What's new

Iranian Chill Thread

آره اما کلاً تجربه من نشون داده وی پی ان دردسر هست به خصوص تو ایران

یه وی پی اس (یا گاهی ۲ - ۳ تا) در اون کشوری که می‌خوام می‌خرم ماهیانه مثلاً ۳ دلار هر کدوم
بعد می‌ری تو شل می‌زنی​
ssh -D [listen] -C -N -q -f username@hostname -p [SSHport]​

این طوری روی سیستم داخلی‌ات یه پورت جدید باز می‌شه که گوش ایستاده تا تماس‌هایی که بهش وصل می‌شه رو مستقیم تانل کنه به سروری که خریدی از طریق پورت اس اس اچ

اگه فردا روزی مخابرات دوباره کرم بریزه وی وی پی ان‌ها رو دوباره از کار بندازه و مختل کنه (به خصوص اوپن وی پی ان رو خیلی کنترل می‌کنه) باز هم چون اس اس اچ رو نمی‌تونه دست کاری کنه این روش کار می‌کنه

بعد از اون ور می‌ری تو بروزرهات یا روی کل سیستم‌ات (مثلاً تو یوبانتو) می‌زنی که از طریق ساکس۵ وصل شو به آی‌پی داخلی ۱۲۷.۰.۰.۱ با پورتی که اون‌جا گفتی روش گوش بایسته. حتی ریزالو کردن دی ان اس رو هم می‌تونی بگی تانل کنه که حتی اون هم رمزنگاری بشه

دیگه خیلی راحت بدون وی پی ان همیشه کلیه ارتباطاتت رمزنگاری می‌شه و از طریق اون سرور انجام می‌شه

در مورد بایننس هم احراز هویت مرحله چندش رو می‌تونی نیم ساعته از ایران انجام بدی؟ برای ای پی آی گرفتن و ربات نوشتن فکر کنم احراز هویت سطح متوسط رو می‌خواد. سطح بیسیک پاسخگو نیست

من می‌دونم بایننس با روسیه و ترکیه و انگلیس که حداقل مشکل نداره. حتی روسیه می‌ذاره مستقیم با روبل خرید و فروش کنی و در ترکیه هم با لیر. انگلیس که دیگه جای خودش رو داره​
داداش یه تریدر موفق با ربات کار نمیکنه بلکه خودش ترید میزنه

مثلا دوج یا شیبا رو وقتی ارزونه میخری و وقتی ۱۰٪ گرونتر شد میفروشی و اینجوری سود میکنی

در مورد احراز هویت هم، هم فتوشاپ کار میتونه برات انجام بده هم شرکت، یکی از شرکت هایی که من دیدم تو چند تا سایت معتبر از جمله آپارات تبلیغ کرده این هست:

به قول خارجیا do by your own risk

به هر حال یه دوره‌ای سفیر ما بوده دیگه. منافع ما تو اون کشور دست چنین احمقی بوده
سفیر جدیدمون هم همچین مالی نیست بدبختانه​

اونکه هیچی نبود
اینو بچسب
اینها در سفارت بودند

مردم اونقد ناراحتن که چه بسا پان ترکا رو از خونه بکشن بیرون تو خیابون خلاصشون کنن

چنین خشم مردمی از دست پان ترک ندیدم

799F63A9-17A7-49DB-9084-C7F6FFB035F3.jpeg

Attachments

• C3492952-0676-496B-9358-ECEC318A8AAF.png
    C3492952-0676-496B-9358-ECEC318A8AAF.png
    33.2 KB · Views: 12
Last edited:
داداش یه تریدر موفق با ربات کار نمیکنه بلکه خودش ترید میزنه

مثلا دوج یا شیبا رو وقتی ارزونه میخری و وقتی ۱۰٪ گرونتر شد میفروشی و اینجوری سود میکنی

در مورد احراز هویت هم، هم فتوشاپ کار میتونه برات انجام بده هم شرکت، یکی از شرکت هایی که من دیدم تو چند تا سایت معتبر از جمله آپارات تبلیغ کرده این هست:

به قول خارجیا do by your own risk

اتفاقاً ربات بسیار منطقی هست اگه استراتژی درستی داشته باشی. مثلاً اگه هزار تراکنش موفق با سود ۰.۵٪ داشته باشی سرمایه‌ات رو ۱۴۶ برابر کردی (بدون در نظر گرفتن کرش البته). فکر می‌کنی کسانی که از بازارهایی مثل فارکس میلیاردر می‌شن چطوری ملیاردر می‌شن؟ با سود خیلی کم و تعداد معاملات بالا

هیچ وقت نمی‌تونی رو این چیزها حساب کنی. مثلاً دیروز خودت گفتی که شیبا وقت خریدنش نیست چون خیلی بالا رفته اما امروز دوباره ۷۰٪ بالاتر رفت. پیش‌بینی بازار غیرممکن هست چون رفتار و افکار آدم‌ها رو نمی‌شه پیش‌بینی کرد. چه لزومی داره گذشته بازار ربطی به آینده‌اش داشته باشه؟ این همه وال در بازار هستند، این همه گروه‌های پامپ و دامپ هستند، این همه تصمیمات غیرمنتظره آدم‌های بزرگ و کشورها و ... هستند که همه اثرگذار هستند

اتفاقاً تو ریاضی مالی یکی از فرضیات اصلی درباره بازارها مارتینگل بودن اونها هست. مارتینگل یک فرآیند تصادفی هست که اگه تو تمام تاریخچه‌ اون فرآیند رو تا الان بدونی هیچ فرقی با اینکه مقدار الانش رو بدونی نداره. این فرضیه که بازارها مارتینگل هستند مبنای بیشتر فرمول‌های قیمت‌گذاری تو بازار مثل قراردادهای مشتقه هست مثل فرمول بلک شولتس برای قراردادهای اختیار

بعد ۱۰٪ سود هم خیلی زیاد هست مگه اینکه عضو گروه‌های دامپ و پامپ باشی. سود باید در درصدهای پایین باشه. مثلاً ۱٪ یا نهایت ۲٪ تا ۳٪. همین که برای سودهای بالا هدف گذاری کنی ضریب شکست‌ات بالا می‌ره و ریسک‌اش خیلی بالا می‌ره و ضررهای شدید هم ممکن هست بکنی

این جور شرکت‌ها و جعل مدرک کردن ریسک خیلی بالایی دارن. بعد احراز هویت ویدئویی رو چی کار می‌کنند؟ اون رو هم می‌تونند پاس کنند؟​
اونکه هیچی نبود
اینو بچسب
اینها در سفارت بودند

مردم اونقد ناراحتن که چه بسا پان ترکا رو از خونه بکشن بیرون تو خیابون خلتصشون کنن

چنین خشم مردمی از دست پان ترک ندیدم

View attachment 782499
رضا پهلوی که کاره‌ای نیست و پست رسمی نداره و اثری روی منافع ملی ما نداره. هزار مدل عکس اینطوری هم بگیره اثری روی منافع ما نمی‌ذاره
اما سفیری که قرار هست منافع ما رو پاسداری کنه نباید انقدر الاغ باشه. وقتی طرف اینطوری تو تلویزیون رسمی رگ گردن برای دشمن باد می‌کنه ببین اونجا که بوده منافع ما رو چطوری به تاراج گذاشته. تازه ویکی لیکس خبر داده که درخواست پناهندگی هم داشته​

اتفاقاً ربات بسیار منطقی هست اگه استراتژی درستی داشته باشی. مثلاً اگه هزار تراکنش موفق با سود ۰.۵٪ داشته باشی سرمایه‌ات رو ۱۴۶ برابر کردی (بدون در نظر گرفتن کرش البته). فکر می‌کنی کسانی که از بازارهایی مثل فارکس میلیاردر می‌شن چطوری ملیاردر می‌شن؟ با سود خیلی کم و تعداد معاملات بالا

هیچ وقت نمی‌تونی رو این چیزها حساب کنی. مثلاً دیروز خودت گفتی که شیبا وقت خریدنش نیست چون خیلی بالا رفته اما امروز دوباره ۷۰٪ بالاتر رفت. پیش‌بینی بازار غیرممکن هست چون رفتار و افکار آدم‌ها رو نمی‌شه پیش‌بینی کرد. چه لزومی داره گذشته بازار ربطی به آینده‌اش داشته باشه؟ این همه وال در بازار هستند، این همه گروه‌های پامپ و دامپ هستند، این همه تصمیمات غیرمنتظره آدم‌های بزرگ و کشورها و ... هستند که همه اثرگذار هستند

اتفاقاً تو ریاضی مالی یکی از فرضیات اصلی درباره بازارها مارتینگل بودن اونها هست. مارتینگل یک فرآیند تصادفی هست که اگه تو تمام تاریخچه‌ اون فرآیند رو تا الان بدونی هیچ فرقی با اینکه مقدار الانش رو بدونی نداره. این فرضیه که بازارها مارتینگل هستند مبنای بیشتر فرمول‌های قیمت‌گذاری تو بازار مثل قراردادهای مشتقه هست مثل فرمول بلک شولتس برای قراردادهای اختیار

بعد ۱۰٪ سود هم خیلی زیاد هست مگه اینکه عضو گروه‌های دامپ و پامپ باشی. سود باید در درصدهای پایین باشه. مثلاً ۱٪ یا نهایت ۲٪ تا ۳٪. همین که برای سودهای بالا هدف گذاری کنی ضریب شکست‌ات بالا می‌ره و ریسک‌اش خیلی بالا می‌ره و ضررهای شدید هم ممکن هست بکنی

این جور شرکت‌ها و جعل مدرک کردن ریسک خیلی بالایی دارن. بعد احراز هویت ویدئویی رو چی کار می‌کنند؟ اون رو هم می‌تونند پاس کنند؟

رضا پهلوی که کاره‌ای نیست و پست رسمی نداره و اثری روی منافع ملی ما نداره. هزار مدل عکس اینطوری هم بگیره اثری روی منافع ما نمی‌ذاره
اما سفیری که قرار هست منافع ما رو پاسداری کنه نباید انقدر الاغ باشه. وقتی طرف اینطوری تو تلویزیون رسمی رگ گردن برای دشمن باد می‌کنه ببین اونجا که بوده منافع ما رو چطوری به تاراج گذاشته. تازه ویکی لیکس خبر داده که درخواست پناهندگی هم داشته​

من با رضا پهلوی کار ندارم
کناریش کارمند سفارت بوده

مگه اینها تاکتیکی باشه برای جاسوسی و معاملات خاص

نظام خیلی کار تاکتیکی این مدلی کرده

من با رضا پهلوی کار ندارم
کناریش کارمند سفارت بوده

مگه اینها تاکتیکی باشه برای جاسوسی و معاملات خاص

نظام خیلی کار تاکتیکی این مدلی کرده
الان فهمیدم چی شد
بعید هم نیست همونی که می‌گی باشه. جاسوس باشه
البته در این چند سال ورزشکاران زیادی رفتند اون جا پناهنده شدن. معلوم نیست چه خبر هست​

@QWECXZ

در مورد شیبا پامپ شده و خطرناکه
من هنوز نفروختم ولی نباید کسی دیگه بخره نه دیروز نه امروز

قانون من اینه
پامپ رو تعقیب نکن بلکه شکار کن و قبل اوج کمکم خارج شو

@QWECXZ

در مورد شیبا پامپ شده و خطرناکه
من هنوز نفروختم ولی نباید کسی دیگه بخره نه دیروز نه امروز

قانون من اینه
پامپ رو تعقیب نکن بلکه شکار کن و قبل اوج کمکم خارج شو
بحث اونش نیست. بحث غیرقابل پیش‌بینی بودن هست ممکن هست فکر کنی داری تو دامپ می‌خری اما باز هم بره پایین‌تر
نمونه‌اش کاردانو که الان مدتی هست داره پایین نگه داشته می‌شه. خیلی‌ها فکر می‌کردن بعد از رد کردن ۳.۱ دیگه ۲.۷ قعر هست ولی باز رفت روی ۲.۴ و باز هم دوباره رفت پایین تا الان که روی ۲.۱۵ هست. این تازه در حالی هست که بیت کوین این مدت ارزشش رو دوباره به دست آورده و برگشته بالای ۵۰ هزار دلار

بحث سر این هست که یه تریدر اصلاً نمی‌تونه تغییرات زیاد رو درست پیش‌بینی کنه. اما تغییرات کم مثل مثلاً ۰.۵٪ روزی چند بار اتفاق می‌افتن​

بحث اونش نیست. بحث غیرقابل پیش‌بینی بودن هست ممکن هست فکر کنی داری تو دامپ می‌خری اما باز هم بره پایین‌تر
نمونه‌اش کاردانو که الان مدتی هست داره پایین نگه داشته می‌شه. خیلی‌ها فکر می‌کردن ۲.۷ قعر هست رفت روی ۲.۴ دوباره رفت پایین تا الان که روی ۲.۱۵ هست

بحث سر این هست که یه تریدر اصلاً نمی‌تونه تغییرات زیاد رو درست پیش‌بینی کنه. اما تغییرات کم مثل مثلاً ۰.۵٪ روزی چند بار اتفاق می‌افتن​

لاکپشت از خرگوش باهوش جلو‌میزنه

توی بازار همه فک میکنن از بقیه باهوشترن
معادلات ریاضی و گیم تیوری و اینها حل میکنن

کسی اخر میبره که صبر داشته باشه مثل لاک پشت

همین کاردانو اونقدر بازی بخوره تا دوباره سریع بالا بره

میگن در اوج ترس جمعی میانگین اضافه کن و کم کم کاردانو بخر

نمیشه گفت قعر کجاست ولی میشه گفت ترس جمعی کجاست

لاکپشت از خرگوش باهوش جلو‌میزنه

توی بازار همه فک میکنن از بقیه باهوشترن
معادلات ریاضی و گیم تیوری و اینها حل میکنن

کسی اخر میبره که صبر داشته باشه مثل لاک پشت

همین کاردانو اونقدر بازی بخوره تا دوباره سریع بالا بره

میگن در اوج ترس جمعی میانگین اضافه کن و کم کم کاردانو بخر

نمیشه گفت قعر کجاست ولی میشه گفت ترس جمعی کجاست
خوب داری حرف خود من رو می‌زنی
کسی که دنبال سود ۱۰٪ هست خرگوش هست. می‌خواد یه معامله بکنه به اندازه ۲۰ معامله برد کنه
کسی که با سود ۰.۵٪ می‌خره و می‌فروشه لاک پشت هست. آروم آروم می‌ره جلو اما با ریسک کم

مگه اینکه منظورت این باشه که اصلاً ترید نکنند و برن سرمایه‌گذار بشن

ترس جمعی رو هم نمی‌شه گفت. من گروه‌های زیادی توی ردیت و کانال‌های دیگه عضوم. دقیقاً موقع‌هایی که ملت فکر می‌کنند بازار خوبه یهو ریزش شدید پیش میاد. دقیقاً موقع‌هایی که ملت در حال ناله هستند بازار یهو می‌کشه بالا. بیت کوین که رسیده بود مرز ۳۰ و هر لحظه ممکن بود پشتیبانی ۳۰ هزار رو هم از دست بده همه خرسی بودن در حالیکه فرداش بازار گاوی شد و ۲۰٪ و ۳۰٪ کشید بالا دوباره

کتاب نظریه قوی سیاه رو خوندی؟​

خوب داری حرف خود من رو می‌زنی
کسی که دنبال سود ۱۰٪ هست خرگوش هست. می‌خواد یه معامله بکنه به اندازه ۲۰ معامله برد کنه
کسی که با سود ۰.۵٪ می‌خره و می‌فروشه لاک پشت هست. آروم آروم می‌ره جلو اما با ریسک کم

مگه اینکه منظورت این باشه که اصلاً ترید نکنند و برن سرمایه‌گذار بشن

ترس جمعی رو هم نمی‌شه گفت. من گروه‌های زیادی توی ردیت و کانال‌های دیگه عضوم. دقیقاً موقع‌هایی که ملت فکر می‌کنند بازار خوبه یهو ریزش شدید پیش میاد. دقیقاً موقع‌هایی که ملت در حال ناله هستند بازار یهو می‌کشه بالا. بیت کوین که رسیده بود مرز ۳۰ و هر لحظه ممکن بود پشتیبانی ۳۰ هزار رو هم از دست بده همه خرسی بودن در حالیکه فرداش بازار گاوی شد و ۲۰٪ و ۳۰٪ کشید بالا دوباره

کتاب نظریه قوی سیاه رو خوندی؟​

منظورم درصد بالای لانگ ترم و تعداد زیاد معاملات کوتاه مدته

تا حدودی شبیه حرف خودت

در مورد بیت
هنوز بعضی منتظرن بیت رو ۲۵۰۰۰ بخرن
بعضی منتظرن تا ۱۰۰۰۰۰ یکضرب بره
---
نخوندم​

منظورم درصد بالای لانگ ترم و تعداد زیاد معاملات کوتاه مدته

تا حدودی شبیه حرف خودت

در مورد بیت
هنوز بعضی منتظرن بیت رو ۲۵۰۰۰ بخرن​
بعضی منتظرن تا ۱۰۰۰۰۰ یکضرب بره

نخوندم
تعداد زیاد معاملات با سود کم تقریباً شدنی هست. من تقریباً این کار رو ۳ ماه مداوم هست دارم انجام می‌دم و به همین خاطر هست می‌خوام ربات بنویسم چون دیدم دستی شدنی هست اما واقعاً وقت‌گیر هست. حتی از کرش شدید سپتامبر هم جون سالم به در بردم. مثلاً من تو یک روز ۷ بار معامله کردم که رو هر معامله یک درصد سود کردم اما کل روز پای سیستم بودم و حتی موقع خواب هم استرس داشتم که باز معامله کنم و سود کنم. انگار بخش پاداش مغزم بیش از حد تحریک شده بود و من مدام علاقه داشتم ادامه بدم. خطر تریدینگ برای آدم این هست که روی مغز انسان اثرات خیلی بدی می‌ذاره و باعث می‌شه بعد از یه مدت ناخوداگاه احساسی بشی و معامله غلط کنی

یه نظریه‌ای هست به نام نظریه قوی سیاه که کتابش رو هم یه اقتصاددانی به نام نیکلاس طالب نوشته که فکر کنم نظریه هم برای خودش هست. داستان این هست که می‌گن تا قبل از کشف استرالیا همه فکر می‌کردن همه قوها سفید هستند تا اینکه استرالیا که کشف می‌شه یه نمونه از قوی سیاه هم دیده می‌شه که می‌شه در واقع مثال نقض گزاره همه قوها سفید هست

در واقع نظریه قوی سیاه درباره رویدادهایی صحبت می‌کنه که ۳ ویژگی دارن
اول اینکه با دانش کنونی ما بسیار نامحتمل به نظر میان و انتظارش رو اصلاً نداریم
دوم اینکه با روی دادنش اثر بزرگی روی ذهنیت یا دنیای ما می‌ذاره
سوم اینکه وقتی روی داد همه دنبال این هستیم که توجیهش کنیم و بگیم قابل پیش‌بینی بوده

مثال‌های خیلی جالبی هم می‌زنه با بحث‌های جالبی که مثلاً بیشتر قهرمانان واقعی دنیا هیچ وقت شناسایی نمی‌شن چون رویدادهایی رو جلوشون رو گرفتن که چون اتفاق نیافتادن کسی بهشون توجه نمی‌کنه. مثلا خیلی فجایع انسانی رو افرادی اومدن پیشگیری کردن که اگه اون فجایع اتفاق می‌افتادن میلیون‌ها یا شاید حتی چند ده میلیون آدم کشته می‌شدن اما چون اتفاق نیافتادن هیچ کس امروز اون قهرمان‌ها رو نمی‌شناسه و حالا بحث‌های دیگه

بازار هم همینطوری هست. آدم وقتی به گذشته بازار نگاه می‌کنه احساس می‌کنه قابل توجیه بوده و هزار و یک دلیل براش پیدا می‌کنه. اما واقعیت اینجاست که بازارها پر از قوهای سیاه هستند​

Last edited:
Seriously, not built it but they've suffocated the country under sanctions anyways. As TheImmortal said, What do we have to lose at this point. Alavi said the same thing, that if Iran is pushed into a corner it may act in a different way. Are we not pushed into a corner yet? I hope theirs a plan in place in case talks fail, how much longer does this nuclear issue need to go on.
IRI passed that point a decade ago if not more. The contradiction of 'fuil sanctions yet no device' is indicative of that and there are other signals. The conversation on whether Iran *should* produce a device is a red herring. It already has them. Done.

The conversation on whether Iran *should* produce a device is a red herring. It already has them. Done.

Nukes without your opponent knowing even in an ambiguous way like Israeli policy is useless.

If Iran had nukes and world powers knew then Solemani never gets assassinated. No chance.

این جور شرکت‌ها و جعل مدرک کردن ریسک خیلی بالایی دارن. بعد احراز هویت ویدئویی رو چی کار می‌کنند؟ اون رو هم می‌تونند پاس کنند؟

ببین شاید من اشتباه کنم
ولی تو بازاری که هم از بالا رفتن هم از پایین اومدن رمزارزها میشه سود گرفت به روزی یه درصد قناعت کردن کار اشتباهی هست

20211006_183018.jpg

20211006_183002.jpg

ببین شاید من اشتباه کنم
ولی تو بازاری که هم از بالا رفتن هم از پایین اومدن رمزارزها میشه سود گرفت به روزی یه درصد قناعت کردن کار اشتباهی هست

View attachment 782554
View attachment 782555
آره. ولی روزهای منفی هم داره. امروز بیت کوین نزدیک ۱۰٪ بالا رفته که بازار انقدر خوب هستی
اون روزهایی که بیت کوین کرش می‌کنه رو هم ببین. مثل اون روزی که تو ۲ ساعت نزدیک ۲۰٪ سقوط کرد و یه سری از رمزارزها تا ۶۰٪ ارزش خودشون رو از دست دادن

می‌دونی این کوین‌هایی که جدید عرضه می‌شن رو کجا می‌شه خرید؟​

Back
Top Bottom