What's new

Çay Bahçesi

Herşey serbest.
@cabatli_53 Güncel Deniz Kuvvetleri filosu hakkında bir bilgi paylaşmıştı. 16 tane Savaş Gemisi vardı toplam. Bu gemiler şu an mevcut gemiler haricinde mi tutuluyor şu an 24 gemi var 16 gemi ile 40 savaş gemisi yapıyor. Yani Deniz Kuvvetleri büyüyecek mi? Şu an ki gemiler envanter dışı kalınca milli gemi sayısı mı 16 olacak yoksa? Küçülme söz konusu olur mu? 2 LHD'ye 16 Gemi az değil mi?

@cabatli_53 Güncel Deniz Kuvvetleri filosu hakkında bir bilgi paylaşmıştı. 16 tane Savaş Gemisi vardı toplam. Bu gemiler şu an mevcut gemiler haricinde mi tutuluyor şu an 24 gemi var 16 gemi ile 40 savaş gemisi yapıyor. Yani Deniz Kuvvetleri büyüyecek mi? Şu an ki gemiler envanter dışı kalınca milli gemi sayısı mı 16 olacak yoksa? Küçülme söz konusu olur mu? 2 LHD'ye 16 Gemi az değil mi?
Valla bende çok iyi bilmiyorum.

Detaylı bir analiz lazım.

@cabatli_53

Merhaba,

Ülkeler varlıklarını askeri olduğu kadar kültürel olarak da farklı alanlarda bir güç olarak pekiştirir ve kullanır, hatta daha etkili bir güçtür; Amerika askeri endüstrisinin reklam ve satışlarını veya üstünlüğünü kısmen; ya da ticaret ve sanayisini büyük oranda kültür ihracına borçludur.

Ülkemizin dış ülkelerdeki mevcut itibarı, kültürü, ekonomisi ve medeniyeti ile büyük gelir elde ettiği bacasız sanayisi ''Turizm'' düşünüldüğünde ...yakın zamanda bir üye tarafındaan ''Turk serials'' başlığı altında bir kültür konusu açılmıştı, fakat şu anda yok, silinmemesi daha yararlı olabilirdi.

Umarım kararınızı tekrar düşünürsünüz.

Last edited:
@Oublious hani tişört tankı durduruyordu? Bak bu arkadaş itiraz ediyor. Kandırıldık mı yoksa yine?

Eksoza benziyor mu sor ona bi, buyuk ihtimal intercooler gordugun. Turbo'nin basinci yuzunden isi'nan havayi sogutuyor. Bos bos konusuyor iste, istersen sana m60 tanklarin kulanilan motoru yazim kendin bak google. Sorun olursa beni tag edersin.

avds-1790 diesel engine

Eksoza benziyor mu sor ona bi, buyuk ihtimal intercooler gordugun. Turbo'nin basinci yuzunden isi'nan havayi sogutuyor. Bos bos konusuyor iste, istersen sana m60 tanklarin kulanilan motoru yazim kendin bak google. Sorun olursa beni tag edersin.

avds-1790 diesel engine

neyse bir iki tane ekleyim ve aclayim.

birinci eski nesil 1790 motoru, intercooler sol ust tarafinda eksoz goruyorsun. Bunun mutlaka yukara dogru bir cikisi vardir. Ikinci video biraz yeni nesil cift turbolu, aynen onun eksoz cikisi da yukara dogru.

duman nereden ciktigi biraz cikarabilirsin artik.

Last edited:
Öz eleştiriye tahammül olmadığı için kimisi kızacak ama ben gerçekten orduya olan güvenimi kaybettim bu Suriye meselesinden sonra. Demek ki hiç birşeye hazır değilmişiz. Hadi sıradan erlere adam gibi eğitim verilmiyor onu biliyoruz da(ki bu da kabul edilemez) gördüğüm kadarıyla komuta kademesinde ve ordunun profesyonel kesimlerinde de ciddi bir şaşkınlık ve organizasyon eksikliği var. Eğitim sistemi mi geri kalmış acaba?

Öz eleştiriye tahammül olmadığı için kimisi kızacak ama ben gerçekten orduya olan güvenimi kaybettim bu Suriye meselesinden sonra. Demek ki hiç birşeye hazır değilmişiz. Hadi sıradan erlere adam gibi eğitim verilmiyor onu biliyoruz da(ki bu da kabul edilemez) gördüğüm kadarıyla komuta kademesinde ve ordunun profesyonel kesimlerinde de ciddi bir şaşkınlık ve organizasyon eksikliği var. Eğitim sistemi mi geri kalmış acaba?
Orduyu oluşturan insanların etnik Almanlar olduğunu mu sanıyorsun? Bu memleketin insanı hepsi ortadoğu müslüman kültürüyle yoğrulmuş insanlar ne bok olmalarını bekliyordun?

15 senede ordunun başına gelen kalmadı onun üstüne birde 15 temmuz darbesi eklenince böyle olması gayet normal bence işin siyaset ayağına girmek istemiyorum çünkü anlamayan insanlara anlatmaktan bıktım usandım...ilerisi için iyisini dilemek istiyorum ama bu gidişle zor.

Hani şu birkaç yıl öncesine kadar hiçbir askeri eğitimden geçmemiş mahoların ilerleyişini gördükçe kahroluyorum. Daha Tel Rıfat'a yanaşamıyoruz adamlar Rakka'da.

Hani şu birkaç yıl öncesine kadar hiçbir askeri eğitimden geçmemiş mahoların ilerleyişini gördükçe kahroluyorum. Daha Tel Rıfat'a yanaşamıyoruz adamlar Rakka'da.

Bence bizimkiler ÖSO'nun bu işi başaramayacağını bildiği için 1 ay önceden operasyon yaparız demeye başladı aynı Menbiç'te olduğu gibi amaç orayı Esad'a bıraktırmak olabilir gerçi bu seferde FK bölgesinin elinde koz kalmaz ve en sonunda Rusya bizi o bölgeden de kovabilir.

Ben Esad'a bırakma işine inanmıyorum. Sembolik birşey o. Esad hakim olamaz o bölgeye. Zamanı gelince indiriverirler bayrağı. En azından Tel Rıfat ve çevresi kesin olarak alınmalı, geri kalan yerler için Esad'a bırakma şeysi yapılabilir.

Darbeden sonra orduyu tamamen dagitalim diyenler vardi hatirlatmak isterim, bu kisiler suan saga sola hain diye saldiriyor buda cabasi.

Misal:

596d233dc03c0f23185e12bb

Ama nedense bu sahis yargi karsina cikmak zorunda degil, birde yargi bagimsizliginda bahsederler.

Last edited:

avds-1790 diesel engine

neyse bir iki tane ekleyim ve aclayim.

birinci eski nesil 1790 motoru, intercooler sol ust tarafinda eksoz goruyorsun. Bunun mutlaka yukara dogru bir cikisi vardir. Ikinci video biraz yeni nesil cift turbolu, aynen onun eksoz cikisi da yukara dogru.

duman nereden ciktigi biraz cikarabilirsin artik.
Soruyorum o zaman.
@Sinan ? Arkadaş fikrinde ısrar ediyor. Ne diyorsun?

Bu tişört sorununu çözmemiz lazım en kısa zamanda...

Çin Hindistanı vurmuş.158hint askeri ölmüş.Üçüncü dünya savaşı başladı amk.

Country Latest Posts

Back
Top Bottom