What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
AB acmiyor, sen kime acacaksin ?
Açana açacaksın işte. Afrikada dolu ülke var ekonomileride tarım ve hayvancılığa dayanıyor, ikili anlaşmalarla aç tarım ürünlerini karşılıklı olsun bitsin.

Açana açacaksın işte. Afrikada dolu ülke var ekonomileride tarım ve hayvancılığa dayanıyor, ikili anlaşmalarla aç tarım ürünlerini karşılıklı olsun bitsin.

Somut bir sey yaz. Afrika'nin hayvan ve tarim standarti bize uyar mi ?
Hayret ya.

Senin ülken eski düsmanin ile övünüyor. Masali birak

Bu da yanilmis

Tam bitti diyorduk, yepyeni bir süreci aştık diyorduk, baktık ki 15 Temmuz´da bu irade yine hortladı.

http://www.aksam.com.tr/siyaset/bak...uk-sorumlulukla-gerceklestiriyor/haber-673095

"Sponsoru " Korkut Eken ile ele gecirmisti. Google'dan istersen özel konulari sildirebiliyorsun.
Bos atmam

Ridvan kimin adami, mankenleri kim kime servis ediyor ? Bosver birader.
Ülkücü camia neden catirdiyor. Rant'dan istifa edemeyenler "dargin" elemanlar.
@[TR]AHMET biraderimiz gayet iyi bilir, ama ispat edemezsek yapacak bir sey yok der.;)

Hakim oldugum bir mesele degil sedat pekeride pek takip etmiyorum acikcasi.

16 Nisan referandum sonucuna göre %51,21 Evet, %48,79 Hayır oy oranı çıkmıştı. "Evet" cephesinin büyük partileri AKP-MHP olmuşken, "Hayır" cephesinin büyük partileri ise CHP-HDP olmuştu. AKP-MHP yöneticiler düzeyinde hiçbir referandum propaganda çalışması yapmamıştı. Ama CHP-HDP beraber yapmıştı. Deniz Baykal ve Ahmet Türk'ün Mardin'de el ele yaptıkları referandum toplantısı bunun bir örneği olmuştu. CHP-HDP sımsıkı birbirine yapışmışken, CHP'ye de MHP'den ihraç edilenler yapışmıştı. Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok CHP'ye kendini teslim eden isimlerdi.

CHP-HDP(pkk) Anayasa Değişikliğine çok sert bir şekilde karşı çıkmış gerçekten de canlarını dişlerine takarak çalışmışlardı. Ama CHP, HDP ve Kandil çetesi ısrarla "ABD tipi başkanlığı getirin destekleyelim" açıklamaları yaparak karşı çıkıyordu. Çünkü MHP oyunu bozmuştu.

Hal bu iken MHP'den ihraç edilen bu ismini saydığım yancılar, sırf MHP'den intikam almak için CHP-HDP yanında konumlandılar.

Kendileri MHP'nin AKP ile yanyana gelişini iftiralarla sorgularken, kendilerinin CHP-HDP-PKK çizgisinde ne yaptıklarının cevabını henüz veremediler.

PKK'nın büyük partisi haline dönüşmüş CHP bunların sığınağı olmuştu. Meral Akşener'in tüm programlarını CHP organize ediyor, Ümit Özdağ CHP Genel Merkezi'nden çıkmıyordu.

CHP ve HDP'nin birlikteliği %48,79 aldı ya, nasıl olduysa Meral Akşener kendini bu oy oranına bakarak Cumhurbaşkanı ilan ediyor o günden beri…

Partisini kurduğu gün yaptığı konuşmada "Başbakan değil Cumhurbaşkanı... Benim illa Cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar. Sonuç itibariyle şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır." Demiş… Referandumdan sonra sürekli de "Cumhurbaşkanı olma" vurgusu yaptı.

Güvendiği nedir?

Elbette CHP-HDP birlikteliğinin sağladığı %48,79 olan Hayır oyları…

O yüzden CHP ve HDP'yi incitecek hiçbir açıklama yapmıyorlar. 'Kemal Kılıçdaroğlu'na dua ettiğini' söyleyen Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de her türlü saygısızlığı yapmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirdiklerinin yüzde birini ne Kemal Kılıçdaroğlu'na, ne de Selahattin Demirtaş'a yapabilmişlerdir. Çünkü artık onları Hayır cephesinde bir aile olarak görüyorlar.

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri içinde bu aileyi asla dağıtmak istemiyorlar.

Zaten CHP bunların ana kucağı olmuştu.

HDP ile olan yakınlıklarını da HDP'ye oy isteyen ve veren birçok yazarın Meral Akşener'e çok açıktan destek olması çok net göstermektedir. Bu da aile bağlarının kolay kolay kopmayacağını gösteriyor.

Nazlı Ilıcak'ın, Aslı Aydıntaşbaş'ın, Ataol Behramoğlu'nun bu manada örnek olması yeterlidir.

Partinin kurulmasından 2-3 gün önce haberlere düşen "Meral Akşener ekibi yeni partinin kuruluş hazırlıklarını yaparken HDP ile de temasa geçti. Yeni partinin kurucuları arasında bulunan etkin bir isim, HDP'de siyaset yapan Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden biriyle görüştü." Şeklindeki bilginin kimse tarafından yalanlanmaması ve partinin programı hazırlanırken "Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." şeklinde parti taslağı diye kamuoyuna sunulan cümlelerin nereye hazırlık ve yatırım olduğu çok net anlaşılmaktadır.

Ve şimdi parti programında yeralan "eşit vatandaşlık" ifadesi HDP'yi elde tutma ve etkileme çabasıdır.

"Ülkücü ve milliyetçi olmayacağız" ifadeleri de HDP'ye sempatik görünme gayretidir.

%48,79 olan Hayır oylarına sarılıp, buradan Cumhurbaşkanı hayali beslemek bunların tüm gayesi olmuş durumdadır.

CHP ve HDP'ye sımsıkı sarılmalarının tek amacı 2019 seçimleridir. CHP ve HDP'nin kendilerini aday çıkarıp, destekleyeceklerine inanıyorlar sanırım. Meral Akşener'in kurduğu dünyasında en azından böyle bir hayal var. Onu bu manada en çok gaza getireninde Koray Aydın ve Ümit Özdağ olması da ayrı bir trajedidir. Daha parti kurulmadan aylar önce Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı adayı yapanlarda bunlardı. Partinin adı, logosu, binası, tüzüğü, kurulları, yöneticileri olmadan bu aceleniz neydi? Elinden hançer düşmeyen bu ikilinin herhalde kendine ait bir planı da vardır.

CHP, HDP, PKK, FETÖ ve İYİ Parti bir cephede 2019 hayalleri kuruyor.

Meral Akşener'in hepsine yakınlık stratejisinden bakalım "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener" anlaşması çıkacak mı?

Ama parti programından mesajlar vererek, HDP'lilerle kapalı kapılar ardında görüşerek olmaz bu…

Bir İmralı, bir Kandil yapın daha etkili olur. Zaten Pensilvanya cebinizde…
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlarin kisiligi ve siyaseti de bukadar ucuz olur iste.

16 Nisan referandum sonucuna göre %51,21 Evet, %48,79 Hayır oy oranı çıkmıştı. "Evet" cephesinin büyük partileri AKP-MHP olmuşken, "Hayır" cephesinin büyük partileri ise CHP-HDP olmuştu. AKP-MHP yöneticiler düzeyinde hiçbir referandum propaganda çalışması yapmamıştı. Ama CHP-HDP beraber yapmıştı. Deniz Baykal ve Ahmet Türk'ün Mardin'de el ele yaptıkları referandum toplantısı bunun bir örneği olmuştu. CHP-HDP sımsıkı birbirine yapışmışken, CHP'ye de MHP'den ihraç edilenler yapışmıştı. Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok CHP'ye kendini teslim eden isimlerdi.

CHP-HDP(pkk) Anayasa Değişikliğine çok sert bir şekilde karşı çıkmış gerçekten de canlarını dişlerine takarak çalışmışlardı. Ama CHP, HDP ve Kandil çetesi ısrarla "ABD tipi başkanlığı getirin destekleyelim" açıklamaları yaparak karşı çıkıyordu. Çünkü MHP oyunu bozmuştu.

Hal bu iken MHP'den ihraç edilen bu ismini saydığım yancılar, sırf MHP'den intikam almak için CHP-HDP yanında konumlandılar.

Kendileri MHP'nin AKP ile yanyana gelişini iftiralarla sorgularken, kendilerinin CHP-HDP-PKK çizgisinde ne yaptıklarının cevabını henüz veremediler.

PKK'nın büyük partisi haline dönüşmüş CHP bunların sığınağı olmuştu. Meral Akşener'in tüm programlarını CHP organize ediyor, Ümit Özdağ CHP Genel Merkezi'nden çıkmıyordu.

CHP ve HDP'nin birlikteliği %48,79 aldı ya, nasıl olduysa Meral Akşener kendini bu oy oranına bakarak Cumhurbaşkanı ilan ediyor o günden beri…

Partisini kurduğu gün yaptığı konuşmada "Başbakan değil Cumhurbaşkanı... Benim illa Cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar. Sonuç itibariyle şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır." Demiş… Referandumdan sonra sürekli de "Cumhurbaşkanı olma" vurgusu yaptı.

Güvendiği nedir?

Elbette CHP-HDP birlikteliğinin sağladığı %48,79 olan Hayır oyları…

O yüzden CHP ve HDP'yi incitecek hiçbir açıklama yapmıyorlar. 'Kemal Kılıçdaroğlu'na dua ettiğini' söyleyen Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye de her türlü saygısızlığı yapmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirdiklerinin yüzde birini ne Kemal Kılıçdaroğlu'na, ne de Selahattin Demirtaş'a yapabilmişlerdir. Çünkü artık onları Hayır cephesinde bir aile olarak görüyorlar.

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri içinde bu aileyi asla dağıtmak istemiyorlar.

Zaten CHP bunların ana kucağı olmuştu.

HDP ile olan yakınlıklarını da HDP'ye oy isteyen ve veren birçok yazarın Meral Akşener'e çok açıktan destek olması çok net göstermektedir. Bu da aile bağlarının kolay kolay kopmayacağını gösteriyor.

Nazlı Ilıcak'ın, Aslı Aydıntaşbaş'ın, Ataol Behramoğlu'nun bu manada örnek olması yeterlidir.

Partinin kurulmasından 2-3 gün önce haberlere düşen "Meral Akşener ekibi yeni partinin kuruluş hazırlıklarını yaparken HDP ile de temasa geçti. Yeni partinin kurucuları arasında bulunan etkin bir isim, HDP'de siyaset yapan Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden biriyle görüştü." Şeklindeki bilginin kimse tarafından yalanlanmaması ve partinin programı hazırlanırken "Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." şeklinde parti taslağı diye kamuoyuna sunulan cümlelerin nereye hazırlık ve yatırım olduğu çok net anlaşılmaktadır.

Ve şimdi parti programında yeralan "eşit vatandaşlık" ifadesi HDP'yi elde tutma ve etkileme çabasıdır.

"Ülkücü ve milliyetçi olmayacağız" ifadeleri de HDP'ye sempatik görünme gayretidir.

%48,79 olan Hayır oylarına sarılıp, buradan Cumhurbaşkanı hayali beslemek bunların tüm gayesi olmuş durumdadır.

CHP ve HDP'ye sımsıkı sarılmalarının tek amacı 2019 seçimleridir. CHP ve HDP'nin kendilerini aday çıkarıp, destekleyeceklerine inanıyorlar sanırım. Meral Akşener'in kurduğu dünyasında en azından böyle bir hayal var. Onu bu manada en çok gaza getireninde Koray Aydın ve Ümit Özdağ olması da ayrı bir trajedidir. Daha parti kurulmadan aylar önce Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı adayı yapanlarda bunlardı. Partinin adı, logosu, binası, tüzüğü, kurulları, yöneticileri olmadan bu aceleniz neydi? Elinden hançer düşmeyen bu ikilinin herhalde kendine ait bir planı da vardır.

CHP, HDP, PKK, FETÖ ve İYİ Parti bir cephede 2019 hayalleri kuruyor.

Meral Akşener'in hepsine yakınlık stratejisinden bakalım "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener" anlaşması çıkacak mı?

Ama parti programından mesajlar vererek, HDP'lilerle kapalı kapılar ardında görüşerek olmaz bu…

Bir İmralı, bir Kandil yapın daha etkili olur. Zaten Pensilvanya cebinizde…
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türk milletinle hep balık hafızalı diye dalga geçerlerdi, bundan sonra da dalga geçsinler de görelim. Kalemine kuvvet!

16 Nisan referandum sonucuna göre %51,21 Evet, %48,79 Hayır oy oranı çıkmıştı. -------------------

Bırak soyut varsayımlar üzerinden masal okumayı..

Oslo'da üçüncü ülke nezaretinde PKK ile masaya KİM oturdu?
Güneydoğu'da operasyonları KİM yasakladı?
Gündüz vakti teröristler tarafından kazılan hendeklere seyirci kalıp, kapatılması için 700 vatan evladının şehit olmasına KİM neden oldu?
K*rdistan çaputunu KİM başkentin ortasında dalgalandırdı?
Kandil'den gelen teröristleri KİM davul zurna ile karşıladı?
KİM teröristlerin ayağına Cumhuriyet savcılarını gönderdi ve çadırda yargılama yaptırdı?
Aynel Arap'ta sıkışıp yok olmak üzere olan YPG'nin yardımına peşmergeleri KİM gönderdi?
Türkiye'den geçmesine izin verilen teröristlere devletin kesesinden KİM lahmacun ısmarladı?
KİM'e "serok apo" dediler?
KİM kobaneye selam gönderdi?

KİM, KİM, KİM...!

Kim olacak, Kiziroğlu Mustafa... Bir beyin oğlu.

I dont like the new partys name, they have just taken it because its popular right now, no vision in it at all, not a very good start.

Partinin programı ve hedefleri okunduğunda; üyelerinin düşünce temelleri ve hedefleri incelendiğinde; partinin adı ve simgesinin fikri temelleri ve illiyeti sokaktaki vatandaşta doğal karşılık bulacaktır; çünkü tarih, kültür, sosyoloji ve v.b. disiplinler ile iletişim sağlanmaktadır.

Sizin değerlendirme ölçütünüz nedir?

I dont like the new partys name, they have just taken it because its popular right now, no vision in it at all, not a very good start.
Unfortunately there won't be any success.
This woman has been neither ülkücü nor Kemalist.
In 28 February Turkish High Generals threatened her to put her *** onto pillar.
She covered her head to look conservative, obviously she has a secular lifestyle. She uses religion for her interest like his teacher Tansu Çiller did.
İnsincere woman , though her counterparts are very respectful but they will be sacrificed with her.

Önemli olan şey dış borç değil devletin borcu. Devletin eski ve şimdiki borçlarını kıyasla. Özel borçların bizleri ilgilendirmemesi gerekiyor, malum adı üstünde "özel".

Yoksulluk oranınında 18%lerde gezmesi çok iyi, çok düşük bir oran bu. Malum "absolute poverty"den bahsetmiyoruz burada.

Bankalarda nasıl iflasın eşiğine geldilerse artık, her yıl 10% büyüyorlar. Enflasyona vurunca pek bir şey ima etmiyor 10% ama yinede kötü değil.
Maalesef özel sektör borçları da çok önemli.Ekonomiyi direk etkiliyor.Unutmayın herkes aynı gemide:)
Özel sektör borçlarının çoğu bankalar aracılığıyla yurtdışından alınmış veya yurtiçi mevduatlar toplanıldıktan sonrada özel sektöre kullanılmış krediler.
Eğer özel sektör borçları ödeyemez hale gelirse bütün mevduatlar uçar.
Fabrikalar kapanır,işsizlik başlar.
Yurtdışı krediler kesilir, 50 sente muhtaç kalır petrol, hammadde ithal edemeyiz.
Daha birsürü başka kötü şey olur.

Ben beğendim. Sade, akılda kalması kolay.

Sonuçta partinin adı değil, uygulamaları önemli. AKP de adalet ve kalkınma demiş ama ikisi de yok. Millet acından ölüyor..
Ben çok umutluyum İyi Parti'den.

Hakim oldugum bir mesele degil sedat pekeride pek takip etmiyorum acikcasi.

Sonuçta partinin adı değil, uygulamaları önemli. AKP de adalet ve kalkınma demiş ama ikisi de yok. Millet acından ölüyor..

Isim dandik, tanidgim kimse memnun degil neden Merkez ilerici Demokratik v.b. birsey yapmadilar (MIDP) ?

Merkez Demokrat diye bir söylenti vardi bi aralar, simdiki isim saka gibi.

Merkez Demokrat diye bir söylenti vardi bi aralar, simdiki isim saka gibi.
Parti merkez partisi olacak, herkese kucak açacak demişlerdi. ben de her halde partinin adını Merkez Partisi gibi bir şey olacağını düşünmüştüm.

İyi Parti içinde Google firmasının reklam bölümünden sorumlu yönetici de var. O'nun dışında çok tecrübeli siyasetçiler de var. Eminim bu ad üzerinde çok düşünmüşlerdir. Zamanla herkes alışır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom