What's new

Iranian Chill Thread

Last edited:
الان خوب بازار کریپتو خوبه

سال ۲۰۰۸ دو سال خرسی موند
اون وقت ماینینگ خودشو نشون میده

بازار دو تا بازار گاوی فقط امسال داشته و قرار نیست همش گاوی باشه

یک جا باید اصلاح کنه و در جا بزنه

ماینینگ این احتمالات رو نداره
بهترین بازار برای تریدر بازار نوسانی هست. بازار خرسی و گاوی هر دو بد هستند
بیشترین سود یه تریدر تو زمان‌هایی هست که بازار با یه دامنه نوسان تقریباً خوب (مثلاً ۵٪) در حال نوسان هست

برای کسی که استراتژی سرمایه‌گذاری داره گاوی بودن بازار خوبه. برای تریدر اهمیتی نداره

این رشدهای الکی و سریع هم خیلی فاجعه هستند. اگه اینطوری پیش بره احتمال ورشکستگی صرافی‌های بزرگ بین‌المللی وجود داره​
Seems that we banned Azeri military flights to Nakhchivan

یعنی چی؟ چطوری؟ مگه آسمون نخچوان دست ماست؟​

Said Mohammad nominated as head of Iran's High Council for Free Zones by the Raisi administration. Glad to see he was finally granted a respectable post particularly suited to his areas of competence, and that he is not going to be sidelined by rivals within the establishment. In light of the administration's plans to boost trade with neighboring states, Iran's Free Zones and Special Economic Areas, most of which are located in border zones, might become a center of attention.

Also, the official said to have been at the forefront of pressures exerted on President Raisi to refrain from appointing Said Mohammad as Minister of Roads and Transportation like initially planned, namely Majles Speaker Mohammad Bagher Qalibaf, held a meeting with Mohammad.

14000713000213_Test_PhotoN.jpg

Last edited:
بهترین بازار برای تریدر بازار نوسانی هست. بازار خرسی و گاوی هر دو بد هستند
بیشترین سود یه تریدر تو زمان‌هایی هست که بازار با یه دامنه نوسان تقریباً خوب (مثلاً ۵٪) در حال نوسان هست

برای کسی که استراتژی سرمایه‌گذاری داره گاوی بودن بازار خوبه. برای تریدر اهمیتی نداره

این رشدهای الکی و سریع هم خیلی فاجعه هستند. اگه اینطوری پیش بره احتمال ورشکستگی صرافی‌های بزرگ بین‌المللی وجود داره

یعنی چی؟ چطوری؟ مگه آسمون نخچوان دست ماست؟​

بستگی داره چقدر لانگ ترم باشی چقدر شورت ترم

هیچی مثل بازار گاوی نیست وقتی درصد بالا لانگ ترم وارد شدی
-------

پاشنه اشیل بزرگ اذربایجان خطوط لجستیک غیرپایداره

هواپیمای نخجوان از کجا عبور کنه

بستگی داره چقدر لانگ ترم باشی چقدر شورت ترم

هیچی مثل بازار گاوی نیست وقتی درصد بالا لانگ ترم وارد شدی
-------

پاشنه اشیل بزرگ اذربایجان خطوط لجستیک غیرپایداره

هواپیمای نخجوان از کجا عبور کنه
معمولاً یه تریدر سودش رو بر مبنای استفاده از قوانین نمایی و تعداد بالای معاملات به دست میاره. مثلاً یه تریدر سعی می‌کنه تعداد بالا معامله انجام بده با سود خیلی کم. مثلاً ۰.۵٪ سود روی هر معامله

در واقع اگه بتونی مثلاً ۱۰۰۰ معامله با سود فقط ۰.۱٪ بکنی و به سرمایه‌ات اضافه بشه، بعد از ۱۰۰۰ معامله سرمایه‌ات رو ۲.۷۱ برابر کردی
در حالت خیلی تئورتیکال اگه روزی ۱٪ سود کنی و به سرمایه‌ات اضافه بشه بعد از یکسال سرمایه‌ات رو نزدیک ۳۸ برابر می‌کنی

برای یه تریدر یه بازار گاوی اصلاً خوب نیست. خیلی ربطی به بلند مدت یا کوتاه مدت بودن نداره

مثلاً دو تا نمودار رو در نظر بگیر
f(x)=mx
و
f(x,w)=p+sin(a(w)x)
اولی نموداری هست که همیشه داره بالا می‌ره و گاوی خالص هست با شیب ثابت ولی دومی داره نوسان می‌کنه با پریودی که می‌تونه به صورت تصادفی بر حسب زمان تغییر کنه. برای سادگی فرض کن فعلاً ضریبی که پریود رو کنترل می‌کنه اصلاً تصادفی نیست و ثابت هست که کلاً قابل پیش‌بینی‌اش می‌کنه و طبیعی هست چنین بازاری برای یک تریدر فوق‌العاده هست

طبیعی هست که اولی برای ترید کردن خیلی خوب نیست. چون تو مثلاً می‌خری ۱ واحد بعد می‌فروشی ۱.۵ واحد بعد دوباره بعدی رو باید بخری ۲ واحد و بفروشی مثلاً ۳ واحد بعد دوباره گرون‌تر بخری و ... تو چنین شرایطی همون سرمایه‌گذار باقی بمونی سنگین‌تری و دردسرش کمتر هم هست چون هر بار که بخری بفروشی سری بعد قیمت بالاتر رفته. چنین بازاری برای سرمایه‌گذاری بی‌نظیر هست
اما تو بازار نوسانی می‌خری ۱ واحد می‌فروشی ۱.۵ واحد بعد می‌خری مثلاً ۰.۵ واحد می‌فروشی ۱.۵ واحد و ... تو این بازارخیلی راحت‌تر سود می‌کنی در حالیکه یه سرمایه‌گذاری تو چنین بازاری درجا می‌زنه و سراغ چنین بازاری نمیاد
---------------------------------------------------------

خب مگه آذربایجان با تغییرات جدیدی که تو مرزها پیش اومد الان امکان دسترسی به نخچوان رو بدون ایران نداره؟​

معمولاً یه تریدر سودش رو بر مبنای استفاده از قوانین نمایی و تعداد بالای معاملات به دست میاره. مثلاً یه تریدر سعی می‌کنه تعداد بالا معامله انجام بده با سود خیلی کم. مثلاً ۰.۵٪ سود روی هر معامله

در واقع اگه بتونی مثلاً ۱۰۰۰ معامله با سود فقط ۰.۱٪ بکنی و به سرمایه‌ات اضافه بشه، بعد از ۱۰۰۰ معامله سرمایه‌ات رو ۲.۷۱ برابر کردی
در حالت خیلی تئورتیکال اگه روزی ۱٪ سود کنی و به سرمایه‌ات اضافه بشه بعد از یکسال سرمایه‌ات رو نزدیک ۳۸ برابر می‌کنی

برای یه تریدر یه بازار گاوی اصلاً خوب نیست. خیلی ربطی به بلند مدت یا کوتاه مدت بودن نداره

مثلاً دو تا نمودار رو در نظر بگیر
f(x)=mx
و
f(x,w)=p+sin(a(w)x)
اولی نموداری هست که همیشه داره بالا می‌ره و گاوی خالص هست با شیب ثابت ولی دومی داره نوسان می‌کنه با پریودی که می‌تونه به صورت تصادفی بر حسب زمان تغییر کنه. برای سادگی فرض کن فعلاً ضریبی که پریود رو کنترل می‌کنه اصلاً تصادفی نیست و ثابت هست که کلاً قابل پیش‌بینی‌اش می‌کنه و طبیعی هست چنین بازاری برای یک تریدر فوق‌العاده هست

طبیعی هست که اولی برای ترید کردن خیلی خوب نیست. چون تو مثلاً می‌خری ۱ واحد بعد می‌فروشی ۱.۵ واحد بعد دوباره بعدی رو باید بخری ۲ واحد و بفروشی مثلاً ۳ واحد بعد دوباره گرون‌تر بخری و ... تو چنین شرایطی همون سرمایه‌گذار باقی بمونی سنگین‌تری و دردسرش کمتر هم هست چون هر بار که بخری بفروشی سری بعد قیمت بالاتر رفته. چنین بازاری برای سرمایه‌گذاری بی‌نظیر هست
اما تو بازار نوسانی می‌خری ۱ واحد می‌فروشی ۱.۵ واحد بعد می‌خری مثلاً ۰.۵ واحد می‌فروشی ۱.۵ واحد و ... تو این بازارخیلی راحت‌تر سود می‌کنی در حالیکه یه سرمایه‌گذاری تو چنین بازاری درجا می‌زنه و سراغ چنین بازاری نمیاد
---------------------------------------------------------

خب مگه آذربایجان با تغییرات جدیدی که تو مرزها پیش اومد الان امکان دسترسی به نخچوان رو بدون ایران نداره؟​

نمیذارن در حجم بالا خیلی ترید روزانه کنی
من خودم تا پای فریز شدن رفتم

و آخرش سود توی لانگ ترمه
شرت ترم کمتر سود داره

و در نهایت کریپتو شغل من نیست
نمیتونم خیلی وقت بگذارم و همه آنالیزها رو دنبال کنم
-------------
هنوز مسیر زنگزور رو راه نینداختن
ما شاخ شدیم

نمیذارن در حجم بالا خیلی ترید روزانه کنی
من خودم تا پای فریز شدن رفتم

و آخرش سود توی لانگ ترمه
شرت ترم کمتر سود داره

و در نهایت کریپتو شغل من نیست
نمیتونم خیلی وقت بگذارم و همه آنالیزها رو دنبال کنم
-------------
هنوز مسیر زنگزور رو راه نینداختن
ما شاخ شدیم
چرا نمی‌ذارن؟ کی نمی‌ذاره؟ الان بایننس حتی به تو ای پی آی می‌ده که حتی ربات بنویسی اگه احراز هویت سطح بالا شده باشی. صرافی‌ها دارن روی هر تراکنس تو پورسانت می‌گیرن به نفعشون هست تراکنش بره بالا

من با شبیه‌سازی‌های تصادفی و در نظر گرفتن کرش‌های شدید از ۱۰٪ تا ۲۰٪ بازار تو هر ماه (با تابع احتمال گاما با پارامترهای آلفا ۷ و بتا ۱/۵ مثلاً) تقریباً مطمئن شدم که اگه کسی روزی ۱٪ فقط سود کنه بعد از ۳ سال می‌تونه با احتمال ۹۷٪ سرمایه‌اش رو ۱۰۰ برابر کنه

-----------------
یعنی چی؟ یعنی توافق رو ارمنستان پیاده نمی‌کنه؟​

مشکل از اردوغان نیست تنها. مشکل از ترکیه هست که بیش از حد داره قدرتمند می‌شه در حالیکه ایران حدود ۱۰ سال هست داره درجا می‌زنه
جایگزین اردوغان یه فرد بدتر می‌تونه باشه که این بار سکولار و ضد ایران هم باشه و همین تنش اندک با اسرائیل و آمریکا رو هم نداشته باشه​
انقدر چرت و پرت نگو

چرا نمی‌ذارن؟ کی نمی‌ذاره؟ الان بایننس حتی به تو ای پی آی می‌ده که حتی ربات بنویسی اگه احراز هویت سطح بالا شده باشی. صرافی‌ها دارن روی هر تراکنس تو پورسانت می‌گیرن به نفعشون هست تراکنش بره بالا

من با شبیه‌سازی‌های تصادفی و در نظر گرفتن کرش‌های شدید از ۱۰٪ تا ۲۰٪ بازار تو هر ماه (با تابع احتمال گاما با پارامترهای آلفا ۷ و بتا ۱/۵ مثلاً) تقریباً مطمئن شدم که اگه کسی روزی ۱٪ فقط سود کنه بعد از ۳ سال می‌تونه با احتمال ۹۷٪ سرمایه‌اش رو ۱۰۰ برابر کنه

-----------------
یعنی چی؟ یعنی توافق رو ارمنستان پیاده نمی‌کنه؟​

توی کدوم کشور
بایننس در بعضی کشورهای غربی اصلا باز نمیشه
و خیر نرم افزار ها در لحظات حساس هنگ میشن بعلت ترید های روزانه

کوین بیس فقط بیست تا ترید روزانه میده

دوست ندارن هنگ بشن

سرچ کنین
Pattern day trading ban
-----
ایران نمیگذاره
کل دعوا سر این مسیره و فشار بسیاری که دارن به ارمنستان میارن

توی کدوم کشور
بایننس در بعضی کشورهای غربی اصلا باز نمیشه
و خیر نرم افزار ها در لحظات حساس هنگ میشن بعلت ترید های روزانه

دوست ندارن هنگ بشن

سرچ کنین
Pattern day trading ban

-----
ایران نمیگذاره
کل دعوا سر این مسیره و فشار بسیاری که دارن به ارمنستان میارن
فرقی می‌کنه مگه؟ تو می‌ری یه ای پی آی کی می‌گیری خودت نرم‌افزارش رو می‌نویسی با هر زبونی که خواستی
می‌تونی روزانه ۱۶۰ هزار سفارش بذاری تو ۲۴ ساعت
تو هر ۱۰ ثانیه ۵۰ سفارش می‌تونی بذاری
تا زمانی که کثافت‌اش رو در نیاری مشکلی نداره
روزی ۲۰ - ۵۰ تراکنش کاملاً اوکی هست

اگه کثافت کاری کنی مدام سفارش بذاری کنسل کنی و مدام صف رو بهم بریزی اون وقت ممکن هست ساسپند بشی موقتی

------------
خب یعنی الان آذربایجان همچنان به نخچوان دسترسی نداره؟
گرجستان هم این وسط شاخ شده. راه ایران رو از بالا بسته​

فرقی می‌کنه مگه؟ تو می‌ری یه ای پی آی کی می‌گیری خودت نرم‌افزارش رو می‌نویسی با هر زبونی که خواستی
می‌تونی روزانه ۱۶۰ هزار سفارش بذاری تو ۲۴ ساعت
تو هر ۱۰ ثانیه ۵۰ سفارش می‌تونی بذاری
تا زمانی که کثافت‌اش رو در نیاری مشکلی نداره
روزی ۲۰ - ۵۰ تراکنش کاملاً اوکی هست

اگه کثافت کاری کنی مدام سفارش بذاری کنسل کنی و مدام صف رو بهم بریزی اون وقت ممکن هست ساسپند بشی موقتی

------------
خب یعنی الان آذربایجان همچنان به نخچوان دسترسی نداره؟
گرجستان هم این وسط شاخ شده. راه ایران رو از بالا بسته​

خیر اذربایجان هیچ دسترسی ندارند

گرجستان شاخ نشده
از هر دو توبره میخوره

خیر اذربایجان هیچ دسترسی ندارند

گرجستان شاخ نشده
از هر دو توبره میخوره
اگه یادت باشه چند سال پیش هم که پامپئو رفته بود اونجا شروع کرد به اذیت و آزار ایرانی‌ها
خیلی از کسانی که در گرجستان سرمایه‌گذاری کرده بودن و املاک و اینها خریده بودن ضرر شدید کردن طوری که حتی دیگه گرجستان نمی‌تونستن برن​

اگه یادت باشه چند سال پیش هم که پامپئو رفته بود اونجا شروع کرد به اذیت و آزار ایرانی‌ها
خیلی از کسانی که در گرجستان سرمایه‌گذاری کرده بودن و املاک و اینها خریده بودن ضرر شدید کردن طوری که حتی دیگه گرجستان نمی‌تونستن برن​

الان
اونها که ترکیه خونه خریدن رو بگو

الان
اونها که ترکیه خونه خریدن رو بگو
اگه رابطمون شکراب بشه بیچاره می‌شن
یه زمانی ایرانی‌هایی که دوبی املاک داشتن بدبخت شدن سر رکود شدید مسکن تو دوبی
یه زمانی ایرانی‌های که گرجستان بودن بیچاره شدن
نوبت اونهایی که تو ترکیه سرمایه‌گذاری کردن هم می‌رسه

امیدوارم برسه. این افراد این سال‌ها خیلی سرمایه از کشور خارج کردن. نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار تو ۴ سال گذشته برای خرید مسکن تو ترکیه از ایران خارج شده​

Back
Top Bottom