What's new

Blue Homeland (Mavi Vatan)

Status
Not open for further replies.
EebFQ4gXsAIuXr0

Where are the retarded Egyptian fanboys now who believe Turkey is scared of them??
No no, pay attention, eez violation, but where :)... in the red zone Egypt would have if they make eez deal with Turkey, that’s what I think. If this leads to signing agreement with Egypt. Then I’m all for it.

This is another way of bringing them to the table. @Neptune could I be right in my assumption.

:rofl:

Egypt would even do without its EEZ just to act against turkey ... I don't think they would make a deal with Turkey - that is not the agenda
GC would have to forego their rights in the deal they made with Egypt in order for Egypt to get that EEZ. I don't see that happening. But on the other hand if our action leads to sitting around any table with Egypt then that is a progress from RTE harsh stance.

Türkiye adına konuşan kimdir bilmiyorum ama bu güne kadar bu kadar lafı eveleyip geveleyen, hatta anlatım stratejisinde bu kadar aptallık içeren bir kişinin Mavi Vatan hakkında ahkam kestiğini görmemiştim. Ele ayağa düşmedi tabi bu işler ama BBC gibi amacı farklı kurumlar arayıp böylelerini buluyor. Kuyruğu kimin elinde olduğunu zaten ele veriyor; bir konuşmacı yunan haklıdır diye tezini ortaya koyarken bizim mal ise iki tarafta haksızdır/maksimalisttir tezini ortaya koyuyor. Karşısına da net cevaplar veren daha hazırlıklı biri konulmuş ve tipik olarak uluslararası hukuk maskesiyle Yunan tezini dinleyiciye yedirmekte. Programın akışı genel olarak Türkleri iknaya yönelik nitekim Yunan konuşmacıya çok daha uzun süre ayrılıyor ve daha can alıcı sorular yöneltilmiş. Kısaca BBC editroyal ekibinin tipik algı mühendisliği çalışmalarından biri, hala bunlara bakıp inanan bir sığır varsa da yapacak bir şey otlamaya devam etsin.

Türkiye adına konuşan kimdir bilmiyorum ama bu güne kadar bu kadar lafı eveleyip geveleyen, hatta anlatım stratejisinde bu kadar aptallık içeren bir kişinin Mavi Vatan hakkında ahkam kestiğini görmemiştim. Ele ayağa düşmedi tabi bu işler ama BBC gibi amacı farklı kurumlar arayıp böylelerini buluyor. Kuyruğu kimin elinde olduğunu zaten ele veriyor; bir konuşmacı yunan haklıdır diye tezini ortaya koyarken bizim mal ise iki tarafta haksızdır/maksimalisttir tezini ortaya koyuyor. Karşısına da net cevaplar veren daha hazırlıklı biri konulmuş ve tipik olarak uluslararası hukuk maskesiyle Yunan tezini dinleyiciye yedirmekte. Programın akışı genel olarak Türkleri iknaya yönelik nitekim Yunan konuşmacıya çok daha uzun süre ayrılıyor ve daha can alıcı sorular yöneltilmiş. Kısaca BBC editroyal ekibinin tipik algı mühendisliği çalışmalarından biri, hala bunlara bakıp inanan bir sığır varsa da yapacak bir şey otlamaya devam etsin.
I also noticed that, and this guy going on with protecting status quo being in Turkeys advantage was one reason I decided to share it here. We need to know what kind of people are invited to participate in these programs.

An explanation of borders. EEZ vs. Aerial borders (which seems much bigger)

EDIT: Istanbul havalimani kara denize acik degil, onun icin askeri önemi cok büyük. Erdogan Karakus diyor.

Last edited:
Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom