What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
@Ulytau sen orta asyali'misin?

Arkadaşlar öncelikle hepimizin Kurban Bayramı mübarek olsun.

Xenon kardeşim ben baba tarafından Kütahya/Tavşanlı ''Kayı'' Anne tarafından ise Giresun/Göreleliyim ''Çepni boyu'' Ulytau grubunu çok severim :) o yüzden bu rumuzu kullanmaya başladım,hoş Türk olarak tabi ki ata topraklarımıza ilgim var hatta bir kaç ay önce iki tane Kazak abla senin burada ne işin var diye sormuştu,keşke hepiniz buraya gelseniz dediğimde buralıyım deyince biz seni bizim Türkmenlerden sanmıştık demişlerdi :)

Bir de arkadaşlar özellikle Türk Savunma Sanayi ile alakalı ilerleyen projelerde bir takım ecnebilerin görünüşe bakılırsa kuyruk acısı var,işin komiği Burak Bekdil isimli adamı devamlı ''kaynak'' olarak gösteriyorlar,zamanında TAI ANKA'nın ilk test uçağı düştüğünde Türk Malı Anka düştü manşeti büyük ihtimal bu adamın elinden idi.

Anlamadığım bir husus bu Burak Bekdil isimli şahsiyetsiz Türk Savunma Sanayi ve projeleri hususunda büyük bir kuyruk acısı var,bunun ilk yazılarına göre Anka hiç uçmayacaktı,Altay yalan olacaktı,T129 uçmadan parende atacaktı,Milgem ise direk batacaktı (Azıcık abartıyorum ama adam böyle biri) hatta en son Hürkuş ile TF-X projesine de cırladığı görülmüştür.Bilmiyorum tanıyan eden var mı fakat yabancılardan alım olduğunda sevgi kelebeği olan bu adam TÜRK adı geçince çıldırıyor.Zaten yanılmıyorsam ABD'de yaşamakta.

Hatta HQ-9 projesinde adını açıklamak istemeyen NATO yetkilisi bile bu adam olabilir :)

Last edited by a moderator:

The time you refer was the time before the Persian Empire was conquered by Caliph Hz. Omar (radiyallahu anh). At that time it was all about "power" between two nations. If my memory serves me correctly there is no war after Persian Empire collapsed between Greeks and Persians (not even wars between persians as a muslim nation and non-muslim states). On the other hand, the wars between Greek states and Turkish states, beginning in 1071 with the Battle of Manzikert, or Malazgirt, continued for a long time and the number one reason was to spread the Islam differently than Greeks-Persians wars. I can also add that Persians sought alliance with west against turkish states.

So answer for your question is that for a long time ago when Persia Empire exist the problem between Greeks and Persians was about to be most powerful country in the region. The problem with Greeks with us, on the other hand, we conquered their lands, spread Islam and today we stand stronger then them and they are so scared and worried that we may again rule them :D without conquering their lands!

654197.jpg

I'm sure you aware but those riders are Mongols. Our distant cousins who were on par with us and they even defeated the Ottoman Sultan 1. Bayezid the "Thunderbolt"

Yeah i know i just choose the video becuse of similarities in riding culture.

Bu arada aramızda bir doktor varsa bu tiplere ağır bir doz morfin verse iyi olur - bu kadar da kuyruk acısı olur mu be arkadaş? :what:

Baykuş;4886386 said:
Bu arada aramızda bir doktor varsa bu tiplere ağır bir doz morfin verse iyi olur - bu kadar da kuyruk acısı olur mu be arkadaş? :what:

Hahahahaha,

Şu an zaten onunla ve kanakları ile uğraşıyoruz. Dur dur, iblisin biri şimdi bana İngilizcen kötü dedi. Şunlara bir colony zamanlarını hatırlatma vakti geldi.

@Sinan sağol Sinan. Valla artık bu iş düzenli olmaya başladı. Burda ve ya orda fark etmez. Bundan sonra her misafir geldiğinde provoke etmek lazım. Sonra da öper paketler göndeririz. Valla öbür tarafa yeni yeni tekrar yazmaya başladım, keyfimden değil aslında. Şu yeni yeni görüşmeye başladığım kız bi hallokana kadar, adı konana kadar, sırf vakit geçirmek için takılıyorum oraya...:D

@Sinan sağol Sinan. Valla artık bu iş düzenli olmaya başladı. Burda ve ya orda fark etmez. Bundan sonra her misafir geldiğinde provoke etmek lazım. Sonra da öper paketler göndeririz. Valla öbür tarafa yeni yeni tekrar yazmaya başladım, keyfimden değil aslında. Şu yeni yeni görüşmeye başladığım kız bi hallokana kadar, adı konana kadar, sırf vakit geçirmek için takılıyorum oraya...:D

Hayrola hacı? Baya kaptırdın kendini ha. Nasıl adı konulacakmış söyle bir bilelim :) .

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom