What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Biz hümanistiz ve tolerans gösteriyoruz.

Ya zaten hem bundan kazanıyoruz hem de kaybediyoruz. Kazaniyoruz cunku gonulleri kazaniyoruz. Kaybediyoruz cunku iyilikten maraz doguyor kaybediyoruz.

Tamam iyi niyetten iyi davraniyoruz ama kanunlarda zaten bu tur bir uygulamaya izin vermez. Onu birak daha elimizde ki fetocu hainlere bile tam manasi ile ceza veremedik hükümet fetoculer saliverilmesin diye kirk takla atiyo... Savcisi hakimi avukati kanunu hapisane mudurunden gadiyana kadar her seyle ugrasmak zorundalar... Kaldi ki bu sistemle biz harbe girecez ihanetle ugrasacaz devleti ilerletecez...

Meral Aksener'in kurmakta oldugu parti AKP'nin cankurtaran simidi. Bu Erdogan kadar sansli bir adam yok Türkiye'de yemin ederim.

Aksener kimden oy alabilecek acaba? Hem MHP'den hem de CHP'den. MHP kesinlikle baraji asamaz; CHP'den ise Kemalist fakat milliyetci ve genel olarak seküler Sünni kesimler Aksener'e kayar; HDP'nin baraji bu kez gecmeme ihtimali büyük.

AKP'yi güclü yapan Erdogan degildir, muhalefettir.

Meral Aksener'in kurmakta oldugu parti AKP'nin cankurtaran simidi. Bu Erdogan kadar sansli bir adam yok Türkiye'de yemin ederim.

Aksener kimden oy alabilecek acaba? Hem MHP'den hem de CHP'den. MHP kesinlikle baraji asamaz; CHP'den ise Kemalist fakat milliyetci ve genel olarak seküler Sünni kesimler Aksener'e kayar; HDP'nin baraji bu kez gecmeme ihtimali büyük.

AKP'yi güclü yapan Erdogan degildir, muhalefettir.

Erdogan dusmanliginizi kenara birakip bir dusundugunuz zaman zaten Erdogandan baska oy verilecek adam olmadigini farkina varirsiniz.

Turkiyenin 2. Buyuk sorunu muhalefetin olmamasi. Muhalefet aslinda hukumeti daha guclu yapip eksiklerini gidermekle mukelleftir muhalefet devleti daha da guclu yapar muhalefet hukumetin yedegidir devletin sigortasidir ama biz de oyle birsey asla yok. Bu yuzden Erdogan hem yipraniyor hemde alternatifi de bulunamiyor.

Kisir dongu gibi...

Konda'yi begenmeye basladim. Son derece tarafsiz ve rasyonel analizler yapiyor, gercekten bravo.

T24’ten Fatih Karagülle’nin haberine göre KONDA, 9-10 Eylül’de HDP için 28 kent merkezi ve 101 ilçede 2 bin 646 kişiyle yaptığı anketin sonuçlarını duyurdu.

Reklam

Buna göre kararsızlar dağıtılmadan AKP’nin oyu yüzde 34,7, CHP’nin yüzde 17,7, HDP’nin yüzde 7,2, MHP’ninse yüzde 7.

Kararsızlar yüzde 23,2 olarak kayda geçerken, katılımcıların yüzde 91,4’ü sandığa gideceğini söyledi.

Kararsızlar dağıtılınca, AKP’nin oyu yüzde 50,9, CHP’nin yüzde 26, HDP’nin yüzde 10,5, MHP’ninse yüzde 10,3.

CHP’ye güven yok
Katılımcıların yüzde 32’si ülkeyi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yönetmesi fikrinde birleşirken, yüzde 29.7’si lider adı söylemedi.

Anketi cevaplayanların yüzde 34,3’ü “Türkiye’nin en acil, en önemli sorunlarını hangi parti çözer?” sorusuna yanıt olarak AKP’yi adres gösterirken yalnızca yüzde 9’u ‘CHP’ dedi.

Her dört kişiden biri ise çözüm umudunu yeni partiye bağladı.

Yoksullar AKP ve HDP’yi seçiyor
Öte yandan araştırmada AKP ve HDP’yi seçenlerin gelir düzeyi düşük, Meral Akşener ya da CHP’yi tercih edenlerin üst gelir grubunda yer aldıkları ortaya çıktı.

Ülkenin 2/3 Erdogan düsmani demek ki.

Zirvede kalirsan yipranirsin bu liderligin kaderidir. Ya asip kesicen hakkinda kimseyi konusturmayacaksin yada kalip mucadele edip basari merdiveninden yavas yavas asagi ineceksin.

Aslinda bu kadar secim kazanip hala daha iddiali olmak esi gorulmez bir basari. Yani Erdogan cidden basarili bir lider Türkiye'nin ayibi ise Erdogana alternatif liderler cikartamamasi. Bunun temel sorunu cikan liderlerin belirli cevreler tarafindan kullaniliyor olmasi. Eger basarili bir lider cikacaksa o kisi dava adami olmali ve bu dava sadece bir kesimi degil butun insanlari kucaklamali!

Onlarin kanunu izin veriyor. Polis Vazife kanunlarini gönderdim.

Iste bu lider zor cikar, ama AB/D den emir almayan bir lider cikarsa millet onu + %50 ile kucaklar.

Kesinlikle kardesim katılıyorum.

CHP nin tepesindeki adamın nasıl başa geldigi geldikten sonra alevileri kullanıp dönen oyunları hatırlarsınız. Siparisle allah bilir hangi gizli servisin işiyle geldi, bunda sahsen suphem yok, ulkemizdeki muhalef liderdini bi baska ulke atayabiliyor, bunu gördük..

CHP bu terör olaylarında zaten bırakın Atatürk partisini, türk partisi bile değil benim gözümde, SİHA olayları ayrı bi skandal. al akp yi vur chpye.

Mhp zaten ne bok yaptıgı belli degil. Vizyon yok

Aksener de, güvenmiyorum. Kılıcdarogluyla aynı kefede..

Dolayısıyla ülkeyi yönetebilecek ADAM da yok parti de.

Yeni bir şey yok adamlar bunu yıllardır söylüyor daha öncede dediğim gibi anadoludaki sunni müslümanlar Türk milletinin bir parçası değildir.Bu insanlar Türkiye Cumhuriyet'i çöktükten sonra kurulacak olan Türk devletinin bir parçası olmayacak.Yolumuza onlarsız devam edicez.

İtiraf suçun kabulü ve tespitidir, bu sebeple kıymetlidir.

İtiraf meşru hakların, insani değerlerin, milli hassasiyetlerin ve dini gereklerin reddi ve ihlali anlamındadır; bu bahsedilenler ile illiyeti artık kalmamıştır, bahsedilenlerin meşru müdafa hakkı doğmuştur.

Ne demek olduğunu anlamak kişinin aklı ve/veya zaman meselesidir.

Bu sakalına tükürdüğüm de kesin Fetullah'ın müritlerindendir. İçlerinde gram vatan sevgisi olmaz. Ama Benjamin Franklin'e taparlar.Türklük, Atatürk, Milliyetçilik onlar (ve ümmetçi AKP'liler) için aşağılık değerler olarak görülür.

Dini, insani, milli temelleri olmayan sisteme kapitalizm denir.

Yani... Bu tür ''insanları'' dini, insani ve milli değerler ile sorgulamak, sorguladıkça da nasıl kıvrandıklarını seyretmek bu değerlere sahip insanlar için elzemdir. Burada bunu @Baybars Han zaman zaman yapmakta.

Last edited:
Son iki seçimde akp asla iktidar olmamalıydı,adam gibi muhalefet olmadığı için iktidar oldular.Akp bitmiş dağılmış ne yaptığını bilmeyen bir parti artık.Akpyi de akpli bakanların çoğunu da gram sevmiyorum.

En son MHP'ye oy verdim ama bir daha asla vermem oy MHP'ye.İsmail Karhaman gibi yobaz ve Amerikancı siyasal İslamcıyı meclis başkanı yaptığı gün gözümden düştü iyice MHP...

Dini, insani, milli temelleri olmayan sisteme kapitalizm denir.
Aslında ona komünizm diyoruz.

Bu günümüzde bile halen geçerli. Solcu kesim ülkeleri mültecilerle karışık bir yapıya sokmaya çalışıyor, milliyetçiliği yoketmeye çalışıyorlar mültecilerle. Solcuların gözünde milliyetçilik bir akıl hastalığı.

Kapitalistlerse genelde dindar oluyorlar ve vatanlarına bağlılar. Kronileri saymıyorum.

İyi akşamlar arkadaşlar. Biz 2008 krizini nasıl atlatmıştık acaba? Ben gevşek mali politika izlediğini ve faizleri düşürdüğünü sanıyordum merkez bankasının, ama faizler o dönem 18%e çıkarılmış. Dönemin merkez bankası yardımcısıda bunu demiş:

''2001'de kamuoyu borcunun GSYH'ya oranı yüzde 100'ün üzerindeydi. Ancak 2003'ten başlayarak hükümet, mali politika bakımından çok güçlü bir tasarruf politikası yürüttü. 3-4 yıl arka arkaya yüzde 6'dan fazla faiz dışı fazla işlettik. Bu çok zordu, insanlar bunun için bedel ödedi, ancak sonunda borcun GSYH'ya oranını 5 yılda yüzde 90'dan yüzde 40'ın altına indirdik ve bütçe yakın tarihte belki de ilk kez fazla çıktı. Bunun sonucunda mali politika güçlendi ve hükümete, 2008'de çok fazla sorun yaratmadan mali politikayı gevşetme imkanı sağladı. İç dengeler çok fazla kötüleşmediği için krizden sonra derhal canlanmanın tekrar başladığını gözlemledik, bunun sonucunda mali görünüm daha da gelişti.
Dolayısıyla sağlam ve sağlıklı bir bankacılık sistemi, mali politikayı ayarladı ve ihtiyatlı bir düzenleme Merkez Bankasına da kriz sırasında çok hızlı ve cesur hareket etme imkanı sağladı. İnsanlar başta Türkiye'nin çok büyük sorunlar yaşamasını bekliyordu, ama sonunda olmadığını gördüler.''

Bunlardan anladığım faizleri tavana vurup enflasyon 7-9larda olana kadar para basıp ekonomiye sürmek. Böyle mi atlatmıştık krizi?

İyi akşamlar arkadaşlar. Biz 2008 krizini nasıl atlatmıştık acaba? Ben gevşek mali politika izlediğini ve faizleri düşürdüğünü sanıyordum merkez bankasının, ama faizler o dönem 18%e çıkarılmış. Dönemin merkez bankası yardımcısıda bunu demiş:

Bunlardan anladığım faizleri tavana vurup enflasyon 7-9larda olana kadar para basıp ekonomiye sürmek. Böyle mi atlatmıştık krizi?

Özal'da benzer sistemi yürüttü. Enflasyonist büyüme politikasi.

Özal'da benzer sistemi yürüttü. Enflasyonist büyüme politikasi.
Ya enflasyon hep vardı, öncesinde de sonrasında da. Oraya takılma sen. Faize ve uygulanan para politikasına takıl sorum onla ilgili

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom