What's new

Çay Bahçesi

önu söylemeyim ama sadece belirtmek isterimki.

Savunma sanayiine yatirilan kaynaklar yüzünden enflasyon son senelerde yeniden artmaya basladi.

savunma sanayii 100 trilyon dollarda yatirsan doymaz.

Savunma sanayiisi icin emperyalist siyaset gütmek gerek. Put kemalin dedigi gibi yurtta baris dünyada baris ile büyük Devlet olunmaz. adamcaz tam bir yahudi psikopatti.

Fransa gibi, ABD gibi, Ingiltere gibi emperyalist olacaksin bu dünyada.

ben eski günlerimize yaniyorum. nasil bir imparatorlugu yok ettik. bir sapik selanik pici icin.

All empires fade away and get replaced by new ones, the Ottoman is no exeption. Biz burda yeni bir imparatorluk oluşturma calisiyoruz.

@bedduaFethullah

O zaman , neden fuatavni oldugunu iddia ediyorsun ?
Pasa Pasa Enver PASA oldugunu söyle, biliyorsun siz ölümsüzsünüzdür ;
bak Putin de ölümsüz - senin gibi ölümsüz kutsal bir vatan sever

2F677BAE00000578-3361468-image-a-10_1450217223292.jpg

YAVVV TIMARHANEDE BAYRAM VAR, CEKILINBENDOKTORUM' A haber verin :rofl:

Kadir Mısıroğlu'ndan ne akşamcı olur ha! Konuşması felan şarap sever bir tip var amk :D

Last edited:
her uçak düşürüldüğünde savaş çıksa bugüne kadar abd-sscb, pakistan-sscb, g. kore-sscb, yunanistan-türkiye arasında (bunlar aklıma gelenler) savaş çıkması gerekiyordu. top mermileri, üzerinde konuşulacak kadar ciddi mesele değil kanımca. reyhanlı'ya gelince, en güçlü şüpheli el-kaide olsa da, o bombalamayı kimin yaptığı bile belli değil.
Reyhanlı saldırısını Suriye yaptı buna adım gibi eminim. Suriye istihbaratı Türkiye'de her zaman etkin olmuştur. O dönem El-kaide bağlantılı gruplara silah veriyorduk, onların böyle bir saldırı yapmak için hiçbir sebebi yoktu. O top mermileriyle de insanlarımız öldü hatırlarsan bu tek başına yeterli savaş sebebi. Orada YPG nin barınması, milyonlarca mültecinin Türkiye'ye akın etmesi. Savaş sebebi gösterilebilecek tonla şey vardı, lütfen artık konuşmayalım bunu.
bir de savaş dediğin ekonomiye yük demek. öyle cafeye gitme kararı alır gibi aklına estikçe savaş başlatamazsın. başlattın diyelim, suriye'nin eli de armut toplamayacak haliyle. elinde ne kadar balistik füze varsa sallayacak sana. e ABM sistemlerin de yok, naapacaksın? :) sınırdan içeri girdiğin m60'larını çatır çatır indirecekler kornet vs. anti-tanklarla. duayla mı koruyacaksın? ortadoğudaki en sağlam AD sistem yine suriye'nin elinde. indiriverecekler f-16larını Halep semalarında. "üç günde şam'da cuma namazı kılarız" derken, bir bakmışın şamar oğlanına çevirmişler. eninde sonunda bir şekilde bunların üstesinden gelirsin, ama dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursun. ve işte bunlar yüzünden ve düşen mermi topuyla kimseyi inandıramayacağımızı ve bunun başka ülkeyi işgal için bir gerekçe olamayacağını bal gibi bildiğimiz için (somali olsa eyvallah, orayı kimse takmıyor ama sözkonusu suriye gibi bir ülke olunca, yedirmezler anam), kendimiz girmek yerine el-kaide benzeri cihatçı manyakları kullanıyoruz.
M60T leri Leopar 2 leri spearhead yapar, düşmana reaksiyon süresi vermezdim, onların hava savunması varsa bizim de dedicated SEAD filomuz var. Bunlar küçük şeyler

Suriye'nin elindeki balistik füzeleri o zaman okumuştum... tehdit denemez. En uzun menzillileri 500 kilometre felan. İran yapımı uyduruk şeylerle antika SCUD lar. E bu çapta balistik füzelerden bizde de var. Bizde çok daha tehlikeli şeyler var... Esad ne yapacak SLAM-ER, SOM, AGM-88 gibi silahlar için? :lol:
son olarak, akp'nin ne kadar omurgasız olduğunu hepimiz biliyoruz. rus kuşu indirildiğinde "ben emrettim" diyenler şimdi suçu pilotlara ve korgenerale atma derdinde. bu adamlar savaşa girse ve savaş istedikleri gibi gitmese "pardon ya, biz düğüne gideceğdük ama bakkal yolu yanlış tarif etmiş, hemen çıkıyoruz" derler. kendilerinde o potansiyeli görüyorum.
mütabık

All empires fade away and get replaced by new ones, the Ottoman is no exeption. Biz burda yeni bir imparatorluk oluşturma calisiyoruz.
bari sen yapma

@Bismarck
hey Bro. Are you now commenting in Rudaw ? :pop: I thought you are unique

Previous
12345678910
Next
no-user.gif

like-icon.gif
31
unlike-icon.gif
3BismarkPA | 10/4/2015
To the Kurds and the world I would like to formily appologize for the idiots we currently have as President, and Vice President. They will be out of office soon and the world will be better off for it. Many of us in the US are firm supporters of a Kurdish Nation.
Kurds and Americans react to Biden’s praise for Iraqi unity

Reyhanlı saldırısını Suriye yaptı buna adım gibi eminim. Suriye istihbaratı Türkiye'de her zaman etkin olmuştur. O dönem El-kaide bağlantılı gruplara silah veriyorduk, onların böyle bir saldırı yapmak için hiçbir sebebi yoktu. O top mermileriyle de insanlarımız öldü hatırlarsan bu tek başına yeterli savaş sebebi. Orada YPG nin barınması, milyonlarca mültecinin Türkiye'ye akın etmesi. Savaş sebebi gösterilebilecek tonla şey vardı, lütfen artık konuşmayalım bunu.
M60T leri Leopar 2 leri spearhead yapar, düşmana reaksiyon süresi vermezdim, onların hava savunması varsa bizim de dedicated SEAD filomuz var. Bunlar küçük şeyler

Suriye'nin elindeki balistik füzeleri o zaman okumuştum... tehdit denemez. En uzun menzillileri 500 kilometre felan. İran yapımı uyduruk şeylerle antika SCUD lar. E bu çapta balistik füzelerden bizde de var. Bizde çok daha tehlikeli şeyler var... Esad ne yapacak SLAM-ER, SOM, AGM-88 gibi silahlar için? :lol:

mütabık

bari sen yapma

Yanlis anlama kardes. "Imparatorluk" derken Orta Doğu bolgede yeni etki ve güç almak bir cumhuriyet olarak demek istedim.

Düsüncelerin icin kendini savunmak zorunda degilsin.

fasist darbeci kafalarin zorlamalari artik geride kaldi.
sanki "sen bunu diyemezsin" demişim ben

demokratik toplumda, söylediğin herşey herkes tarafından eleştirilebilir.
kimse "ağa" değildir

Last edited:
tabiki öyle demek istedin. Sizin gibilerin baskalarina parmak gösterdigi günler artik eskide kaldi.

özgürlük istiyorsan önce baskalarina ayni Hakki taniyacaksin.
diyor diktatörün kıç öpücüsü

kaç kişi erdoğana hakaretten hapiste şu an?

O kanunlari yapan Darbeci fasistlere yani kendin gibilerine soracaksin.

Basbakana ve Devlet Makamlarina küfür etmek hapis cezasi ile cezalandirilmaktadir, cünkü bu kanunu Kenan Evren askeri juntasinin darbe anayasasi getirmistir.

Bugünlerde özgürlükcü AKP bu darbe anayasasini degistirmeye calisiyor ama maalesef senin gibi beyinsizler buna karsi cikiyor.
Bunun için anayasa değil Türk Ceza Kanunu'nun değişmesi gerektiğini bilmeyecek kadar cahilsin

Kaldı ki anayasa defalarca kez değişti artık

Back
Top Bottom