What's new

Turkey spends astounding $7.6bn on 2.2mn Syrian refugees, more than global budget of UNHCR

Hmm, funny that one of the main actors in Syria is actually USA, you know our lovely NATO ally.


The US is bombing ISIS not Assad while Turkey is screaming for a no fly zone which will actually help the crazies on the ground.
 
Ask your buddy Qatar for funds,they sure have plenty of pessos for their crazies in Syria.Every Arab spring movement was derailed by Erdogan's MB buddies,your hands are dirtier than Europe's.

Toata lume si-a bagat nasul acolo, hai sa nu dam vina numai pe ei. Si daca nu vor astia din vest sa faca curat, macar sa-i ajutam cu bani pe turci. Ca nu se vrea si astia din vest viseaza cai verzi pe pereti asta-i altceva. .

De cand esti tu asa anti turci?:)
 
Toata lume si-a bagat nasul acolo, hai sa nu dam vina numai pe ei. Si daca nu vor astia din vest sa faca curat, macar sa-i ajutam cu bani pe turci. Ca nu se vrea si astia din vest viseaza cai verzi pe pereti asta-i altceva. .

De cand esti tu asa anti turci?:)


Chiar nu sunt anti Turcia,sunt din Constanta,doar ce am fost la un botez al unui amic turc acum 2 saptamani dar Erdogan are clar o politica anti Europeana.A sustinut toti jihadistii in Siria iar acum incearca sa santajeze UE inundand-o cu refugiati.E un om periculos si,pe cale de consecinta,Turcia chiar devine un stat ostil.

Turkey contributed a lot more in the war against isis than 90% of European countries.


Maybe with people to swallow their ranks.....
 
Chiar nu sunt anti Turcia,sunt din Constanta,doar ce am fost la un botez al unui amic turc acum 2 saptamani dar Erdogan are clar o politica anti Europeana.A sustinut toti jihadistii in Siria iar acum incearca sa santajeze UE inundand-o cu refugiati.E un om periculos si,pe cale de consecinta,Turcia chiar devine un stat ostil..

Da, stiu, dar Erdogan nu-i Turcia. O mare parte din turci nu-l plac si o sa zboare si el pana la urma.Turcia ramane acolo.

Asa ca ce sens are toata cearta asta? Mai ales ca EU s-a facut santajabila gratie alora de vad unicorni si curcubee peste tot. Sti cum e, prost nu-i cel ce cere, ci cel ce da.
 
Da, stiu, dar Erdogan nu-i Turcia. O mare parte din turci nu-l plac si o sa zboare si el pana la urma.Turcia ramane acolo.

Asa ca ce sens are toata cearta asta? Mai ales ca EU s-a facut santajabila gratie alora de vad unicorni si curcubee peste tot. Sti cum e, prost nu-i cel ce cere, ci cel ce da.


Daca ar fi dupa mine chiar le-as da bani sa aibe grija de refugiati.Nu e o cearta doar ca ma deranjeaza credinta unora cum ca li s-ar datora ceva si altii trebuie sa scoata castanele din foc pt. ei.Nu-l plac pe Erdogan dar il tot aleg si, daca citesti sectiunea turca a forumului ,poti sa vezi cata paranoia exista din partea lor la adresa Europei desi succesul economic il datoreaza tocmai Europei.
 
Daca ar fi dupa mine chiar le-as da bani sa aibe grija de refugiati.Nu e o cearta doar ca ma deranjeaza credinta unora cum ca li s-ar datora ceva si altii trebuie sa scoata castanele din foc pt. ei.Nu-l plac pe Erdogan dar il tot aleg si, daca citesti sectiunea turca a forumului ,poti sa vezi cata paranoia exista din partea lor la adresa Europei desi succesul economic il datoreaza tocmai Europei.

Pai aia paranoici sunt aia care il voteaza, nu-i surpriza ca au si din astia. Si nu ca la datoram neaparat ceva, dar acum ei ce vrei sa faca? Ca au milioane. Si aia din Berlin a zis ca toti sunt bineveniti aici, asa ca vin toti aici. Noi avem fix 0 politica UE cu imigrantii dar ii injuram pe astia ca vor sa scape de ei..CHIT ca au si ei vina lor, cum si americanii, rusii, etc au vina lor.

Ce dracu, doar nu ne-au pus ei sa nu ne securizam granitele si sa ne purtam ca niste cretini la nivel de UE.

Plus ca eu chiar cred ca te scoate din minti atawolf :D

@ all other members, sorry for switch to Romanian, I'll stop :)
 
Oh,so you only took muslim refugees,no christians.How very racist of you.

Btw,Romania,not even commie Romania, never massacred/deported its muslims (Tatars,Turks) and I dare you to show us otherwise !
Romania took a lot of land from Hungary and from Turkic people who inhabited the whole black-sea coast line. With help of Russians you stole their lands and properties. They went from majority to none existent in those areas. I read it in a history book a while back. If I can find it I will send it to you.
 

Country Latest Posts

Back
Top Bottom