What's new

Çay Bahçesi

Bende yeni bir uye olarak sizi selamliyorum.
"Gorusleriniz'e herkesin saygi duymasi" ve " herkesin sizin dediginize tabi olmasi" ayri seyler.
Cay Behcesi disinda siyasetten bahsetmemenizi oneririm.
Cunku burasi siyasi bir forum degil. Askeri bir forum.

Modlar heryerde:)

Rus-Ukrayna Haberleri'ne gore.
Kirim Sivastopol'de elektrik istasyonu asiri yukten patlamis.
Siavstopol ve bircok sehir elektriksiz. Hoteller, restoranlar, kafeler, hatta bazi supermarketler kapatma karari aldilar.

Erdogan'in damadi kabinedeymis, petrol ticaritini artirmak istiyormus.

Ukrayna " Dozor " ve BTR3 zirhli araclarini bir turlu ordu'ya teslim edemeyenleri haber yapmislar.
Uretici UkrSavunmaSanayii firmasi, Bakanligi sucluyor. Bakanlik Fabrikayi.
Sonucta araclar yok hala.
1719297.jpg

@UkroTurk... yeni üretilecek İ sınıfı firkateynlerden Ukrayna'ya da satılması gündeme gelebilir... adamların ellerinde gemi kalmadı resmen. Donanmalarını yeniden kurmalarına yardım edebiliriz.

Bunu çok önce söylemiştim ama şimdi biraz daha anlamlı oldu sanırım :)

Buna ek olarak iç ve dış güvenliği birbirinden ayrı değerlendirmeni tavsiye ederim. Rusya da çeçenlerle sorun yaşadı, bu Rusyanın dışa karşı son derece tehlikeli bir ülke olduğu gerçeğini değiştirmedi.

Kıçı kırık bir Mardin aşiretiyle ve Suriye gibi bir 3. dünya ülkesiyle aynı anda ilgilenebileceğimize inanıyorum.

saygılar :)

Tüm herkese iyi günler dilerim. Forumu bende uzun süredir takip ediyorum. Türkiyedeki en aktif forumdan Türkçü-Turancı görüşlerim nedeniyle uzaklaştırıldım. Umarım burda da tek sesli bir anlayış hakim değildir.
Hoşgeldin. :)

Hangi forum ?

@LegionnairE
Cevap yazmaya calistigim zaman INVALID ENTRY yaziyor.
Bazen cevap yazabiliyorum.
Herhalde cevap verme hakkim yok sizlere.
Sadece tagleyebiliyorum.

Unutmayalim ki Teror'u bitirdiler!Bizim gibi hala ivir zivirla ugrasmiyorlar..Cecenistan'da erkek kalmadi. Erkek nufuz ciddi anlamda azalmis.
Ruslar vura vura bitirdiler, erittiler.
Lazer Gudumlu 152mm Obus mermileriyle perisan ettiler. Cecenler nukleer kullandiklarini zannetmisler. Obus mermilerinin etkinliginden ve tahribatindan nukller sanmislar. TU22M3 leri bile kullanmislar. Ama bitirdiler.
Artik Rusya Federasyonunun kapisindan kimse kolay kolay gecemez. FSB sorgusu vardi, simdi 3 katina cikar.
Rusya'da olsa, Abdullah Ocalan ve yandaslari coktan oldurulmustu. Mahkemeye bile cikarmadan kafasina sikarlardi cezaevinde.

Ukraynalilar;da gemide kalmadi, parada kalmadi:)Ayrica para zaten yoktu.
Dunya'nin en cimri milletidir Ukraynalilar:)
Onlar Avrupa'dan ABD'den bedava yardim bekliyorlar.
Niye kimse bize tank, ucak, gemi hediye etmiyor diye bekliyorlar.
Bilmiyorum bugday size yeter mi? Yoksa daha ne istersiniz?:)
Merak etmeyin Turklerden baska herkes sirada Ukrayna ile muttefik olmak icin:)
Ozellikle ABD'nin sempatisi var, guzel kadinlarin cok buyuk etkisi var tabiiki.
ABD Ukrayna'yi Turkiye'ye yedirmez. Eski savas teknolojilerini kakalayip, borclandiracaklar.
Sonrada kucaga cekecekler. Isler boyle yuruyor.

500'000 views in just one day? :cheesy:
Bu videoda yapimci sadece kendi reklamini yapmis hos durmamis.
Oysa Ukraynalilar Ukraynaca "TAF'ye sukranlar-Dusmana Olum" yazmislardi.
Bizde Turkce "Terorle Mucade Eden e Ukrayna Ordusuna Selamlar ve Sukranlar "yazabilirdik.

Bizde Turkce "Terorle Mucade Eden e Ukrayna Ordusuna Selamlar ve Sukranlar "yazabilirdik.
Videonun altinda bu yaziyor ''Specially thanks for the Turkish Air Force video which made by our Ukrainian friend.''

Haci Production ile temasta olan arkadaslar bu fikri ona iletse güzel jest olur. Ukro Turk tercüme edebilir.

@Sinan

Grozny faciasi tam katliam. Komple sehri hali bombardimani ile yok ettiler.
Bu Rus kallesligininin ispatidir. Türkiye asla böyle bir operasyona girmedi ve girmez.

Buradan tüm Türk bölümü üyelerine aramizda mevcut olan hasim ve hamaseti bir kenara birakip, etkin sekilde Türkiye Cumhuriyeti icin etkin paylasim yapilmasini rica ediyorum.

Modlardan ricam ise sagduyulu davranmalari.

Tsk.ederim

@cabatli_53

Last edited:
selamlar..Kokpit.aerodaki habere gore KORAL Suriye sinirinda kullanilmaya baslanmis.

Suriye sınırına yerli radar karıştırıcı
Aselsan tarafından geliştirilen radar karıştırıcı KORAL (Kara Konuşlu Uzaktan ED/ET Kabiliyeti Kazanımı-Kara SOJ) sistemi, Suriye sınırında kullanılmaya başlandı.

Daha link veremedigimden ilgili yerlerde paylasabilirsiniz.

Iste bu, Alman BND bizi bizden daha iyi takip etmis; icerdeki hainler sayesinde.:big_boss:

"YELLOW CAKE " Konusu'ca aciklik getirmek icin

Global Uranyum Zenginleştirme Programları Çerçevesinde Küresel Nükleer Kontamine Sahaları Temizleme ve Radyoaktif Atık Yönetimi Çalışmaları

Yıllarca uranyum madenlerinin çıkarılması ve işlenmesi görevinde çalışanlar tarafından ham uranyum cevherinden kazanılan ve uranyum sarı pasta (yellowcake) olarak elde edilen konsantre ürünler, nükleer silahlar ve atom bombaları üretimleri için hazır hale getirilmekteydi. Yörede üretilen uranyum konsantresi malzemeler, ileri nükleer kimyasal işlemlere tabi tutulmak aynı zamanda soğuk savaşın nükleer bombaları ve atom silahları haline dönüştürülmek üzere hem Doğu Almanya hem de Çekoslovakya nükleer merkezlerine gönderilmekteydi.

Grand Junction ham uranyum işleme kompleksi kapsamında üretilen uranyum cevheri ve konsantresi sarı pasta (yellowcake) ise savunma amaçlı kullanılmak üzere 1947 – 1970 yılları arasında Birleşik Devletler Atom Enerjisi Komisyonu (UnitedStates Atomic Energy Commission – USAEC) merkezlerince satın alınmıştır.

@Bismarck

Already in 2012 Türkiye had missiles with 1500 km range

Israel Matzav: Great news: Turkey has 1500-km range missiles and says it can reach 2500 km

Monday, January 23, 2012

Turkey has announced that it has missiles with a 1500-kilometer range, and that it is developing missiles with a 2500-kilometer range. A 2500-kilometer range from Turkey would include Athens, Amsterdam, Barcelona, Berlin, Beirut, Brussels, Geneva, Algiers, Jeddah, Cairo, Copenhagen, Kiev, London, Milan, Moscow, Paris, Rome, Stockholm, Damascus, Tehran, Tel Aviv, Tripoli, Warsaw, Vienna, Zurich and Amman. Presumably, the missiles could be equipped with biological, chemical and/or nuclear weapons. But the really interesting question is why. Turkey has an Air Force that is far more efficient than these missiles. And none of the countries whose cities are listed above threaten Turkey. So why does Turkey need long-range ballistic missiles (Hat Tip: Will)?And the big question here is why should Turkey, which boasts a modern air force with highly deterrent firepower, need ballistic or cruise missiles? With which countries within a diameter of 2,500 km does Turkey think it may, in the future, have to battle? Which targets within a range of 2,500 kilometers may it hope to hit which it cannot with a 1,000-km missile?

Bunu arkadaslar lütfen okusun .

5 Turkish Weapons of War Russia Should Fear | Page 7
@LegionnairE @Bismarck @Hakan @UkroTurk @Sinan @T-123456

The author quotes many sources and claims thats Turkey has developed gun-type "yellow cake" nukes and own carrier wepaons. As is wrote before he claims that Turkey has long experience in nuclear technology for long time and is a close historic ally of Pakistan. Uran is from own resources in Turkey.
Bu yukaridaki Yazinin ingilizcesi...

Bu yukaridaki Yazinin ingilizcesi...

Is Turkey Secretly Working on Nuclear Weapons? | The National Interest

Back
Top Bottom