What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Avrupa'da havalar nasıl ? Bu tarihlerde her gün yağmur oluyor herhalde ??

Yağmur havaları temiz tutuyor burada (Stockholm), akşamları 5-10 derece oluyor - oldukça güzel yani :D Kış gelse dahada güzel olacak, geceleri şöyle pencereyi açıp bir dondurucu -20 derece nefes çekeceksin içine, ohh...

Beyler ilgin bir yazi paylasmak istiyorum. Faruk Arslan`in yazisi kendisini uzun zamandir takip ediyorum ve gercekten cok saglam bilgiler veriyor. her ne kadar bir kisminiz cok ucmus desede ben asagida yazilanlara gercekten inaniyorum. Buyrun yazidan bir kesit

İran’ın çoktan nükleer silah sahibi olduğunu defalarca yazmıştım. İran’a nükleer denetleme konusunda yardım eden ve ABD’nin ambargosunu takmayan Ankara, önemli bir gerçeği fark etti: “Bizim neden nükleer silahımız olmasın.” Ülkemizde konuşlu NATO denetiminde bulunan 9 nükleer silah bizim sayılmaz. Bu silahı bize sadece üç ülke verebilirdi veya satabilirdi: Rusya, Çin ve Japonya. Bu nedenle 22 milyar dolarlık Mersin Akkuyu Nükleer Santral ihalesi Ruslara, 22 milyar dolarlık Sinop’ta yapılacak ikinci nükleer santral ihalesi Japonlara verildi. Bir nükleer santralın gerçek bedelinin 5 ile 7 milyar dolar arasında değiştiğini elbette ABD biliyor. O halde ihalelerdeki artı bedel olan toplam 30 milyar dolar nereye harcanacak? Bu soruyu sormak ve cevabını yazmak istemiyordum. Bu kadar yüksek meblağ herhalde AK partililerin cebine komisyon veya rüşvet olarak girmeyecek. Nükleer silah araştırmaya bütçe ayırmakta haklı gerekçelerimiz var. Yanıbaşımızda İran’ın nükleer silahı, Suriye’nin uzun menzilli kimyasal başlıklı füzeleri var iken, kimse Türkiye’den zavallı zavallı, çaresiz oturmasını beklemesin!

Mesih Karşıtı Cephe! |

Beyler ilgin bir yazi paylasmak istiyorum. Faruk Arslan`in yazisi kendisini uzun zamandir takip ediyorum ve gercekten cok saglam bilgiler veriyor. her ne kadar bir kisminiz cok ucmus desede ben asagida yazilanlara gercekten inaniyorum. Buyrun yazidan bir kesit

Şimdi bu yazılar güzelde ,Nükleer santralın bedeli 7 milyar dolar diyor. Kaynak nerde ?

Yani demek istediğim, dikkat edersen, yazar tüm savını fazla para vermemizden yola çıkarak oluşturmuş. Gerçekten öyle mi acaba, yoksa örnek verdiği 5-7 milyar dolar dediği santraller 1000 MWe gücünde mi (Bizim ki 4800 MWe)

Bu yazarlar rakamlarda o kadar çok hata yapıyorlar ki, hiç güvenmiyorum bunlara.

Dün Antwerp'e gittim geri dönüşte araba tam şehirin çıkışında bozuldu.
Kodumun Flemenkleri, bir yardımın gelmesi dört saat sürer mi? Yine ne varsa arkadaşlarda var vallahi.
Allah razı olsun o kadar yolu gelip tamir etti arabayı çıktık geldik.

I want to ask Turkish members a question.

I was in Istanbul I was with foreign friends and one Turkish girl who got in a fight with Kurdish guy who touched her hair out of the blue. The Kurd said some ugly things to her like Turkish ***** blabla.

Then this Turkish girl freaked out. Later when the fight was over we started talking about this. At one point the girl started shouting" I hate Turkey, I want to move out, I hate Muslim culture. " I just stood there and watched her but I was so embarrassed for myself and her.

What would you guys have done? By the way she is not my gf.

Baykuş;4843378 said:
Yağmur havaları temiz tutuyor burada (Stockholm), akşamları 5-10 derece oluyor - oldukça güzel yani :D Kış gelse dahada güzel olacak, geceleri şöyle pencereyi açıp bir dondurucu -20 derece nefes çekeceksin içine, ohh...

Antalya bir gün cayır cayır yanıyor,bir gün buz gibi oluyor.Ne giyeceğimizi şaşırdık :D En azından sizin orada hep yağmur var :D

Antalya bir gün cayır cayır yanıyor,bir gün buz gibi oluyor.Ne giyeceğimizi şaşırdık :D En azından sizin orada hep yağmur var :D

Hahahah ama bir-iki hafta önce burasıda öyleydi - bir yandan güneşin ışığı ısıtıyor, öte yandan dondurucu rüzgarlar vuruyor. Sanki hasta olmana bir davetiye :D

Baykuş;4845202 said:
Hahahah ama bir-iki hafta önce burasıda öyleydi - bir yandan güneşin ışığı ısıtıyor, öte yandan dondurucu rüzgarlar vuruyor. Sanki hasta olmana bir davetiye :D

Faranjitim şuanda :D Güneşe aldanıp kısa kollu giyindim,üstüne arkadaş motoruyla bırakmayı teklif etti.O motorda o soğuğu yedim,şimdi hastalıktan ölüyorum :D Artık sıcacık havada bile kalın mont alıyorum yanımda :D Antalya hiç böyle yapmazdı,niye böyle oldu bilmiyorum :D Yağmuru bile azaldı ya, iklim ne yapacağını şaşırdı..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom