What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
ne diyebiliriz simdi?

Kyrgyzstan recognized Crimea referendum

The Kyrgyz Foreign Ministry said in a statement on Thursday "the results of the referendum in the Crimea from March 16 represent the will of absolute majority of the population of the autonomous republic."
World Bulletin / News Desk

Kyrgyzstan's government has said that it recognizes Crimea's referendum and decision to join Russia.

The Kyrgyz Foreign Ministry said in a statement on Thursday "the results of the referendum in the Crimea from March 16 represent the will of absolute majority of the population of the autonomous republic."

On Friday, Russian President Vladimir Putin signed into law the annexation of Ukraine's strategic peninsula of Crimea. The move followed a March 16 referendum in Crimea where 97% of voters chose to secede from Ukraine and join Russia. The United States, the European Union and Ukraine regard the vote as "illegitimate."

Kyrgyzstan recognized Crimea referendum | Asia-Pasific | Worldbulletin News

Arkadaşlar yemekte anlattı. 3 seçim anketi varmış Ankara için. 2 tanesi mansuru önde gösteriyomuş, 1 tanesi Gökçeği. Gökçeği önde gösterende %30 AK %28 MHP...... Şimdi arkadaşlar dior ki, geçen seçimde MHP'nin adayı Mansur olduğu halde %26 alabildiler, bu sefer %28'e çıkmaları imkansız zaten... Bu son anket üzerinde AKP düzeltme yaptı herhalde....

Yanlız benim korkum, AKP dediğin parti, hırsız, yalancı ve sahtekarların partisi. Seçim günü bence hile yapacaklar bi şekilde. Geçen seçimde elektrikleri kesmişlerdi zaten. Bakalım nolacak...

Sizin gibi insanlar yüzünden ak parti'nin kazanmasını istiyorum.

Politics in Turkey Can Get Pretty Nasty.:bad:

tamamda, boyle onemli konularda her zaman mi Ruslarin isteklerine uyum saglamalilar?

Buna realpolitik deniliyor. Her devlet kendi cikari neyse onu yapar. Gecmiste turkiye'nin de bunu yaptigina cok sahit olduk. Uygurlar katledilirken cin buyukelcisinden altin kaplama tabanca hediye alacak kadar haysiyetsizlesen bakan gordu bu ulke. Kopruyu gecene kadar ayiya dayi denir her zaman.

hoop dayi nettin yav bizi yerin dibine sokmussun:):)

Oy verenler değil.....

Benim babannem'de Gökçeğe oy veriyor.

80 defa dedim "Babanne şu adama oy verme diye"... Kadın "Yoooo, vericem oğlum bize (65 yaşın üstündekilere) otobüsleri bedava yaptı". Diorum onun Gökçekle alakası yok, mahkeme kararı o, yapmak zorunda diyorum, laf anlatamıyorum....

Bizde götirmicez seçimlere. :lol:

Oy verenler değil.....

Benim babannem'de Gökçeğe oy veriyor.

80 defa dedim "Babanne şu adama oy verme diye"... Kadın "Yoooo, vericem oğlum bize (65 yaşın üstündekilere) otobüsleri bedava yaptı". Diorum onun Gökçekle alakası yok, mahkeme kararı o, yapmak zorunda diyorum, laf anlatamıyorum....

Bizde götirmicez seçimlere. :lol:
sinan halkin iradesini engelemek derler buna:) birak ninem istedigi partiye versin oyunu:) bu arada melih gokcek duymasin vala sizin evin onune llimuzun gonderir seci sabahi bir oy icin:)
akp liyim ama nedense melih gokcek biraz itici bir insan ama onemli olan kisilikten cok calisip calismamasi.cunku genelde bu uyanik tipli adamlar belediye isini iyi kiviriyor..genel yorumu zaten 30 marta Ankara halki soylecek.

Buna realpolitik deniliyor. Her devlet kendi cikari neyse onu yapar. Gecmiste turkiye'nin de bunu yaptigina cok sahit olduk. Uygurlar katledilirken cin buyukelcisinden altin kaplama tabanca hediye alacak kadar haysiyetsizlesen bakan gordu bu ulke. Kopruyu gecene kadar ayiya dayi denir her zaman.
benim zoruma giden de bu. ister Turkiye, ister Turkmenistan, ister Kirgizistan olsun, fark etmez, onemli olan beraberlik olmasi. bizim gorunusumuz bile bir olamazsa ne anladik ki ozaman. umarim gelecekte hersey degisir

What a way to start my day... 'Orus'... 'Yarrak forces'... :cheesy:
:rofl::omghaha: i cant imagine what you are feeling right now :lol:

Dude, how can any Turkic here possibly have a fight with you here? you're our funny younger brother lol. Even if there is there is a fight, im sure 99% will back you haha

dude i cant even imagine there could be a fight between turkics :smokin: thats not possible ;) ty for praise :enjoy: . same for me you can be sure for 100% ill back you too in fight :azn:
cmon stop this "Korean-japonian" let us look to the positive side i love koreans i also watch Korean tv series and i love their works :enjoy::lol:

Turkic world has strong yarrrrrrrrrrrrrrrrrrrragggli kuvetler .. :D
ofc we have :azn: :lol:

By the way, do you guys think orus comes from "o rus".. "that is a Russian"?
it could be or we just call all the russians as P..... :rofl:

benim zoruma giden de bu. ister Turkiye, ister Turkmenistan, ister Kirgizistan olsun, fark etmez, onemli olan beraberlik olmasi. bizim gorunusumuz bile bir olamazsa ne anladik ki ozaman. umarim gelecekte hersey degisir

Birine posta koyabilmek tamamen ekonomik gucun ile orantili bir sey. Siyasi ve askeri etkinligin zaten ekonominin iyi olmasindan geciyor. Su an turk cumhuriyetleri arasinda buna ancak azerbaycan, kazakistan ve turkiye sahip. Turkmenistan ve ozbekistan gercek birer diktatorya ile yonetiliyor. Onlardan hic umidim yok zaten. Yukaridaki uc devlet tandem icinde hareket ettiginde digerleri de onlara yanasmayi sececeklerdir muhakkak. Boyle bir sey olursa avrasyadaki guc dengeleri tamamen degisecektir. Ama su an bu ulkeleri bir araya getirebilecek vaziyette olan turkiye arap seviciligi yapmakla mesgul. Kazakistan ve azerbaycan daha cok girisimde bulunuyorlar rusyanin bolgedeki etkisini azaltmak icin. Umidim turkun disarida dost aramak yerine oz kardesini dost bilmesidir.

:rofl::omghaha: i cant imagine what you are feeling right now :lol:

dude i cant even imagine there could be a fight between turkics :smokin: thats not possible ;) ty for praise :enjoy: . same for me you can be sure for 100% ill back you too in fight :azn:
cmon stop this "Korean-japonian" let us look to the positive side i love koreans i also watch Korean tv series and i love their works :enjoy::lol:

ofc we have :azn: :lol:

it could be or we just call all the russians as P..... :rofl:

We have seen Turkic faces here, let´s spice it up with a Korean face too :dirol:

hwang_mi_hee_hot_korean_race1.jpg

tumblr_mbzulkLcMe1revgmmo1_r1_500.gif

Birine posta koyabilmek tamamen ekonomik gucun ile orantili bir sey. Siyasi ve askeri etkinligin zaten ekonominin iyi olmasindan geciyor. Su an turk cumhuriyetleri arasinda buna ancak azerbaycan, kazakistan ve turkiye sahip. Turkmenistan ve ozbekistan gercek birer diktatorya ile yonetiliyor. Onlardan hic umidim yok zaten. Yukaridaki uc devlet tandem icinde hareket ettiginde digerleri de onlara yanasmayi sececeklerdir muhakkak. Boyle bir sey olursa avrasyadaki guc dengeleri tamamen degisecektir. Ama su an bu ulkeleri bir araya getirebilecek vaziyette olan turkiye arap seviciligi yapmakla mesgul. Kazakistan ve azerbaycan daha cok girisimde bulunuyorlar rusyanin bolgedeki etkisini azaltmak icin. Umidim turkun disarida dost aramak yerine oz kardesini dost bilmesidir.
tamamen katiliyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom