What's new

Çay Bahçesi

Gencler 80 li yillarda bu is basladi. 20.000 Alman Marki ve 2 ay hizmet vardi.

Türkiye o zaman metelige kursun atiyordu.

Ilk güdümlü mermi Hücumbotu Dogan gurbetcilerin hibesi ile alindi.

Simdi herkes sapkasini önüne koysun.

Mehmetçik

Kocum. Kurbani onlara kestir yeter. Belgesini evine gönderiyorlar.

Vekâleten Kurban Bağışı - Mehmetcik Vakfı

Enteresan , Danimarka VPN ile giriyorum Israile yönlendiriyor !

הצילי את החזה מנפילה
איך להרים את החזה שנפל אחרי דיאטה. מוצר טבעי באישור משרד הבריאות

https://www.google.co.il/

here is a very serious source also available in Türkiye

WEHRTECHNIK - Fachmagazin für Sicherheits- und Verteidigungstechnik - Mönch Publishing Group

@Bismarck

@LegionnairE

https://books.google.co.il/books?id...v=onepage&q=turkish military yearbook&f=false

Mehmet Akif Ersoy'a kufur edebilmis asagilik bir insanin dediklerini dinlememenizi oneririm.
Kendisi kafasina taktigi Fes'in Osmanli'da kimlerin taktigini, mollalarin ve seyhlerin "Sarigi"" cikarip Fes'i" takanlari lanetledigini bilmiyor.
Osmanli'daki mevcut sosyal ve kulturel yapidan rahatsiz, reform yanlisi, modern ve ilerici goruslulerin taktigi bir sembolmus FES. Simdi kendisi FES takarak Baticilari ve Modernlik yanlilarini lanetliyor.
Ingiltere'yi cok sever bunlar.
Mustafa Kemal'in vatana hizmetlerini cekemiyorlar.
Hikayeler ve safsatalar ustunden yeniden tarihi yazmaya calisiyor.

@LegionnairE
Ben bunlari bana soyleyen adamin yalancisiyim. Zaten sehir efsanesi gibi oldu demistim.
Yalniz adam gercekten emekli Hava Astsubayi ve bunlari harfi harfine bana soyledi. Yasi simdi 70in ustundedir.
Maalesef polis, astsubay veya subay olmak herseyi savunma,askeri ve silah teknolojilerini dogru bildigin anlamina gelmiyor.

@Hurshid Celebi "En azindan bir ay elinize silah alin. Ya da ordu tam profesyonel olsun . Bitsin bu derdiniz."
( Cevap yazamiyorum boyle bir yonetem gelistirdim:) )
Israil ordusu gibi askerin insani haklari tamamen korunsun, mecburi olsun. 3 ay ayni uniformayi cikarmadan, yenilemeden gezmesin asker, komutanin odasinda gun boyu elektrik sobasi yanarken, er yatakhanesi gunde 8 saat isitilmasin.
Ben DAHTE olarak 3 haftada zaturre oldum, utanipta doktora gitmedim, sonradan anlasildi.Tanidigim bildigim kim varsa hepsi zaturre olmus.
Israil ordusunda er komutanini ve birligini begenmez ise yerini degistirebiliyor. Is gibi Aksamlari ve hafta sonlarida cikabiliyor haliba. Kizlar tufekle, uniformayla plaja, denize gidiyorlar.
Ayrica kadinlar ve erkekler gonullu olarak, iistedigi yasta, istedigi kadar ve zaman gonullu gidebilsin.
Edit: yapmasinlar anlaminda degil, isteyen bir daha gitsin ve istedigi kadar kalsin.

Last edited:
İstersen askerlik evde yapılsın. Devlet herkese 3000-4000 lira versin. Hatta çekiliş yapılsın çekilişte çıkanlar askerlik yapmasın? Nasıl fikirler? Acaba hnagi ülkede ve ortamda yaşadığını sanıyorsun?

Benim soylediklerimle, senin soylediklerinin hic bir alakasi yok. Yine bos bir tartisma daha basliyor.
Ulkesi icin hizmet edeno vatandasinin haklarina saygi gostermekle,Turkiyenin hangi kaynagi eksilir? Turk ordusu hangi ozelliginden feragat eder?

hayvanlığı senden öğrendim, itiraf ediyorum :) adam olsan (ya da daha amiyane bir ifadeyle bir tarafın kaşınmasa), azerbaycan türklerine hakaret etmesen seni skime bile takmazdım. sen de kendi çapında absürd paint denemeleri yapar giderdin :D daha önce de söylediğim gibi, politik olmak zorunda değilim. bizim köyde göte göt derler. foruma bakmadan başlık açıyorsa maldır. senin gibi sayfalarca hakaret edenlere de mal demek hakkımdır. kime ne diyeceğimi de sana soracak değilim. hadi şimdi şuraya bi paint denemesi at da, gülelim biraz :rofl:

Warning issued for insulting other member in Turkish !

Back
Top Bottom