What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Enteresan önyargılı insanlarsınız. Alman Bakanlar ' teröristleri ' tüm Avrupa'da avlayacağız ve kovalayacağız naraları atıyor. G 20 başlamadan önce Hamburg'a trenlerle gelen ve bugün terk eden yüzlerce teröristi kimse engellemedi.
Dün Hannover'den binlerce PKK/PYD teröristi Hamburg'a yönlendirildi militan çekirdekleri eylemlere katıldı.
Bugün Berlin'de Türk bayrağını engellediler. Burada ego tatmini için mi yazıyorsunuz ? Bildiğiniz ne ? Kaynağı nereden ? Yazıklar olsun .
Yeni Akitin nasil birsey oldugu ortada önyargiyla alakasi yok.

AKP's deserve to be protested, but I sick to see HDP or PKK's partisant to taint the real opposition of Turkey. I'm not even CHP's voter but still...

Türkiye'de son 13 yılda:
  • 600 bin çocuk suça sürüklenirken,
  • Çocuklara cinsel istismar yüzde 434,
  • Kadına şiddet yüzde 1400(son 7 yılda),
  • Boşanmalar yüzde 38,
  • Fuhuş yüzde 790,
  • Tutuklu ve hükümlü sayısı yüzde 231,
  • Uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678,
  • Cinayet yüzde 261,
  • Cinsel taciz yüzde 499 arttı.
Kaynak: https://www.chp.org.tr/Haberler/21/...n-carpici-sosyal-bozulmalar-raporu-19875.aspx

Örneğin:

5830cf2018c7732c44c5f082

- ''İddianameye göre Ensar Vakfı ve KAİMDER’in yurtlarında yaşanan istismarlar 3 yıl sürmüş. Öğretmense kendini şöyle savunmuş: “Erkeklere ilgi duyuyorum, çocuklarla ilişkiye girdim.”''
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/karamandaki-iddianameden-3-yil-yurtlarda-istismar-40074682

- Aile Bakanı Ramazanoğlu: “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı'nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz”
Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ensar-vakfini-savunan-aile-bakani-cark-etti-1150710/

AKP ve Suriye(liler)

- Tayyip Erdoğan (05 Eylül 2012): "İnşallah Selahaddin Eyyubi'nin kabri başında Fatiha okuyacak, Emevi Camisi'nde namazımızı da kılacağız. Bilali Habeşi'nin, İbn-i Arabi'nin türbesinde, Süleymaniye Külliyesi'nde, Hicaz Demiryolu İstasyonu'nda kardeşliğimiz için özgürce dua edeceğiz"
Kanyak: http://www.hurriyet.com.tr/erdogandan-onemli-mesajlar-21386210

- Göç İdaresi Genel Müdürlüğü: ''Türkiye'de bulunan 2 milyon 957 bin 454 Suriyelinin biyometrik verileriyle kayıt altına alındığı bildirildi.''
Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1427703-yaklasik-3-milyon-suriyeli-kayit-altinda

- Ahmet Davutoğlu(Şubat 2016): "Sadece kamplardaki Suriyeliler için 10 milyar dolar harcadık. Diğer şehirdekiler için birçok hesaplama var, belki 20 milyar dolar ek masraf, sosyal ve ekonomik maliyet var"
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/davutoglu-londradaki-suriye-konferansinda-konustu-40049381

- Türkiye'de Irkçılık Kim tarafından Kime karşı yapılmakta?:
CmqCUhJWgAAwG7c.jpg

Örneğin...Suriyelilere 2011’den 2016 Eylül sonuna kadar 20 milyonun üzerinde poliklinik hizmeti verildi. 967 bin Suriyeli yatarak tedavi aldı. 824 bin civarında ameliyat gerçekleştirildi.
Bu süreçte 177 bin Suriyeli bebek doğdu. Son bir yılda 70 bin Suriyeli doğum yaptı.
Sınırdan nakledilen 35 bin civarında Suriyeli yaralıya acil sağlık hizmeti verildi.
Suriyelilere verilen bu hizmetlerin faturası yaklaşık 600 milyon TL.

- Şimdiki tutar kabaca 35 milyar dolara ne yapılırdı:

Örneğin... Ülkenin geleceği çocuklar için Eğitim sisteminin daha da kötü olması önlenirdi:

el-cezire-pisa.jpg

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2016/egitim/pisa-2016-sonuclari-ve-turkiyenin-cozemedigi-matematik-1090252/

- Suriyelilerin Türklere karşı tutumu:

• Temmuz 2012 ...Yetkililer 1500 Türkmen sığınmacıyı Islahiye'deki kampa yerleştirmek istemişler...Suriyeli Araplar, Türkmenleri kampta istemeyerek isyan çıkartmıştır. Kampta asılı bulunan Türk bayrağını indirip, görevli polislerin rehin alınması...
  • Ağustos 2012 ... Hatay'da...Suriyelilerin kampa girmek istemesi ve polisin karşı koyması sonucu...bir Suriyeli... polis memuru Ahmet A.'nın tabancasını almış ve yaralamıştır...polis memurları Zülküf B. ve Lütfü Ç. Suriyeliler tarafından darp edilmiştir.
  • Mayıs 2013...Akçakale Gümrük kapısı...güvenlik güçleri ile Suriyeliler arasında kavga çıkmış...2 polis, 1 asker ve 4 Türk vatandaşı yaralanmıştır.
  • Ağustos 2014 ... Gaziantep'te bir ev sahibinin Suriyeli kiracısından kira bedellini istemesi üzerine öldürülmesidir.
  • Ağustos 2014...Şanlıurfa... iki kadına tacizde bulundukları iddia edilen Suriyelilerle mahalle sakinleri arasında kavga çıkmış...
  • Ağustos 2014...Hatay...8 yaşında bir Türk çocuğuna bir Suriyelinin tecavüz etmesi ve çocuğun olayı ailesiyle paylaşması...
  • Haziran 2015... Mersin'de bir taksi şöförü, aracına binen Suriyeliler tarafından ıssız bir noktada boynu kesilerek yaralandı ve gasp edildi.
  • Mart 2016...İzmir... bir kız çocuğuna tacizde bulunan 23 yaşındaki Suriyeli...
  • Temmuz 2016... Konya ... Suriyeli olduğu öğrenilen 4 kişi, kendilerine ''Köpeği neden tekmeliyorsunuz'' diye uyaran 18 yaşındaki.... bıçaklayarak öldürmüştür...
  • ...daha nicesi
Kaynak: http://www.21yyte.org/tr/arastirma/...4/8470/turkiyedeki-suriyeliler-ve-vatandaslik
  • ... ayrıca kayıtları olmadığı için suç kaydı oluşturulamayan nice Suriyeliler.
- Sosyal hayatta Suriyeliler: Kısaca...
suriyeli-nargiler-plaj-jpg.jpg

- Suriyeli erkeklerin yaş aralığına baktığımızda, 15 ila 44 arasında 819 bin 350 askere alınabilecek erkek...
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/mehmedim...-suriyeliler-turk-kizlariyla-geziyor-40352135

• Türk Ordusunun mevcudu: 620 bin 473
  • Fırat Kalkanında Türk askeri şehit sayısı: 71

Ağlayan bir çocuk veya kadın resmi koyar, sonra arkasına geçip saklanır, başlarsın din ile duygu sömürüsüne ve Türklere suç atmaya...sanki baş sorumlusu sen değilmişsin gibi... korkakça ve adice... her seferinde de ya K.rtler ya da Araplar için yaparsın bunu... tıpkı vatanını satan Suriyelilerin kadınların arkasına saklanıp Türkiye'de her türlü ahlaksızlığı ve onursuzluğu yaptığı gibi... boşuna Arap aşığı veya Arapperest demiyorlar...İslamiyet putperestliği kaldırdı, fakat sapkınlar bu sefer Arapları putlaştırdı.

Not: İleti yapılan ithamın adiliği ve haksızlığı ile orantılıdır.

Tutturmuşsunuz bir anket sonucu doğrumu yanlışmı bilinmez... Yani hem muhalefet olarak İbnelik özel hayat içki kumar zina özgürlüğü diye yırtınacaksın hemde boşanma toplumsal yozlaşmadan şikayet edeceksin, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?! şakamı yapıyorsunuz adam mı seçiyorsunuz? bir lafınız diğerinle örtüşse şaşarım zaten, her cümleniz kendinizle çelişiyor!

Diğer yandan PKK DHKPC FETÖ vb. örgütleri destekleyen CHP kahraman bunların karşısında dik duran hükümeti adaletsizlik ihanetle suçlayan muhalifler! Kürte Arapa eşit davranan hak yemeyen biz Kürtçü Arapçı yaftası yiyip Türk düşmanı oluyoruz! ama kürtü arabı aşağılayıp itin g.tüne sokup çıkaran iten kakan tecavüz eden hak hukuk yiyen ayrımcılık yapıp vatanı bölmeye çalışan kesim vatan perver oluyor!!!?!??

Yani pes diyorum bu zihniyete laf geçirecek bir aklıselim varsa buyursun hodri meydan!

Ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşı tarafın anladığı kadardır diye boşa demiyorlar.

Yaptıkları faşistlik ayrımcılık çığırtkanlığı sebebiyle Esadın muharebetinin oyuncağı olanlar yüzünden bugün kendi topraklarımızda Türk suriyeli çatışması ile karşı karşıya kaldık, dün esadın muharebat elemanları olay çıkarttı bugün ise kendisine Türkçü diyen İslam düşmanlığı yapan kesimler CHP nin fitne politikasından yüz bularak Suriyelilere tecavüzü cinayeti her türlü zulmü reva görerek resmen toplum temeline dinamit döşedi.

O faşist deyyusun Yorumuna bakarmısınız, o zülmü yapıp bu yorumu yapacak kadar SÜZME O.Ç.
19665188_10155614523383028_3758874023607025154_n.jpg

bu da örümcekleşmiş İĞRENÇ zihniyeti
https://compute.info/twitter/u/macoscarface

İçlerinde İslam düşmanlığı barındıran benim milletimden de olsa benim için kafir olan bir ermeniden farksızdır, ha Türke zulüm eden faşist ermeni, ha Arapa zulüm eden islam düşmanı bir Türk.

Ben faşistlerden beriyim faşistlerde benden beri olsun. Biz müslümanlar için tek üstünlük takvadır, gerisi aldatmacadır!

İnsan olabilene gönülden merhaba faşist bölücülere ilelebet elveda!

Tutturmuşsunuz bir anket sonucu doğrumu yanlışmı bilinmez... Yani hem muhalefet olarak İbnelik özel hayat içki kumar zina özgürlüğü diye yırtınacaksın hemde boşanma toplumsal yozlaşmadan şikayet edeceksin, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?! şakamı yapıyorsunuz adam mı seçiyorsunuz? bir lafınız diğerinle örtüşse şaşarım zaten, her cümleniz kendinizle çelişiyor!

Diğer yandan PKK DHKPC FETÖ vb. örgütleri destekleyen CHP kahraman bunların karşısında dik duran hükümeti adaletsizlik ihanetle suçlayan muhalifler! Kürte Arapa eşit davranan hak yemeyen biz Kürtçü Arapçı yaftası yiyip Türk düşmanı oluyoruz! ama kürtü arabı aşağılayıp itin g.tüne sokup çıkaran iten kakan tecavüz eden hak hukuk yiyen ayrımcılık yapıp vatanı bölmeye çalışan kesim vatan perver oluyor!!!?!??

Yani pes diyorum bu zihniyete laf geçirecek bir aklıselim varsa buyursun hodri meydan!

Ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşı tarafın anladığı kadardır diye boşa demiyorlar.

Yaptıkları faşistlik ayrımcılık çığırtkanlığı sebebiyle Esadın muharebetinin oyuncağı olanlar yüzünden bugün kendi topraklarımızda Türk suriyeli çatışması ile karşı karşıya kaldık, dün esadın muharebat elemanları olay çıkarttı bugün ise kendisine Türkçü diyen İslam düşmanlığı yapan kesimler CHP nin fitne politikasından yüz bularak Suriyelilere tecavüzü cinayeti her türlü zulmü reva görerek resmen toplum temeline dinamit döşedi.

O faşist deyyusun Yorumuna bakarmısınız, o zülmü yapıp bu yorumu yapacak kadar SÜZME O.Ç.

İçlerinde İslam düşmanlığı barındıran benim milletimden de olsa benim için kafir olan bir ermeniden farksızdır, ha Türke zulüm eden faşist ermeni, ha Arapa zulüm eden islam düşmanı bir Türk.

Ben faşistlerden beriyim faşistlerde benden beri olsun. Biz müslümanlar için tek üstünlük takvadır, gerisi aldatmacadır!

Tecavüz eden o Kubilay adındaki adam mı?

Kardes,bunun din ile ne alakasi var?
Tamam,Suriyelilere yardim et etme demiyor kimse,kamplarda tut,zamani geldiginde vatanina geri gonderebilelim?
Neden 7000 tane Suriyeliye Turk pasaportu veriliyor,Turk uyruklumu bunlar?
Hangi sehirde Suriyeli yok,turizm endustrisinidemi dusunmuyorsun?
Abartili olabilir ama gercekci olalim,gitmeleri lazim,boyle olmuyor.

Tecavüz eden o Kubilay adındaki adam mı?

Olaydan hemen sonra o mesaları atmış sonra mesaıda hesabıda kaldırmış, faceden arkadaşlar paylaşıp polise ihbar etmişlerdi, sanırım zanlılardan birisinin hesabı.

Tamam,Suriyelilere yardim et etme demiyor kimse,kamplarda tut,zamani geldiginde vatanina geri gonderebilelim?

Kardeşim makul yorum yap ben de destekleyim ama işi Suriyeli Türk çatışmasına döndürmeye çalışmak ne oluyor ? benim kızdığım nokta burası. 7000 tane kişi vatandaşlık almış diyorsun bak kendi ağzınla, milyonlarca kişiden sadece 7000. Türkiye de her yabancı vatandaş eğer 5 sene çalışma izni alırsa vatandaşlık alabilir yada Türk bir eşle 3 sene boyunca sorunsuz evli kalırsa yine vatandaşlık alabilir. 7000 rakamı bu bağlamda çok normal hatta az bile. Göç idareye gittiğinizde Türkiye'de vatandaşlık alanların hemen hemen hepsinin Azeri ve Ahıskalı olduğunu Suriyelilerin yok denecek kadar az olduğuna şahit olacaksınız, isterseniz gidip göç memurlarıyla konuşunuz.

Olaydan hemen sonra o mesaları atmış sonra mesaıda hesabıda kaldırmış, faceden arkadaşlar paylaşıp polise ihbar etmişlerdi, sanırım zanlılardan birisinin hesabı.

Kardeşim makul yorum yap ben de destekleyim ama işi Suriyeli Türk çatışmasına döndürmeye çalışmak ne oluyor ? benim kızdığım nokta burası. 7000 tane kişi vatandaşlık almış diyorsun bak kendi ağzınla, milyonlarca kişiden sadece 7000. Türkiye de her yabancı vatandaş eğer 5 sene çalışma izni alırsa vatandaşlık alabilir yada Türk bir eşle 3 sene boyunca sorunsuz evli kalırsa yine vatandaşlık alabilir. 7000 rakamı bu bağlamda çok normal hatta az bile. Göç idareye gittiğinizde Türkiye'de vatandaşlık alanların hemen hemen hepsinin Azeri ve Ahıskalı olduğunu Suriyelilerin yok denecek kadar az olduğuna şahit olacaksınız, isterseniz gidip göç memurlarıyla konuşunuz.
Bunların yalanlariyla uğraşma kardeş, elbette bir kefere gerekli yeterliliği sağladığı zaman vatandaşlık alabiliyorsa benim Suriyeli kardeşim de vatandaşlık alacak, bunlar kim oluyor ki hangi yetki ile konuşuyor, bir b.k yapamazlar ancak konuşurlar. Suriyeli Türkiyeli çatışmasına da totolari yemez, devlet kodumu oturtur adama, suçlu Suriyeli varsa hesabını devlet zaten sorar, savasabilecek Suriyeli varsa onları da vekaletimiz olarak zaten devlet eğitir ve donatir. Muz cumhuriyeti değil burası burada politikaları seçilmişler yapar, diğerleri de ancak boş konuşur, gül geç sadece.

Eleştiri hakkına "boş konuşmak" diyen çomarlar da havlamaya başladığına göre kalkabiliriz :lol:

Din Kardeşliği:

- Dünyadaki müslüman ülke sayısı: 63

- Dünya'daki tüm müslümanların nüfusu oranı: ~27%

- İKÖ(İslam Konferansı Örgütü) üyesi ülke: 57

- İKÖ kişi başı GSYH ($)-OIC:

1 Katar: 75.273
2 BAE: 40.438
3 Brunei: 30.552
4 Kuveyt: 29.303
5 Bahreyn: 22.600

- Arap Ligine üye Arap ülkeleri: 22

- Arap Ligi Yüzölçümü: 13.333.296 km²

- Arap Ülkelerinin nüfusu: 422 milyon

- Arap Ülkelerinin GSYH: $2.501 trilyon

- Arap Ligine Üye Arap Ülkelerinin SAGP Kişi başına GSYH ($)-DünyaBankası:

1 Katar: 127.522
2 Kuveyt: 73.817
3 BAE: 72.418
4 S.Arabistan: 54.430
5 Bahreyn: 47.333

- Türkiye SAGP kişi başına GSYH ($)-DünyaBankası: 24.243
- Türkiye'nin yüzölçümü: 783.562 km²

- Din Kardeşliği ve gerçek hayat:

map-syrians-european-countries.jpg

Ne kağıt üstündeki sayılar, ne de haritalar ve hayatın gerçekleri, hatta Suriyelilerin ''kapağı 'kafir' Avrupa''ya atma isteği bu din tüccarlarının ''din kardeşliği'' hayalıini doğrulamakta.

Din kardeşliği meselesi siyaset veya politikle sınırlı bir mevzu değildir dinin en onemli temellerinden biridir

din kardeşliği kavramını reddediyorsan sen zaten bu dini kökünden reddettin demektir çünkü bunu bu din emrediyor

müslümanların din kardeşliğinden sana ne

eleştirdiğin müslüman insanların en azından kardeş diyebildiği aynı dine mensub 1.5 milyar insan var
ama senin gibiler laikiz avrupalıyız demenize rağmen yaranmaya çalışmanıza rağmen ben şahsen hiç sizi adam yerine koyan fransız, alman veya ingiliz görmedim yani laiklikten veya demokratlığınızdan ötürü en azından burda bir dayanışma olmalı ama malesef yok

Birde müslümanlara din kardeşliğini saldıran hakaret eden türklük üzerinden gidenler var türk birliğinden bahsedenlere ben hiç bir dindarın burnunu soktuğunu görmedim ama maalesef onlarda her fırsatta hakaret ediyorlar

Dinin emrettiği Din kardeşliğine hayal diyen birisi ya dine mensub değildir ya da samimiyetsiz veya artniyetlidir

Her oyunun kendine ait kuralları vardır futbolda ben topu elimle oynarım basketbolda ayağımla atarım dersen oynatmazlar sen islamın temel kurallarını "hayal" diye reddedip sonra isminde islamicfaith and secularism dersen seni ciddiye alan olmaz. Dostum sen en iyisi işine bak bence milletin dinine karışmayın dindarlar size karışmıyor sizde onlara karışmayın.

Last edited:

2 milyon haha. Kafa iyice ucmus.

CHP 15 Temmuz'un basarisizligindan o kadar uzuntulu ki 7 agustos Yenikapi demokrasi ve sehitler mitingine kapak koymaya calismis. Millet tanklarin onlerine yatarken bu zirto saklanacak delik ariyordu. Yaziklar olsun. Hayir oyunun 6 milyonu pkk'lilar tarafindan verildigi bilindigi halde memnun kalan ve gurur duyan vatansever ''kemalistlere'' yaziklar olsun.

Last edited:

Bir önceki iletim:
  1. Ulusal ve Uluslararası kuruluşların resmi ve bilimsel verilerine dayanmaktadır,
  2. 15 yıldır iktidar olan ve muhafazakar-demokrat bir partinin icraatlarıdır,
Başkalarını suçlamak ne 1 ne de 2.ci maddedeki gerçeği değiştirmez, hatta acziyet olarak görülebilir.

Diğer yandan PKK DHKPC FETÖ vb. örgütleri destekleyen CHP kahraman bunların karşısında dik duran hükümeti adaletsizlik ihanetle suçlayan muhalifler!

PKK ve FETÖ ile işbirliği yapıldığı dönemde tüm vatanseverler bunun yanlış olduğunu söylemiştir. Fakat uyarılar dikkate alınmamış; ''kargalar güler'' ,''kandan besleniyorlar'', ''Sn.Öcalan'', ''Fethullah hoca efendi'' gibi kelimeler sarfedilmiştir, hatta ''ne istediler de vermedik'' lafı bu iki terör örgütü için de aynı kişi tarafından söylenmiştir. Ülkenin Genelkurmay başkanı ''terörist'' ilan edilmiş ''terörist'' tanık olmuştur.

Neticede kim haklı çıktı, sorumlusu kim?

Kürte Arapa eşit davranan hak yemeyen biz Kürtçü Arapçı yaftası yiyip Türk düşmanı oluyoruz! ama kürtü arabı aşağılayıp itin g.tüne sokup çıkaran iten kakan tecavüz eden hak hukuk yiyen ayrımcılık yapıp vatanı bölmeye çalışan kesim vatan perver oluyor!!!?!??

İlginiz Türk olmayan herkese, sanırım bunu itiraf ettiniz.

İlginçtir iki kesim de Türkiye'de en kanlı terör eylemlerini yapmaktalar, kaçakçılık ve diğer adi suçlar da cabası, fakat yine de eşit ve hak yemeyen bir tutum takınıyorsunuz.

''Ermeni tohumu'', ''Yahudi dölü'' vb. ifadeler en fazla kim tarafından kullanılmakta?

Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Suriyeliler bu kapsamda adın da belirttiği gibi dahil değildir.

İslam'da cihattan/savaştan kaçmak var mıdır?

Suriyelilerin sürdüğü sefa, işlediği suçlar ya da uyumsuzluklarının sorumlusu Suriyielileri kimseye sormadan Türkiye'ye sokan mı yoksa çalışıp vergisini ödeyen ve bu politikaya itiraz eden Türkler mi?

''Afedersiniz Ermeni diyen oldu'' diyen kişi de faşist olur mu?

Görüyorum ki siz ne ayrımcısnız ne de faşist.

İslam dini hakkında hükmü Allah vermiştir.

Arap liginde olan kimisi petrol zengini Arap ülkeleri ve ''kapağı 'kafir' Avrupa''ya atmak isteyen Suriyeliler de düşman mı size göre?

Siz faşist kelimesinin anlamına bakmalısınız.

Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı 220.000 üzerindedir, bu da yasalara aykırıdır.

2 milyon haha. Kafa iyice ucmus.

CHP 15 Temmuz'un basarisizligindan o kadar uzuntulu ki 7 agustos Yenikapi demokrasi ve sehitler mitingine kapak koymaya calismis. Millet tanklarin onlerine yatarken bu zirto saklanacak delik ariyordu. Yaziklar olsun. Hayir oyunun 6 milyonu pkk'lilar tarafindan verildigi bilindigi halde memnun kalan ve gurur duyan vatansever ''kemalistlere'' yaziklar olsun.

Haklisin kardesim. Bu zihniyetten bir beklenti olmaz, olamazda zaten.

19875651_1617972134941525_5856306183558647647_n.jpg

Status
Not open for further replies.

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom