What's new

Iranian Chill Thread

How many countries in the world can even produce Covid-19 vaccines, let alone while under sanctions like Iran ? Yes they're overcoming hurdles but they're still producing a significant amount.

Right now Covid cases are down in Iran and this last week 8 million doses were given out. Iran is doing pretty good in the big picture. In Russia only 30% or so are vaccinated and 1000+ a day are dying.

Vaccine hesitancy is just as big of a problem as vaccine procurement/production and distribution.

2222.jpg

33333.jpg
44444444.jpg

Please be more realistic and consider the facts of the vaccination production

I am sure you recall that 50 million doses of the Barakat vaccine were going to be ready by the end of Shahriar and yet only 10 million of the 19 million produced by the end of Mehr have been delivered to the Health Ministry

8A0F78EE-6A99-4AF8-ABA8-DB976915BF05.jpeg

6BF1FC13-A646-42F4-9FE2-EDCBFA138D4B.jpeg

خدا ییش ببین چطور فروش بزرگ نهنگ رو چنان
جمع کردند که اسپایک زد
اردر بوک با خرید خرده پا پاک شد

معمولا قیمت سقوط آزاد میکنه

تحلیلگرا توی کف این اسپایک اند
این قابل تحلیله؟؟؟؟
خریدار رسما داره روی مین میره

@QWECXZ

Very intresting allegations if true. Means Iran is prepared to invade Azerbaijan breakaway province if Armenia is threatened.

According to the report, which cited no sources, as Azerbaijan forces were advancing westward toward Zangilan along the Aras River, which forms the border with Iran, they ran into an Iranian unit that had crossed the border and blocked the road.

The Iranian field commanders said they were there to safeguard a strategic dam at Khudaferin. Azerbaijani commanders on the ground were unable to resolve the situation and retreated to another town, Soltanli, 14 kilometers away “to avoid the risk of clashes with Iranian forces and the opening of a second front.”

Very intresting allegations if true. Means Iran is prepared to invade Azerbaijan breakaway province if Armenia is threatened.

According to the report, which cited no sources, as Azerbaijan forces were advancing westward toward Zangilan along the Aras River, which forms the border with Iran, they ran into an Iranian unit that had crossed the border and blocked the road.

The Iranian field commanders said they were there to safeguard a strategic dam at Khudaferin. Azerbaijani commanders on the ground were unable to resolve the situation and retreated to another town, Soltanli, 14 kilometers away “to avoid the risk of clashes with Iranian forces and the opening of a second front.”

Welcome back bro!!

welcome back.

اشتباه کردم

من قدرت لشکر جوانک های شیبا و هیجان و عشقشون رو‌ندیدم

وقتی پای عشق بی حساب این لشکر باشه که مثل بسیجی های بی ترمز هستند تکنیکال و بنیاد رو هواست

همان طور که بسیجی بی ترمز بر اف ۳۵ پیروز میشه
لشکر شیبا هم بر دات و آدا پیروز شد

اشتباه کردم
به کد نگاه کردم و تعداد خرید و بنیاد
به رقم ها نگاه کردم
نه به عشق و پاکاری خریدار پشتش
به بنیاد نگاه کردم و تکنیکال

من هنوز شیبا رو نفروختم چون این قدر خرید قوی بود

وقتی خریدم میدونستم بالا میاد ولی نه ده برابر
چنین چیزی نادره
ده برابر شده
هنوز هشتاد درصد معاملات خریده

بهم تا حالا هزار درصد سود داده
کاش بیشتر خریده بودم

امثال شیبا لشکر هیجانی اند. اینها نادرند و تاریخی! و بر بنیاد و تکنیکال پیروزند
من محاسبه گر آدا و دات بودم
همون حسابگری که خودم منتقدش بودم

-------------------
خلاصه
شیبا تحلیلی نیست
هیجانیه و با دل کار داره نه مغز
ولی خیلی چیزها تحلیل ه
@QWECXZ
حقیقت‌اش من خیلی به تحلیل تکنیکال اعتقاد و اعتماد ندارم
چرا باید گذشته شاخص تصمیمات آینده بازیگران بزرگ بازار (وال‌ها) رو پیش‌بینی کنه؟
مثلاً گذشته یه شاخص می‌تونه تعیین کنه فرد اولی که بیش‌ترین سهم اون بازار رو داره کی بخشی از پولش رو می‌کشه بیرون؟ کی ازدواج می‌کنه؟ کی بچه دار می‌شه؟ کی می‌میره؟

کلاً از دید من تحلیل تکنیکال از بیخ و بن مزخرف هست و فقط تحلیل بنیادی ارزشمند هست اون هم برای کسانی که دید سرمایه‌گذاری دارند (وگرنه برای ترید کردن تحلیل بنیادی حتی به نتیجه‌گیری غلط هم می‌تونه ختم بشه)
تنها چیزی که ارزشمند هست همون چیزی هست که اکثراً بهش دسترسی ندارن و اون اطلاعات خارج از بازار هست
مثل گروه‌های پامپ و دامپ بزرگ با نقدینگی بالا یا خبرهای دست اول از بازیگران بزرگ و اینها
همون رانت خودمون به نوع و عبارت دیگه

----------------------------

صرفاً برای ثبت در تاریخ

همون طور که بارها گفته شده برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران اگه به هر هدفی جز گسترش توان هسته‌ای ایران به شکل پنهان باشه جوکی بیش نیست و فقط ضرر روی ضرر بوده و خواهد بود مگر اینکه به توسعه سلاح‌های اتمی قدرتمند منجر بشه
امروز هم برای ثبت در تاریخ گفته بشه که این طرح‌های احمقانه مثل طرح صیانت خیانتی بیش نیست

کشوری که زیرساخت‌های مهم خودش رو روی ماهواره‌های دشمن‌هاش (عربستان و امارات) پشتیبانی می‌کنه جای کس‌شعرهایی مثل یوتیوب و اینستاگرام ملی باید فکر استقلال زیرساخت‌های مهم‌اش از کشورهای دشمن منطقه‌ای باشه. خیلی از زیرساخت‌های مهم کشور چه از نظر اقتصادی چه از نظر اطلاعاتی وابسته به کشورهایی مثل ترکیه و امارات و عربستان و ... هستند
روشن هست که این فقط نوک کوه یخ هست وگرنه مثل همه دنیا تمام زیرساخت‌های مهم کشور دست آمریکا و اسرائیل و اروپا هستند چون تکنولوژی مال غرب هست تا روزی که چین قدرت اصلی جهانی بشه که اون وقت هم باز کشور وابستگی ما تغییر می‌کنه نه اصل داستان
در مورد وابستگی به غرب جای انتقاد نیست چون متاسفانه دنیا فعلاً این شکلی هست
اما اینی که چهارتا کشور ۲ زاری که حتی کوچکترین تکنولوژی‌های بومی رو ندارند مثل عربستان و امارات همه اطلاعات زیرساخت‌ها ما دستشون باشه خیلی جای بحث و انتقاد هست و چیزی جز خیانت نمی‌شه نامش رو گذاشت

و بدتر از همه این هست که یک مشت احمق به جای توسعه برنامه فضایی ایران که ۸ سال درجا زد چسبیدن به اینستاگرام و تلگرام. الان باید ناهید ۲ رو پرتاب کرده بودیم و آماده پرتاب ناهید ۳ می‌شدیم​

حقیقت‌اش من خیلی به تحلیل تکنیکال اعتقاد و اعتماد ندارم
چرا باید گذشته شاخص تصمیمات آینده بازیگران بزرگ بازار (وال‌ها) رو پیش‌بینی کنه؟
مثلاً گذشته یه شاخص می‌تونه تعیین کنه فرد اولی که بیش‌ترین سهم اون بازار رو داره کی بخشی از پولش رو می‌کشه بیرون؟ کی ازدواج می‌کنه؟ کی بچه دار می‌شه؟ کی می‌میره؟

کلاً از دید من تحلیل تکنیکال از بیخ و بن مزخرف هست و فقط تحلیل بنیادی ارزشمند هست اون هم برای کسانی که دید سرمایه‌گذاری دارند (وگرنه برای ترید کردن تحلیل بنیادی حتی به نتیجه‌گیری غلط هم می‌تونه ختم بشه)
تنها چیزی که ارزشمند هست همون چیزی هست که اکثراً بهش دسترسی ندارن و اون اطلاعات خارج از بازار هست
مثل گروه‌های پامپ و دامپ بزرگ با نقدینگی بالا یا خبرهای دست اول از بازیگران بزرگ و اینها
همون رانت خودمون به نوع و عبارت دیگه

----------------------------

صرفاً برای ثبت در تاریخ

همون طور که بارها گفته شده برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران اگه به هر هدفی جز گسترش توان هسته‌ای ایران به شکل پنهان باشه جوکی بیش نیست و فقط ضرر روی ضرر بوده و خواهد بود مگر اینکه به توسعه سلاح‌های اتمی قدرتمند منجر بشه
امروز هم برای ثبت در تاریخ گفته بشه که این طرح‌های احمقانه مثل طرح صیانت خیانتی بیش نیست

کشوری که زیرساخت‌های مهم خودش رو روی ماهواره‌های دشمن‌هاش (عربستان و امارات) پشتیبانی می‌کنه جای کس‌شعرهایی مثل یوتیوب و اینستاگرام ملی باید فکر استقلال زیرساخت‌های مهم‌اش از کشورهای دشمن منطقه‌ای باشه. خیلی از زیرساخت‌های مهم کشور چه از نظر اقتصادی چه از نظر اطلاعاتی وابسته به کشورهایی مثل ترکیه و امارات و عربستان و ... هستند
روشن هست که این فقط نوک کوه یخ هست وگرنه مثل همه دنیا تمام زیرساخت‌های مهم کشور دست آمریکا و اسرائیل و اروپا هستند چون تکنولوژی مال غرب هست تا روزی که چین قدرت اصلی جهانی بشه که اون وقت هم باز کشور وابستگی ما تغییر می‌کنه نه اصل داستان
در مورد وابستگی به غرب جای انتقاد نیست چون متاسفانه دنیا فعلاً این شکلی هست
اما اینی که چهارتا کشور ۲ زاری که حتی کوچکترین تکنولوژی‌های بومی رو ندارند مثل عربستان و امارات همه اطلاعات زیرساخت‌ها ما دستشون باشه خیلی جای بحث و انتقاد هست و چیزی جز خیانت نمی‌شه نامش رو گذاشت

و بدتر از همه این هست که یک مشت احمق به جای توسعه برنامه فضایی ایران که ۸ سال درجا زد چسبیدن به اینستاگرام و تلگرام. الان باید ناهید ۲ رو پرتاب کرده بودیم و آماده پرتاب ناهید ۳ می‌شدیم​

تحلیل تکنیکال پر اشکاله ولی حداقل به خاطر باور عمومی نسبت به خطوط تکنیکال اثر روانی داره

میگی خیلیش شبه علمه قبول ولی اثر روانی خیلی مهمه
من اصلا سراغ فسمت شبه علمش نمیرم

تکنیکال کمک میکنه تابلو خوانی کنی
که دیگه شبه علم‌نیست

نهنگ ها هم شکار نهنگ بزرگتر میشن
نهنگ بودن سخته

شیبا شیت کوین هیجانیه
هیجان تحلیل نداره ولی من با همین شبه علم تکنیکال با خطوط رشد هیجانی پارابولیک شیبا تقریبا در اوج خارج شدم
خیلی کلاسیک بود اون قسمتش
اگر چه اولش نمیدونستم ده برابر میشه خوب کلاسیک پیش رفت

حالا شیبا شق القمر کرده و شده کوین نهم فعلا
------------
و در مورد مسایل هسته ای و‌ پیشرفت واقعی هسته ای ایران خیلی بحث کردیم و دلایل گفتیم
من شبیه پرای و لوییس فکر میکنم

بگذار تاریخ ببینه کدوم درستتر بوده

Last edited:
تحلیل تکنیکال پر اشکاله ولی حداقل به خاطر باور عمومی نسبت به خطوط تکنیکال اثر روانی داره

میگی خیلیش شبه علمه قبول ولی اثر روانی خیلی مهمه
من اصلا سراغ فسمت شبه علمش نمیرم

تکنیکال کمک میکنه تابلو خوانی کنی
که دیگه شبه علم‌نیست

نهنگ ها هم شکار نهنگ بزرگتر میشن
نهنگ بودن سخته

شیبا شیت کوین هیجانیه
هیجان تحلیل نداره ولی من با همین شبه علم تکنیکال با خطوط رشد هیجانی پارابولیک شیبا تقریبا در اوج خارج شدم
خیلی کلاسیک بود اون قسمتش
اگر چه اولش نمیدونستم ده برابر میشه خوب کلاسیک پیش رفت

حالا شیبا شق القمر کرده و شده کوین نهم فعلا
------------
و در مورد مسایل هسته ای و‌ پیشرفت واقعی هسته ای ایران خیلی بحث کردیم و دلایل گفتیم
من شبیه پرای و لوییس فکر میکنم

بگذار تاریخ ببینه کدوم درستتر بوده

من منکر اثر روانی و تلقینی تحلیل تکنیکال نیستم
اما این رو باید در نظر داشت که همین حس درست بودن تحلیل تکنیکال می‌تونه سرنخی برای بازیگران بزرگ برای بهم زدن قاعده باشه
یه بازیگر با سهام زیاد می‌تونه خیلی راحت علیه تحلیل تکنیکال عمل کنه و بزنه زیر میز

بهرحال یه زنجیره پایان‌دار هست. یه بزرگترین نهنگی وجود داره
حالا این بزرگترین نهنگ در طول زمان تغییر می‌کنه اما در وجود داشتن‌اش که شک نیست

بازارها هم مثل اکثر پدیده‌های طبیعی توزیع دم ضخیم دارند
همون قاعده‌های ۸۰ - ۲۰ و ۹۰ - ۱۰ معروف

جهت بازار توسط شاید حداکثر ۲۰٪ از سهام‌دارها مشخص بشه که ۸۰٪ سهام رو دارند. ۸۰٪ باقی سهام‌دارها اثرگذاری قابل توجهی ندارند

من قبول دارم شیبا هیجانی هست اما بحث من هم از اول این بود که با یک فرآیند تصادفی طرف هستیم که تاریخچه‌اش هیچ چیز معنی‌داری درباره این لحظه به بعدش نمی‌گه. مثال‌های مثل شیبا نمونه‌های روزمره‌ای از این نظریه هستند

-------------------------

به نظرم الان آرامش پیش از طوفان هست و این ۲ - ۳ سال خیلی داستان‌های عجیبی پیش میاد

این نگرانی وجود داره که داستان‌های سال ۲۰۰۴ تکرار بشه
یک خرید بزرگ نظامی از روسیه. دادن کارت بازی کردن با ایران به روسیه با این خرید
چرخش ۱۸۰ درجه‌ای همه واقعیت‌های برجام و زیرتوافق زدن آمریکا و اروپا در رسانه‌ها و مقصر نشون دادن ایران
خالی کردن پشت ایران توسط روسیه و چین پس از بستن قراردادهای آن‌چنانی با اونها

شرایط روز به روز داره بیشتر شبیه ۲۰۰۴ می‌شه و به نظر میاد ایران تو یک بازی خیلی بدی که تکرار شونده هست افتاده
اگه محاسبات طرف مقابل بهم نخوره به زودی (قبل از ۲۰۲۵) شاهد بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران خواهیم بود
و حتی صدور قطعنامه پنجم علیه ایران و وتو نکردن دوباره اون توسط روسیه و چین

امیدوارم دولت رئیسی کم‌کاری‌های دولت روحانی رو بتونه جبران کنه​

من منکر اثر روانی و تلقینی تحلیل تکنیکال نیستم
اما این رو باید در نظر داشت که همین حس درست بودن تحلیل تکنیکال می‌تونه سرنخی برای بازیگران بزرگ برای بهم زدن قاعده باشه
یه بازیگر با سهام زیاد می‌تونه خیلی راحت علیه تحلیل تکنیکال عمل کنه و بزنه زیر میز

بهرحال یه زنجیره پایان‌دار هست. یه بزرگترین نهنگی وجود داره
حالا این بزرگترین نهنگ در طول زمان تغییر می‌کنه اما در وجود داشتن‌اش که شک نیست

بازارها هم مثل اکثر پدیده‌های طبیعی توزیع دم ضخیم دارند
همون قاعده‌های ۸۰ - ۲۰ و ۹۰ - ۱۰ معروف

جهت بازار توسط شاید حداکثر ۲۰٪ از سهام‌دارها مشخص بشه که ۸۰٪ سهام رو دارند. ۸۰٪ باقی سهام‌دارها اثرگذاری قابل توجهی ندارند

من قبول دارم شیبا هیجانی هست اما بحث من هم از اول این بود که با یک فرآیند تصادفی طرف هستیم که تاریخچه‌اش هیچ چیز معنی‌داری درباره این لحظه به بعدش نمی‌گه. مثال‌های مثل شیبا نمونه‌های روزمره‌ای از این نظریه هستند

-------------------------

به نظرم الان آرامش پیش از طوفان هست و این ۲ - ۳ سال خیلی داستان‌های عجیبی پیش میاد

این نگرانی وجود داره که داستان‌های سال ۲۰۰۴ تکرار بشه
یک خرید بزرگ نظامی از روسیه. دادن کارت بازی کردن با ایران به روسیه با این خرید
چرخش ۱۸۰ درجه‌ای همه واقعیت‌های برجام و زیرتوافق زدن آمریکا و اروپا در رسانه‌ها و مقصر نشون دادن ایران
خالی کردن پشت ایران توسط روسیه و چین پس از بستن قراردادهای آن‌چنانی با اونها

شرایط روز به روز داره بیشتر شبیه ۲۰۰۴ می‌شه و به نظر میاد ایران تو یک بازی خیلی بدی که تکرار شونده هست افتاده
اگه محاسبات طرف مقابل بهم نخوره به زودی (قبل از ۲۰۲۵) شاهد بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران خواهیم بود
و حتی صدور قطعنامه پنجم علیه ایران و وتو نکردن دوباره اون توسط روسیه و چین

امیدوارم دولت رئیسی کم‌کاری‌های دولت روحانی رو بتونه جبران کنه​

یکی از تکنیکهای نهنگ شکستن خطوط و عمل اولیه متضاده
اینکه چطور نهنگ وارد میشه خودش کتابیه

البته نهنگ هم میتونه با کوچکترین اشتباه نابود بشه
نهنگ بزرگتر همیشه هست

اول من فکر کردم تو خیلی از من تکنیکال تر فکر میکنی چون ربات کار بودی

من خیلی تکنیکال فکر نمیکنم ولی بهش نگاه میکنم

اون روشی که برات کار میکنه خوبه
------
یک بار گفتی بایدن فرصتی ه برای ایران تا راحتتر کار کنه

سطح تنش بالا خواهد رفت ولی هنوز بایدن فرصته

بایدن نیازی به داشتن برجام نداره تا باز رای بیاره
جنگی نشه و گندی بالا نیاد براش کافیه​

نکته ظریف

دقت کردی کرپتو تنها جایی ه که با نهنگ یهودی اشباع نشده

سکه های اصلی سازنده غیر یهودی دارند

روزنبرگ ها و گلد من ها در دنیای کریپتو نادرند​

یکی از تکنیکهای نهنگ شکستن خطوط و عمل اولیه متضاده
اینکه چطور نهنگ وارد میشه خودش کتابیه

البته نهنگ هم میتونه با کوچکترین اشتباه نابود بشه
نهنگ بزرگتر همیشه هست

اول من فکر کردم تو خیلی از من تکنیکال تر فکر میکنی چون ربات کار بودی

من خیلی تکنیکال فکر نمیکنم ولی بهش نگاه میکنم

اون روشی که برات کار میکنه خوبه
------
یک بار گفتی بایدن فرصتی ه برای ایران تا راحتتر کار کنه

سطح تنش بالا خواهد رفت ولی هنوز بایدن فرصته

بایدن نیازی به داشتن برجام نداره تا باز رای بیاره
جنگی نشه و گندی بالا نیاد براش کافیه​
من خودم کلاً به تحلیل تکنیکال اعتقاد ندارم
من نظریه‌ام همون تعداد معامله بالا با سود کم هست که برای ربات نوشتن عالیه
مثلاً هزار تراکنش با سود نیم درصد سرمایه رو ۱۴۶ برابر می‌کنه
یا اگه کسی هر روز ۱ درصد سرمایه‌اش رو افزایش بده سر سال ۳۷ برابر شده سرمایه‌اش

من معتقدم پیش‌بینی بازار فقط تو بازه‌های زمانی خیلی کم و نوسانات کم شدنی هست
همین که یک مقدار طمع کنی و دنبال پیش‌بینی با میزان تغییرات زیاد بری (مثلاً ۵٪ به بالا) احتمال شکست‌ات بالا می‌ره

--------------------------------
چیزی که من رو نگران می‌کنه تغییر تو لحن روسیه بعد از دیدار پوتین و بنت هست
چند روزی هست که روسیه داره مدام به ایران کنایه می‌زنه که چرا مذاکرات رو سریعتر شروع نمی‌کنه
و از اینکه ایران مدام می‌گه «به زودی» انتقاد می‌کنه
و از طرف دیگه هم بارها گفته که می‌خواد مذاکرات از جایی که ظریف تو خرداد انجام داده ادامه داده بشه
روسیه دوست داره ایران برجام رو ادامه بده بدون مزایاش

به نظر میاد روسیه دوباره داره به سمت حرکات ۲۰۰۴ می‌ره. همون لاشخوری‌ها و سوء استفاده‌ها
چین کمی قابل اعتمادتر هست اما اون هم دست کمی از روسیه نداره​

نکته ظریف

دقت کردی کرپتو تنها جایی ه که با نهنگ یهودی اشباع نشده

سکه های اصلی سازنده غیر یهودی دارند

روزنبرگ ها و گلد من ها در دنیای کریپتو نادرند​
آره. نکته جالبی رو گفتی
البته یه نکته‌ای که هست اینه که یهودیان اروپای شرقی مثل روسیه و اینها رو نمی‌کنند که یهودی هستند
مطمئن باش سرمایه‌داران کلانی که یهودی باشند و رو نکنند کم نداریم تو رمزارزها​

Back
Top Bottom