What's new

Iranian Chill Thread

Highway of death in Yemen for Saudi forces and their mercenaries..Iranian ATGMs in the hands of Houthis doing a great job..:cheers:

d1.jpg
d2.jpg

Highway of death in Yemen for Saudi forces and their mercenaries..Iranian ATGMs in the hands of Houthis doing a great job..:cheers:

View attachment 603925 View attachment 603926
It almost looks like the early days of soviet operations in afghanistan.I`d hate to guess just how much equipment the gulfies have lost in yemen over the past few years,it must be enormous and they dont appear to have learnt any lessons either,I mean by comparison at least the saa finally started to learn some lessons eventually,tho I suspect that iran and russia played a major role there,tho I do remember reading that for the first part of the war the saa just werent interested in following any advice.......with predictably catastrophic results.Now if the saa was that bad then one can only wonder what the gulfies would be like by comparison.

flash back to almost every Iranian childhood:
View attachment 604246
View attachment 604247
View attachment 604248
View attachment 604249
View attachment 604250
View attachment 604251
View attachment 604252
View attachment 604253
View attachment 604254
View attachment 604255
View attachment 604256

and finally, an event in every friday that made us all to think about after life and hell and made us all to pray just after it to avoid hell:
View attachment 604257

my favorite is having dinner in hayaat!

دوستان
روند پرتاب ماهواره کند تر انتظاراته و اینجوری تا ده سال اینده خبری از ماهواره ژئو نیست. سرعت کار از کسانی که برای اولین بار پرتابها رو در شوروی و امریکا انجام دادن داره کمتر میشه چه برسه بخوان به پیشگامان فضا برسن. ‌‌

جالبه که در موشکهای زمین به زمین و زمین به هوا وضعیت خوبه

گویا خیلی وقته همکاری هاشون با کره شمالی ادامه نداره چون تولیدات و کارهاشون خیلی فرق داره اخیرا

کره شمالی سریع چند ازمایش موفق داشت معلوم نیس شاید به کمک چین بوده!

روزی که سفیر پرتاب شد هنوز یادمه
امریکایی ها گفتن ایران ده سال فاصله داره تا ماهوره عملیاتی
یازده سال شده و اظهار نظر اونها درست بوده

بیشتر شبیه هند میمونه مدل پیشرفت ایران
پانزده سال تا میوه دهی

مثل پروژه اذرخش-کوثر و نهنگ-بعثت سالهای متمادی برای یه پروژه کاملا ایرانی

در این مسایل حساس تمام کنترلر ها و ایسی ها باید ایرانی باشن که دست کاری توش نباشه. ایران اغلب کنترلر های المانی و غیر المانی رو ساخته.
زیر بنا ها دارن کامل ایرانی میشن

سلام بچه ها...ببخشید که دارم پیاممو فارسی میزارم.....ولی به نظرم اینجا آدمای انگلیسی زبان به درد نخورزیاد هستن که اگه بخوام خبری رو بدم سریع بحث رو می برن تو حاشیه....

من یه دوست ارتشی دارم که یکی از خلبانای کبراهای هوانیروزه.....دیروز باهاش صحبت می کردم.....کلی خبر بهم داد.....اول این که ایران یه موشک بالگرد پرتاب چینی رو کپی کرده که ۱۲کیلومتر برد داره....گفت هم توروز توانایی شلیک داره و هم تو شب....جالب اینجاست که می گفت پرتاب شبش دقیقتر هم بود....می گفت این توانایی هست که کمتر بالگردی تو دنیا داره......ضمنا یه صحبتی هم کرد از موتورپر قدرت بالگرد بل-۲۱۴ که می گفت داره کپی سازی میشه توسط یه شرکت دانش بنیان که حدود ۷۰٪پیشرفت داره....جالب بود که با آب و تاب می گفت قراره یه بالگرد خوب که ترکیب بل و کبرا هست طراحی بشه....می گفت قدرت هر دوموتور بالگرد کبرا از بل ضعیف تره و اگه ایران اینا بسازه یه دستاورد بزرگه که حتی از توانایی ساختنه موتور اوج هم بالاتره......جالب بود راجع به عین الاسد هم نظرات جالبی داشت........کلا خیلی خیلی خبراش خوب بود......و اینش برام جالب تره که کلا خودش یه آدم سکولاره و خیلی هم منتقد بعضی از سییت های نظامه......ولی واقعا اخبار خوب و مسرت بخشی بود........

سلام بچه ها...ببخشید که دارم پیاممو فارسی میزارم.....ولی به نظرم اینجا آدمای انگلیسی زبان به درد نخورزیاد هستن که اگه بخوام خبری رو بدم سریع بحث رو می برن تو حاشیه....

من یه دوست ارتشی دارم که یکی از خلبانای کبراهای هوانیروزه.....دیروز باهاش صحبت می کردم.....کلی خبر بهم داد.....اول این که ایران یه موشک بالگرد پرتاب چینی رو کپی کرده که ۱۲کیلومتر برد داره....گفت هم توروز توانایی شلیک داره و هم تو شب....جالب اینجاست که می گفت پرتاب شبش دقیقتر هم بود....می گفت این توانایی هست که کمتر بالگردی تو دنیا داره......ضمنا یه صحبتی هم کرد از موتورپر قدرت بالگرد بل-۲۱۴ که می گفت داره کپی سازی میشه توسط یه شرکت دانش بنیان که حدود ۷۰٪پیشرفت داره....جالب بود که با آب و تاب می گفت قراره یه بالگرد خوب که ترکیب بل و کبرا هست طراحی بشه....می گفت قدرت هر دوموتور بالگرد کبرا از بل ضعیف تره و اگه ایران اینا بسازه یه دستاورد بزرگه که حتی از توانایی ساختنه موتور اوج هم بالاتره......جالب بود راجع به عین الاسد هم نظرات جالبی داشت........کلا خیلی خیلی خبراش خوب بود......و اینش برام جالب تره که کلا خودش یه آدم سکولاره و خیلی هم منتقد بعضی از سییت های نظامه......ولی واقعا اخبار خوب و مسرت بخشی بود........
Damet garm neveshti! Motmaene ke helicoptere copie model chinie? Manzooresh Shahed 216 nist?

Damet garm neveshti! Motmaene ke helicoptere copie model chinie? Manzooresh Shahed 216 nist?
نه موشک کپیه چینیه......می گفت تو تسلیحات مشکل نداریم......زیر سامانه های بالگرد هم تا حدود زیادی درست شده ولی موتورش ۷۰٪ پیشرفت داره.....می گفت هر از چند گاهی از شرکتای دانش بنیان جلساتی دارن که فقط می پرسن شما چی می خواین.....جالب بود که می گفت خوب هم پول میگیرن(برخلاف اون چیزی که من فکر می کردم)خودش خیلی به این پروژه ها امید وار بود.....و می گفت بعضی چیزها هم اصن اعلام نمیشه......کلا اخبار حالبی گفت..........

Back
Top Bottom