What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
Bu zamanda artık gerek yok mu? hehe... Eski zamandan çok daha zor durumdasınız...

Onlarca yıl yalan yanlış eğitim verildi de ne oldu? hahaha... fos çıktı...

Özellikle internetten sonra toplum özellikle gençler bilinçlenmeye başladı...

Allah'a şükür artık Kur'an ve Muhammed(s.a.v)'in hayatı seçmeli ders olarak müfredata girdi... Artık ayetleri bire bir gören çocuk diyecek ki "Allah böyle diyor ama neden bize farklı şeyler söyleniyor"...

İşte bu yaygınlaştıkça Allah'ın izniyle her şey çok daha güzel olacak... :)

Emin ol gerçekler toplumda iyice yayılmaya başladı...

Neyse yeter bu kadar...

Kolay gelsin size... :)

He he.... BMC satılmış bu arada.

Bu zamanda artık gerek yok mu? hehe... Eski zamandan çok daha zor durumdasınız...

Onlarca yıl yalan yanlış eğitim verildi de ne oldu? hahaha... fos çıktı...

Özellikle internetten sonra toplum özellikle gençler bilinçlenmeye başladı...

Allah'a şükür artık Kur'an ve Muhammed(s.a.v)'in hayatı seçmeli ders olarak müfredata girdi... Artık ayetleri bire bir gören çocuk diyecek ki "Allah böyle diyor ama neden bize farklı şeyler söyleniyor"...

İşte bu yaygınlaştıkça Allah'ın izniyle her şey çok daha güzel olacak... :)

Emin ol gerçekler toplumda iyice yayılmaya başladı...

Neyse yeter bu kadar...

Kolay gelsin size... :)
Türkiyede seriat asla olmaz bosuna hayal kurmayin, bu konuda siz azinliktasiniz.

Şeriat isteyen Türkler'in oranı | GAZETE VATAN

Hatta basbakan bile bu konuda bizden yana...

Türkiye’de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Ben Recep Tayyip Erdoğan olarak Müslümanım ama laik değilim. Fakat laik bir ülkenin başbakanıyım. Laik bir rejimde insanların dindar olma ya da olmama özgürlüğü vardır.

-Recep Tayyip Erdogan

Laiklik ateizm değil, korkmayın!-HABERTÜRK

@Sinan @xenon54

konu ne ki onu bile bilmiyorum:) konunun a.... koymuş sunuz.

Ayrıca, boka taş atma diye lafım vardır benim, zira üzerime sıçrar :)

Bu arada bu sözüm le birlikte hepiniz bok oldunuz bilmem farkında mısınız:omghaha:

Yok ben taşim digerleri o dedigin, gerci ozaman bende bulanmis olurum ama neyse. :lol:

@Sinan @xenon54

konu ne ki onu bile bilmiyorum:) konunun a.... koymuş sunuz.

Ayrıca, boka taş atma diye lafım vardır benim, zira üzerime sıçrar :)

Bu arada bu sözüm le birlikte hepiniz bok oldunuz bilmem farkında mısınız:omghaha:

Ya ne biliim işte unuttum bende de.

Konuşmanın ana konusu "Şeriat süperdir, siz müslüman değilsiniz" filan falan şeklindeydi sanırım.

Azerbaijan, France widen co-op with four spheres
02 May 2014 [16:07] - TODAY.AZ
pic133261.jpg
A number of bilateral cooperation agreements will be signed during French President Francois Hollande's official visit to Azerbaijan, French ambassador to Azerbaijan Pascal Monnier said on May 2.

"These documents will relate to the cooperation between our countries in the areas of environment protection, ICT, energy and transport," the diplomat added.

"Hollande's visit to Baku will take place in the coming weeks," he added.
"At present, we are preparing the drafts of the relevant agreements," he added. "I am confident that the cooperation between our countries will develop successfully."

The French president will visit Azerbaijan as part of his tour of the South Caucasus countries.

President Hollande's confirmed his intention to visit Azerbaijan at the meeting with Azerbaijani ambassador to France Elchin Amirbayov earlier.

A wide range of issues on political and economic cooperation are planned to be discussed during the visit scheduled for May 11-12.

The trade turnover between the two countries as of the first quarter of 2014 increased by more than a half up to $370.179 million. Some $334.52 million fall to the share of exports.

Arkadaş isteyen kabul etsin isteyen de etmesin. Bir insan elbette ki İslam'ı kabul etmeyebilir. Varsın etmesin ama İslam'ı çarpıtmasınlar.

Kimse Allah'ın ayetlerini kabul etmek zorunda değil ama bir insan müslüman olmak ve öyle kalmak istiyorsa Allah'ın ayetleri kabul etmek zorunda.

Kesinlikle buna katılıyorum, bu Türkiye'ye sonradan getirilen bir zihniyet bu aynı Hiristiyanlık ve Museviliğin sonradan bozulduğu gibi İslam'ıda insanların keyfine ve çıkarlarına uygun bir zemine indirilmeye çalışılıyor. Bireylerde buna bilinçli yada bilinçsiz olarak katkıda bulunuyorlar malesef.

Adam akıllı durun İslam'ı çarpıtmayın ben de size itiraz etmeyin...

Konuşun konuşun sonra da sıkışınca 'İnsanların dinine karışmayın'...

Arkadaş istersen şeytana tap... Din hakkında yalan yanlış konuşmayın...

Ayrıca dini tebliğ de Allah'ın emridir... İster tebliğ ederim ister etmem sana ne?

O zaman benim konuşup konuşmayacağım konusu da seni ilgilendirmez !...

Katılıyorum.

Asil sorun seriat sistemindeki onca celiskiden kaynaklaniyor, misal Kuran'da Kadin Erkek esitliginden bahsediliyor ayni zamandada Seriat sisteminde 1 Erkegin sahitligi 2 Kadinin sahitligine deger, bunun gibi celiskilerde her ülkenin kendi sistemini gelistirmesine yol aciyor.

El alem ilimle ugrasiyor, 50 yil önce aya cikmis ama bizde hala 7. yüzyila geri dönmeyi hayal edenler var, vay ülkemin haline...

Şeriatta hiç bir çelişki yok, düşün ki işsizliğin kol gezdiği dünyamızda yalnız erkekler çalışsa kadınlarda evine sahip çıkıp çocuklarınla ilgilenseydi, çocuklar başı boş olmaz ahlaklı, ruh sağlığı yerinde olur ve temiz nesiller yetişirdi, bayanların doldurduğu iş pozisyonlarına erkekleri yerleştirseler herkesin işi olur, iş yerlerinde eleman açığı dahi doğar fazlasıyla herkes iş sahibi olurdu. Buna göre erkek evine bakma zorunluluğuna sahipse, eş, çocuk yada ekstradan birileri o zaman mirastan erkeğin 2 kadının 1 alması da oldukça makuldur. Biz Allah'ın gönderdiklerini elimizin tersinle geri çevirdiğimiz için, iş sorunu da çekiyoruz, eşimize sözümüzde geçmiyor diye de ağlıyoruz, analar çocuklarım kusurlu oluyor sağlıksız diye ağlıyorlar başımıza gelmeyen musibet kalmıyor.

Islam'a göre yaşayan ailelerde çocuk mutlu, hanım mutlu, koca mutlu herkes gül gibi geçinip gidiyor, kendi kendimizi zora sokarak çıkmaz bir döngüye girmiş durumdayız, işin kötü yanı hala hatalarımızı görmemekte diretiyor olmamız...

Aslında insan ne ederse kendine eder hem dünyanı karartıp hemde ahiretini karartmak akıl işi değil, tabi bu tercih meselesi varsın insan istediğini tercih etsin, Allah'ın kimsenin ibadetine yada sadakatına ihtiyacı yok, Allah dünyaya sinek kanadı kadar değer verseydi kafirler dünyadan hiç bir şekilde nimetlenemezdi. Bu imtihan dünyası herkes ya cennette ki yerini yada cehennemde ki yerini kendi hazırlayıp gidiyor, yarın şikayet etme hakkımızda geri dönme şansımızda olmayacak.

Unutmayın ölüm, ölümsüzlüğe açılan bir kapıdır. Üç günlük dünya için baki olan hayatınızı harcamayın.

@Sinan @xenon54 iştahım açıldı.

Size kısaca bir soru.
Eski laiklik sistemini, siz demokratik buluyor muydunuz? İnsan haklarına saygılı bir sistem buluyor muydunuz?

Ufaktan bir örnek size. Batılı ülkeler özellikle tam gelişmiş ülkeler, demokrasinin ana yurdu sayılır.
Zira bu sebepten dolayısıyla demokrasi derecelendirme de tam not alırlar.
Buna hollanda, Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, İngiltere ve İskandinav ülkeleri dahil. Bunda şaşırtacak birşey yok.
Ama bu saydığım ülkeler arasında bir tane olması gereken ama olmayan bir ülke var o da Fransa.

Şimdi acaba Fransa neden tam not alamıyor:).

El alem ilimle ugrasiyor, 50 yil önce aya cikmis ama bizde hala 7. yüzyila geri dönmeyi hayal edenler var, vay ülkemin haline...

İşte sıkıntı burada Mustafa Kemal bir şeyler yapmış sonra inönü eline sazı bir almış Ak parti dönemine kadar olan dönemde sadece Türkiye'nin faaliyetleri icraatları ve evlatları baltalanıp durmuş, AK Parti daha ilk geldiğinde hiç unutmam TurkishDefence.com da filan milli tanktan toptan füzeden bahsedince aynı tayfa bize götünle gülüyorlardı. Şimdi bu ve bunlar gibi bir sürü projeyi halletmişiz TF-X den bahsediyoruz....

Ayrıca bu yukarı da ki yazdığım yazıdan dolayı kimse beni, seküler karşıtı veyahut din devleti destekleyici diye etiketleme sin.

Saygılar

Size kısaca bir soru.
Eski laiklik sistemini, siz demokratik buluyor muydunuz? İnsan haklarına saygılı bir sistem buluyor muydunuz?

Tabii ki hayır, eski sistem tamamen tepeden inme bir sistemdi. Demokratik değildi ama gerekliydi. (O zamanın şartları için)

Mantığa bak anasını satayım, millet eşcinselliği tanımaktan bahsediyor biz kadınlar çalışsın mı çalışmasın mı onu konuşuyoruz, kadın çalışmassa ahlaklı nesil yetişirmiş asdasdasd :D

@olcayto

Daha önce bir mesajımda belirtmiştim, adamlar en pratik en doğru yolu bulmuşlar, bizimkiler paranoya nedeniyle fazla hassaslaşmış, agresifleşmiş, adamlar gibi yapacaktık, adam demişki benim açtığım devlet okulunda çocuklara din öğretilmeyecek, ama sen dini bir topluluk olarak özel okul açıp devletin denetimi altında temel eğitimin yanında dini eğitimde vermek istiyorsan verebilirsin, başka bir örnek mesela Sikh bi adam polis olmak istiyor ama inancı gereği sarığını takmak zorunda, takabiliyor bir sıkıntı çıkarmıyorlar.

Back
Top Bottom