What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
E bugün bakıyoruz hırsıza dokunamıyorsun neymiş yatak odana girecekmiş, tecavüz edene cinayet işleyene adam akıllı ceza yok, vatana ihananetin bile hiç bir cezası yok.
Cezalar caydırmak için vardır kanı bozuklar cayacak ki ortalık daha güzel daha düzgün olsun.

12 Senedir hükümetin başında kim vardı acaba ?

Ayrıca bi şey söyliyeyim, balık baştan kokar. Bu ülkenin en tepesindeki adamlar alenen kanunlara uymazsa ve hukuğu devre dışı bırakırlarsa.

Doğuda ki insanımızı kaçıran, askerlerimize saldıran PKK yandaşlarına dokunulmazken. En ufak bir gösteride insanımızı yaralayan öldüren bir adalet anlayışımız olduğu sürece.

İnsanımızda sapıtır da, çıldırır da.

Yahu bırak, eleştirecekmişte fırsat bırakmıyormuşuz :D bakanların, cumhurbaşkanının bile çıkıpta göndermesiz açık açık eleştirmeye büzüğü yemiyor siz kim eleştirmek kim, adamı sultan bellemişsiniz sizin işiniz tebaalık :)

Düşündün düşündün çözüm olarak şeriatı buldun öyle mi ? yahu öncede söyledim sivil anayasa ihtiyaca göre şekillendirilir, geliştirilir, olayı bu zaten.

Yahu samimi şekilde konuştuğunu bilsem bende samimi şekilde cevap vereceğim ama olaylara hep yanarlı dönerli yaklaşıldığı için bende ona göre yazmak zorunda bırakıyorsunuz.

Bana kalsa bir gece operasyonuyla tüm pkklıları cehenneme yollasınlar, bu kadar sabrediliyor iyi niyetli yaklaşılıyor hala köpeklik peşindeler bunu yapan bir kaç bin kişiyse yapılsın operasyon cumhurbaşkanlığı seçimi filan beklenmesin gereken adımlar peş peşe atılsın.... seçim öncesi yine bir sürü oyun oynanıyor, oyunu oynayanların elleri kırılsın millet yine oyunu verir, bizim istediğimiz zaten adaletin sağlanması...

Sivil anayasayı düzenlesinler diyorum bende ama rehber Kur-an olmalı, bu olursa zaten tüm insanlarımız rahat eder.

İdam edilen bir vatan haini olursa ötekiler bak bakalım nasıl kuyruklarını kısıp yerinde oturuyorlar, eli kesilen bir hırsız olduğunda bakın nasıl korkuyorlar, düne kadar hayır yapılan sadaka bırakılan yerlerde altınlar virane dolaşıyormuş o kadar bolluk görülmüş barış huzur içinde yaşanılmış, demek ki insan gibi yaşamayı bilirsek herkes rahat edecek buda ancak Allah'ın emirlerine uymakla olur.

Kur-an kainatın rehberi, Hz. Muhammed ise insanlığın rehberi hükmünde, kanunlar kaideler kurallar apaçık ortada hala daha kendimiz icat çıkartacağız diye uğraşıyoruz. Bizi yaratan Allah'mı bizi ve kainatı daha iyi tanıyor yoksa biz mi daha iyi biliyoruz?

Şimdi tabi bu sözerin muhatabı bir kere Allah'a iman etmiş olmalı, kafasında soru işaretleri varsa zaten bir şey anlatamam, olaya en baştan başlamak gerek, yaratılıştan.

Last edited:
Niye Kur'an oluyor ? adam belki senin dinine göre yönetilmek istemiyor ? kendi hayatını Kur'an a göre şekillendir ona kimse bişey demiyor.

Daha önce idam yok muydu ? idamda işkencede vardı ne oldu bitti mi PKK ? idamın kralı ABD'de, düşüyor mu suç oranları ? idam da sağlam bir hapis cezasıda kişinin hayatını mahveder, mantıken ikisininde caydırıcı olması gerek ama olmuyor çünkü o büyük suçları işleyenlerin çoğu sonunu düşünerek işlemiyor. İnsan gibi yaşamak düzgün bir sosyal eğitimle, iki düzgün işleyen bir adalet sistemiyle olur, Allah kitap bunlar kişisel şeyler.

Niye Kur'an oluyor ? adam belki senin dinine göre yönetilmek istemiyor ? kendi hayatını Kur'an a göre şekillendir ona kimse bişey demiyor.

Daha önce idam yok muydu ? idamda işkencede vardı ne oldu bitti mi PKK ? idamın kralı ABD'de, düşüyor mu suç oranları ? idam da sağlam bir hapis cezasıda kişinin hayatını mahveder, mantıken ikisininde caydırıcı olması gerek ama olmuyor çünkü o büyük suçları işleyenlerin çoğu sonunu düşünerek işlemiyor. İnsan gibi yaşamak düzgün bir sosyal eğitimle, iki düzgün işleyen bir adalet sistemiyle olur, Allah kitap bunlar kişisel şeyler.

Ya işte İslam konusunda toplum çok cahil. Şer'i hükümler İslam'ı kabul etmeyenlere uygulanmaz...

TRAHMET kardeş bence bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla tartışma.

Ya işte İslam konusunda toplum çok cahil. Şer'i hükümler İslam'ı kabul etmeyenlere uygulanmaz...

TRAHMET kardeş bence bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla tartışma.

Evinde şeriat ilan et o zaman, memlekete şeriat getirmenin ne anlamı kalıyor ? kaldıki müslüman olan herkes şeriatla idare edilmeyi kabul edecek diye birşey de yok, etmiyorlarda zaten.

Evinde şeriat ilan et o zaman, memlekete şeriat getirmenin ne anlamı kalıyor ? kaldıki müslüman olan herkes şeriatla idare edilmeyi kabul edecek diye birşey de yok, etmiyorlarda zaten.

Osmanlı zamanında zaten, Müslümanlar Şeriatla yargılanıyor, diğer din mensuplarıda kendi dinlerinde ki kanunlara yada toplumsal kurallarına göre yargılanıyorlardı, işin garip yani bir çok gayri müslim İslam şeriatı altında yargılanmayı tercih ediyorlardı.

Benim amacım başta apo ve fethullah gibi vatan hainlerinin asılması, hain asılırsa zaten memlekette hain kalmaz, yapacağını yapmak isteyenler yapsın ve karşılığını alsınlar, en azından vatana ihanetin bir cezası olmalı, bu vatanı kolay mı kazandık, malımızı geçtik canımızla kanımızla suladık bu vatan topraklarını. Şimdi yapılan haksızlıklara elbette sessiz kalamıyoruz ve sağlam kanunlar istiyoruz.

Bak arkadaşım sen Allah'ın ayetlerine muhalefet ediyorsun ve tutup Allah'ın ayetleri hakkında öyle olmaz böyle olur diyorsun...

Zaten Allah'ın ayetlerini kabul etmeyen müslüman değildir. Allah'ın ayetini kabul etmiyorum ama müslümanım demek başlı başına saçmalıktır. İslam'da bunun asla geçerliliği yoktur. Bir müslüman Allah'ın ayetlerini kabul ederek müslüman okur. Allah'ın ayetini inkar eden zaten müslüman değildir.

"Allah'ın ayetini kabul etmeyen müslüman" diye bir şey yoktur.

Neyse... Ahmete dedim ama dediğimi tutmayan ben oldum. :D

Hadi kolay gelsin...

"Allah'ın ayetini kabul etmeyen müslüman" diye bir şey yoktur.

Aslında bende epeydir bunu söyleyeceğim aklımda bu çelişkili durum dönüp duruyor ama incitmemek için söylemedim.

Belki anneden babadan dolayı Müslümandır ama İslam'a o kadar çok yabancılaştırılmışız ki Gayrimüslim bir Mümin gibi davranıyoruz, buda mazallah insanın ahiretini kaybettirebilir.

Neyse... Ahmete dedim ama dediğimi tutmayan ben oldum. :D

Hadi kolay gelsin...

Belirli bir saygı ortamında olduktan sonra bu konular tartışılır kardeşim :) neticede herkesin bildiği farklı birimiz birisinden bir şeyler öğrense kârdır.

Bak arkadaşım sen Allah'ın ayetlerine muhalefet ediyorsun ve tutup Allah'ın ayetleri hakkında öyle olmaz böyle olur diyorsun...

Zaten Allah'ın ayetlerini kabul etmeyen müslüman değildir. Allah'ın ayetini kabul etmiyorum ama müslümanım demek başlı başına saçmalıktır. İslam'da bunun asla geçerliliği yoktur. Bir müslüman Allah'ın ayetlerini kabul ederek müslüman okur. Allah'ın ayetini inkar eden zaten müslüman değildir.

Valla bunu memleketin çoğunluğuna anlat gardaş :D kimsenin dinde anlatılan herşeyi uygulamak işine gelmiyor, gelmek zorundada değil kendi bilecekleri iş, zorla mı kabul ettireceksin ? dediğim gibi evinde ilan et şeriatını takıl öyle, zorla dikte ettirebileceğin devirler geçti artık.

@Kaan

Discussing politics is one thing... accusing my people as infidels is another thing.

Religious discussion is strictly banned in this forum. Please take measures.

Şuanda layıkıyla Şeriatı uygulayan bir ülke yok, sapık mollalar ülkesi İran'mı şeriatı uyguluyor yoksa Amerika'nın arkada Bahçesi Suudi arabistanın kıralları mı şeriatı uyguluyor. Bir çoğu amacından sapıp kendi çıkarlarına göre kanunları değiştirmiş durumda, Şeriatı çok isteyenler bence dönüp Resullahın hayatını okumalı.
Yanlışa herkes düşer yanlışı herkes yapar o kolay olandır önemli olan doğruyu zoru tercih edip layıkıyla yapabilmek.
Onlarca ülke arasinda seriati dogru uygulayabilen yoksa hemde bu ülkeler islamin dogdugu topraklar ise ozaman o sistemde var bir bozukluk.

Am I to late to the party? The Turkish Secular Republic seems to be a pain in the *** for quite a lot Muslims, especially Pakistani.

Stop being an idiot.

Pakistanis love Turkey.

It is just that AKP and Erdogan are a pain in your ***...and they keep winning elections after elections after elections, Mashallah

:omghaha:

Back
Top Bottom