What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Ya enflasyon hep vardı, öncesinde de sonrasında da. Oraya takılma sen. Faize ve uygulanan para politikasına takıl sorum onla ilgili

Faizler düsürülüp, yurtici borca dayali tüketim ve yatirim da arttiralabilir.
Borca dayali tüketim ve yatirim ilerde geri ödeme gücünü asarsa "balon" olusur ve sistem cökebilir.
O kadar cok ekonomik model varki, kafadan atmak bir ise yaramaz. Ben su anda ne yapildigini pek anlamiyorum.
Keynes, Friedmann v.s. v.s.
Ayrica Euro ve USD ile altin rezervlerinin gercek miktari da büyük muamma.

Faizler düsürülüp, yurtici borca dayali tüketim ve yatirim da arttiralabilir.
Borca dayali tüketim ve yatirim ilerde geri ödeme gücünü asarsa "balon" olusur ve sistem cökebilir.
O kadar cok ekonomik model varki, kafadan atmak bir ise yaramaz. Ben su anda ne yapildigini pek anlamiyorum.
Keynes, Friedmann v.s. v.s.
Ayrica Euro ve USD ile altin rezervlerinin gercek miktari da büyük muamma.
Faizler 18%e çıkarılmış işte. Düşürmek yerine arttırmışlar.

Ama birde "cesur" ve "gevşek" para politikası uygulandı diyor.. Tek cevap para basmak gibi görünüyor o zaman değil mi?

Sen unutmus olabilirsin ama halk unutmadi. Unutmadigi icin de iktidari sola vermiyor. Beceriksizliginiz yuzunden devlet 60 sene cile cekti. Simdi zar zor kendine geliyor.
Hadi ordan, cok palavra atiyorsunuz ama ancak cahilleri kandirir bu palavralar.
AKP okadar rakamlarla oynamasina ragmen genede ancak orta seviyede büyüme kaydede bildi.

1068162_f0acc3e18bd5daa4aae2eb833eebf61c.jpg

Hadi ordan, cok palavra atiyorsunuz ama ancak cahilleri kandirir bu palavralar.
AKP okadar rakamlarla oynamasina ragmen genede ancak orta seviyede büyüme kaydede bildi.

1068162_f0acc3e18bd5daa4aae2eb833eebf61c.jpg

@KediKesenFare

Buna ne diyon? Adamlar tup icin sirada beklendigi yillari ile kiyasliyorlar. Sen istatikleri seviyorsun galiba...

Arkadaş hakikaten sizin gibiler nasıl bu kadar cahil olabiliyor anlamış değilim. Hangi seneler tüp için bekliyorlardı?

Yıl 2017 oldu. 2017.... Millet et yiyemiyor ayda bir, ülke perişan ama a haber izleyip durursan tabi biz superguc olduk.

Adam sana açık açık istatistik göstermiş ona da mı inanmıyorsun?

Istatik dedigin matematik, matematigin varsa istedigin kadar oynarsin. Ekonomi buyume dediginde o donemin yasam sartiyle kiyaslarsan senin inandigin istatik siktir boktan cikiyor anliyon mu? Yol yok, elektrik gunde 3 sefer kesildigi, millet tup icin sirada bekledigi yillarda nasil bir ekonomi buyume olabilir diye sorugalacak akil. Olm seni quote etmedim siktir git bir kere, sana laf attan olmadi cahil kendinsin. Senin inandiklarina inanmiyorum seni zorlayanda yok, git isine surada adam gibi mesaj atiyoruz. Adam gibi atmayacaksan git baskasini rahatsiz et. Ruh hastasin mi ne?

Sizin gibiler, sizin gibilerine sokam. Iyice bokunu cikardin sen, al sana sifa niyetine veriyorum http://manisarsh.saglik.gov.tr/ .

@KediKesenFare

Buna ne diyon? Adamlar tup icin sirada beklendigi yillari ile kiyasliyorlar. Sen istatikleri seviyorsun galiba...
Türkiyede daima büyüme ve kitlik dönemleri olmustur, bu sahis CHP'nin ülkeyi soydugunu iddia ediyordu bende bu istatistikle tersini kanutladim.
Ki CHP'nin tek basina ikditar oldugu dönem Türkiye savastan cikmis, Erkeklerinin cogunu savasta kaybetmis harabe bir ülke idi, o begenmediniz hükümet sanayilesmeyi baslatti, kac bin kilometrelik demir yollari yapildi, eldeki imkanlarla ancak bukadari oluyordu, simdi cikmis bazi kendini bilmezler agiz burun kivirirlar bir bok biliyorlarmis gibi.
Laf atmasi kolay ama istatistik yalan söylemez.

Last edited:
Bu zavallılar karşılaştırmayı yanlış yapıyor. Dünya o dönemlerde %30 büyürken Türkiye %5-6 büyümüş. Başarı deikleri bu işte. Geriden takip etmek. Demekki o dönemde Ak Parti olsa Türkiye %20-30 büyüyecek.

Şuan durum farklı rekabet çok sıkı buna rağmen Türkiye büyümede 3. sırada..

Türkiyede daima büyüme ve kitlik dönemleri olmustur, bu sahis CHP'nin ülkeyi soydugunu iddia ediyordu bende bu istatistikle tersini kanutladim.
Ki CHP'nin tek basina ikditar oldugu dönem Türkiye savastan cikmis, Erkeklerinin cogunu savasta kaybetmis harabe bir ülke idi, o begenmediniz hükümet sanayilesmeyi baslatti, kac bin kilometrelik demir yollari yapildi, eldeki imkanlarla ancak bukadari oluyordu, simdi cikmis bazi kendini bilmezler agiz burun kivirirlar bir bok biliyorlarmis gibi.
Laf atmasi kolay ama istatistik yalan söylemez.

Istatik nasil hesaplarsan oyle gorursun, ekonomi yer dibine vurmus yillari bir buyume var gibi gostermek acayib birsey.

Dunyada_Kirmizi_Et_Fiyatlari_Sag.jpg

Elhamdullilah

55.jpg

Yarrabi sukur

s-3b38d806b973beb4f29b0b4ab2381c9609d50f3c.jpg

Boyle dansoz gorulmedi cumhuriyet tarihinde

Istatik nasil hesaplarsan oyle gorursun, ekonomi yer dibine vurmus yillari bir buyume var gibi gostermek acayib birsey.
Ülke onlarca savastan cikmis, zaten savas öncesi ne sanayi ne birsey vardi savas hepten mahfetti, neymis ekonomi yerle birmis, e ne olacaktiya tabi yerle bir olur.
asil acayip olan 60-70 yil öncesini günümüzle kiyaslamak.

Adamlar bastan asagiya bir devlet kurdular, sirf partisini korumak icin camur atanlara lafim.

http://blog.milliyet.com.tr/cumhuri...23-1950-arasi--yapilanlar/Blog/?BlogNo=376601

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom