What's new

Çay Bahçesi

They are trying to start second gezi protests, i have read it don't ask me wher but they are coming. The 11 killed fake news about refugees and that bar incident in istanbul is the beginning.

They are trying to start second gezi protests, i have read it don't ask me wher but they are coming. The 11 killed fake news about refugees and that bar incident in istanbul is the beginning.

Tabi dikkatleri kendi üzerlerinden çekme vakti geldi (yersen)

Well, Erdogan said recently that they are going to built Topçu Kışlası (AVM) to Gezi Parkı.....way to instigate things...and throwing the guilt on to regular people of the country.

And i'm gonna add things here;

"
Başbakan Erdoğan proje ile ilgili geçtiğimiz nisan ayı sonunda yaptığı açıklamada Topçu Kışlası'nın AVM ve rezidans olarak faaliyet göstereceğini açıkladı. Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “O zaman ne dedik, ‘olacak’ dedik, şimdi oluyor.

Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.” Şeklinde konuşmuştu."

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin finanse ettiği Taksim Yayalaştırma Projesi ihalesini 51 milyon 555 bin TL bedelle Kalyon İnşaat kazanmıştı. Geçtiğimiz yıl 23 Ağustos’ta yapılan ihaleye 11 firma katılmıştı. Kalyon İnşaat, 3. havalimanı işletmesini üstlenen konsorsiyumda da yer alıyor."

http://www.hurriyet.com.tr/gezi-parki-ndaki-kavganin-sebebi-avm-plani-23405125

He took $ millions of bribe from Orhan Cemal Kalyoncu to let him build Residences and Mall to gezi parkı....Kalyoncu has Erdoğans promise, so, Erdoğan will try to built the mall once again.

About Kalyoncu;

He bought ATV and Sabah from TMSF and turned them in to mouth piece of AKP.
http://www.hurriyet.com.tr/sabah-ve-atv-kalyona-satildi-25407253

http://t24.com.tr/haber/abd-vergi-d...n-sahibi-abd-vatandasligindan-mi-cikti,293809

Also contractor of the 3rd airport.

And you might ask yourselves that what Erdoğan is doing Kolyoncu's son's wedding....
http://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/tayyip-o-isadaminin-dugununde-450417/

Every year Erdoğan gives speech in Kalyoncu's university.
https://tccb.gov.tr/en/news/542/35756/dertleri-turkiyeyi-bolmek.html

Talks of Kalyoncu with İnteriror minister Muammer Güler during the Gezi protests.

4:36 Erdoğan orders his son Bilal to give his money to Kalyoncu (paraları sıfırlama olayı)

Valla bu AKp'yi savunan arkadaşlar....sizinde pastadan aldığınız bir pay falan mı var.....bakın bu haksız kazançtır, haram maldır....yapmayın.

@Sinan yolsuzluklar sadece AKPye mi has Cumhuriyet tarihinde?
Elinizi vicdaniniza koyun, diger dönemlerde ülkenin hali cokmu daha iyidi?

@Sinan yolsuzluklar sadece AKPye mi has Cumhuriyet tarihinde?
Elinizi vicdaniniza koyun, diger dönemlerde ülkenin hali cokmu daha iyidi?

Kardeş, Erdoğanı körü körüne savunmanın sınırı nedir ? Başkan olmak için darbe yapsa savunurmusun ? Şehit babasının suratına tükürse savunur musun ? Sokağın ortasında bir kadına tecavüz etse savunur musun ? Yeni doğmuş bebeğin kafasını koparsa savunur musun ?

Kaç kişi öldü gezi eylemlerinde ? Hepsi Erdoğanın Kalyoncuya peşkeş çektiği bir alan ve yapılacak AVM içindi.....bunun vebaline ortak olmayı kabul ediyor musun ?

Doğru için mücadele felsefi bi konudur.Güncel deyişle "omurgasız" insanlar pek anlamaz.
Bundan 500 yıl önce bu paraları adamlara yedirerek öldürürlerdi.200 yıl önce asarlardı.100 yıl önce sürerlerdi.Şimdilerde tapıyolar.Son 100 yılda basamakları biraz hızlı atlamışız.

Well, Erdogan said recently that they are going to built Topçu Kışlası (AVM) to Gezi Parkı.....way to instigate things...and throwing the guilt on to regular people of the country.

