What's new

Çay Bahçesi

Karı haklı abi ülkede futbol kısmende basketbol dışında hiçbir branştan bahsedilmiyor bile amatörce yönetilen federasyonlarda dopigten men alan sporcular ortada sen tut 80 milyonluk ülkeden her branşta ayrı zirveye oynayacak sporcu çıkarama, yetenek mi yok ? Hayır asıl problem yetiştirememekte, yetenekli olanları geliştirebilen, maddi olarak destekleyen bir sistem maalesef yok. Bak ruslara, adamlar tüm okul çağı boyunca hangi spora yatkınsa o branşa yönlendirip profesyonel antrenörlerle sporcu çıkarıyorlar, sovyetlerden kalma oturmuş düzenleri var, biz anca benden dersinde mendil kapmaca oynayalım!

Bide şu suriyelilere vatandaşlık olayını bi tartışalım ya, anket le beraber bu konuda bi başlık açsak, Türk kullanıcalara soralım tartışalım. saçma ötesi bir ülkeyiz yeminle

Suriyeden beyin gocu olacakmis:) Turk mileti beyinsiz, yeteri kadar muhendis yok ama araplar cok zeki.Zaten Suriyeli gocmenlerin icinde doktor, uzay muhendisi var. Zaten TC vatandasi yeni mezun muhendisler 5000 dolar maasla ise basliyor. Gariban yeni muhendislere ne veriyorsunuzki? 10.000 dolarlik kurk diken elleri altindan ustalara 1500-2000 tl maas veriyor zeytinburnunda. Turk iscisinin kiymetimi var?Kitlik mi var?
Bir Ingiliz figuran kizin yorumunu dinledim, hayretlere dustum.
Kiz diyorki: Londra'da butun tiyatrolar, film setleri Alman yardimci oyuncularla dolu. Replikleri fazla olmadigi icin dilde problem olmuyor. Bizden ucuza calisiyorlar. Kimse Ingilzi calistirmiyor diyordu.
Onun icin AB'den cikmamiz bizlerin isine yarayacak diyordu. Globalizasyon ve Kuresellesmeyi yaratanlar , bu hikayeye noktayi koydular. Ulkelerini korudular.

İnşaatta öle ucuz işçi falan da değiller.Baya para istiyolar.Kürtlerin pabucunu dama atamadılar.Zaten mütahitte kürt,onlar da istemiyo bunları.Yoksa bunların hepsi takır takır çalışırdı inşaatta.

Karı haklı abi ülkede futbol kısmende basketbol dışında hiçbir branştan bahsedilmiyor bile amatörce yönetilen federasyonlarda dopigten men alan sporcular ortada sen tut 80 milyonluk ülkeden her branşta ayrı zirveye oynayacak sporcu çıkarama, yetenek mi yok ? Hayır asıl problem yetiştirememekte, yetenekli olanları geliştirebilen, maddi olarak destekleyen bir sistem maalesef yok. Bak ruslara, adamlar tüm okul çağı boyunca hangi spora yatkınsa o branşa yönlendirip profesyonel antrenörlerle sporcu çıkarıyorlar, sovyetlerden kalma oturmuş düzenleri var, biz anca benden dersinde mendil kapmaca oynayalım!
15-year-old champion Ayşe Begüm Onbaşı: I'm a medal monster, I compete to go beyond myself

397

Bence karı zerre haklı değil ama senin haklı olduğun konular var :)

Bak bu kıza helal olsun şampiyon oldu 1 hafta sonra medyada yer aldı, sosyal medya olmasa çoğu insan bilmeyecek bile, ama futbol olsa saniyede flash haber geçiyor üstelik ortada başarıda yok. Devşirme usulü sporcu almakla ülkede spor kültürünü geliştirmek imkansız, olimpiyatlarda toplam madalya sayısında ABD, Çin, Rusya'nın yanına bile yaklaşamıyoruz. Güreş, halter, tekvando da alırsak madalya geliyor gerisi istisnai. Üstelik bu kızcağızda şampiyonaya katılan tek sporcumuzdu, durum ortada, yanlış anlama ben sistemi eleştiriyorum üstelik şartları iyileştirmek içinde bir çaba göremiyorum ortada.

Bak bu kıza helal olsun şampiyon oldu 1 hafta sonra medyada yer aldı, sosyal medya olmasa çoğu insan bilmeyecek bile, ama futbol olsa saniyede flash haber geçiyor üstelik ortada başarıda yok. Devşirme usulü sporcu almakla ülkede spor kültürünü geliştirmek imkansız, olimpiyatlarda toplam madalya sayısında ABD, Çin, Rusya'nın yanına bile yaklaşamıyoruz. Güreş, halter, tekvando da alırsak madalya geliyor gerisi istisnai. Üstelik bu kızcağızda şampiyonaya katılan tek sporcumuzdu, durum ortada, yanlış anlama ben sistemi eleştiriyorum üstelik şartları iyileştirmek içinde bir çaba göremiyorum ortada.

Altyapi yok sadece futbol var, tekvando ve halter yapanlar kendi cabalariyla basariyorlar. Gecimini sagladiklari gibi bos zamanlarinda sporla ugrasiyorlar, bu cok zor is. Fazla ilgi gorulmedigi icin fazla birsey bekleme.

Altyapi yok sadece futbol var, tekvando ve halter yapanlar kendi cabalariyla basariyorlar. Gecimini sagladiklari gibi bos zamanlarinda sporla ugrasiyorlar, bu cok zor is. Fazla ilgi gorulmedigi icin fazla birsey bekleme.

Futbolda da yine herkes kendi çabası ile bir yere geliyor :) Almanya 3 milyon Türk'ten onlarca futbolcu çıkardı ama 80 milyonluk Türkiye'den adam gibi biri 100 yılda bir çıkıyor oda dediğim gibi kendi çabası ve biraz şans ile.

Back
Top Bottom