What's new

Çay Bahçesi

qEkj9V.gif

4 tane yirmilik dişim çekildi. Ağzım, suratım kan içerisinde. Sancılar inanılmaz. Bir tanesi çene kemiği ile kaynaşmıştı, doktor tam anlamıyla söke söke aldı ve bu yetmezmiş gibi ikinci bir hemşire çağrıldı ki kafamı sabit tutsun. Biraz fazla kan kaybettiğim için ikinci bir uyuşturucu iğnesi vurulmalıydı. Yarılmış, sızlayan, kanayan diş etine iğne vuruduran bu acıyı ancak anlar. İkinci hemşire kafamı sabitleştirdikten sonra doktor bey pense fonksiyonunu gören bir alet ile 3 tane dişi art arda çekti. Dişler yerinden koparken kulağımda oluşan ses bana bir bitkinin yerinden sökülürken oluşturduğu o tipik gürültüyü anımsattı.

Allah düşmanımın başına vermesin. :(

4 tane yirmilik dişim çekildi. Ağzım, suratım kan içerisinde. Sancılar inanılmaz. Bir tanesi çene kemiği ile kaynaşmıştı, doktor tam anlamıyla söke söke aldı ve bu yetmezmiş gibi ikinci bir hemşire çağrıldı ki kafamı sabit tutsun. Biraz fazla kan kaybettiğim için ikinci bir uyuşturucu iğnesi vurulmalıydı. Yarılmış, sızlayan, kanayan diş etine iğne vuruduran bu acıyı ancak anlar. İkinci hemşire kafamı sabitleştirdikten sonra doktor bey pense fonksiyonunu gören bir alet ile 3 tane dişi art arda çekti. Dişler yerinden koparken kulağımda oluşan ses bana bir bitkinin yerinden sökülürken oluşturduğu o tipik gürültüyü anımsattı.

Neden 4 tane birden?

Bende tam dort tane implant yaptirmis biri olarak seni cok iyi anliyorum:) Implant icin yapilan uyusturucu igne cene kemiginin icindeki sinirlere yapiliyor! Sanki suratina balyozla vurulurken ayni anda elektrik carpiyor:)
Banada 4 implanti pes pese 2 saat icinde takmislardi. Fena. Dikkat et mikrop kapma. Umarim koruma amacli antibiyotik yazmislardir. Bir iki gece ates yapiyor. Insan hemen gribe yakalaniyor.

Ayrica implantlarimdan biri tutmadi ikinci defa caktirdim. O aciyi bile bile yeniden teslim olmustum.
Neyse gecmis bitmis. Sen o cektirdiklerinin yerine ne koyacagini dusun bence:)
Sakin kopru filan yaptirma, implant yaptir.

Ceneyi komple söykseydi bari. :D

yirmilik dis sokulunce verilen uyusturucu sayesinde bisey hissetmiyorsun, zor olan sonra basliyor. Senin derdin ne dort tane birden?

You are right. I must not be surprised. After all we are talking about the americans.

That battle (battle for Derna) and the war in general is seen as one o defining moments of not just US navy's history but US military history in general. It was the first battle fought by US on foreign soil after American revolutionary war Both the pic and the lyric "to the shores of Tripoli" are references to that battle.

ABD Donanması'nın Twitter paylaşımı
Amerika Birleşik Devletleri'nin donanmasına ait resmi Twitter hesabından skandal bir paylaşımda bulunuldu.

ABD Donanması, kuruluşunun 241. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1801-1805 yıllarında Trablus kıyılarında Türk bayrağıyla savaşan askerlerin öldürüldüğünü gösteren temsili tabloyu kullandı. Donanmanın resmi Twitter hesabında, "Amerika'nın denizcileri çetin, cesur ve hazırdır." ifadesine yer verilen iletide, elinde Türk bayrağıyla savaşan askerlerin öldürüldüğünü gösteren temsili bir tablonun kullanılması tepki çekti.

f_3755_1.jpg

TABLODA ABD-OSMANLI SAVAŞI'NI KONU ALAN RESİM VAR
Söz konusu temsili tabloda, 1801-1805 yıllarında Libya'nın Trablus bölgesinde ABD ile Osmanlı Devleti'ne bağlı Berberi devletleri (Fas, Cezayir, Tunus ve Libya) arasında yaşanan 1. Berberi Savaşı'nın konu edildiği biliniyor.
Savaşın sonunda ABD, Akdeniz'e girişte Berberi korsanlarına ödedikleri yüklü miktarda vergiden muaf olma hakkını elde etmişti.

f_2473.jpg

SOSYAL MEDYADA TEPKİLERE NEDEN OLDU
1. Berberi Savaşı'nı tarih öğretileri bakımından önemli gören ABD Donanmasının, içinde Türk bayrağı olan bu tür bir temsili tabloyu kurumsal hesabından paylaşmayı neden tercih ettiği ise henüz bilinmiyor. Twitter'daki söz konusu iletiye tepki gösteren çok sayıdaki Türk ve yabancı kullanıcı, bunun Türk-Amerikan ilişkilerinin içinden geçtiği hassas döneme uygun bir paylaşım olmadığı konusunda birleşti.

Back
Top Bottom