What's new

Çay Bahçesi

Bu arada, bugün ilk defa bir jetin ses duvarini asarken yaratigi patlama sesine sahit oldum. Tabiri caizse ödüm bokuma karisti. Jet kilometrelerce uzakta oldugu halde sanki yani basimda bomba patlamis gibi oldum. Resmen ev sallandi. Bir ucagin böyle bir ses meydana getirebilecegini aklimin ucundan bile gecirmemistim sonra tesadüfen haberlerden ögrendim. 15 Temmuz'daki alcak ucuslar aklima geldi o an, yemin ederim birden ürperdim. Ne kadar korkunc bir ses. Bombadan beter. Inanilmaz bir sey...

15 temmuzda İstanbul'da apartmanın camları çatladı sonik patlamadan :lol: Bina beşik gibi sallanmıştı.

EVLAD-I FATİHAN

This YouTube channel is awesome subscribe to it guys

15 temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız halkı sokağa çağrısından sonra dışarı çıktığımda gece 12 yi geçmişti ve dolayısıyla belediye otobüsleri ve dolmuşlar devre dışıydı, araç babamda olduğundan meydana gidecek herhangi bir vasıta bulamamıştım, ana yola çıkıp beklediğimde dakikalar geçtikçe araç sayısının inanılmaz hızlı bir şekilde arttığına şahit oldum.

Oturduğum muhit orta/zengin kesim olduğu için milletin bu denli tepki göstermesine cidden şaşırmıştım kendi kendime ulan bu millet bu kadar vatan severmiydi? dedim. Meydana yürüyerek gitsem saatlerimi alacağı için geçen araçlara otostop çekmeye karar verdim, 1. araç durmadı 2 3 4 5 derken aracın biri durdu, baktım orta yaşlarda iki erkek yanda bira şişeleri, birader meydana inecem atarmısın dedim, bizde oraya gidiyoruz buyur dedi, insanlar hakkında ki ön yargılarım düşüncelerim o dakikadan sonra değişmeye başlamıştı, yani kimin ne olduğu neci olduğu nasıl bir hayat tarzına sahip olması önemli değil mühim olan kalbinde yatan vatan sevgisiydi.

Ayrıca araca bindiğimde o kadar insanın aslında meydana değil ATM lere benzinlik ve fırınlara akın ettiğine şahit oldum, o anda Suriyelilere küfür edip aşağılayan, korkak diyen, lafla peynir gemisi yürüten herkesin aslında ne kadar korkak kahpe ve yavşak olduğuna da kanaat getirdim.

Neticede meydana gittiğimde sarhoşu dindarı alevisi sunnisi kürdü türkü çerkesi arnavutu yani TÜRKİYE bütün renkleriyle oradaydı, yıllar süren kavga gürültü ayrışmadan sonra o birlik bütünlük ve beraberliğie şahit olmak gerçekten tarif edilemez bir haz ve keyifti, o anda karşına değil tank filo gelse DUR diyecek motivasyon ve cesarete sahiptik, bir Allahın kulu geri dönecekmiş gibi yürümüyor emin adımlarla attığı her adım yeri titretir nitelikteydi.

O gece nesiller boyu çocuklarımıza anlatacağımız Türkün ASİL tarihine altın harflerle yazılan BÜYÜK bir geceydi....

bana gelen bir mesajı aynen kopyalıyorum.
-------------------------------
hasmet ibriktaroglu15.07.2017 00:32
değerli yazar,

bugün 15 temmuz sizler için takvim yaprağına baktım hiç bir önemli gün olmadığını gördüm. bildiğin sıradan, alalade diğer günler gibi boktan bi gün herhalde diye düşündüm. sonra gugılda sizler için araştırdım ve 2 önemli olayın vuku bulduğunu gördüm. bu gece sizlerle onu paylaşacağım...

1) bugün matem günü çünkü 15/07/1969 senesinde türk havacılığının kurucularından vecihi hürkuş 80 yaşında istanbul'da hayata gözlerini yumdu. 18 yıl geçmiş olsada kendisinin ölüm yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle yad ediyoruz.

2) bugün bir matem günü daha kara bir 15 temmuz maalesef. çünkü müşfik kenter'in "bir garip orhan veli" eserindeki muhteşem bestelerin yaratıcısı.. izmir doğumlu, galatasaray lisesi mezunu müzik adamı selmi andak 15/07/2010 tarihinde aramızdan ayrıldı. kendisini rahmet, saygı ve sevgiyle yad ediyoruz.

unutmadan ''biz 94 yıldır nöbetteyiz...'' saygılarımla...

(since 1923)

Lol,

@asena_great way back than i told you that people would confuse your gender because of for your nickname. :lol::lol:
you did :D i think it's a 3rd time this is happening

@KediKesenFare @Hexciter dudes im central asian turkmen and im a boy studying in turkey why i have female name ?? cuz we had a guy name @atatwolf and he was so wolfy and i really liked him so i just wanted to have a wolfy username with historical background and with quick search i choose asena and the first comment i receive was from @Sinan saying asena is a female name at first i was like this :o: than :hitwall: but by that time it was too late :lol:

Country Latest Posts

Back
Top Bottom