What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Members are advised to not to discuss religion or beliefs of anyone here. Personal attacks be avoided and use this thread as per subject for betterment, productive discussion and knowledge rather than throwing tantrums at each other and insults.

Regards,

Olayı saptırmayın Cumhuriyet sonrası yapılan sayım yada 1800 ler değil ben 2. Abdulhamidin son dönemlerini kast ediyorum ve bu kaynak sizin verdiğiniz yüzdenin çok çok üstünde, hatta sitede ki araştırmacıların bu kaynağa göre yaptığı tespit bile %55, velevki %30 yada 20, siz bu oranı % 6 lara çekmektesiniz. Bu bizim tarihimize hakaret hatta daha ötesi demektir.

Kaynak olarak verdiğiniz sayfayı dikkatle bir kez daha okursanız, aslında sizin iddianızı çürüttüğünü göreceksiniz.

Tekrar okuyunuz.

Members are advised to not to discuss religion or beliefs of anyone here. Personal attacks be avoided and use this thread as per subject for betterment, productive discussion and knowledge rather than throwing tantrums at each other and insults.

Regards,
An "alert" says one of my posts was deleted for "reason: no value, off-topic, derailing". I dont know which one and why.

Our discussion here has nothing to do with any religion. It is about the alphabet reform.

An "alert" says one of my posts was deleted for "reason: no value, off-topic, derailing". I dont know which one and why.

Our discussion here has nothing to do with any religion. It is about the alphabet reform.

Few posts are being reported for inappropriate content or wording yet resulting in derailing hence, the continuation is being removed to discard the practice and continue on subject.

Few posts are being reported for inappropriate content or wording yet resulting in derailing hence, the continuation is being removed to discard the practice and continue on subject.

Respect your decisions. But,
Better, a mod who can read posts written in Turkish check the content before deleting or issuing a warn.

Anyway, OK...

Yine diyorum YALAN SÖYLEYEN TARİH UTANSIN!

Bakalım buna ne diyeceksiniz;
kemal-karpat-osmanl%C4%B1-nufusu.jpg

https://teyit.org/osmanli-devletinde-okuryazar-oraninin-yuzde-66-oldugu-iddiasi/

Tamam ben de zaten bir şey demedim, papazda da zaten bir şey yok o da bir saygı ifadesi benim açımdan. Belge yukarıda.
Kendi yolladigin kaynagi dogru düzgün okusaydin burada bircok verinin bulundugunu ve bircogunun Osmanli yikildiktan sonra degistigini anlardin, öyle hosuna giden verileri alipta hosuna gitmeyenleri bir kenara birakmakla olmuyor.

Bak asagidakilerde senin kaynagindan.

1927 yılında yapılan nüfus sayımı sonuçlarında okuma yazma oranlarının bu kadar farklı çıkmasının ise birkaç nedeni var. Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti coğrafi olarak Osmanlı kadar büyük değildi. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nde 13 milyon kişi kalmıştı.

nufus-say%C4%B1m%C4%B1-1927-.png

1927-nufus-say%C4%B1m%C4%B1-kad%C4%B1n-erkek.png

osmanl%C4%B1-okur-yazar-.png

Respect your decisions. But,

That was not a warning my friend but a system generated notification so the member be in knowledge about any action taken against any post so member may change the course of action to correct one. Enjoy your discussion.

Regards,

Kendi yolladigin kaynagi dögru düzgün okusaydin burada bircok verinin bulundugunu ve bircogunun Osmanli yikildiktan sonra degistigini anlardin, öyle hosuna giden verileri alipta hosuna gitmeyenleri bir kenara birakmakla olmuyor.

1927 yılında yapılan nüfus sayımı sonuçlarında okuma yazma oranlarının bu kadar farklı çıkmasının ise birkaç nedeni var. Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti coğrafi olarak Osmanlı kadar büyük değildi. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nde 13 milyon kişi kalmıştı.

Bu sayfayı verdiği iyi oldu. Daha önce görmemiştim. Sağ olsun.

Tabloda İstanbul ve İzmir'in okur-yazarlığı oranı Anadolu'daki diğer illere göre yüksek görünüyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Tabloda İstanbul ve İzmir'in okur-yazarlığı oranı Anadolu'daki diğer illere göre yüksek görünüyor. Bunun nedeni ne olabilir?
Yüksek orandaki gayrimüslimlerdende kaynaklaniyor, gayrimüslim nüfusu Osmanli yikildiktan sonra azaldi ve bu durum okur yazar oraninada etkide bulundu.

Yüksek orandaki gayrimüslimlerdende kaynaklaniyor, gayrimüslim nüfusu Osmanli yikildiktan sonra azaldi ve bu durum okur yazar oraninada etkide bulundu.
Ben de öyle tahmin etmiştim.

Bu sayfayı verdiği iyi oldu. Daha önce görmemiştim. Sağ olsun.

Hayat kalitesi oralarda daha yüksekti. Elektrik sadece Istanbulda ve Izmirde mevcuttu. Elektrik medeniyettir, ticarette öyle. Buralarda yaşayanlar daha yüksek gelirleriyle ve olanaklarla daha iyi ve daha çok oranda eğitim gördüler doğal olarak.

Ben de öyle tahmin etmiştim.

Gayrimüslim lafını duyunca ağzınızın suyu akıyor bakıyorum da! o sizin Hakir gördüğünüz Müslümanların Halifesi sayesinde o gayrimüslimler İspanyadan, Polonyadan ve bir çok yerden İSLAMİST dediğiniz Müslümanlar tarafından "KURTARILARAK" yaşama hakkı tanınmıştır, bugün soylarını devam ettirebiliyorlarsa buda İslamın hukuku ve adaleti sayesindedir. Ama malesef bir çok gayrimüslim geçmişte ki o olanları unutup hayatlarını borçlu oldukları İslama ve hilafete sövüp İHANET eder hale geldiler, bu da aslında kimin ne kadar adil ve dürüst olduğunu ortaya koymakta...

Kaynak olarak verdiğiniz sayfayı dikkatle bir kez daha okursanız, aslında sizin iddianızı çürüttüğünü göreceksiniz.

Tekrar okuyunuz.

Kendi yolladigin kaynagi dogru düzgün okusaydin burada bircok verinin bulundugunu ve bircogunun Osmanli yikildiktan sonra degistigini anlardin, öyle hosuna giden verileri alipta hosuna gitmeyenleri bir kenara birakmakla olmuyor.

Sizler kaynak istediğiniz için internetten kısa bir aramadan sonra size online kaynak verdim, içeriğin doğru olup olmadığını irdeleyebilirsiniz, sitede gözlemlediğim kadarıyla bir çok kaynaktan faydalanılmış, dikkat çeken husus şu ki. Abdulhamid döneminde Okuma yazma oranlarının düşük gösterildiği kaynakların hemen hepsi yabancı kaynak ve bu yabancı kaynaklar zamanında Abdulhamide Kızıl Sultan lakabını takan, diktatör diyen, cahil ve gerici lakaplarını takan batı medeniyetidir. Benim için hükmü yoktur, beni bağlayan yerli ve milli kaynaklardır ki size verdiğim tablo Osmanlı döneminin kendi kaynaklarındandır. İsteyen buyursun yalan söyleyen tarih utansın ansiklopedi serisini açsın okusun.

Akşener taraftarları bu habere ne der acaba bu da mı Troll?

https://www.google.com.tr/search?q=...rome..69i57.3365j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Son dakika… Rusya’dan Türkiye’ye PYD cevabı!

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/son-dakika-rusyadan-turkiyeye-pyd-cevabi-2074338/

Bu haber dogrumu?

Gayrimüslim lafını duyunca ağzınızın suyu akıyor bakıyorum da! o sizin Hakir gördüğünüz Müslümanların Halifesi sayesinde o gayrimüslimler İspanyadan, Polonyadan ve bir çok yerden İSLAMİST dediğiniz Müslümanlar tarafından "KURTARILARAK" yaşama hakkı tanınmıştır, bugün soylarını devam ettirebiliyorlarsa buda İslamın hukuku ve adaleti sayesindedir. Ama malesef bir çok gayrimüslim geçmişte ki o olanları unutup hayatlarını borçlu oldukları İslama ve hilafete sövüp İHANET eder hale geldiler, bu da aslında kimin ne kadar adil ve dürüst olduğunu ortaya koymakta...

Sizler kaynak istediğiniz için internetten kısa bir aramadan sonra size online kaynak verdim, içeriğin doğru olup olmadığını irdeleyebilirsiniz, sitede gözlemlediğim kadarıyla bir çok kaynaktan faydalanılmış, dikkat çeken husus şu ki. Abdulhamid döneminde Okuma yazma oranlarının düşük gösterildiği kaynakların hemen hepsi yabancı kaynak ve bu yabancı kaynaklar zamanında Abdulhamide Kızıl Sultan lakabını takan, diktatör diyen, cahil ve gerici lakaplarını takan batı medeniyetidir. Benim için hükmü yoktur, beni bağlayan yerli ve milli kaynaklardır ki size verdiğim tablo Osmanlı döneminin kendi kaynaklarındandır. İsteyen buyursun yalan söyleyen tarih utansın ansiklopedi serisini açsın okusun.

Akşener taraftarları bu habere ne der acaba bu da mı Troll?

https://www.google.com.tr/search?q=ned+selda+tandoğan&oq=ned+selda+tandoğan&aqs=chrome..69i57.3365j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Ama abisi,seninkiler nasil Amerikaya rest cektiyse,o da aynisini yapti.
Erdogan nasil Fetoyu kandirdiysa,bizim kizda Amerikayi(CIA) oyle kandirdi.

Ya arkadas bi konu bukadarmi saptirilir hayret ediyorum, Osmanlida Gayrimüslimler orantiya göre daha iyi egitim almis, daha yüksek mesleklerde calisan ve haliyle nüfusun daha zenginlerinden olanlar degilmiydi?
Gayri müslim deyince benim agazim sulanmaz ama belliki seninkisi köpürmüs.

Ya arkadas bi konu bukadarmi saptirilir hayret ediyorum, Osmanlida Gayrimüslimler orantiya göre daha iyi egitim almis, daha yüksek mesleklerde calisan ve haliyle nüfusun daha zenginlerinden olanlar degilmiydi?
Gayri müslim deyince benim agazim sulanmaz ama belliki seninkisi köpürmüs.

Hicte saptirma degil bal gibi de öyle Osmanliya gelince %6 okur yazar de sonra istanbul izmirde ki okur yazarlara gelince onlar gayri muslim de. Adama sormazlar mi bu ne musluman dusmanligi ne gayrimuslim hayranligi diye.

Zaten Osmanlinin en buyuk hatasi biz Muslumanlari cepheye surup gayrimuslumleri savastan muaf tutarak refah icine kavusmalarini sağlaması. Hala bunun rezilligini cekiyoruz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom