What's new

Çay Bahçesi

YPG yi ve yasam alanini yok etmek istiyorsaniz,yanlis yerlerde ariyorsunuz. YPG doguda, YPG Kobanide,Rojava'da YPG Urfanin Mardinin hemen dibinde. Siniriniza komsu. Hatta orda kurdistan kurmus. Onun icin oyle dedim.Yanlissa dogrusunu soyleyin bizde ogrenelim. Google mapste ypg'yi aramadim. Dusuncemi gorsellestiren en uygun sey o haritaydi. Buyrun sizi dinliyorum.

Savastan bahsediliyor, kime karsi, ne icin savasilacak merak ediyorum.
Dusmani bilmek isterdim.
Doguda YPGsiyle, abd usleriyle suriye kurdistani dururken, batida ne ile kim icin savasacagiz?
"Ey suudiler gelin kurdistan'i kurun" savasina mi katilacagiz?

Terorist propagandasi gibi olmasin.
Bu forumda siradan aptal insanlar olmadigini dusunuyorum onun icin linki koymamda sakinca yok.
Bakin YPGliler kendi agizlariyla nerde olduklarini soyluyorlar.
Pyd- Ypg Nedir Kimlerdir? Terör Örgütü mü ? | Kürtler.com

Demokratik Birlik Partisi (Suriye) - Vikipedi

Democratic Union Party PYD | www.pydrojava.com

Last edited:
Ozur dilerim ama Suriyenin dogusunun tamamini nasil temizleyeceksin?
YPG denen pislik bizim obuslerin vurdugu yerde degilki? Turkiye YPGnin koskoca alanini bombalamiyor. FSA'nin elindeki yerleri korumaya calisiyor.Oralarda YPG'ye verilmesin diye bombaliyor.
Urfa, Mardinden, Hakkariye kadar butun Dogu Suriye sinirimiz boyunca YPGnin devletiyle komsuyuz. ABD ucak pisti yapiyor. Koskoca bolgede devlet kurulmus. Afrikadaki tutularin, tutsilere yaptigini yapmaya kalksan belki sonuc alirsin.
Onlar sadece bir milyonluk katliam yapmislardi. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'de(bu terime alismak lazim) kac milyon kurd var. Adamlar bizi bagirta bagirta devleti kuruyorlar.
Kuzey Iraktaki hikaye tekrar ediyor. Simdi biz Kuzey Irak'ta nasil bir temizlik yapabiliriz? 3-5 atis yapsan, kurulmus kurt devletini yikabilir misin?

Ortaligi temizlemek nasil olacak, ben anlamiyorum?
Koskoca topraklar. Sari bolge YPG daha dogrusu bati kurdistan. Iraktaki dogu kurdistan. Kuzey kurdistan olacak mi ?View attachment 294026

İşid tiyatrosu ve ardından yankilerin hava desteğiyle o bölgeye sahip oldular ama o bölgeyi tutabilecek nüfusları yok ellerinde, bu yüzdendir ki bölgedeki Arap ve Türkmenlere karşı etnik temizlik yapmaya çalışıyorlar. Ama dünya ülkelerine dağılmış 4-5 milyonluk Suriyeli için geri dönüş vakti geldiğinde orada ağırlıkları kalmayacaktır.

Merkel says supports some kind of no-fly zone in Syria

Kendilerinden ne kadar nefret etsek de 3. Dünya Savaşı'nın ayak seslerinin duyulmaya, safların belirginleşmeye başladığı şu sıralarda bu yakınlaşma nasibimize yine Almanya'nın (Avrupa Birliği) düştüğünü gösteriyor. İnşallah çekirge bu sefer sıçrar!

Doguda Suriye ordusu ve onlara bagli Hristiyanlar (Suryaniler?) ve Arap asiretler var. Bir kismi ise Kurtler ile beraber.

Guclunun yaninda olan ve yeri geldiginde herkesi satan Arap asiretler su an Kurtlerin yaninda, zamaninda Suriye ordusu ve hatta ISIDin yaninda oldular.

Doguda zaten bunlar hic bir zaman anlamasadi ve hatta mesela ISID rejime saldirirkem YPG yardim amacli geldi ama aldigi bolgeyi geri vermedi.

Yani eger elimizi iyi oynarsak dogu tarafi ellememize gerek yok. Esad orayi zaten vakti gelince guclendirecektir. Zaten son ISId saldirisinda ozel kuvvetlerden 'unlu' generali ve Deir ez Zordan Arap asiret uyelerini getirdiler. Tabi ilerde bize karsi kullanmak icin barisabilirler ama yerel halk hic dost degil.

Afrin yillardir kirmasmiyor (yeni basladilar) ve orda Suriye ordusu ile iyiler ve bazi koylere yardim gonderdiler ve zaman zaman Halepi keseriz diye tehdit etmislerdir ve kucuk catismalar olmustur. Zaten Kurt yandaslari Halepin tum kuzeyini hemen cihatci yapiyor ill gurultude. Aynen simdi Azezde oldugu gibi.

Yesil ve griy alanlari almak lazim. Tabi ilerde ne tur strateji var o ayri. Multeciler ill adim ama mesela Halepi dusurmemek icin silah vs vs verilecekmi?

Ne dediğimin anlaşılması için safların ana oyuncularını yazayım:

ABD - İngiltere - Rusya - İran (+ oyuncu olmaya çalışan ama figüranlıktan öteye geçemeyecek bizim hevaller)

Almanya (AB) - Çin - Türkiye - Arap Ülkeleri - Ukrayna

Bir bakıma 1. Dünya Savaşı reloaded!

Doguda Suriye ordusu ve onlara bagli Hristiyanlar (Suryaniler?) ve Arap asiretler var. Bir kismi ise Kurtler ile beraber.

Suriye ordusu ile Esadi mi yoksa Ozgur Suriye Ordusunu mu kastediyorsunuz?

Ancak her ikisninde dogudaki etkinligini onaylayacak hicbir bilgi yok.
Tum haberler ve kaynaklar Doguda Kurd Yonetimi kuruldugunu soyluyor. Haritalar orayi PYD Kurd bolgesi olarak gosteriyor.

Dogu Suriye pisligin merkezi. Rojava dene yer,Kobanisi,Kamislisiyla, her yeriyle batakligin merkezi.
Turkiyenin teroru bu sehirlerden pompalaniyor.
Turkiyenin bombaladigi yer Halepin hizasinda, ama YPG sehirleri doguda.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Suriye_Kürdistanı

Rojava_february2014_2.png

Kisacasi devlet kurmuslar.

PYD'den bir 'özerklik ilanı' daha | Al Jazeera Turk - Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar, Türkiye ve çevresindeki bölgeden son dakika haberleri ve analizler

Kobani - Vikipedi

Last edited:
2500 yillik savas gelenige sahip olan asil bir millettir Turk milleti. Sanki hic savasa katilmamis bir milletten bahsediyorsun. Genlerimizde var. Bunu ne sen ne ben degistirebiliriz.
Ne alakası var ? Ben hardpowerdan bahsettim zaten. Bu mantıkla hiçbir şey olumsuz değil bizim için. Ne de olsa savaşıp telafi ederiz..

Ne dediğimin anlaşılması için safların ana oyuncularını yazayım:

ABD - İngiltere - Rusya - İran (+ oyuncu olmaya çalışan ama figüranlıktan öteye geçemeyecek bizim hevaller)

Almanya (AB) - Çin - Türkiye - Arap Ülkeleri - Ukrayna

Bir bakıma 1. Dünya Savaşı reloaded!

Bu tabloya bakarsak yine kaybediyoruz...

Ama gerçekçi görünmüyor başka bi kombinasyon dene !

Nasil olacak bu is(h)?

Ben asıl ABD - Rusya'ya kafa takılır diye düşünürken beklemediğim bir şey sorgulandı. Ben şu an bize gösterilen uluslararası siyasetin tamamıyle oyun olduğunu, ittifak ve düşmanlıkların tamamen farklı olduğunu düşünüyorum. Senelerdir it gibi didişen ABD-İran'ın aslında gizli müttefik olduğunu iddia ederdim, ki bugün artık bu bir iddia değil realite!

Yine aynı şekilde Batı'ya en büyük tehdit olarak gösterilen Çin'in aslında Batının bir kısmı tarafından diğer bir kısma karşı semirtilen bir güç olduğunu düşünüyorum. Bu kısımları isimlendirmek de size kalsın. Yalnız bir tanesini söyleyeyim Anglosaksonlar. Zaten bir tarafa Anglosaksonları koyunca diğer taraf da doğrudan ortaya çıkar.

Biz bence daha güçlü olduğunu düşündüğümüz için Anglosaksonlara oynadık hep ama bu taraftaki Rusya'nın bizim üzerimizdeki emelleri yüzünden diğer tarafa itildik ya da itilmeye çalışılıyoruz, belki de karşı güç tarafından çekilmeye çalışılıyor da olabiliriz. Sultanahmet'te, Alman çeşmesinin yakınında Alman turistleri hedef alan bombalamayı bir de bu gözle düşünün!

Tabii bunlar benim düşüncelerim, tamamen de yanılıyor olabilirim.

Bu tabloya bakarsak yine kaybediyoruz...

Ama gerçekçi görünmüyor başka bi kombinasyon dene !

Benim içimden geçen bu değil. Sadece gelişmelere bakarak yorum yapıyorum. ABD-Rusya bizi gözden çıkarttıysa bu tarafa kaymaktan başka şansımız kalmıyor.

Daavudoglu'nun Ukrayna Basbakani ile ortak basin aciklamasini izledim.
Putin bunlari izlerken gulmustur.
Basbakan Yatsenuk Ukraynaca konusamiyor, agzi hep ruscaya kaciyor.
Iki ulke Basbakanin cikaracagi gurultu Avrupalilari belki birseyler yapmaya zorlar diye dusunmusler . Bence nafile.
Nukleer ve savunma konularinda isbirliginden hic bahsetmediler. Rusya soyle kotu boyle kotu dediler.
Insaallah nukleer konusunda anlasmislardir.

Davutoglu, Eger YPG Rusyanin piyonlugunu yapmaya devam eder ve insani koridoru kapatirsa cevabini alir dedi.
Sanki terorist orgut degilmisde, baska bir seymis gibi konustu. Terorist her zaman cevabini almali, sartli surtlu saldirilmaz.
Dedigim gibi YPG'ye karsi tutumda bir acayiplik var.
Hem cok kotusunuz, tu kaka, PKK siniz deyip, hemde uzaktan kizmanin bir sebebi vardir.

Hepsinin Allah belasini versin. Neyse Turkiye'ye hicbir sey olmaz. Bunlarda gecer. Herseyi kafaya takmamak lazim, isine gucune bakmali insanlar.
Suriye ile paralize oldu beyinlerimiz.

Suriye ordusu ile Esadi mi yoksa Ozgur Suriye Ordusunu mu kastediyorsunuz?

Ancak her ikisninde dogudaki etkinligini onaylayacak hicbir bilgi yok.
Tum haberler ve kaynaklar Doguda Kurd Yonetimi kuruldugunu soyluyor. Haritalar orayi PYD Kurd bolgesi olarak gosteriyor.

Dogu Suriye pisligin merkezi. Rojava dene yer,Kobanisi,Kamislisiyla, her yeriyle batakligin merkezi.
Turkiyenin teroru bu sehirlerden pompalaniyor.
Turkiyenin bombaladigi yer Halepin hizasinda, ama YPG sehirleri doguda.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Suriye_Kürdistanı
Suriyedeki nufuslari 5 milyon. Turkiyedekilerin gozleri buralarda.
Rojava_february2014_2.png

Haritadaki bos kalan yerler sanki kurdlerin degilmis gibi. Bu da yanlis onlar giderek oralardada derinlesmisler.
Kisacasi devletlesiyorlar.

PYD'den bir 'özerklik ilanı' daha | Al Jazeera Turk - Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar, Türkiye ve çevresindeki bölgeden son dakika haberleri ve analizler

Kobani - Vikipedi
Ne guzel propaganda yapiyorsunuz Neredeymis 5 milyon kurt suriyede ? Nasil haritada bos kalan yerler kurtlerin degilmis derken kastiniz ne ? Cerablus afrin arasi cogunlugu turkmendir ayn el arab serekaniye dedikleri yerin arasida cogunluk arab ve az da turkmendir. Amaciniz ne ?

Tamam yanlis anlasiliyorsa nufus kismini silecegim.
Kac milyonluk ulke hic mi yok o cinsten?
Kuzeyde bos kalan yerlerde kontrol YPDnin eline geciyor. Bunun icin bana kizmayin.
Yaptiranlara kizin.
Propaganda olarak dusundugunuz ne varsa soyleyin, silecegim.
Ben Dogu Suriye pisligin merkezi,Turkiyedeki teror oradan besleniyor diyorum.
Bu da mi propaganda? Begenmesenizde durum bu! Yapanlara kizin.

Turk Milleti'ni koru korune ates atip gazlayanlar gibi, "Suudiler ile Muminlerle birlikte, esadin , siilerin, ruslarin amina koyacagiz "mi demem lazim di? Suudiler Kurdistani destekliyor, bunu dile getiren hic yok?

Latest posts

Back
Top Bottom