What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Hdp ve IYI Parti geçti gibi Barajı

İyi parti zaten ittifakta baraj sıkıntısı yok ama hdp ne olur muamma. Zaten barajı geçerse bu bizdeki aşırı demokrasi severler yüzünden olacak.Benim anlamadığım sen hdpnin alacağı milletvekillerini akp almasın diye hdpye oy verdin ki bu sayede hdp barajı geçip mlletvekili toplayabilecekti.

Amaç madem hdp milletvekillerini akpye vermemek, o zaman batıdaki kişi hdpye oy vereceğine doğudaki hdpliler topluca chpye versin hdpnin alacağı milletvekillerini chp alsın bu sayede hem o milletvekilleri akpye gitmez hem chpnin milletvekilinin sayısı artar.

ama yok bir allahın kulu çıkıp bunu demedi varsada yoksada illa hdpyi meclise sokmak lazım hdnin barajı geçmesi lazım falan filan.

Beyaz türkler mi diyeyim yoksa tatlısu solcusu mu diyeyim karar veremiyorum ama hdp,bu dediğim gruptakilerin tüyünü iyi yoluyor.

Zaten hdpli birine "ben hedpye vereceğime sen benim partime ver" desen vermez. Niye? çünkü adam salak değil ama bizdeki salaklar hdp ye vermek için birbiriyle yarışıyor.

Last edited:
İyi parti zaten ittifakta baraj sıkıntısı yok ama hdp ne olur muamma. Zaten barajı geçerse bu bizdeki aşırı demokrasi severler yüzünden olacak.Benim anlamadığım sen hdpnin alacağı milletvekillerini akp almasın diye hdpye oy verdin ki bu sayede hdp barajı geçip mlletvekili toplayabilecekti.

Amaç madem hdp milletvekillerini akpye vermemek, o zaman batıdaki kişi hdpye oy vereceğine doğudaki hdpliler topluca chpye versin hdpnin alacağı milletvekillerini chp alsın bu sayede hem o milletvekilleri akpye gitmez hem chpnin milletvekilinin sayısı artar.

ama yok bir allahın kulu çıkıp bunu demedi varsada yoksada illa hdpyi meclise sokmak lazım hdnin barajı geçmesi lazım falan filan.

Beyaz türkler mi diyeyim yoksa tatlısu solcusu mu diyeyim karar veremiyorum ama hdp,bu değim gruptakilerin tüyünü iyi yoluyor.
Hdp de geçti şu an

Meclisteki cogunluk nasil olur sizce, AKP MHP isi götururmu yoksa aralarinda zorluklar cikarmi? Suan AKP Tekbasina cogunlugu surduremiyecek gibi.

Meclisteki cogunluk nasil olur sizce, AKP MHP isi götururmu yoksa aralarinda zorluklar cikarmi? Suan AKP Tekbasina cogunlugu surduremiyecek gibi.
Kolaylıkla 300'den fazla MV çıkarırlar fakat AKP bu durumda MHP'ye muhtaç. Bu kötü bir şey mi yoksa iyi mi zaman gösterir tabii ki.

Tek basina göturemez. MHP ise tek basina göturemez. Ikisde amacina ulasmak istiyorsa mecbur beraber hareket etmek zorunda...

Well seems like Erdo won this election too while AKP seems to have lost voters.
A surprise was MHP for me, i expected them to be under 10% seems like AKP votes went to IYI party and some CHP votes possibly too.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom