What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
şu ağza bak cevap vermiyorum forumun kalitesi iyice düştü sayenizde
benim yaş 27, senin 34 gözüküyo şu yazdığın kufurlere cevap vermemem, bu işlerin yaşla değil de başla olduğunu gösteriyor evlat.

Ah ulan millete küfür edip edip sonra cici çocuk ayağın yok mu Bedo :) ahlak abidesi heykelin dikilmesi lazım senin

Last edited:
Twitter'da dolanırken Amerika'da yaşayan bazı açık fetöcülerin hala ergenekon terör örgütünün varlığına yürekten inandığını farkettim.

Bir de böyle alenen beyni yıkanmış bir kitle var. Bunların piyon kadar bile değeri yok. Safi para kaynağı olarak kullanıyorlar.

Akşener'e tabii oy vermezsiniz. Ama Fetullahçı Gül ve Erdoğan olur. İkisi de BOP davanıza hizmet ediyor nasılsa.

HDP: Tabanımız Akşener'e oy vermez - Sputnik Türkiye

DbngzMgXcAEpt7E.jpg

Sayın Üyeler,

''FETÖ'' ile ilgili yabancı dilde bir konu başlığı açmama nedeni güzel Ülkemiz, Ulusumuz, Dinimiz ve Ahlakımızdandır; bu forumda aynı zihniyetteki kişilerin ülkemizi ve ulusumuzu öncesi/sonrası resimlerini açılan konularda paylaşarak keyifle kötülemesi kayıt altında, ne yazık ki hala ziyarete açık olsa da aynı sebeplerle karşılık verilmedi.

Ancak bu sebepler bir zaaf ve istismara konu olmamalı, hele hele ki namuslu, ahlaklı, imanlı, vatansever kimisi bedel ödemiş/ekte olan Türklere ve buradaki Türk üyelere leke sürülmemelidir.

Aksi halde ''FETÖ'' konu başlığı yabancı dilde açılır; İman,ahlak, akıl, insani yönden uluslararası ve müslüman yoğunluklu bu forum gerçek yüzünüzü görmekle kalmaz; rezil rüsva olur ,hakarete maruz kalırsınız Dünya çapındaki bu forumun üyelerince.

@cabatli_53 ... Sizin görüşünüz nedir acaba?

Last edited:
Akp gitmeden Feto ve zihniyeti de gitmez, kandırmasın kimse kimseyi,
Hala akpnin seçtiği/atadığı kişiler içinde Fatih Kolejinden felan mezun olanlar var...

Akp kurulduğunda ve sonraki zamanlarda kadrolarını hep Fetocular veya onlarla iş tutanlar oluşturuyordu hala da böyle..

Akp gitmeden Feto ve zihniyeti de gitmez, kandırmasın kimse kimseyi,
Hala akpnin seçtiği/atadığı kişiler içinde Fatih Kolejinden felan mezun olanlar var...

Akp kurulduğunda ve sonraki zamanlarda kadrolarını hep Fetocular veya onlarla iş tutanlar oluşturuyordu hala da böyle..

Fetullahçı cemaatin siyasi ayağından bir tane bile yargılanan yok. Anca caycı çorbacı gibi alt kademe etkisiz ve yetkisiz sığırları içeri atıyorlar. Esas beyin takımına dokunamıyorlar. Çünkü dokunsalar AKP'nin 80-90% ı domino taşı gibi çözülecek.

Fetullah islami terör örgütü ile mücadele AKP ile olmaz. Bu açık.

Ah ulan millete küfür edip edip sonra cici çocuk ayağın yok mu Bedo :) ahlak abidesi heykelin dikilmesi lazım senin

ah be din istirmarcısı arkadaşım
benim kufur ettiğimi nerede gördün, bu 3 oldu cevap vermiyorum, ama değerli moderatörümüz ne uyarı ne atıyo onu geçtim silmiyo bile eden ettiğiyle kalıyo bu rağmen ben karşılık vermedim. çünkü ben yobaz değilim

Erdogan doviz oyunu hakkinda aciklamalar yapti. Milli ve yerli parayi, kisaca altini belirleyici hale getirmenin adimlari atilacagini ifade etti. Bunun pozitif yani var o da kur oyunu ile yonetim baski altinda tutulamayacagidir. Bu plana karsi iki sey yapilabilir. Risk almayip doviz degerini indirmek veyahut risk alip savasa dogru gitmek.

ABD'yi hayatta tutan tek sey kuresel piyasadaki dolarin hakim olmasidir. Eger Turkiye'de altina dayali bir plan tutarsa, muhakkak ABD'nin ekonomi baskisi altindan cikmak icin diger ulkelerde takip edecektir. Bu domino etkisi yaratir. ABD bu tur riski goze alamaz.

Irak savasi ve Libya krizinin sebeplerini iyi arastirin.

Erdogan doviz oyunu hakkinda aciklamalar yapti. Milli ve yerli parayi, kisaca altini belirleyici hale getirmenin adimlari atilacagini ifade etti. Bunun pozitif yani var o da kur oyunu ile yonetim baski altinda tutulamayacagidir. Bu plana karsi iki sey yapilabilir. Risk almayip doviz degerini indirmek veyahut risk alip savasa dogru gitmek.

ABD'yi hayatta tutan tek sey kuresel piyasadaki dolarin hakim olmasidir. Eger Turkiye'de altina dayali bir plan tutarsa, muhakkak ABD'nin ekonomi baskisi altindan cikmak icin diger ulkelerde takip edecektir. Bu domino etkisi yaratir. ABD bu tur riski goze alamaz.

Irak savasi ve Libya krizinin sebeplerini iyi arastirin.

Amerikan ekonomisinin egemenliği altından çıkmanın tek yolu dünyada bu değil. Örneğin Çin bugün Amerikanın en önemli ticari rakibi ve elindeki yüksek hacimdeki doları piyasaya hızla akıtması durumunda Amerikanın bu egemenliğine hızla son vereceği gibi dünya dengelerini de alt üst eder.

Ama gerçek dünya bu kadar kolay hareket etmiyor, ortaya çıkan enkazın altında herkes kalacaktır dolayısı bu tip çılgın hamleleri pek görmüyoruz.

Benzer şekilde de Türkiye ekonomisinin "kısmen" altına dayalı para birimine geçişi karşısında Amerika "eyvah büyük oyunu gördüler" diye Türkiyeye bu kadar kolay ve hızlı savaş açacağını düşünmek bence aceleci olur. Türkiye seviyesinde ülkelerle topyekün harp çok ciddi bir iştir ve kanatları kırpılmış İrak'a ya da içten çökmüş suni ülke Suriye ye asla benzemez.

Tabii ki varoluşsal bir tehditle karşı karşıya kalması durumunda Amerika bu coğrafyayı dümdüz edecek kaynaklara sahip - ancak sizin burada ima ettiğiniz savaşlar ekonomik ve çıkar ilişkilerine dayalılar ve bunlar Amerikan toplumunda ciddi tepkilere yol açıyor.

Hele ki Türkiye gibi dişli bir ülkeye karşı akıtmanız gereken kaynak, toparlamanız gereken güce karşın karşılaşacağınız direncin arkasına başka dünya devlerinin yer alması ihtimali çılgınca bir durum ve alınmayacak bir risk.

Dolayısı ile bu hamlenin USA tarafından nasıl göründüğünün şu aşamada çok bir önemi yok. Ticari anlamda Türkiye'yi çıkmaza sokarak vazgeçirmek istenebilir ancak Amerika bu oyuncağı ile fazlaca oynadığından artık Türkiye üstündeki etkisini oldukça yitirdi.

Ben bu hamlenin ekonomik olarak artı ve eksilerini merak ediyorum - aramızda bu anlamda değerlendirebilecek ekonomist var mıdır? Yorumları çok makbule geçer :)

ah be din istirmarcısı arkadaşım
benim kufur ettiğimi nerede gördün, bu 3 oldu cevap vermiyorum, ama değerli moderatörümüz ne uyarı ne atıyo onu geçtim silmiyo bile eden ettiğiyle kalıyo bu rağmen ben karşılık vermedim. çünkü ben yobaz değilim

Yuh be Bedo insan bu kadar mı düzenbaz olur. Sen yobaz değilsin haklısın Yobazlıkta Master deegre olmuşsun. Sen de haklısın bro

kıçıdaroğlunun d.tü yemedi ha? Eldeki vekilliği kaptırmayayım ın derdinde lavuk

Tüm oylar İYİ PARTİ'DE RAHAT OLUN COCUKLAR. AKIN AKIN HEMDE, akp'li olduğunu söyleyip oyunu iyi parti'ye atacak çok var. CHP, MHP OYLARI zaten İYİ PARTİ'DE. Dile getirmekten korkuyor insanlar sadece ;)

Tüm oylar İYİ PARTİ'DE RAHAT OLUN COCUKLAR. AKIN AKIN HEMDE, akp'li olduğunu söyleyip oyunu iyi parti'ye atacak çok var. CHP, MHP OYLARI zaten İYİ PARTİ'DE. Dile getirmekten korkuyor insanlar sadece ;)

Peki sen kendi yazdığına inanıyor musun?

Adam öyle bir yazmış ki görende AkParti komple IYI Partiye’ye taşındı sanacak :) oy kayması muhakkak olacak bunlar gayet doğal. Adamlar küçük düşünüyor ne yaparsın. 1 AkParti’li oyum IYI Partiye dese adamlar IYI Parti kesin kral sanıyor. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom