What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Tamamda olay gazın ucuzluğunda.. Dünyanın en ucuz doğal gazını çıkarıyor katar..

Olay "Avrupa gaz pazarını İran mı alacak yoksa Katar mı" kavgasıydı baştan beri, daha sonra Suudiler de girdi bu kavgaya 3. bir taraf olarak. Bizi alakadar eden bir durum yok. Likid gaz zaten ucuz birşey ve piyasası aynı, çünkü çok rekabet var, Nijeryası var, Katar'ı var şusu var busu var. Boru gazında bir boru var ona bağımlısın her türlü.

Türkmenistan şuan rekor düzeyde ucuza satıyor boru gazını, çünkü Çin'e satıyor %80 ürettiği gazı haliyle fiyatı Çin belirliyor, belki dünyada en ucuza satılan doğalgazdır Türkmen gazı. Azerbaycan da bize gaz satan ülkeler arasında en ucuza satan ülke, İran'dan yüzde elli daha ucuz.

Bizi kesinlikle ama kesinlikle ilgilendirmiyor Fars-Arap kavgası. Bizim İran ile aramızda en fazla iki problem olabilir;

1) Laik bir ülke olmamaları
2) Eğer Türkiye emperyal bir hayalde ise, Tebriz.

Bu iki seçeneği çözümleyecek gücümüz olmadığına göre; biz iki grupla, hem fars hem arapla ticaretimize bakalım işimize bakalım. Onların savaşlarında, onlara silah satmak dışında bir menfaatimiz yok.

ablalarınla çok mu takılıyon la sen herkese bok atıyon

Fetullahçıların taktiği bu. AKP'li olmayan herkese deliler gibi hakaret edip yargının elinden kurtulabileceklerini sanıyorlar.

Sorsan bu başörtülü bacıların ya abisi ya emmisi ya oğlu ya da yoldaşıdır..
1457328768642.jpg

Fetullahçıların taktiği bu. AKP'li olmayan herkese deliler gibi hakaret edip yargının elinden kurtulabileceklerini sanıyorlar.

Sorsan bu başörtülü bacıların ya abisi ya emmisi ya oğlu ya da yoldaşıdır..
1457328768642.jpg

Bu eylem nedir? Ilk defa goruyorum. Kara cuma ne alakaymis? Feto cu mu bu eylemi yapanlar?

Bu eylem nedir? Ilk defa goruyorum. Kara cuma ne alakaymis? Feto cu mu bu eylemi yapanlar?
"Kara Cuma" insanları tüketime teşvik amaçlı yapılan bir pazarlama türü. Sözde zararına satış varmış gibi.

Kendini din polisi gören bazı yobaz geri zekalıların durumdan vazife çıkartıp artistlik yapması. Resimdeki Fetullahçı kadınlar Zaman gastesinin kapatılmasına tepki gösterirken araya da kara cumayı eklemişler.
Bu memleketin yobazı bitmez ki. Dün Fetullahçılar vardı. Bugün başkaları.

Last edited:
"Kara Cuma" insanları tüketime teşvik amaçlı yapılan bir pazarlama türü. Sözde zararına satış varmış gibi.

Kendini din polisi gören bazı yobaz geri zekalıların durumdan vazife çıkartıp artistlik yapması. Resimdeki Fetullahçı kadınlar Zaman gastesinin kapatılmasına tepki gösterirken araya da kara cumayı eklemişler.
Müslümanlikla ne alakasi var anlamadimda hadi onu gectim böyle tipler neden kendini ülkenin sahibi sanip ''ben burda onu istemiyom, ben burda bunu istemiyom'' deme hakkina sahip oldugunu saniyor? Sanki dersin herkes senin istedigin sekilde yasamak zorunda...

Madem indirimden yararlanmak istemiyorsun ozaman yararlanma, ayi gibi ortalikta bagirmanin ne alemi var, biri suna sapka versin keli üsütmüs herhalde. :D

Kara Cumanin gercek anlamini biliyorum olayi anlamadim?
Hala Turkiyede ZAMAN gazetesi ve FETO lehine eylem yapilabiliyor mu? Ne zaman oldu bu eylem ?yeni mi?
Eger eski bir olaysa, sacma sapan bir paylasim olmus.

Kara Cumanin gercek anlamini biliyorum olayi anlamadim?
Hala Turkiyede ZAMAN gazetesi ve FETO lehine eylem yapilabiliyor mu? Ne zaman oldu bu eylem ?yeni mi?
Eger eski bir olaysa, sacma sapan bir paylasim olmus.
Resim eski. Ama Kara Cuma'ya atıf yapmak için paylaşmamıştım.

Müslümanlikla ne alakasi var anlamadimda hadi onu gectim böyle tipler neden kendini ülkenin sahibi sanip ''ben burda onu istemiyom, ben burda bunu istemiyom'' deme hakkina sahip oldugunu saniyor? Sanki dersin herkes senin istedigin sekilde yasamak zorunda...

Madem indirimden yararlanmak istemiyorsun ozaman yararlanma, ayi gibi ortalikta bagirmanin ne alemi var, biri suna sapka versin keli üsütmüs herhalde. :D

80 milyon kisiden birisi cikiyor ve genelde sol - kemalist olan medya kuruluslari genelleme yapiyor. Isiniz gucunuz yok tabi? Ayni Kanal D ana haber sunucusu olan o papaz sakalli Ahmet Hakan gibi. Dikkat ettim de herif su son zamanlarda her gun Islami asagilayacak bir sekilde haberler sunuyor. Yok bilmem neresinde bir ogretmen cikmista efendim cocuklara o isim gunahmis ta okulda yasakliyormus ta sonra da efendim basi acik ''modern'' kadinlari gostesrip elestirilerde bulunuyorlar. Sonra yok efendim cigkofte haramdir diye alay edici haberler sunuyor.

Bir kac sene evvel bunlar yok iken simdi nasil oluyorda o eskilerdeki ''alay'' mantigini sozde fikir ozgurlugune baglayip bu gibi kiskirtici haberler sunulabiliyor? Su hayir bloku neye kime guveniyor?

Bir de Kemal Kilicdaroglu komedisi var bu ulkede. Herif simdi her gun cikiyor yok bilmem Erdogan'in yabanci ulkelerde bu kadar hesabi varmis vesayre. Ulan basini getiriyorsan gerisini de getir o zaman. Neden durmadan cevabini vermedigin ama sozde bildigin sorulari soruyorsun?

Sonra onun kari gibi siritmalari yok mu.. Biraz adam ol be..

80 milyon kisiden birisi cikiyor ve genelde sol - kemalist olan medya kuruluslari genelleme yapiyor. Isiniz gucunuz yok tabi? Ayni Kanal D ana haber sunucusu olan o papaz sakalli Ahmet Hakan gibi. Dikkat ettim de herif su son zamanlarda her gun Islami asagilayacak bir sekilde haberler sunuyor. Yok bilmem neresinde bir ogretmen cikmista efendim cocuklara o isim gunahmis ta okulda yasakliyormus ta sonra da efendim basi acik ''modern'' kadinlari gostesrip elestirilerde bulunuyorlar. Sonra yok efendim cigkofte haramdir diye alay edici haberler sunuyor.

Bir kac sene evvel bunlar yok iken simdi nasil oluyorda o eskilerdeki ''alay'' mantigini sozde fikir ozgurlugune baglayip bu gibi kiskirtici haberler sunulabiliyor? Su hayir bloku neye kime guveniyor?

Bir de Kemal Kilicdaroglu komedisi var bu ulkede. Herif simdi her gun cikiyor yok bilmem Erdogan'in yabanci ulkelerde bu kadar hesabi varmis vesayre. Ulan basini getiriyorsan gerisini de getir o zaman. Neden durmadan cevabini vermedigin ama sozde bildigin sorulari soruyorsun?

Sonra onun kari gibi siritmalari yok mu.. Biraz adam ol be..
Mesajimda hicbir genelleme yok, hatta "bu gibi tipler" diye yazdim.

Düsünce özgürlügü tabiki var ancak cikipta ben burada bunu istemiyorum ozaman sizde buna uyacaksiniz tipte davranislar düsünce özgürlügü degildir, o adamin orada millete bagirma hakki yok.
Kimsenin baskalarinin özgürlünü kisitlamak icin yine özgürlükler arkasina saklanma gibi bir lüksü yok.

Last edited:

işte türkiye'nin hali gelmeyin kardeşim

sol - kemalist olan medya kuruluslari

1) Türkiye'de Kemalist medya kuruluşu yok. Ergenekon/Balyoz süreci ve sonrasında hepsi ekonomik/gayri hukuki yollarla ele geçirildi.

2) Hem solcu hem Kemalist olunmaz.

Bir laf edeceksen muhattabına et, araya Kemalistleri sıkıştırmaya çalışmaktan vazgeçin. "Kemalistler de o zaman eski güçlerine tekrar kavuşsun o zaman" diyecek isen, bu lafı FETÖ ile işbirliği yapıp Kemalistleri yok etmeye çalışan teröristlere soracaksın.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom