What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
@[TR]AHMET Şimdi koskoca imparatorluğun sanayii devriminden tam iki yüz sene sonra gelen bir pafişahının açtığı fabrikalarla bir sayfayı tam dolduramadınız.Ingilizler, Ruslar ve diğer Avrupalılar Abdülhamidden tam iki yüz yıl önce yapmışlar o fabrikaları.Bu Abdülhamid'i kötülemek değil oda elindeki yetişmiş adamlarla o kadarını yapabildi. Abdülhamid devrinde avrupa ağır sanayii seviyesindeydi.
O zaman avrupada açılan fabrikaları ve yapılan ürünleri yazmaya bu forumun içindeki bütün sayfalar ancak yeter.
Abdülhamide yahudi Tüccarları iki tane denizaltı getirdiğini Haliç'te gösteri yaptıklarını?ancak Abdülhamidin bunlar zaman ve para kaybı hiçbir işe yaramazlar diyerek reddettiğini biliyor musunuz?
Adamlar denizaltı tank üretirken biz halı üretmeye yeni başlamışız.
Rusların Abdülhamidi perişan etmesinin sebebi sanayiileridir.

Siz bugün füze üretebilen milli sanayinin 5-10 yılda yaratabilineceğini mi sanıyorsunuz?
Sıfırdan üniversiteler kurmak, öğretim görevlileri yetiştirmek,sonra mühendisleri yetiştirmek. Onlarında çağı yakalamasını sağlamak 10 yında olmuyor.
Uçak fabrikasını kapatan Demokrat Partidir.
Bu cahillikle ve hamasetle modern Türkiye'nin kurucusu nesillere dini duygularla saldırmak hainliktir.
Ben hala merak ediyorum o SOM füzesini yapan mühendislerin yaşam tarzları ne?nasıl insanlar?

İnsanlar evine ekmek götüremiyor dediğimizde Türkiye'deki hayatın Avrupa'dan daha güzel olduğunu söyleyen biri vardı? 35TL ye devlet et satacak. Bunlar fakirin halinden habersiz. Asgari ücretlinin maaşı günde 1 çay 1 simite yetmiyor.

DNpxmL8W0AEl8s3.jpg

Hep söylüyoruz.
AKP Fetullah tarikatı ile mücadele E-DE-MEZ..! İçlerinde pisliğe bulaşmamış adam bulamıyorlar.

Bursa Belediye başkanlığına tayin edilen şahıs:
DNsBl-NWsAEkKMB.jpg

DNsBm0EXkAAE9qt.jpg

@[TR]AHMET Şimdi koskoca imparatorluğun sanayii devriminden tam iki yüz sene sonra gelen bir pafişahının açtığı fabrikalarla bir sayfayı tam dolduramadınız.Ingilizler, Ruslar ve diğer Avrupalılar Abdülhamidden tam iki yüz yıl önce yapmışlar o fabrikaları.Bu Abdülhamid'i kötülemek değil oda elindeki yetişmiş adamlarla o kadarını yapabildi. Abdülhamid devrinde avrupa ağır sanayii seviyesindeydi.

Sizin Osmanlı döneminde bir kumaş fabrikası bile açılmadı mesajına mukabil sayfalar dolusu liste yolladım ona da bir kılıf bulmuşsunuz, neyse...

O zaman avrupada açılan fabrikaları ve yapılan ürünleri yazmaya bu forumun içindeki bütün sayfalar ancak yeter.

Avrupa hayranlığınız taktire şayan bir gün de topraklarında yaşadığınız devletin atalarına methiyeler düzmenizi bekleriz.

Abdülhamide yahudi Tüccarları iki tane denizaltı getirdiğini Haliç'te gösteri yaptıklarını?ancak Abdülhamidin bunlar zaman ve para kaybı hiçbir işe yaramazlar diyerek reddettiğini biliyor musunuz?

Peki siz Abdulhamidin ilk isabetli torpido atışı yapabilen ilk denizaltısını ürettirip envantere kattığını, ülkemize ilk araba ve telefona kadar bir çok gelişmenin gelmesinde öncülük ettiğini biliyormusunuz ?

Uçak fabrikasını kapatan Demokrat Partidir.

Nuri Demirağın uçak fabrikasını İsmet inönünü kendisini siyasi rakip görmesi sebebi ile kapattı, yani bizi cahil belleseniz bize de yutturacaksınız!

Siz bugün füze üretebilen milli sanayinin 5-10 yılda yaratabilineceğini mi sanıyorsunuz?
Sıfırdan üniversiteler kurmak, öğretim görevlileri yetiştirmek,sonra mühendisleri yetiştirmek. Onlarında çağı yakalamasını sağlamak 10 yında olmuyor.

Ak parti hükümetin başına geldiğinde Türkiye sadece Cobra araçları G3 telsiz ve montaj vardı, bugün söz konusu olan projelerin birinden bahsedilse senin zihniyetinde ki insanlar bize g.tleriyle gülüyor önümüzde ki 50 sene içerisinde bu konuda avrupaya yetişemeyeceğimizden bahsediyolardı, günümüzde ise maşallah bu zihniyet Ak partinin icraatlarına sahip çıkıp lailklik sayesinde hepsi oluyor saçmalığını bize yutturmaya çalışıyor. O kadar eziksiniz ki tarifi mümkün değil...

Bu cahillikle ve hamasetle modern Türkiye'nin kurucusu nesillere dini duygularla saldırmak hainliktir.

Cehalet gider eşeklik baki kalır diye bir söz var, onca şeyi bilip bilmezlikten gelmekte özel bir marifet istiyor tabii.

İnsanlar evine ekmek götüremiyor dediğimizde Türkiye'deki hayatın Avrupa'dan daha güzel olduğunu söyleyen biri vardı? 35TL ye devlet et satacak. Bunlar fakirin halinden habersiz. Asgari ücretlinin maaşı günde 1 çay 1 simite yetmiyor.

DNpxmL8W0AEl8s3.jpg

Hep söylüyoruz.
AKP Fetullah tarikatı ile mücadele E-DE-MEZ..! İçlerinde pisliğe bulaşmamış adam bulamıyorlar.

Bursa Belediye başkanlığına tayin edilen şahıs:
DNsBl-NWsAEkKMB.jpg

DNsBm0EXkAAE9qt.jpg

Eve dönerken bi zahmet BİM yada A101 e uğra dana kıyma 29 dana kuşbaşı 31 tl, tadı da gayet güzel tavsiye ederim!

Yalan yalan yalan.
Uçak fabrikası Atatürk’le kuruldu, 1950’de kapandı
89068.jpg

Menderes döneminde kapandı
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ucak-fabrikasi-ataturkle-kuruldu-1950de-kapandi-90451h.htm
O Abdülhamid o denizaltıları neden kullanmadı? Yabancıların dışardan hazır getirdiği denizaltıları işe yaramaz diye reddetti.
O fakir ülkenin o kadar kaynağını ve parasını rezil etti.
Şimdi bakın bir denizaltımız daha olsun diye kendimizi yırtıyoruz.
Gerçekleri söylemek kılıf bulmak değil.

Hamaset yalan hastalık derecesinde gözleri kapatıyor.
Ben Osmanlı Sultanlarına insan üstü evliya gözüyle bakmıyorum. Insan gözüyle bakıyorum.
Doğa üstü mucizelere siz inanıyorsunuz.
Çanakkale geçilmezdide , o Ingilizler nası girdi Istanbul'a.Istanbulu teslim edenler,Çanakkale'de Akan insan kanının hesabını kim verecek?

Last edited:
Günümüzde ki tarihi bilgiler tamamen görecelidir, Osmanlıya ait kasaba dolusu arşivler yakılıp bir kısmı da yurt dışına kaçırıldıktan sonra Amerikanın fulbright anlasmasi dahilinde bize dayatılan YALAN TARİH elbette benim açımdan güvenirsizdir, aynı şekilde batının hakkımızda yazdığı tarihi bilgilerin bir çoğuda kabul edilmesi mümkün değil. Bu sebeple Osmanlı hakkında olumlu görüşü olan tarihçilerin araştırmaları tarihi bilgi kırıntıları benim için daha evladır. Çökmek üzere olan bir imparatorluğu 40 sene ayakta tutan Padişah tahttan indirildikten sonra imparatorluk 3 senede param parça edilmiştir, bu dahi adamın sizin düşündüğünüz gibi gerici man kafa birisi olmadığını ortaya koymaktadır. O yüzden ecdadımızı her ne kadar karalamaya çalışırsanız çalışın bizim için doğrulara değişmeyecek.
Ben kimseyi gerici olarak nitelendirmedim tam tersini düsünüyorum aslinda, osmanli son dönemlerde modern reformlar yapmaya baslamisti ancak bir kac asir gec basladi ve buda sonunu getirdi.
Osmanliyi parcalayan osmanlinin kendisidir bunda her hatri sayilir tarihci hemfikirdir.

Hakkimda istedigini düsünebilirsin ancak osmanliyi karalamak isteyen birisi boynunda tugra ile gezmezdi herhalde.

Cumhuriyet eğitiminin ve seküler bilimin meyveleri ancak toplanıyor.
Ben çok merak ediyorum Türkiye'de yüksek teknoloji geliştiren,çalışan ve üreten mühendislerin içlerinde nasıl bir inanç var? Nasıl bir yaşam tarzları var?

Kendini sacma sapan sorular ile mesgul etme. "Cumhuriyet egitimi". Cumhuriyet egitimi de ne la? Ucak sanayisini kilide basan ve ilk otomobil projesini baltalayan "cumhuriyetci" zihniyetini ne cabuk unuttun? Senelerce copy past yapilarak uretme yerine tuketme zihniyeti uygulandi. Sukur ki su an gelisme var.

Ustelik projeleri yuruten kisiler acaba ateist mi musluman mi dusuncesi ezik olmakla beraber sacmaliktir. Amerikada gelistirilen bilim ve teknoloji cogu zaman yabancilarin urunudur. Bu din degil daha cok gen ile alakalidir. Yahudilerin mesela zeki olduklarini inkar edecek halimiz yok.

Kendini sacma sapan sorular ile mesgul etme. "Cumhuriyet egitimi". Cumhuriyet egitimi de ne la? Ucak sanayisini kilide basan ve ilk otomobil projesini baltalayan "cumhuriyetci" zihniyetini ne cabuk unuttun? Senelerce copy past yapilarak uretme yerine tuketme zihniyeti uygulandi. Sukur ki su an gelisme var.

Ustelik projeleri yuruten kisiler acaba ateist mi musluman mi dusuncesi ezik olmakla beraber sacmaliktir. Amerikada gelistirilen bilim ve teknoloji cogu zaman yabancilarin urunudur. Bu din degil daha cok gen ile alakalidir. Yahudilerin mesela zeki olduklarini inkar edecek halimiz yok.
Senin gibilerin konuşna ve yaşama tarzına baktıktan sonra Afrika'da yaşayan plenler bile daha akıllı.
Sadece yüzeysel olarak iddia ediyorsun söylediğin bir tane somut birşey yok!

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ucak-fabrikasi-ataturkle-kuruldu-1950de-kapandi-90451h.htm

CumhuriyetIn meyvesi solcu gavur üniversite gençliği ülkenin hastalarına bakıyor, uçaklarını silahlarını yapıyor.

Uçak fabrikasını Atatürk mü kapatmış o_O Nasıl kafalarla muhattap olmak durumundayız, cidden çok ürkütücü. Bir de bunlar Türk vatandaşı, yani sokakta falan yürüyorlar diğer normal insanlar arasında o_O

edit: pardon Hollanda vatandaşıymış, artık hollandalılar düşünsün :lol:

Uçak fabrikasını Atatürk mü kapatmış o_O Nasıl kafalarla muhattap olmak durumundayız, cidden çok ürkütücü. Bir de bunlar Türk vatandaşı, yani sokakta falan yürüyorlar diğer normal insanlar arasında o_O
Ataturkten kim bahsetmis?? Kuran zaten o.

Ben kimseyi gerici olarak nitelendirmedim tam tersini düsünüyorum aslinda, osmanli son dönemlerde modern reformlar yapmaya baslamisti ancak bir kac asir gec basladi ve buda sonunu getirdi.
Osmanliyi parcalayan osmanlinin kendisidir bunda her hatri sayilir tarihci hemfikirdir.

Hakkimda istedigini düsünebilirsin ancak osmanliyi karalamak isteyen birisi boynunda tugra ile gezmezdi herhalde.

Osmanlı hakkında sürekli olumsuz cümle duyduğumuzdan bazen ön yargılı yorum yapabiliyoruz kusura bakma sende, kimsenin hakkında olmadığı şekilde düşünüp değerlendirmek istemem ancak Ecdadımıza haksızlık yapıldığını düşündüğümde haklı olarak savunmaya yada saldırıya geçiyorum, tarihini tanımayan ve sevmeyen bir nesille bırak Türkiye'nin sınırlarını korumayı batıya köle Türklükten ve dini değerlerinden soyutlanmış bir nesil haline geliriz, bunu kabullenip tahammül etmek kendimize ihanet etmek olur.

Yalan yalan yalan.
Uçak fabrikası Atatürk’le kuruldu, 1950’de kapandı
89068.jpg

Menderes döneminde kapandı
O Abdülhamid o denizaltıları neden kullanmadı? Yabancıların dışardan hazır getirdiği denizaltıları işe yaramaz diye reddetti.
O fakir ülkenin o kadar kaynağını ve parasını rezil etti.
Şimdi bakın bir denizaltımız daha olsun diye kendimizi yırtıyoruz.
Gerçekleri söylemek kılıf bulmak değil.

Hamaset yalan hastalık derecesinde gözleri kapatıyor.
Ben Osmanlı Sultanlarına insan üstü evliya gözüyle bakmıyorum. Insan gözüyle bakıyorum.
Doğa üstü mucizelere siz inanıyorsunuz.
Çanakkale geçilmezdide , o Ingilizler nası girdi Istanbul'a.Istanbulu teslim edenler,Çanakkale'de Akan insan kanının hesabını kim verecek?

Demirağa CHP döneminde aşamalı şekilde baskı yapılmıştır ve kapatmaya zorlanmıştır buna dair bir çok açık makale bulabilirsiniz buna örnek bir kaynak aşağıya kopyalıyorum. Anlayacağın Mustafa Kemal'in yaptığı bütün atılımları İsmet inönüden itibaren CHP yönetimi baltalamaya başlamıştır, nitekim marşal yardımları vb. dönemlerde verilen tavizler arasında memleketin ruhu toprağı karakteri üretimi eğitimi yönetimi her şeyi satılıp gitmiştir...

Ufuk Uras’ın babası Hasip Uras’ın bir kitapta aktardığına göre;

Dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, Nuri Demirağ’ın yaptırdığı havaalanını ve okulu gezdikten sonra Nuri Demirağ’la ilginç bir diyaloğa giriyor.

İnönü, ‘Nuri Bey, her şey çok mükemmel, daha ileriye gitmek için niçin devletle işbirliği yapmıyorsunuz’ diye soruyor. Nuri Demirağ da; bunun için senelerce uğraştığını, ama başaramadığını söyleyerek, devlet mensuplarının rüşvet taleplerini dile getiriyor. İnönü bozuluyor ve bunun ispat edilip edilemeyeceğinisoruyor. Demirağ; bunun için gerekli evrakları getirmek için müsaade isteyip ayrıldıktan sonra, İnönü, yanındakilere, “Zenginliği başını döndürdü. Havaalanını istimlak edin. Uçakları sattırmayın” diyor.

Zaten sonra; Türk Hava Kurumu da verdiği uçak siparişlerini iptal ediyor.

Last edited:
Osmanlı hakkında sürekli olumsuz cümle duyduğumuzdan bazen ön yargılı yorum yapabiliyoruz kusura bakma sende, kimsenin hakkında olmadığı şekilde düşünüp değerlendirmek istemem ancak Ecdadımıza haksızlık yapıldığını düşündüğümde haklı olarak savunmaya yada saldırıya geçiyorum, tarihini tanımayan ve sevmeyen bir nesille bırak Türkiye'nin sınırlarını korumayı batıya köle Türklükten ve dini değerlerinden soyutlanmış bir nesil haline geliriz, bunu kabullenip tahammül etmek kendimize ihanet etmek olur.
Iyiye iyi kötüye kötü demesini bilmemiz lazim, sirf ecdadimiz diye kötü yönlerini görmezden gelirsek hep oldugumuz yerde sayiklamaya mahkum oluruz.

Iyiye iyi kötüye kötü demesini bilmemiz lazim, sirf ecdadimiz diye kötü yönlerini görmezden gelirsek hep oldugumuz yerde sayiklamaya mahkum oluruz.

Dogru arada ince bir cizgi var. Yanlislardan ders çıkartıp tarihteki dogrularilarimizdan da ilham almayi bilmeliyiz. Zaten Baska turlu gelecekte de varligimizi muhafaza edemeyiz.

Türk tarihi arap emperyalizmi demek değildir.
Bakın ne güzel tertemiz Türk tarihi.
İncecikten bir kar yağar,
Tozar Elif, Elif deyi…
Deli gönül abdal olmuş,
Gezer Elif, Elif deyi…

Elif’in uğru nakışlı,
Yavrı balaban bakışlı,
Yayla çiçeği kokuşlu,
Kokar Elif, Elif deyi…

Elif kaşlarını çatar,
Gamzesi sineme batar.
Ak elleri kalem tutar,
Yazar Elif, Elif deyi…

Evlerinin önü çardak,
Elif’in elinde bardak,
Sanki yeşil başlı ördek
Yüzer Elif, Elif deyi…

Karac’oğlan eğmelerin,
Gönül sevmez değmelerin,
İliklemiş düğmelerin,
Çözer Elif, Elif deyi…

Karacaoğlan

Ak elleri demiş Karacaoğlan da Akpliymiş :) O zamanlar bir kızın kalem tutması mümkün ise bazı dedelerimizin Arab zihniyetiyle alakası olmamış.

İçerik ve üslubunuza bakarak yazınızdan size ve amacınıza dair çıkarımları ortalama zekaya sahip kişiler yapabilir. Fakat diğerleri için devam edelim.

Şekilin solunda Irk Bitig adlı eserin kağıda Göktürk abecesi ile tahminen 930 yılında yazılışmış aslının öz Türkçe, sağında günümüz Türkçe karşılığı, altta ise Osmanlı zamanı karşılığı vardır.

Bu şekildeki 3 hale bakarak aşağıda kabaca bahsedilen farklar görülebilir:

• Türk dili ve ailesi ile Arap dili ve ailesi farklıdır, bu sebeple:
  • Türk ses yapısı ile Arap ses yapısı farklıdır,
  • Türkçede her hecede bir ünlü gerekir, Arap dilinde kısa ve uzun hece birleşiminde sadece uzun hecede bir ünlü bulunur,
  • Türk dilindeki imla ve söyleyiş yapısı ile Arap dilindeki imla ve söyleyiş farlıdır, uzun ve çok uzun ünlü bulunan Arap dili baş etkendir,

Bunun yanında eserin 3 halinden hangisini ve nasıl anladığınızı sormak isterim?

Ben seni bilmem ama dil bilimcilerin gorusunu paylasdim, proto sinatic alfabesine kullandilar. Bir kere verdigin ornekler tutarsiz, Turk grammeri ve Alman grammeri aynisi degil ama ikiside latin alfabesini kullaniyor:-). Niye eski Turkce proto sinatic alfabesini kullanmasi zorunuza mi gidiyor, eski Turkce yazitlari sanki okadar cok zengin bir dil ama ogrenmiyorsunuz.

Orkun alfabesi
upload_2017-11-3_19-0-14.png

Abjad arap
upload_2017-11-3_19-1-16.png

Avrupada bir zamanlar Fenikce alfabesi
266px-Phoenician_alphabet.svg.png

Sonuc hepsi Proto Sinatic aflabesinden turemisler
protosinaitic.gif

Alfabe her dilin yapisina uygun olamas diye birsey yok, uyduruluyor yapistiriliyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom