What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
kendi beslediği büyüttüğü yılanı kendisi öldürdü ne anladık bu işten, zamanında akp yi uyaranlar oldu fetöye karşı sen hala bildiğini okuyon aynı barış sürecindeki hendekler gibi... uyardıldılar da dinleyen kim? giden gitti. vicdanını böyle mi rahatlatıyon

AKP mi beslemis? AKP'den once Gulen cemaati yok muydu? 1990'nin baslarinda bunlarin emniyet ve ordudaki varliklarindan hem ordunun hem burokrasinin hem de siyasilerin haberleri vardi ama goz yumuldu. Neden? Soyle bakalim...
Simdi onemli olan vatanin bolunmez butunlugune kast eden boyle bir teror yapilanmasinin yaninda mi karsisinda mi bulunmaktir? CHP iktidar hirsindan dolayi kuduzlasmis, Turkiye'nin zayif halini firsat bilip AKP'ye yukleniyor. Bu serefsizlik degil de nedir ulan?!!!

Devlet menfaati soz konusu iken sen kim oluyorsun da parti cikarlarini hesaba katiyorsun bre serefsiz?

zarrab_son_fihrist.jpg

Adam kendisiyle beraber ülkemizi de çukura çekiyor.

zarrab_son_fihrist.jpg

Adam kendisiyle beraber ülkemizi de çukura çekiyor.

Ve bunu yaparken, hırsızların deşifre edilmesini milli mesele gibi göstermeye çalışıyorlar.

Eğer söyledikleri gibi İran ile ambargoyu delecek şekilde gizli ticaret yapılmışsa ;

1. Oğlu, kardeşi, dünürü, özel kalemi vs Milyonlarca doları neden Man Adası gibi adı sanı bilinmeyen bir ülkede kurdukları 1 Sterlin sermayeli şirkete, üstelik uluslararası "swift" sistemi üzerinden gönderdiler? Bunun gizli kalamayacağını düşünmediler m?
2. Eğer yapılan ticaret İran'a karşı uygulanan ambargoyu delmiş ise neden İran mahkemeleri Zerrab'ın ortağını idam etti?

Ortada milli olan bir şey ben göremiyorum. Mesele bildiğimiz adi hırsızlık, yetim malı yiyenlerin suçlarını örtme çabası.

Proje sahibi ''yular''ı sıkıyor; ''yular''daki de ''yular''ı ülkeye geçirip sıyrılmaya çalışıyor.

Yüzleşme yerini hesaplaşmaya bırakmakta.

Ha gayretin CHPKK ha gayretin..
CHP'ye neden yükleniyorsunki, ilk wikileaks'te cikti sonra eski müttefigi ortaya döktü, simdide bu, bunlar zaten bildigimiz seyler siz uyuyorsunuz o baska.

CHP muhalefer olarak eline düsen bu koza tabi atlayacak bundan dogal ne var?

CHP'ye neden yükleniyorsunki, ilk wikileaks'te cikti sonra eski müttefigi ortaya döktü, simdide bu, bunlar zaten bildigimiz seyler siz uyuyorsunuz o baska.

CHP muhalefer olarak eline düsen bu koza tabi atlayacak bundan dogal ne var?

''Bildigimiz seyler''. Bildigniz hic bir sey yok. Daha dogru durust swift kelimesini soyleyemeyen bir zatin onune surulmus asilsiz iddialardan baska bir sey degildir. Yoksa Turk yargisi baska bir sey mi dedi? Oyle bir durum var ise acikca kamuoyu ile paylasmali ve cumhuriyet bas savciligina gitmeli. Turkiye'ye karsi buyuk tezgah kuruluyor CHP ise iktidar hirsiyla bunu firsat bilip degerlendirmeye calisiyor. Durust siyaset ile basaramadiklarini simdi sozde belgelerle basarmaya calisiyorlar. Bu acikca ahlaksizlik, serefsizliktir.

CHP gercek bir lider, gercek bir ADAM tarafindan kurulmustur. Simdi ise CHP bir saklaban grubundan baska bir sey degildir. Grup toplantilarini bile ilk okul sinifina cevirip ziplayarak istifa istifa diye bagiriyorlar. Suratsiz super zeka lideriniz de pismis kelle gibi siritiyor.

Ulan su iflas ettirme ustasi olan CHP yeminle iktidara gelsin de Turkiye'yi tekrar 50 sene geriye gondersin. Ne Atagi, ne TFX'i, ne IHA'si, fuzesi muzesi. Bu CHP gelirse butun projeler raftan kaldirilir. ABD emri altinda calisan memurlar hepsi.

Yeter be. Yuzunuz kizarsin biraz.

''Bildigimiz seyler''. Bildigniz hic bir sey yok. Daha dogru durust swift kelimesini soyleyemeyen bir zatin onune surulmus asilsiz iddialardan baska bir sey degildir. Yoksa Turk yargisi baska bir sey mi dedi? Oyle bir durum var ise acikca kamuoyu ile paylasmali ve cumhuriyet bas savciligina gitmeli. Turkiye'ye karsi buyuk tezgah kuruluyor CHP ise iktidar hirsiyla bunu firsat bilip degerlendirmeye calisiyor. Durust siyaset ile basaramadiklarini simdi sozde belgelerle basarmaya calisiyorlar. Bu acikca ahlaksizlik, serefsizliktir.

CHP gercek bir lider, gercek bir ADAM tarafindan kurulmustur. Simdi ise CHP bir saklaban grubundan baska bir sey degildir. Grup toplantilarini bile ilk okul sinifina cevirip ziplayarak istifa istifa diye bagiriyorlar. Suratsiz super zeka lideriniz de pismis kelle gibi siritiyor.

Ulan su iflas ettirme ustasi olan CHP yeminle iktidara gelsin de Turkiye'yi tekrar 50 sene geriye gondersin. Ne Atagi, ne TFX'i, ne IHA'si, fuzesi muzesi. Bu CHP gelirse butun projeler raftan kaldirilir. ABD emri altinda calisan memurlar hepsi.

Yeter be. Yuzunuz kizarsin biraz.
Nerden biliyorsun tezgah oldugunu? Sanki herseyden haberin varmis gibi kesin konusuyorsun.
Yargi konusuna girmeyecegim bile, yargi bagimsizligini kaybedeli yillar gecti yapilan onca kumpastan sonra birde yargidan bahsediyorsun burada.

Kusura bakma yüzü kizarmasi gereken ben degil, bir adama fanatik bagimlilikla bu olan biten herseye göz yumandir, aldiysada helal olsun diyenlerdir.

KK sahte belge de bir numara, belge hem de nasilll bir belge. Ne kadar ac insan varmis ahahah. Her neyse bu siktir boktan offshore sirket yeri Istanbul. Ne alaka istanbul da bir banka dan baska bir istanbul bankasina para yatirmak:-).

iAd9L_1511902264_4863.PNG

Belge varsa gotur onu savcilara. Algi operasyonu Turkiye ayagi kk... Fazla yorum yok simdilik, ortada sahte belge var ve ac insan cok. Su belge once incelensin sonra yorum yaparim:-). Kim kime para gondermis Turkiye'de.

Nerden biliyorsun tezgah oldugunu? Sanki herseyden haberin varmis gibi kesin konusuyorsun.
Yargi konusuna girmeyecegim bile, yargi bagimsizligini kaybedeli yillar gecti yapilan onca kumpastan sonra birde yargidan bahsediyorsun burada.

Kusura bakma yüzü kizarmasi gereken ben degil, bir adama fanatik bagimlilikla bu olan biten herseye göz yumandir, aldiysada helal olsun diyenlerdir.
Ispatlanmamis bir iddiaya ben tezgah derim. Heleki bu CHP, yani FETÖ'den cikiyorsa.

Ben isi fanatizme baglamiyorum. Ben Erdogan veyahut akpli degilim. Insanda biraz anlama kabiliyeti olsa ne dumenler cevrildigini anlar. Aktroller diye alay ediyorsunuz fakat bu CHP kesimi hepten cahil.

KK sahte belge de bir numara, belge hem de nasilll bir belge. Ne kadar ac insan varmis ahahah. Her neyse bu siktir boktan offshore sirket yeri Istanbul. Ne alaka istanbul da bir banka dan baska bir istanbul bankasina para yatirmak:-).

iAd9L_1511902264_4863.PNG

Belge varsa gotur onu savcilara. Algi operasyonu Turkiye ayagi kk... Fazla yorum yok simdilik, ortada sahte belge var ve ac insan cok. Su belge once incelensin sonra yorum yaparim:-). Kim kime para gondermis Turkiye'de.
Iyide Erdoganin avukati cikipta belgeler sahte demedimi? Ha daha görmeden nasil sahte oldugunu anladi orasini bilemem tabi.

Neyse birde bunu oku istersen.

Erdoğan’ın avukatı geç kaldı: Malta Belgeleri, Kılıçdaroğlu’nu doğruluyor

Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, “Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir” dese de söz konusu belgelerde yer alan bilgilerin çoğu Malta Belgeleri’nde de yer alıyor. Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği, Sıtkı Ayan’ın sahibi olduğu Man Adası’ndaki “Bellway Limited” adlı şirketin, Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in şirketi olan “Bumerz”in hisselerini devraldığı ortaya çıkmıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu yakınlarının “vergi cenneti” olarak bilinen Man Adası’nda kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini açıklamasının ardından Erdoğan cephesinden jet hızında yalanlama geldi.

Anadolu Ajansı’na konuşan Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, “Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir” açıklamasında bulundu.

Özel’in yalanlamasına karşın Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı söz konusu belgelerde yer alan bilgilerin çoğu geçtiğimiz aylarda yayımlanan Malta Belgeleri’nde de yer almıştı.

Erdoğan ailesinin gizli offshore anlaşması
The Black Sea adlı blog sitesinde Craig Shaw ve Eic Network imzasıyla, 26 Mayıs 2017’de yayımlanan haberde, Malta Belgeleri’nin Erdoğan’ın ailesi ile Sıtkı Ayan ve Azeri iş adamı Mübariz Mansimov arasındaki milyon dolarlık petrol tankeri ortaklığını ortaya çıkardığı işlenmişti.

Söz konusu haberde Kılıçdaroğlu’nun bugün bahsettiği, Sıtkı Ayan’ın sahibi olduğu Man Adası’ndaki “Bellway Limited” adlı şirketin, Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’in şirketi olan “Bumerz”in hisselerini devraldığı belirtiliyordu. Buradaki amacın ise, “Agdash” adlı milyon dolarlık petrol tankerinin Erdoğan ailesine ait olduğu gerçeğini “olabildiğince gizlemek” olduğu ifade edilmişti.

Resmi Twitter'da görüntüle
DPt4-RUW4AEkTKm.jpg:small

https://twitter.com/TheBlackSeaEU/status/935474487176388609
TheBlackSea@TheBlackSeaEU

Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği Man Adası'nda kurulu şirket Bellway Limited, offshore şirketler ağı aracılığıyla Agdash adlı petrol tankerinin de gerçek sahibi. @cpshaw #MaltaFiles#KılıçdaroğluNeSöyledihttps://theblacksea.eu/malta-files/article/tr/erdogan-ailesinin-gizli-offshore-anlasmasmi …

Kılıçdaroğlu’nun jet hızında yalanlayan Erdoğan’ın avukatı, aylar önce ortaya çıkan bu belgelere ilişkinse herhangi bir açıklamada bulunmamıştı:

Ziya İlgen tarafından imzalanan ve 25 milyon dolarlık gemi Agdash’ın kayıtlı olduğu offshore şirket Pal Shipping Trader One Ltd’nin gerçek sahibi olduğunu gösteren 2014 tarihli belge.

Erdoğan ailesi tarafından Man Adası’nda kurulan Bumerz Limited adlı offshore şirketin geminin masraflarını ödemek için aldığı 18 milyon dolarlık borç.

Ziya İlgen’in offshore aracı şirketle yaptığı 2011 tarihli anlaşma.

Malta’da kurulu Pal Shipping Trader One Ltd’in milyonlarca dolarlık para hareketi gösteren yıllık bilanço belgeleri.

Palmali Grup’un başkanı iş adamı Mübariz Mansimov’un Erdoğan ailesinin aldığı 18 milyon dolarlık borcu ödeyeceğini taahhüt ettiği belge.

Agdash gemisinin 2015 tarihli yenilenen kira sözleşmesi Mansimov’un satın alınmasına yardımcı olduğu gemi üzerinden Erdoğan ailesine milyonlar ödemeyi sürdürdüğünü gösteriyor.

Mesele bildiğimiz adi hırsızlık

Hayır değil. Sen cidden ABD siyasilerinin ve diplomatlarının hırsızlık yapmadıklarını, yolsuzluğa bulaşmadıklarını mı zannediyorsun? Burada amaç Türkiye'yi paramparça etmek.

Fakat "ABD bizi parçalamak istiyor" diye ABD'ye kızmak aptalca. Adamın amacı bu, elbette bunun için çabalayacak. Sen ona açık vermemekle mükellefsin. Erdoğan gerizekalı bir insan olduğundan her tarafı açık dolu.

Yoksa mesele "hadi hırsızları ifşa edelim, sonra hep beraber mutlu mesut yaşayalım" değil, hiçbir zaman olmadı.

Ispatlanmamis bir iddiaya ben tezgah derim. Heleki bu CHP, yani FETÖ'den cikiyorsa.

Ben isi fanatizme baglamiyorum. Ben Erdogan veyahut akpli degilim. Insanda biraz anlama kabiliyeti olsa ne dumenler cevrildigini anlar. Aktroller diye alay ediyorsunuz fakat bu CHP kesimi hepten cahil.
Belgeleri Kilictarogluna verenlerin Türk milletinin iyiligini düsündügünden vermedigi zaten belli.

Benim derdim pislik icinden pislik cikmasina ragmen genede buna göz yumulmasi.

Hayır değil. Sen cidden ABD siyasilerinin ve diplomatlarının hırsızlık yapmadıklarını, yolsuzluğa bulaşmadıklarını mı zannediyorsun? Burada amaç Türkiye'yi paramparça etmek.

Fakat "ABD bizi parçalamak istiyor" diye ABD'ye kızmak aptalca. Adamın amacı bu, elbette bunun için çabalayacak. Sen ona açık vermemekle mükellefsin. Erdoğan gerizekalı bir insan olduğundan her tarafı açık dolu.

Yoksa mesele "hadi hırsızları ifşa edelim, sonra hep beraber mutlu mesut yaşayalım" değil, hiçbir zaman olmadı.
Ortada 2 konu var.
1. Rıza Sarraf
2. Kılıçdaroğlu'nun bugün açıkladığı, yurt dışına para aktaran kişiler. RTE'nin akrabaları ve özel kalemi var bunlar arasında.

1 ve 2inci olayın bir biri ile bağlantısı var mı, bilmiyorum.
Kesin olan iki şey var:

1. Rıza olayının uluslararası boyutta olması ve gayri meşru işleri için AKP'li bakan, memur vs ye verdiği rüşvetler.
2. Man Ada ülkesine giden paraların kaynağının ve ne amaçla gönderildiğinin belli olmayışı.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom