
Balyozmus,suymus buymus,Fetoymus,kim Fetoyla beraber basladi bi ise?
Ben istememmi liderimden gurur duymak,istememmi ulkemin hak ettigi yere gelmesini,boylemi gelecek?
Realist olalim,icine ettiler,yanlis politika bile diyemiyorum cunki rezillikten rezillige sokuyor ulkeyi.
Noldu,kactane Kurt PKKyi destekliyordu 90li yillarin sonunda,ya simdi,operasyon yaptigimiz sehirlerin yuzde sekseni PKKyi destekliyor,bunun nedeni ne aceba,biliyormusun?
Kactane PKKli geberdi ve kac bintane daha var,ona karsilik,kac tane askerimiz oldu?

tayyip-erdogan-aziz-yildirim-ali-koc-83fd-27b9-5e0e.jpg

<<< şu çelişki >>>

Ne zaman bir konunun sonundaki paylasimin cabatli veya combat-master tarafindan nemk edildigini görsem bir arzu-mendi icerisinde tikliyorum ki konunun üzerine.
:rofl:

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom