What's new

Hassan Rohani | The New Iranian President.

as far as I'm doing my military service at boot camp I'm out of picture please a nice guy do me a favor and give me a nutshell as to the election, what is happening people ..? :help:

as far as I'm doing my military service at boot camp I'm out of picture please a nice guy do me a favor and give me a nutshell as to the election, what is happening people ..? :help:

Rowhani is leading with 51%

“از ماست که بَر ماست …”

صبح که گنبد امام رضا ع را دیدم یک لحظه گریه ام گرفت . همان گریه ای که پای دو مستند جلیلی هم کردم . همان گریه ای که موقع بحث با دوستان ساده لوح کردم . همان گریه ای که موقع تنها شدن “آقا” در غوغای ۸۸ کردم . همان گریه ای که وقت شنیدم تحلیل های بچه گانه ی برخی کردم . همان گریه ای که به خاطر تخریب شدید و بی بدیل قالیباف و هر که با او بود کردم . همان گریه ای که به خاطر خارج شدن هر که با جلیلی نبود از دایره ی بصیرت و تعهد و گفتمان انقلاب کردم . همان گریه ای که وقتی دبیر کل جبهه پایداری گفت ما در تمام کشور برای ریاست جمهوری فقط لنکرانی و میر کاظمی و زارعی و جلیلی و فتاح را صالح می دانیم کردم . همان گریه ای که وقتی برخی دوستان قالیباف را پراگماتیست و پوپولیست و عمل گرا و عینیت گرا و اشرافی و تحمیل گر به رهبری و نماینده هاشمی خواندند کردم . همان گریه ای که وقتی به حرف ریش سفیدان جریان اصولگرایی برای وحدت اصولگرایان خندیند کردم . همان گریه ای که وقتی ماندن ولایتی در صحنه را دیدم کردم . همان گریه ای که وقتی دروغ های رجانیوز و تحلیل های بچه گانه ی بعضی ساده لوح مصلحت گریز را دیدم کردم .

آقایان … انقلابیون … پیغمبران گفتمان انقلاب اسلامی … اسطوره های مقاومت … ولایتمداران بصیر … با دست خود کشور را به دست که دادید ؟ گله ی ما به ولایتی و رضایی تمامی ندارد . به شما دو به ظاهر دوست که کمر مولایتان را شکستید کاری ندارم . به شما و اطرافیانتان و حامیانتان . به علمای عزیز و بزرگوار که اندکی شعور سیاسی ندارند و باز با اینکه می بینند احتمال رأی آوردن ولایتی میل به صفر می کند از او حمایت می کنند . به شما آقای رضایی با مستند زیبا و سیاهتان که دو دوره است جز شکستن آراء وظیفه ای را ایفا نمی کنید . کاری به شما ندارم که خود را نشان داده اید . روی سخن با شماست آقای جلیلی … بله شما … روی سخن من حتی با برخی حامیان متعصب شما نیست که هرچه بگویم توجیهی می آورند . طلبکار هم شده اند که ما به وظیفه عمل کردیم و این تکلیف بود و حجت بر ما این بود و هر چه خدا بخواهد و صلاح باشد اتفاق می افتد . با اعتماد به نفس کامل می گویند الخیر فی ما وقع . در ادامه ی همان تحلیل های عمارگونه و دقیق خود ! با وقاحت تمام می گویند حتی اگر جلیلی به نفع قالیباف کنار می کشید قالیباف رأی نمی آورد چون آرای الان جلیلی و قالیباف و ولایتی حتی با هم به روحانی نمی رسد ! اگر این طور است چرا برای کشیدن انتخابات به دور دوم دعا می کنید ؟ منظورتان این است که در هر صورت دیگر امیدی نبوده و نیست ؟! این نتیجه ی تحلیل های زیبای شماست . نمی دانید که خیلی از آرای خاکستری قالیباف به خاطر رأی نیاوردن جلیلی و موج ایجاد شده برای روحانی به سبد او رفت ؟ نمی دانید که اگر موجی و اجماعی در خیمه ی اصولگرایی رخ می داد به راحتی خیلی از آراء باز می گشت ؟ با تفرقه ی اصولگرایان بود که جمیع دشمنان امیدوار شدند و همه با هم تبلیغ و تشویق کردند و از هر جنس و نوعی با هر قیافه ای به پای صندوق آمدند . این همه ضد انقلاب و رأی اولی ۴۰ ساله و ۵۰ ساله اگر اتحاد اصولگرایان را می دیدند امیدی داشتند ؟ اگر اجازه می دادید که موجی ایجاد می شد دیگر ترسی نبود . اگر برخی دوستان عزیز عطای قدرت را به لقایش می بخشیدند و به اتحاد می رسیدند آیا باز هم سبد روحانی پر بود از آرای کسانی که تا دو روز پیش انتخابات را تحریم کرده بودند ؟ روی سخن من با آن تحلیل گرانی که میخواستند از سبد قالیباف رأی بردارند و به سبد جلیلی بیفزایند تا این دو را به دور دوم بفرستند ! نیست . کدام عقل سیاسی است که وقتی قطبی شدن یک طرف را ببیند حکم بر لزوم قطبی شدن طرف دیگر هم نکند . ساده ترین نظریه ی انتخاباتی شکست جبهه ی طیفی در مقابل جبهه ی قطبی است . که است که این را نفهمد ؟ آنهایی که به جای دم زدن از وحدت بر طبل اختلاف کوبیدند چه جوابی دارند ؟ میگویند نظر سنجی ها چیز دیگری نشان می داد . کنار کشیدن عارف و بسیج شدن همه ی سایتها و شبکه هایشان و خیزش چند روز اخیر و جهش آرای روحانی چیزی را نشان نمی داد ؟ در بسیاری از نظر سنجی های دو روز اخیر آرای روحانی را از ۲۷ تا ۴۰ درصد پیش بینی می شد . این نگران کننده نبود ؟ تغییر رویه ی سریع سایتهایی ضد انقلابی مثل بالاترین و جرس و شبکه های ماهواره ای احتمالی را در ذهن تقریب نمی کرد ؟ که بود که وقتی حسین قدیانی متن “اصلاح طلبان اندکی عاقل باشند انتخابات را می برند ” و “هنوز رقیب در صحنه است” را نوشت بر علیه او شورید و به ریش این تحلیل خندید ؟ این پیش بینی نبود ؟ اصلاح طلبان جلو افتاده اند . اصلاح طلبانی که به مراتب محکمتر و زیباتر و عاقلتر از ما رویه و گفتار و تحلیل و ایثار خود را مدیریت می کنند . آنقدر می فهمند که باید اصلاح طلب حقیقی ای مثل عارف به نفع یکی از اعضای مرکزی جامعه روحانیت که اتفاقا در واقع اصلاح طلب نیست کنار بکشد تا بتوانند باز به عرصه ی قدرت بازگردند . وقتی مجمع روحانیون از حسن روحانی که عضو مرکزی دشمن دیرینه اش است حمایت می کند ، تکلیف اصولگرایان مشخص است . به راستی مقصر کیست ؟ روی سخن من با شما نیست . شمایی که تا این را می شنوی می گویی خوب چرا قالیباف به نفع جلیلی کنار نرود ؟!!! و همین جمله نشان از حب قدرت و ذبح مصلحت و نبود بصیرت تو دارد . و فکر نمی کنی که اصلا ممکن است با کنار کشیدن قالیباف آرای زیاد خاکستری و اصلاح طلب او به سبد جلیلی بریزد ؟ آرای خاکستری از جلیلی فراری اند . این منطقی ست که در انتخابات ، از اصولگرایی که در نظر سنجی ها بالاتر از سایرین است انتظار داشته باشیم که به نفع پایین تر کنار کشد . اصلا قبول . از نگاه شما قالیباف باید کنار می کشید و نکشید . اصلا قالیباف بی تقوا . سخن اینجاست که شما چرا آقای جلیلی ؟ شما چرا ؟

روی سخن من بعد آقایان ولایتی و رضایی با آقای جلیلی و خواص حامی ایشان است که چشم و گوش خود را به اسم مصلحت به روی واقعیت بستند و همه چیز را دو دستی تقدیم به هاشمی رد صلاحیت شده کردند . حامیانی که تا توانستند علیه واقع گرایی و تدبیر و وحدت و عقل مصلحت سنج ریش سفیدان اصولگرایی چون حسین شریعتمداری به اسم جریان تردید تاختند و گفتند تردید نکنید که تردید فلان است و بهمان . آقای جلیلی . شمایی که در گفتمان انقلاب شهره ی آسمانها شده ای . ای عزیز ما . ای جانباز بی بدیل ما . ای رفیق ما . شما چرا ؟ شما دیگر چرا ؟ امیدواریم که شما مقصر نبوده باشی و در تحلیلهایت این نکته های بی نهایت را لحاظ نکرده باشی . امیدواریم که واقعا به ضرورت قطبی کردن خیمه ی اصولگرایان نرسیده باشی . اما این اوضاع برای شما با توجه به سیل این روزها قابل پیش بینی نبود ؟ گلی به گوشه ی جمالت . دست مریزاد . شما از تحلیل ها و نظر سنجی های روزهای اخیر و موجهای ایجاد شده خبر نداشتی ؟ احتمال خطر هر چند کم ندادی ؟ حرفهای ناگفته بسیارند . اما بدان ای عزیز . اگر ذره ای تقصیر در این شکست داشته باشی توبه پذیرفته شدنی نیست . این را اول باید آقای جلیلی بداند و بعد حامیانش که به تحلیل ها خندیدند و از زیر سنگ برای ماندن خودشان تحلیل بیرون کشیدند .

الحق که خواص با بصیرت عجب حماسه ی سیاسی ای آفریدند !

تازه ترین نتایج
130615144640_chart4_512x288_chart4_nocredit.jpg

حسن روحانی: ۱۶ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۲۸۱- ۵۰.۹۹ درصد

محمدباقر قالیباف: ۵ میلیون و ۷۳ هزار و۶۵۲- ۱۵.۷۶ درصد

سعید جلیلی: ۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۲۳۴ - ۱۱.۳۹ درصد

محسن رضایی: ۳ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۵۰۷ - ۱۱.۱۶ درصد

علی اکبر ولایتی: ۱ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۳۵۱ -۶.۱۲ درصد

محمد غرضی: ۳۹۱ هزار و ۸۴۰ - ۱.۲۲ درصد

آرای باطله: ۱ میلیون و ۸۲ هزار و ۷۵۶ - ۳.۳۶ درصد
14:45 گرينويچ - شنبه 15 ژوئن 2013 - 25 خرداد 1392​

I wonder why Neocons and Israeli government don't like a moderate in office! I know the answer! But I want to know your opinion!

if people want him, let's have him. what was his claims 2 or 6 months?

دوست عزیز با وضعیت کنونی کشور اگر فرد منتخب بتونه وضعیت را ثابت هم نگه داره باید بهش جایزه نوبل اقتصاد رو داد!! مشکل ما در حال حاضر علاوه بر ضعف مدیریت، چند دستگی، از همه مهمتر تحریم های بین المللیه که تمامی منابع مالی ما رو هدف قرار گرفته! با گسترش روابط با همسایه ها و خارج شدن از انزوا می توانیم حتی در صورت به توافق نرسیدن با غرب تحریم ها را دور بزنیم و مجبور به باج دادن به چین و روسیه نباشیم!

if people want him, let's have him. what was his claims 2 or 6 months?

you see , It's not what people want , it's more like who people don't want.
Just tell me if it was not for Jalili presence how many of the vote that rowhani get have been given to other candidates , how many of people who voted for him were the people who have decided not to participate in the election.

here I believe mr. Rowhani get this amount of votes because the conservatives could not reach a consensus , instead they started to undermine each other . on other hand the reformists and moderate united with each other they even didn't choose one of their own they choose one of the members of the central committee of (مجمع روحانیت مبارز ) which is a conservative group

don't forget we have a word that say دست خدا در جماعت هست (God help the people who are united with each other)

It seems Rowhani gonna win the election sooner than expectation .

دوستان سلام .

اینترنت شما هم داغونه یا فقط مال من اینجوریه ؟

در ضمن . شما از چه فیلترشکنی استفاده می کنید ؟
mesle ghable.
Psiphon 3

you see , It's not what people want , it's more like who people don't want.
Just tell me if it was not for Jalili presence how many of the vote that rowhani get have been given to other candidates , how many of people who voted for him were the people who have decided not to participate in the election.

here I believe mr. Rowhani get this amount of votes because the conservatives could not reach a consensus , instead they started to undermine each other . on other hand the reformists and moderate united with each other they even didn't choose one of their own they choose one of the members of the central committee of (مجمع روحانیت مبارز ) which is a conservative group

don't forget we have a word that say دست خدا در جماعت هست (God help the people who are united with each other)
30% true, 30% because rowhani was a mullah, 30% because of his claims for better economy in....
به نظر من مردم به یه تجربه (درس) جدید احتیاج دارن
بزودی میفهمن این آبنبات پوبیهایی که قولش داده شد، وجود نداره
به زودی به یاد خواهند آورد چرا سال 76 با اون همه اشتیاق به خاتمی رای دادن

30% true, 30% because rowhani was a mullah, 30% because of his claims for better economy in....
به نظر من مردم به یه تجربه (درس) جدید احتیاج دارن
بزودی میفهمن این آبنبات پوبیهایی که قولش داده شد، وجود نداره
به زودی به یاد خواهند آورد چرا سال 76 با اون همه اشتیاق به خاتمی رای دادن

Haha, good for you. Keep being frustrated. People voted for him because he was the best of the worst. It seems as if the reformists are back. Lets hope all conservative influences will be diminished.

Haha, good for you. Keep being frustrated. People voted for him because he was the best of the worst. It seems as if the reformists are back. Lets hope all conservative influences will be diminished.

well I don't hope all conservative influence get diminished as I don't hope all reformist influence get diminished or moderate influence , if a society wants to thrive it need diversity , if all of the people of the society thinks like each other and there won't be any discussion and friction then it become like a swamp , it become stale .a country if wants to thrive needs to be like river , it must be different.

what I hope is all the thoughts and group that can't tolerate others no matter they are conservatives or reformist loose their base and influence in our country so we ca be united with each other. my concerns is why there must be a foreign threat for us to be united , why there must be some intolerant elements that always try to find a way to divides us

Important

Mr. Hassan Rowhani is the winner of the election with 18,613,329 vote, now we must wait for Guardian council to ratify the election

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920325001224

as far as I'm doing my military service at boot camp I'm out of picture please a nice guy do me a favor and give me a nutshell as to the election, what is happening people ..?

I just saw Al Jazeera and they stated that Rouhani has officially been announced as the winner securing more than 52% of the vote

well I don't hope all conservative influence get diminished as I don't hope all reformist influence get diminished or moderate influence , if a society wants to thrive it need diversity , if all of the people of the society thinks like each other and there won't be any discussion and friction then it become like a swamp , it become stale .a country if wants to thrive needs to be like river , it must be different.

I am talking about those ultra conservative influences who eight year have ruled, suppressed and destroyed Iran. They must be annihilated. I am not a reformist, but I at least hope they are capable of doing this.

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری
130615160458_chart_final_512x288_s_nocredit.jpg

وزیر کشور ایران با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری، گفت حسن روحانی اکثریت مطلق آرا را در این انتخابات کسب کرده است.

از مجموع ۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ رای، تعداد آرای صحیح: ۳۵ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۷۴۷

حسن روحانی: ۱۸ میلیون و ۶۱۳هزار و ۳۲۹

محمدباقر قالیباف: ۶ میلیون و ۷۷ هزار و ۲۹۲

سعید جلیلی: ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۹۳۶

محسن رضایی: ۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۱۲

علی اکبر ولایتی: ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۵۳

محمد غرضی: ۴۴۶ هزار و ۱۵

آرای باطله: ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۱۶​

تبريک مي گم به هواداران آقاي روحاني

Back
Top Bottom