And i'm gonna add things here;

"
Başbakan Erdoğan proje ile ilgili geçtiğimiz nisan ayı sonunda yaptığı açıklamada Topçu Kışlası'nın AVM ve rezidans olarak faaliyet göstereceğini açıkladı. Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “O zaman ne dedik, ‘olacak’ dedik, şimdi oluyor.

Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.” Şeklinde konuşmuştu."

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin finanse ettiği Taksim Yayalaştırma Projesi ihalesini 51 milyon 555 bin TL bedelle Kalyon İnşaat kazanmıştı. Geçtiğimiz yıl 23 Ağustos’ta yapılan ihaleye 11 firma katılmıştı. Kalyon İnşaat, 3. havalimanı işletmesini üstlenen konsorsiyumda da yer alıyor."

http://www.hurriyet.com.tr/gezi-parki-ndaki-kavganin-sebebi-avm-plani-23405125

He took $ millions of bribe from Orhan Cemal Kalyoncu to let him build Residences and Mall to gezi parkı....Kalyoncu has Erdoğans promise, so, Erdoğan will try to built the mall once again.

About Kalyoncu;

He bought ATV and Sabah from TMSF and turned them in to mouth piece of AKP.
http://www.hurriyet.com.tr/sabah-ve-atv-kalyona-satildi-25407253

http://t24.com.tr/haber/abd-vergi-d...n-sahibi-abd-vatandasligindan-mi-cikti,293809

Also contractor of the 3rd airport.

And you might ask yourselves that what Erdoğan is doing Kolyoncu's son's wedding....
http://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/tayyip-o-isadaminin-dugununde-450417/

Every year Erdoğan gives speech in Kalyoncu's university.
https://tccb.gov.tr/en/news/542/35756/dertleri-turkiyeyi-bolmek.html

Talks of Kalyoncu with İnteriror minister Muammer Güler during the Gezi protests.

4:36 Erdoğan orders his son Bilal to give his money to Kalyoncu (paraları sıfırlama olayı)

Valla bu AKp'yi savunan arkadaşlar....sizinde pastadan aldığınız bir pay falan mı var.....bakın bu haksız kazançtır, haram maldır....yapmayın.

Ther will not come a mall. We are talking about incident in istanbul beyoglu, fake news to start a protests.

Ther will not come a mall.
Are we going to believe in you or Erdoğan's own words that come out of his mouth.

We are talking about incident in istanbul beyoglu, fake news to start a protests.

And i'm saying....there will be protests and demonstrations and Gezi V2.0

Erdoğan'dan flaş Gezi Parkı açıklaması inşa edeceğiz!

Not because of the incident in beyoğlu but again from Gezi park...then i'm sure AKP fans will use other incidents as "Bunlar ülkeyi karıştırmaya çalışıyor".

Halk istemedi işte, o kadar olay oldu..aylarca sürdü, ülke karıştı....yani Parkın içine etme. oraya avm yapma. Park park olarak kalsın batıyor mu ?

Tabii Kalyoncudan milyonlarca dolar rüşvet alınca, yapmak zorunda başka yolu yok.... O parayı aldı bi kere.

Last edited by a moderator:
Başkan olmak için darbe yapsa savunurmusun ? Şehit babasının suratına tükürse savunur musun ? Sokağın ortasında bir kadına tecavüz etse savunur musun ? Yeni doğmuş bebeğin kafasını koparsa savunur musun ?
Savunmam.
Kaç kişi öldü gezi eylemlerinde ? Hepsi Erdoğanın Kalyoncuya peşkeş çektiği bir alan ve yapılacak AVM içindi.....bunun vebaline ortak olmayı kabul ediyor musun ?
Gezi parkinda ne protesto ediliyordu tam olarak? Bir kac agacin ortadan kaldirilmasimi? Gezi protestolarini kimler sabote etti kimler kendi amaclarina gütmeye baslad? Bunlarin aralarinda PKK olmasin.
Neyin kavgasi verildi Gezide tam olarak ben halen anlamis degilim. Cumhuriyete bir darbemi vuruldu, yoksa gezicilermi darbe vurmaya calisti? Bu memleketin polisi, askeri, kanunu var, elini kolunu sallayip devlete karsi gelenler ortadan savrulur, bu her devlette ayni sekilde.

Ve sunun altini katiyyen cizmem lazim. Mesru disi yollardan Erdogani devirmeye kalktikca her seferinde adami kat kat güclendirdiler, öyleki bugün kendi basinda bir padisahlik kurdu. Bu iyimi kötümü?

Bence simdilik iyi. Nedenmi? Cünkü Erdogan diger ahmak siyasetcilere benzemiyor. Beyin takimi cok saglam, nerede nasil yatirim yapilacak, savnuma sanayine yatirimlar vesayre. Savunma sanayisi alaninda bile 10 yil icinde caglar atlattik. Acik acik uluslar arasi bazinda bir söz sahibi olduk, Avrupaya Amerikaya acik acik laf atabiliyoruz. Bir güvenc geldi.

Meyve veren agac taslanir diye bosa demiyorlar

Savunmam.

Gezi parkinda ne protesto ediliyordu tam olarak? Bir kac agacin ortadan kaldirilmasimi? Gezi protestolarini kimler sabote etti kimler kendi amaclarina gütmeye baslad? Bunlarin aralarinda PKK olmasin.
Neyin kavgasi verildi Gezide tam olarak ben halen anlamis degilim. Cumhuriyete bir darbemi vuruldu, yoksa gezicilermi darbe vurmaya calisti? Bu memleketin polisi, askeri, kanunu var, elini kolunu sallayip devlete karsi gelenler ortadan savrulur, bu her devlette ayni sekilde.

Ve sunun altini katiyyen cizmem lazim. Mesru disi yollardan Erdogani devirmeye kalktikca her seferinde adami kat kat güclendirdiler, öyleki bugün kendi basinda bir padisahlik kurdu. Bu iyimi kötümü?

Bence simdilik iyi. Nedenmi? Cünkü Erdogan diger ahmak siyasetcilere benzemiyor. Beyin takimi cok saglam, nerede nasil yatirim yapilacak, savnuma sanayine yatirimlar vesayre. Savunma sanayisi alaninda bile 10 yil icinde caglar atlattik. Acik acik uluslar arasi bazinda bir söz sahibi olduk, Avrupaya Amerikaya acik acik laf atabiliyoruz. Bir güvenc geldi.

Meyve veren agac taslanir diye bosa demiyorlar
Seninle tam olarak ters düşünüyorum....zamanın da o kadar tartıştık ki bu konuları artık...konuşmak istemiyorum..

Sadece diyorum ki....yine olaylar çıkacak....Nedeni de söylüyorum. Gerisi sizi bağlar.... olaylar çıkıncada benim gibi düşünen insanlara vatan haini diyecekler var bu forumda biliyorum.

@Zulkarneyn ,su amerikalilarin yeni yeri var,oraya gel bi konusalim bizim pastirma meselesini.;)
Simdi iskandinavyadayim abi, gelecek ay gardas ülkeden Kayseriye gececem insallah

Seninle tam olarak ters düşünüyorum....zamanın da o kadar tartıştık ki bu konuları artık...konuşmak istemiyorum..

Sadece diyorum ki....yine olaylar çıkacak....Nedeni de söylüyorum. Gerisi sizi bağlar.... olaylar çıkıncada benim gibi düşünen insanlara vatan haini diyecekler var bu forumda biliyorum.
Bana lütfen bir alternatif hükümet sunabilirmisin. Ve mevcut MHP üyelerini sayibilirsin ancak Meral Akseneri deme yeter :)

Seni hakli cikaranda o zaten,alternatif yok.:pissed:
Buaradki arkadaslar olarak bir partimi kursak yoksa? Isminide PDF Türkiye Partisi kuralim :haha:
Artik PDF ne olur bilmiyorum kafamda bir kac tane var ama
Para Dilenen Firkasi
Palyanco Dan Firavuna :cheesy:

@Kuwaiti Girl ,i heard you were pro Turkiye on other forums,how come?
Lets have a Turkish tea(or two) and talk about this.
upload_2016-6-21_0-6-24.png

Buaradki arkadaslar olarak bir partimi kursak yoksa? Isminide PDF Türkiye Partisi kuralim :haha:
Nasil olacak o is?
Herkesin gorusu baska.

Latest posts

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom